Skocz do zawartości
IGNORED

Test konwertera na USB-SPDIF-I2S na TE8802


gaballus

Rekomendowane odpowiedzi

Wspominałem jakiś czas temu o możliwości testu konwertera na Tenorze TE8802. W końcu udało się znaleźć czas i dokończyć moduły na tym scalaku.

Dla przypomnienia najważniejsze jego parametry:

-możliwość pracy w trybie asynchronicznym,

-strumień danych do 24bit/192kHz

-wejście/wyjście SPDIF i I2S (wejścia jeszcze nie testowałem, nie wiem czy działa)

Sam scalak posiada jeszcze parę możliwości ale nie są one na tą chwilę obsługiwane i raczej są mało przydatne.

W sumie moduł taki gra u mnie od kilku miesięcy pod Linuksem i większych problemów nie zauważyłem (czasami "zgubi" go odtwarzacz plików, wystarczy odłączyć i podpiąć aby się "odnalazł", Przy czym nigdy nie następowało to podczas odtwarzania). Na Windowsie uruchomiłem go tylko ale nie testowałem.

 

A więc jeśli są chętni na test gotowego modułu to proszę o zapisanie się na listę, mam 2 moduły, może uda się dokończyć jeszcze jeden, rozesłałbym chętnym. Po przetestowaniu Ci podesłaliby następnym itd.

 

Jako pierwszego zapisuje Waldka który w innym temacie zgłaszał już gotowość (nadal jesteś chętny Waldku?)

 

1. Waldi_06

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest :) Jutro postaram się wrzucić. Generalnie w tej chwili to taki testboard i raczej w docelowej formie będzie wyglądał trochę inaczej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tutaj wrzuciłem zrzut stream0 który obrazuje w jakim trybie konwerter pracuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

czekam, wiem że już wysłane, ale ale jakoś sceptycznie widzę sprawność tp przed świętami

 

od Sharka paczka idzie już 4 dzień

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldku, może nie będzie tak źle, w czwartek wysłana paczka w piątek była na miejscu:)

 

Poniżej zdjęcie konwertera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyteczka dotarła dzisiaj o 10tej - ot takie dobrodziejstwa urlopu przedświątecznego (gary i dzieci).

wyciągnę Tenora 7xxx i TASa, będę trzy kostki do porównania.

 

>Grześ

Masz to na tapecie dlatego poproszę Cię - zrób krótkie porównanie TASa i Tenora , być może nie wszyscy wiedzą jakie są różnice no i jakich formatów się spodziewać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo Waldku, mała tabelka z porównaniem, jeśli komuś coś przyjdzie do głowy jeszcze to proszę o info uzupełnię.

 

@ grzegrzol, bezpośrednie od GFECa, niestety beczka soli do zjedzenia i masa papierów do podpisania, jak to z Tenorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z placu boju z WinXP SP2:

1. KONIECZNIE należy zamontować drivery PRZED pierwszym podłączeniem tenora 8802.

2. Po wgraniu driverów mam dziwny objaw - na plikach zwykłych i gęstych wyświetlacz DACa (DAC X z Wolfsonem 8805) pokazuje 48kHz. ALE diody na pcb tenora pokazują właściwe wartości - czyli dla 44.1 jest 44.1 a dla 96kHz pokazuje 96.

 

Po podłączeniu TASa w wykonaniu JarekC wszystko jest ok. czyli wracam do tenora i pomierzę sygnały, ale pewnie za kilka dni, bo żona coś ma mi za złe , że w kuchni nie siedzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. KONIECZNIE należy zamontować drivery PRZED pierwszym podłączeniem tenora 8802.

2. Po wgraniu driverów mam dziwny objaw - na plikach zwykłych i gęstych wyświetlacz DACa (DAC X z Wolfsonem 8805) pokazuje 48kHz. ALE diody na pcb tenora pokazują właściwe wartości - czyli dla 44.1 jest 44.1 a dla 96kHz pokazuje 96.

Coś mi to przypomina. Winda namieszała w deskryptorach jeszcze przed wgraniem driverów. Robiłem kiedyś test na poprzedniej kostce Tenora, wyedytowałem deskryptory przed wgraniem driverów i po - różniły się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi to przypomina. Winda namieszała w deskryptorach jeszcze przed wgraniem driverów. Robiłem kiedyś test na poprzedniej kostce Tenora, wyedytowałem deskryptory przed wgraniem driverów i po - różniły się

 

to by się zgadzało - podpiołem tenora jeszcze przed wgraniem driverów, stąd mój wpis.

 

jak przywrócić oryginalne deskryptory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldku, spróbuj na innym kompie wgrać najpierw drivery, a potem podłącz konwerter. Może załatwi to problem. Kolega gaballus miał coś fajnego na takie dolegliwości, zagadaj do niego na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldku, spróbuj na innym kompie wgrać najpierw drivery, a potem podłącz konwerter. Może załatwi to problem. Kolega gaballus miał coś fajnego na takie dolegliwości, zagadaj do niego na PW

 

Wielkie dzięki. Jestem w kontakcie z Grzesiem. Zapewne się wyjaśni.

A innego kompa włączę w pierwszy dzień świąt bo dzieci dały mi szlaban na kompa na jutro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo Waldku, mała tabelka z porównaniem, jeśli komuś coś przyjdzie do głowy jeszcze to proszę o info uzupełnię.

 

@ grzegrzol, bezpośrednie od GFECa, niestety beczka soli do zjedzenia i masa papierów do podpisania, jak to z Tenorem.

 

Jeżeli w tabelce chodzi o TAS1020B to ma on interfejs I2S natomiast nie posiada interfejsu S/PDIF.

W przypadku TAS1020B nadajnik S/PDIF najczęściej jest wykonywany poprzez konwersję I2S na S/PDIF przy pomocy WM8804(Wolfson) lub DIT4192(Texas)

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w tabelce chodzi o TAS1020B to ma on interfejs I2S natomiast nie posiada interfejsu S/PDIF.

W przypadku TAS1020B nadajnik S/PDIF najczęściej jest wykonywany poprzez konwersję I2S na S/PDIF przy pomocy WM8804(Wolfson) lub DIT4192(Texas)

 

Pozdrawiam

JarekC

 

Tak, faktycznie Jarku, poprawię tabelkę, ale zapewne już po świętach. TAS ma tez sporo większe możliwości jeśli chodzi o wykorzystanie zewnętrznych precyzyjnych zegarów, w Tenorze wszystko jest robione za pomocą PLL z generatora 12MHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.