Skocz do zawartości
IGNORED

Kierunek - MBL


piano

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sądzisz ? he,he, z Forsellem jesteś na dobrej drodze do Nirvany ale....... dopiero na początku tej drogi.

 

Jak połączysz Forsella z dackiem glassem to dopiero usłyszysz granie na plus.Żeby miał takie możliwości to musisz mu zrobić

odpowiednie konektory i zastosować dobry przewód glassa. Warto byłoby pomyśleć o lepszym zasilaniu a odwdzięczy się

doskonalszym dźwiękiem . Chcesz zdjęcia ? Pomyślę....

Szanowny Panie Magnepanie znowu przyłapałem Cię na kłamstwie. Nigdy nie miałeś frosella ani go nie widziałeś podobnie jak Kavero i resztę topowych transportów, o których piszesz.

W PL jest jedna para kavero i znam ich właściciela, na oczy Cię nie widział.

 

Sam się wkopałeś ponieważ ani przetwornik Forsella ani transport forsella nie posiadają złącza światłowodowego a co za tym idzie nadajnika i odbiornika w tym standardzie. To co widzisz na zdjęciach to jest BNC!

Te urządzenia posiadają WYŁĄCZNIE ZŁĄCZE AES/EBU I BNC.

 

Mam dobrego ST glassa - mogę komuś podarować za dobrą flaszkę;-)

Dziekuję za szczodre serce ale pociągnąłem temat tylko po to aby ujawnić kłamstwa Magnepana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-58347-0-63665800-1462715572_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Magnepanie znowu przyłapałem Cię na kłamstwie. Nigdy nie miałeś frosella ani go nie widziałeś podobnie jak Kavero i resztę topowych transportów, o których piszesz.

W PL jest jedna para kavero i znam ich właściciela, na oczy Cię nie widział.

 

Sam się wkopałeś ponieważ ani przetwornik Forsella ani transport forsella nie posiadają złącza światłowodowego a co za tym idzie nadajnika i odbiornika w tym standardzie. To co widzisz na zdjęciach to jest BNC!

Te urządzenia posiadają WYŁĄCZNIE ZŁĄCZE AES/EBU I BNC.

 

Szymon, czytasz między wierszami i bez koncentracji. To że w Forsellu nie ma glassa to ja dokładnie wiem i napisałem o tym

w poście 2443. Jeśli czegoś nie rozumiesz o czym piszę to zapytaj ale nie insynuuj że kłamię.

Podobnie jest z Kawero których słuchałem po sąsiedzku w Łodzi. Przecież nie musisz wszystkiego wiedzieć w jaki

sposób ktoś kupuje sobie to czy tamto.Wracając do Forsella to postaram się wkleić zdjęcie Forsella z glassem którego ma mój znajomy.

 

A tak na marginesie zadałem Ci już dwa razy pytanie czy nie miałeś problemu z pompką Forsella bo potrafi się często zepsuć ale jest na to sposób aby nie była awaryjna. Musisz być jednak grzeczny i nie zachowywać się po chamsku bo nie dostaniesz żadnej info gdzie, co i jak i będziesz z ręką w nocniku czego oczywiście Ci nie życzę.

 

747, co z nowu leży ci na wątrobie kolego. Wklejasz zdjęcia - dobrze, tylko jak zwykle pytanie ......słuchałeś czy nie miałeś czasu posłuchać ? Zresztą co Ty wiesz o sprzętach. Nawewt o Koreańskiej gwieździe Huyanie nic nie wiesz pomimo zboczenia jakie

masz na jej punkcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747

 

 

 

Wkleiłem fotografie aby nazwę jaką przytoczyłeś wypełnić treścią.

 

Myślałem że już wystrugałeś wszystkie możliwe konstrukcje retoryczne aby pogrążyć mnie tu na forum publicznie, jednak widzę, że nie rezygnujesz i kreślisz je nadal..

Nie są skuteczne magnepan, albo są lecz w przeciwnym kierunku, lubię krytykę, uważam że jeśli nosi znamiona konstruktywnej może być pro-rozwojowa, nie toleruję zastoju, więc pozytywny bodziec jest mile widziany.

 

Nie myl tylko z łaski swojej opinii z krytyką.

 

co Ty wiesz o sprzętach

 

 

Twój guru napisał bardzo niedawno że również szuka napędu CD, jak myślisz z jakiego powodu, po prostu nie zamówi sobie takowego..tylko..szuka..?

 

Znasz odpowiedź ?

 

Hi end audio to dziedzina, w której odnajduje się wielu ..poszukiwaczy, jeśli kiedyś przyjdzie ten dzień, w którym zrozumiesz tego powody, przestaniesz sam czegokolwiek szukać, po prostu będziesz wiedział co gdzie jest i sięgał po to co potrzebujesz..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój guru napisał bardzo niedawno że również szuka napędu CD, jak myślisz z jakiego powodu, po prostu nie zamówi sobie takowego..tylko..szuka..?

 

Znasz odpowiedź ?

 

Hi end audio to dziedzina, w której odnajduje się wielu ..poszukiwaczy, jeśli kiedyś przyjdzie ten dzień, w którym zrozumiesz tego powody, przestaniesz sam czegokolwiek szukać, po prostu będziesz wiedział co gdzie jest i sięgał po to co potrzebujesz..

 

 

Po pierwsze nie mam żadnego guru a po drugie szukanie napędu to normalna rzecz. Nikt nie musi przywiązywać się bezgranicznie

do jakiejś konkretnej konstrukcji czy urządzenia.Jak byś się czuł gdybyś na obiad przez lata dostawał codziennie zupę pomidorową ?

 

Mam dobrego ST glassa - mogę komuś podarować za dobrą flaszkę;-)

 

 

Witoldzie , daj znać w sprawie glassa na priva.

 

Wkleiłem fotografie aby nazwę jaką przytoczyłeś wypełnić treścią.

 

 

 

Nie potrzeba , firma ma się dobrze i z tego co wiem nie szuka wsparcia w osobach które nie znają brzmienia ich produktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, tu poniżej masz transport Forsella z wyjsciem glassowym. W poniedziałek wkleję zdjęcie naszego Forsella z glassem.

Szykuj się na odszczekanie tego co powiedziałeś i poćwicz już od dzisiaj.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???...Problem rozwiązany ...

 

Raczej nie, spokojnie , zdjęcia w ilości 2 szt. będą wklejone najdalej do jutra. Mam je na swoim komputerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, spokojnie , zdjęcia w ilości 2 szt. będą wklejone najdalej do jutra. Mam je na swoim komputerze.

 

Jaki Facio, takie zdjęcia - miodzioooooooooooooooooo;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne zdjęcia.

 

Nad zdjęciem pracujemy - konflikt programów !!!, ale na razie opis który wyraźnie mówi o wyjściu glassowym -

 

CD-Transport Air Reference Air One of the best sounding stock CD Transport ever made : according to all the people (and myself) who have heard it, it's so close to vinyl replay that it's quite a shock, as long as you have a real good DAC. It must be perfectly leveled to work this way as it's an air bearing plate and comes with the original HIBLOW SPP6-GAS air pump. This one has the ST Glass output option and is an early model wearing the number 42. It was once running on 110 Volts, but since then it's running on 220 - 240 Volts, including the air pump (this was done easily as both are ready for this conversion)[/color][/size][/font][/font]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad zdjęciem pracujemy(...)

 

Tak żartobliwie zapytam: "My", tzn. Kto?

Ty i wujek Gugiel?

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogę

1. W google wpisujemy : forsell air reference, otwieramy wyniki wyszukiwania grafiki.

2. Przewijamy wyniki o kilka stron(to bardzo ważne!!!) i wybieramy fotkę np:

IMG_3262t.jpg

 

 

 

 

3. Zapisujemy fotkę na dysk, naciskamy prawym przyciskiem myszki na zapisany plik i wybieramy edytuj.

4. Robimy zmiany i voila:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepanowi jak zwykle aparat szwankuje. Dziwne w czasach gdy w każdym telefonie i tablecie się takowy znajduje. Mogę pożyczyć swoją zorkę.

Dziwne aby były trudności ze zrobieniem zdjęcia swojego systemu z posiadanym Forsellem. Poprosimy aby dla 100% pewności kolega zamieścił zdjęcie z aktualną, gazetą (dowolną) w języku polskim. Jakby znowu się zachciało grzebać po chińskich forach. Megan dam Ci prostsze zadanie wklej zdjęcia chociaż 3 topowych transportów (dowolnych), których posiadaniem się chwaliłeś. Inaczej jesteś forumowym kłamcą i osobą całkowicie niewiarygodną.

Osobiście zrewanżuję się zdjęciami moich (a nie pożyczonych od kolegi, wujka, ciotki) 5 topowych transportów dla równowagi.

 

Wyraźnie widać, że Forsell posiada 2 wyjścia AES/EBU i koaksjalne BNC. Na powyższym zdjęciu z przejściówką na RCA. Gdzie ten toslink, tego nikt nie wie? Może Magnepan ma wersję INDYWIDUAL.

 

Szymon , to jest nasz Forsell z wyjsciem glassowym.Poprzednie zdjęcie pomyłkowo zostało wklejone.

 

Mam problem z wklejeniem zdjęcia !!!

Jak to nasz? To Magnepanów jest dwóch ??? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

Panowie, proszę o uściślenie, wydaje mi się, że problemem do rozstrzygnięcia jest kwestia: Forsell ma / nie ma wy ST glass. W dalszej kolejności możecie przenieść na następne kwestie. Szkoda czasu i cierpliwości autora wątku.

kibic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Żeby miał takie możliwości to musisz mu zrobić

odpowiednie konektory i zastosować dobry przewód glassa.

 

 

A jaki to jest dobry "przewód" glassa ? Na czym ma polegać ta jego dobroć albo jej brak ? Tak z ciekawości czystej pytam bo od wielu lat mam link światłowodowy ze złączkami ST i co prawda sporadycznie ale jednak używam i jakoś nie zauważyłem jakiejkolwiek zmiany mimo przyłączania różnych światłowodów i różnej długości (najdłuższy miał ok 250 metrów). Może mi to ktoś wyjaśnić ?

 

Tak już poza konkursem to nie ma absolutnie żadnych przeszkód by dorobić transmisję światłowodem szklanym (przy czym rodzaj złączki nie żadnego znaczenia) do dowolnego źródła bez żadnych przeróbek wewnątrz układu a tym bardziej przeróbek obudowy pod warunkiem, że ma on dowolnego rodzaju wyjście sygnału SPDIF i transmitować sygnał na dowolne w zasadzie odległości niczym nie ograniczone (w sensie długości). Zdanie raczej należy do prostych (w tym konkretnym przypadku bo szerokość pasma raczej niewielka jak na możliwości typowego światłowodu wielomodowego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trouvère - czyt. truwer : średniowieczny artysta (poeta, muzyk, ballady, ronda, virelai, śpiewogra)

Truwerzy tak jak i lampy elektronowe to relikty przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko takie koleżeńskie kuksańce w oczekiwaniu na nowe kolumny Piano.

 

Światłowodowe ? Jak nie to pewnie są do d... ;-(.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trouvère - czyt. truwer : średniowieczny artysta (poeta, muzyk, ballady, ronda, virelai, śpiewogra)

Truwerzy tak jak i lampy elektronowe to relikty przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń cie panie Boże, światłowody strasznie bolesne są i długo się rany goją.

 

A to dlatego konieczna jest maść do d... no teraz to ja wszystko rozumiem ;-(. No nie wiem dlaczego ale wszystko mi się z d...ami kojarzy, pewnie to audiofilia neurotica albo cuś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trouvère - czyt. truwer : średniowieczny artysta (poeta, muzyk, ballady, ronda, virelai, śpiewogra)

Truwerzy tak jak i lampy elektronowe to relikty przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grynio, dziękuję za dobre chęci pomocy konwersji zdjęć ale byłem zmuszony poprosić o pomoc kolegę informatyka który poradził

sobie z tym problemem. Wklejam zdjęcia a później opis.

 

1.Forsell z wbudowanym fabrycznie wyjsciem glassowym

 

 

 

 

2.Nasz Forsell z wbudowanym glassem do urzadzenia.Dla informacji przewód glassowy jest w czarnej koszulce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz Forsell, zdjęcie nr 2

 

 

 

 

Forsell z fabrycznym wyjściem glassowym.

 

Ciężko było wkleić te zdjęcia ale udało się w końcu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fabryczne" zdjęcie pochodzi z tej strony i to jest zwykłe BNC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, zdjęcie nr.2 - przewód glassowy jest w czarnej koszulce tuż obok wyjścia rca.

 

"Fabryczne" zdjęcie pochodzi z tej strony i to jest zwykłe BNC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tego nie wiem ale wyjscie glasowe jest obok xlr.

 

Grynio, link który zapodałeś NIE DZIAŁA na tą chwilę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

$_1.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grynio, link który zapodałeś NIE DZIAŁA na tą chwilę.

 

Działa, działa :-)

Informatyk musiał coś spieprzyć :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.