Skocz do zawartości
IGNORED

Góra gwiżdże, blachy zapiaszczone, czasem nie wybrzmiewają do końca


Poldzisław

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet gorszymi słuchawkami powinieneś coś stwierdzić. Chodzi przecież o PORÓWNANIE, a nie określenie cech dźwięku w skali bezwzględnej; od tego są Sennheisery, Grado, czy Stax'y ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się pokombinować z podstawkami i kablami, ale docelowo chyba będę chciał zmienić wzmacniacz, np. na Arcam Diva A90.

Jak coś zmienię to dam znać o efektach.

Dzięki za wszelkie rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Poldzisław - moja rada jest niezmienna w tym temacie: daj sobie spokój z pierdołami typu podkładki pod sprzęt, zworki, kabelki - wiele tym nie zdziałasz!

W mojej ocenie wszystko jest jasne, kiedy napisałeś o obniżeniu standów pod kolumny i tutaj dopatruję się winowajcy. Tweeter znalazł się teraz na wysokości Twoich uszu, a RX mają taki charakter brzmienia a nie inny, który, jak widać, nie za bardzo Ci dopowiada. I wiem, że nie zawsze człowiek chce się pozbywać kupionych kolumn z wielu powodów...

I jeśli tak jest i w tym przypadku, to ja na Twoim miejscu spróbowałbym przede wszystkim:

- zabawa z kątem dogięcia kolumn; możliwości dwie: albo maksymalnie dogięte, albo ustawione tak, byś widział ścianki wewnętrzne kolumn; istotne, by wysokotonowe głośniki nie były skierowane wprost na miejsce odsłuchowe

- spróbuj odsłuchu z założonymi maskownicami; działają często jak filtr w szczególności na wyższe pasmo

- pokręć gałą od wysokich tonów na wzmacniaczu, od tego ona jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby określić przyczynę, wystarcza zwykle "namiar" z pomocą przyzwoitych słuchawek.

Burak, ja ciebie chyba stąd wypłoszę. Znowu bruździsz koledze. Na słuchawkowym wyjściu możesz sprawdzić, czy jest sygnał, ale kolumn czy akustyki w ten sposób nie przetestujesz.

 

moja rada jest niezmienna w tym temacie: daj sobie spokój z pierdołami typu podkładki pod sprzęt, zworki, kabelki - wiele tym nie zdziałasz!

- spróbuj odsłuchu z założonymi maskownicami; działają często jak filtr w szczególności na wyższe pasmo

Mam nadzieję, że autor wątku nie bierze poważnie tej, i podobnych wypowiedzi. Podstawki antywibracyjne to relatywnie tani (można samemu wykonać, za darmo) i sprawdzony sposób na poprawę brzmienia. Wystarczy poświęcić trochę czasu i samemu się przekonać. Poszukaj w domu gumkę myszkę, pożycz od dzieciaka, podłuż pod wzmaka, tak, pod wzmaka, zdziwisz się ciężko. A co dopiero, gdy podstawki będą lepszej jakości... Qedy mają fatalną górę, dokładnie taką, jak opisałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mam nadzieję, że autor wątku nie bierze poważnie tej, i podobnych wypowiedzi. Podstawki antywibracyjne to relatywnie tani (można samemu wykonać, za darmo) i sprawdzony sposób na poprawę brzmienia. Wystarczy poświęcić trochę czasu i samemu się przekonać. Poszukaj w domu gumkę myszkę, pożycz od dzieciaka, podłuż pod wzmaka, tak, pod wzmaka, zdziwisz się ciężko. A co dopiero, gdy podstawki będą lepszej jakości... Qedy mają fatalną górę, dokładnie taką, jak opisałeś.

 

Ja wymiękam...

Kolega obniżył wysokość standów, tweetery teraz centralnie walą mu wysokimi w uszy, a Ty proponujesz mu, jako lekarstwo, stawianie wzmacniacza na gumkach-myszkach?

Brawo! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ależ... nie trzeeebaa... naprawdę.... (skromność...)

 

Ale jak reagować na porady w stylu gumki-myszki? Wyłożyłem kilka stów na sprzęt, by podkładać pod niego gumkę-myszkę?

 

jak reagować na porady w stylu spinacza biurowego? Wyłożyłem kilka stów na sprzęt by łączyć go spinaczem biurowym?

(http://www.audiostereo.pl/zworki-do-terminali-glosnikowych_107756.html?do=findComment&comment=3016672)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak reagować na porady w stylu gumki-myszki? Wyłożyłem kilka stów na sprzęt, by podkładać pod niego gumkę-myszkę?

 

 

(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Gumka myszka jako tester, kolego, weź cokolwiek gumowego o odpowiedniej grubości, przekonaj się. Ja szukam poprawy w dźwięku, nie degradacji spinaczami biurowymi lub maskownicami głuszącymi dźwięk. Gumka myszka, to rada dla niedowiarków, takich ja ty.

 

 

Poldzisław, te brakujące cm w podstawkach uzupełnij na próbę książkami. Wyrzuć te Qedy, one nie współgrają z kolumnami i wzmacniaczem. Te szklane standy, gdyby pod kolumny dać absorbery, mogą nawet okazać się super sprawą. Baw się, nie wylewaj dziecka z kąpielą poprzez wymianę kolumn, wzmaka, nie na tym etapie, bo to nie poprawi humoru, a w portfelu sporo ubędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Gumka myszka, to rada dla niedowiarków, takich ja ty.

 

To może tylko jeszcze tak na koniec wyjaśnij, jak i w jaki sposób ta gumka-myszka podłożona pod wzmacniacz wpływa na wyższe częstotliwości, które objawiły się jako zbyt natarczywe po skierowaniu tweeterów bezpośrednio na uszy słuchacza.

 

Z góry dziękuję za wyjaśnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tylko jeszcze tak na koniec wyjaśnij, jak i w jaki sposób ta gumka-myszka podłożona pod wzmacniacz wpływa na wyższe częstotliwości, które objawiły się jako zbyt natarczywe po skierowaniu tweeterów bezpośrednio na uszy słuchacza.

 

Z góry dziękuję za wyjaśnienie :)

Po położeniu wzmaka na absorberze dźwięk staje się klarowniejszy, mniej krzykliwy, wysokie tony są wyraźnie czystsze. W maszynach, na których pracujemy, elektronika pozbawiona uszczelek rezonansowych wysiada kilkakrotnie szybciej. Sam odpowiedz sobie, dlaczego. Poza tym, powtarzam, uzbrój się w gumowe podkładki, zaparz dobrej herbaty, ustaw muzę, którą znasz na pamięć, odsłuchaj jeszcze raz bez gumek, następnie włóż gumki pod stopki. Podziel się spostrzeżeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wzmacniacz typu tokarka czy frezarka?

Czy wszystkie cztery tysiaki wpisów są na tym samym poziomie? Jeśli tak, siejesz zamęt, kradniesz cudzy czas, marnujesz swój własny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Czy wszystkie cztery tysiaki wpisów są na tym samym poziomie? Jeśli tak, siejesz zamęt, kradniesz cudzy czas, marnujesz swój własny.

 

Przecież nikt nie zmusza Cię do czytania moich wpisów, a już tym bardziej do odpowiadania na nie!

Po prostu weź gumkę-myszkę i wygumuj sobie z głowy moje wpisy i mój nick... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Witajcie-przeczytałem tak szybko ten temat i znowu koledzy co nie którzy mi humor poprawili.

emereko ma rację.Można to bardzo łatwo stwierdzić.Doginając lub odginając kolumny tony wysokie się zmieniają.(tak to odczuwamy) bo z głośnika leci tak samo.Im bardziej odginamy do zewnątrz kolumn tym bardziej wydaje nam się w miejscu odsłuchu że sopranów jest więcej.I w odwrotną stronę jest na przemian.Sprawa druga jak masz ich sporo (wysokich),i kolumny są ustawiona zakładajmy że w trójkąt równoboczny razem z miejscem odsłuchu to w tym miejscu rób powolny przysiad(żeby linia pozioma między wysoko tonowym a twoimi uszami się zmieniała) im niżej się ukucnie tym mniej słychać głośnik wysoko tonowy.Słychać to bardzo wyraznie.

Ja wolę mieć uszy po niżej wysoko tonowego bo akurat tak mi się bardziej podoba,i na dodatek na wyrze jak leże to inaczej się nie da. ;) he he.

A po następne to przede wszystkim zapodaj sobie do odsłuchu najlepszy materiał cd jaki posiadasz w domu.Nie koniecznie to musi być jakieś łojenie-może być coś spokojnego gdzie sąładnie podane tony wysokie i wtedy zobacz.Materiał nagrany na jednej płycie nijak ma się do materiału nagranego na innej płycie-np ten sam kawałek ale z dwóch innych wydawnictw.

A po trzecie (jędrek) z takimi poradami typu(myszka,podkładka gumowa itd) to tam do tych od HI-ENDU możesz im takie rady dawać.

No panowie bez jaj,jak nie mysza wypełniona piaskiem za 450 pln żeby ją na kolumnę postawić-to teraz gumka myszka .Ręce opadają.

Wiadro kondonów najlepiej mieć w domu i utykać gdzie się da jak coś z dzwiękiem będzie coś nie tak. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które objawiły się jako zbyt natarczywe po skierowaniu tweeterów bezpośrednio na uszy słuchacza.

 

A czy czasem gwizdki nie powinny być właśnie na wysokości uszu?

 

MA RX grają jak na ostrym loudnessie.Jak leci krew z uszu to można to zmulić aby było mniej natarczywie,duże straty jednak będą na detalu i stereofonii,i tak źle i tak niedobrze.Proponuję powoli rozejrzeć się za nowymi kolumnami.

Podobny efekt może wystąpić przy połączeniu wysokiej klasy głośników z kiepską elektroniką lub w pomieszczeniu nieco "przetłumionym"-z dużą ilością elementów pochłaniających niskie częstotliwości co od razu eksponuje nadmiernie wyższą średnicę.Te przypadki raczej tu nie występują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Użytkownik eMeReKo dnia 10.12.2013 - 18:59 napisał

które objawiły się jako zbyt natarczywe po skierowaniu tweeterów bezpośrednio na uszy słuchacza.

 

A czy czasem gwizdki nie powinny być właśnie na wysokości uszu?

 

Powinny, przynajmniej w większości przypadków takie jest zalecenie :)

I przecież tego nie neguję, napisałem tylko, skąd nagle pojawiła się "obfitość" wyższych częstotliwości oraz jak można je ewentualnie "utemperować" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumka myszka jako tester, kolego, weź cokolwiek gumowego o odpowiedniej grubości,

Rewelacyjnie sprawdzają się piłki do squasha, przecięte na pół. Ktoś polecał w innym wątku. Sprawdziłem. Pod cdekiem zachowują się rewelacyjnie. Poprawa brzmienia pod każdym względem. Polecam wszystkim potencjalnym prześmiewcom, żeby najpierw spróbowali.

A co do kabli. interkonekt QEDa świetny. Głośnikowa srebrzanka natomiast do bani ( a przynajmniej nie do każdego głośnika). U mnie świszczało, brzęczało, krew z uszu. Wywaliłem to na dno szafy. Kimber 4TC działa dobrze - zdecydowanie uspokoił środek i górę , tylko ta cena...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Rewelacyjnie sprawdzają się piłki do squasha, przecięte na pół. Ktoś polecał w innym wątku. Sprawdziłem. Pod cdekiem zachowują się rewelacyjnie. Poprawa brzmienia pod każdym względem. Polecam wszystkim potencjalnym prześmiewcom, żeby najpierw spróbowali.

 

A musi być z Dunlopa, czy może być z jakiejś gorszej firmy?

Pytam, czy aby jakiś mezalians jakościowy nie powstanie pomiędzy sprzętem a rzeczoną piłką?

I czy właśnie sama jakość piłki ma wpływ na brzmienie, bo wiadomo, że są one wykonane z różniących się jednak pomiędzy sobą materiałów, mają różną sprężystość, współczynnik tłumienia, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musi być z Dunlopa, czy może być z jakiejś gorszej firmy?

Pytam, czy aby jakiś mezalians jakościowy nie powstanie pomiędzy sprzętem a rzeczoną piłką?

I czy właśnie sama jakość piłki ma wpływ na brzmienie, bo wiadomo, że są one wykonane z różniących się jednak pomiędzy sobą materiałów, mają różną sprężystość, współczynnik tłumienia, itd.

 

Jak za starych,dobrych czasów w voodoo-klubie,niemal łezka się w oku zakręciła;)

Tylko kto postawi te 7 kolejek...

 

A propos Dunlopa,był takie gumki co to się wkładało między struny naciągu,miały silne własności absorbujące drgania,amatorzy zakładali je bo taka była moda ale generalnie żadnej różnicy nie potrafili stwierdzić,dla profesjonalistów miało to jednak kolosalne znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musi być z Dunlopa, czy może być z jakiejś gorszej firmy?

No i tak sobie możesz nabić 4 tys postów, a potem kolejne 4. Tylko, czy z tego coś wyniknie, oprócz mistrzostwa w trollowaniu?

Bez odbioru w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No i tak sobie możesz nabić 4 tys postów, a potem kolejne 4. Tylko, czy z tego coś wyniknie, oprócz mistrzostwa w trollowaniu?

Bez odbioru w tym temacie.

 

Tylko ja zadałem konkretne pytanie? Masz jakiś problem z odpowiedzią?

Skoro coś polecasz na forum, to jestem ciekaw, jakich porównań dokonywałeś?

Skoro to wszystko jest słyszalne, to również powinien być słyszalny wpływ sprężystości danego modelu piłeczki - toż to czysta akustyka!

Skoro "myszy" firmy Entreq są rzekomo lepsze od 3 razy tańszego worka bokserskiego, to ciekawi mnie dlaczego?

Bo jak na razie, to z Twoich postów nic nie wynika, poza odwiecznym stwierdzeniem, echem niosącym się po tym forum: "Tak jest, bo ja to słyszę!"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak sobie możesz nabić 4 tys postów

Zostaw ich, to nie ma sensu.

Pod cdekiem zachowują się rewelacyjnie. Poprawa brzmienia pod każdym względem.

Rzuć też pod wzmaka, jeśli tego nie zrobiłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałem nad tym syczeniem itp., być może niektórzy słusznie podejrzewają, że syczenie wydobywa się z kolumny, jednak nie do końca mogę się zgodzić że rozmieszczeniem ustrojów mających zneutralizować syczenie itp. Ja bym umieścił taki neutralizator bliżej głośnika wysoko-tonowego...mógł by to być na początek "audiofilski koc" jako przesłona działająca w interesującym nas zakresie pasma...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

A musi być z Dunlopa, czy może być z jakiejś gorszej firmy?

Pytam, czy aby jakiś mezalians jakościowy nie powstanie pomiędzy sprzętem a rzeczoną piłką?

I czy właśnie sama jakość piłki ma wpływ na brzmienie, bo wiadomo, że są one wykonane z różniących się jednak pomiędzy sobą materiałów, mają różną sprężystość, współczynnik tłumienia, itd.

:) -kiedyś,za czasów Gierka był taki wspaniały materiał co zwał się EROS-GUMA.:).Nawet dowcipnisie ułożyli wierszyk który miał być hołdem tak zacnego towaru.

"Na pustyni Karakum,jest fabryka EROS-GUM. Eros-guma jest to masa co się wkłada na kut....sa.

Ten materiał był ponoć tak fascynujący ,miał takie właściwości,że stosowano go do wielu rzeczy.

Między innymi do bomb wodnych,procy,balonów,kół ratowniczych,wystroju wnętrz-a nawet podobno zapobiegał ciąży. :)

Nie wiem czy jest nadal dostępny,ale gdy by go można jeszcze gdzieś dostać to zapewniam że te piłeczki do squasha przy tym towarze to mały pikuś.

Podłóż pod CD a zapewniam że mezaliansów żadnych nie będzie.Góra się uspokoi,a dół dostanie werwy.Jak tego będzie mało to dowal jeszcze pod wzmacniacz,a masz 375-ke to daj najlepiej po dwie szt na nogę(tak dla bezpieczeństwa) bo to jednak kawał kloca.-i gwarantuje że efekt będzie .:)

Koniecznie napisz czy się sprawdziło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odsłuchem warto napić się wódki, podobno po kilku głębszych nawet brzydkie Helgi pięknieją, więc i wysokie się wygładzą, a brzmienie stanie się muzykalne i angażujące, wzrośnie tolerancja na wszelkie zło. I dam sobie rękę włożyć do blendera, że będzie lepiej niż po dodaniu podkładek i wsypywaniu audiofilskiego piasku i innych gówien. Swoją drogą strasznie żenujący pomysł z tymi podstawkami, podkładkami jako panaceum na krzykliwość wysokich tonów. To pomoże dokładnie tyle co herbata z melisy choremu na HIV. Po pierwsze akustyka, po drugie warto pokombinować z kątem skręcenia kolumn i ewentualnie odległością głośnika wysokotonowego od podłogi, czyli skorelowaniu linii łączącej ucho z głośnikiem wysokotonowym, pamiętając że łoją najmocniej, gdy znajdują się na wysokości ucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. Po co ten sarkazm, szanujmy poglądy i zdanie innych.

Co do podkładek pod klocki to też jestem sceptyczny, ale sprawdzę żeby mieć pewność czy cokolwiek to zmienia. Raczej jestem przekonany, że nie na tyle aby pomogło w moim problemie.

 

Na ten czas podjąłem decyzję o zmianie IC i kabli głośnikowych. Przejrzałem różne opinie i wychodzi na to, że moje kable charakteryzują się po prostu ostrą górą.

Zmiana kabli nastąpi dopiero po świętach, więc wtedy podzielę się doświadczeniami.

 

Oprócz tego czekam na nowe standy pod kolumny, ale to w górze pasma raczej niewiele zmieni.

 

Co do sugestii zmiany kolumn to nie wchodzi w ogóle w grę. Mam te kolumny może 5 m-cy i nie stać mnie na razie na lepsze.

 

Dzięki i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj pomiędzy kolumny a podstawki wstawić stopy z materiału o nazwie- sorbothane

 

Kurde, a jeszcze niedawno monitorki "kleiło" się do podstawek...ale ta fizyka się zmienia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. Po co ten sarkazm, szanujmy poglądy i zdanie innych.

Ale szanuj też swój czas i pieniądze, gdyż wiele z tych porad nie jest wartych funta kłaków, są obrazą dla podstawowej chociażby logiki i Ciebie jako istoty inteligentnej. Jeśli masz problem z rozruchem silnika, a ktoś Ci proponuje wymianę amortyzatorów lub na ból łokcia doradza buty o twardej podeszwie, to powinna się zapalić chociażby czerwona lampka, a w drugim odruchu po prostu wielki śmiech. Przecież poważnie nie można traktować czegoś takiego, to chyba tylko na tym forum mogą się dziać aż takie jaja. Lepsze niż Daniec z Kryszakiem w swojej najlepszej kondycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałem nad tym syczeniem itp., być może niektórzy słusznie podejrzewają, że syczenie wydobywa się z kolumny,

 

Jak dla mnie gość powinien dostać "Złote Usta" :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.