Skocz do zawartości
IGNORED

Kierunek - MBL


piano

Rekomendowane odpowiedzi

Inna, klasyczna budowa, przetworniki i koncept.

Z punktu widzenia brzmienia i tylko niego, to wydaje się, że Model One to "0" natomiast Isis po nieco cieplejszej, ciemniejszej stronie. Papier robi swoje.

Ja patrzę na to trochę inaczej.

One doskonale wpisują się w akustykę mojego pokoju.

Nie mam żadnych problemów z basem, który przy bass refleksie Isis czy 101 dawał znać przy 44/62Hz - specyfika mojego pokoju.

Pod kątem reprodukcji zakresu < 80Hz najlepiej wypada Model One. Po prostu wystarczy odpalić i słuchać.

Natomiast rozwiązania BR w w/w modelach, wymuszają kolejne wariacje w adaptacji akustycznej. O ile 62 Hz to pikuś, to 44Hz z sporym ( - dB)stwarzają nie mały problem. Oczywiście, mam na myśli doskonałość reprodukcji tego zakresu, a nie z przymrużeniem oka.

Osobiście, w rozumieniu całokształtu reprodukcji na pierwszym miejscu niezmiennie - 101 E Mk 2 , next chyba Isis głownie za barwę :) choć ten bas pozostawia u mnie trochę do życzenia.

Model One byłby za to świetnym kompromisem. Nieco gorsza subiektywnie rozdzielczość, scena, pozorne, ale za to zero problemów z reprodukcją < 80 Hz z uwagi na OZ.

I jak to w życiu, mamy klops i pasztet :)

 

Ps. Jest szansa, ze w poniedziałek sprzedam 9011. Wtedy zapoluję na parkę 9011 i bez desymetryzacji ( RCA przy one monoblock) podejdę jeszcze raz do tematu.

Co by nie było, Model One za te $ to kawał frajdy. Oczywiście, dużo zależy od elektroniki i warunków w jakich Model One pracuje, ale Premium Sound był, słuchał i napisał w 2352, ze grają wybornie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoweńscy najeźdźcy grają wybornie.

Faktycznie, One wabi nie tylko soundem, ale też wyglądem. A co "one" mają pod płaszczykiem :)

Durchmesser Hochtöner 38 mm

Durchmesser Mitteltöner 200 mm

Durchmesser Bass 300 mm

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie tam;0)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu chodzą mi po głowie te Ubiqi. Chyba muszę się uśmiechnąć do dystrybutora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj, posłuchaj :)

Z MSB/A moze być bardzo wciągająco.

Poza tym, u Ciebie, jeśli dobrze pamiętam 24/25 m2, to imho. wymarzone warunki pracy Modelu One.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na listach powyżej pojawiają się wykonawcy jazzowi, szukam smaczków więc pytam. Codziennie coś odkrywam ale nigdy za wiele:)

Serwus,

Pozwoliłem sobie na zacytowanie w moim wątku z przyczyn hmm.., zrozumiałych:)

Wracając do meritum.

Rozpiętość jest olbrzymia, smaczków od metra... Moze podpowiesz kierunek poszukiwań.

 

Osobiście w takich klimatach się odnajduję. Moze ten projekt się wpisze i w Twoje upodobania(?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wspaniały album z Mal Waldronem;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Prawie wszystko Corei, Charles Lloyd, Bakera...

Chętnie wracam do np;

 

 

czy;

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ochotę na te UBIQ , w drewnie wyglądają przepięknie. Niestety z moimi mc601 się nie zgrały. Dźwięk zamknięty bez szczegółów.podobny przypadek miałem z Trennerami Isis. Nie wiem może tubka na wysokich nie służy Mc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Faktycznie, One wabi nie tylko soundem, ale też wyglądem. A co "one" mają pod płaszczykiem :)

Durchmesser Hochtöner 38 mm

Durchmesser Mitteltöner 200 mm

Durchmesser Bass 300 mm

 

 

 

A nie mogą zostać...? Miałbyś problem z głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Miałbyś problem z głowy...

 

A czy aby Maciek chce tak szybko? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ochotę na te UBIQ , w drewnie wyglądają przepięknie. Niestety z moimi mc601 się nie zgrały. Dźwięk zamknięty bez szczegółów.podobny przypadek miałem z Trennerami Isis. Nie wiem może tubka na wysokich nie służy Mc.

 

Problemem są wzmacniacze chociaż to i tak jedne z lepszych monobloków jakie udało się zrobić Mc.

 

Faktycznie, One wabi nie tylko soundem, ale też wyglądem. A co "one" mają pod płaszczykiem :)

Durchmesser Hochtöner 38 mm

Durchmesser Mitteltöner 200 mm

Durchmesser Bass 300 mm

 

 

 

Maćku, kto jest dystrybutorem UbiqAudio w PL ? Jak oceniasz wykonanie obudów i całości ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorem jest Audio Cave

 

Email do dystrybutora: [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Premium Sound.

Od strony wykonania Modelu One nie ma się czego czepić. Egzemplarz, który posiadam jest wykonany starannie, spasowanie elementów bez zarzutu.

 

Maskownicę można szybko zdjąć, bo mocowana na magnesy.

 

 

Jedynie terminale ( WBT Nextgen) , wzbudzają mieszane odczucia w kontekście częstego i mocnego dokręcenia, szczególnie masywniejszych kabli.

 

Miałem ochotę na te UBIQ , w drewnie wyglądają przepięknie. Niestety z moimi mc601 się nie zgrały. Dźwięk zamknięty bez szczegółów.podobny przypadek miałem z Trennerami Isis. Nie wiem może tubka na wysokich nie służy Mc.

 

Witaj, Blokers, :)

Grasz na Thiel 3.7?

Moze problem dotyczy bardziej akustyki pomieszczenia np. skosy, aniżeli rodzaju zastosowanego przetwornika(?)

 

A nie mogą zostać...? Miałbyś problem z głowy...

Owszem, z punktu widzenia reprodukcji w moim pokoju < 80Hz, to jestem ZA, choć z drugiej str. Cytrus dobrze prawi - pośpiech w audio niewskazany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę że to akustyka , miałem już u siebie sporo różnych kolumn - ciągle szukam konkurencji dla Thiela - i zawsze było poprawnie . Oprócz właśnie UBIQ i Isis.

Co do zacisków głośnikowych to rzeczywiście gorszych nie spotkałem. Całe z plastiku , a powierzchni styku trzeba z lupą szukać. Taka duża:-) Aż dziw bierze że wiele poważnych firm je stosuje . A później ludzie topią kasę w kable bo słabo gra. Może u mnie był ten problem bo mam porządne widły - i może nie bardzo się " stykły " ? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz właśnie UBIQ i Isis.

Wysokotonowy w tubie, to taki średni pomysł.

Średniototowy 20cm, też tak sobie...

 

Do MC może Devon Grande, dwie klasy lepiej od Thiela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średni czy nie, to nie zmienia to faktu, że każdej z tych kolumn b.fajnie się słucha mz..

Poza tym, można sobie dokupić Swarovskiego do Isisa, a wtedy gra i buczy na całego. :)

 

Ps. Skoro np. u mnie informacji na wysokich nie brakuje ( Isis, One) , to oznacza, że to nie wina tweetera, jego aplikacji, a pozostałej części systemu z akustyką i ustawieniem włącznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Premium Sound.

Od strony wykonania Modelu One nie ma się czego czepić. Egzemplarz, który posiadam jest wykonany starannie, spasowanie elementów bez zarzutu.

 

Maciej , fakt że te plastikowe Nextgeny nie wyglądają za ciekawie ale cóż - jeśli to tylko taka ' mała wada ' to nie szkodzi bo wiemy

że dźwięk jest najistotniejszy. Gdybyś nie celował w pełny SET MBL'a to czy uwzględnił byś Ubiqi jako te które must have w innym set up w pokoju 30m ?

Coś czuje że ten dźwięk mógłby mnie zachwycić, wizualnie na pewno tak i w stosunku do Isis mocne 1 : 0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś nie celował w pełny SET MBL'a to czy uwzględnił byś Ubiqi jako te które must have w innym

set up w pokoju 30m ?

Oczywiście, ale to mz (!)

Trudno mi się z odnieść ( zza monitora) do braku góry o której pisał Blokers. Nie wiem co było przyczyną hmm.., kręcenia nosem.

Mogę jedynie odnieść się do odsłuchów u siebie modeli Isis, Ubiq oraz porównania z Isis np. na AS 2015.

Z osobistych odsłuchów u siebie wnioskuje, że;

każda z tych konstrukcji ( mimo oczywistych różnic) dostarcza mnóstwo przyjemności. Każda grała mz bardzo dobrze i wciągająco n a swój sposób.

 

Obiektywnie;

Isis skierowana jest bardziej dla osób preferujących "pełniejsze" granie

Ubiq dla tych, którzy cenią sobie umownie "naturalną" reprodukcję

Jedne i drugie imho, bardzo ciekawe.

Subiektywnie;

wybrałbym 101 Mk 2 :)

choć Isis depczą im barwą po pietach.( szczególnie smyczki, bo dęte imho, prawdziwsze na 101)

Ubiq Model One też są świetne ( mz) i z dobrą elektroniką pokażą niewątpliwą klasę.

To też - o czym pisałem wyżej - OZ, a to np. u mnie spora zaleta w reprodukcji < 80Hz. ( szybko, czyściutko bez najmniejszego podbicia któregoś z zakresów )

W ogóle, jak wiecie Panowie, dużo zależy od właściwej aplikacji kolumn, ustawienia, źródła i wielu innych.

W pierwszy dzień Ubiq zagrały tak se, bardzo przeciętnie. Dopiero wieczorkiem next dnia po właściwym ustawieniu( w tym rozstawieniu) i rozgrzewce, pokazały klasse .

W ogóle, Ubiq nie wciągają na starcie, nie rzucają na kolana i nie są efekciarskie. To kolumna, która wciąga im dłużej jej słuchasz.

Za te$ to imho, b. ciekawy produkt i warto go rozważyć.

Oczywiście, nie trzeba się z tym co napisałem zgadzać. To subiektywne i trochę podparte opiniami kolegów z odsłuchów u mnie.

 

Ładny ten Mays...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle, Ubiq nie wciągają na starcie, nie rzucają na kolana i nie są efekciarskie. To kolumna, która wciąga im dłużej jej słuchasz.

Za te$ to imho, b. ciekawy produkt i warto go rozważyć.

Oczywiście, nie trzeba się z tym co napisałem zgadzać. To subiektywne i trochę podparte opiniami kolegów z odsłuchów u mnie.

 

W tym wszystkim to jest najważniejsze co napisałeś że nie są efekciarskie - jak dla mnie to jest najważniejszy element do akceptacji dłuższego odsłuchu. Mój friend był zachwycony brzmieniem tych kolumn, rozmawiał jakieś 20 minut z właścicielem na Audio Show. Po pierwsze kazał przyciszyć muzykę i grać cicho bo dla Ubiq'ów to był egzamin czy potrafią oddać pełne aspekty i charakter głośniejszego grania.Wszystko było nasycone jak trzeba pomimo cichego volumenu.........

 

P.S. Lyle Mays bardzo fajny i mój faworyt a przy tym bardzo spokojny i skromny. Tylko nie ma tego na CD. Jesli się mylę to podeslij

link do płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wszystkim to jest najważniejsze co napisałeś że nie są efekciarskie - jak dla mnie to jest najważniejszy element do akceptacji dłuższego odsłuchu. Mój friend był zachwycony brzmieniem tych kolumn, rozmawiał jakieś 20 minut z właścicielem na Audio Show. Po pierwsze kazał przyciszyć muzykę i grać cicho bo dla Ubiq'ów to był egzamin czy potrafią oddać pełne aspekty i charakter głośniejszego grania.Wszystko było nasycone jak trzeba pomimo cichego volumenu.......

Z topową elektroniką MBLa wypadły b.dobrze na każdym poziomie głośności. Cicho, głośno, bardzo głośno.. wydaje się, ze level dB nie ma znaczenia.

Tylko nie ma tego na CD

Też się rozglądam... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się rozglądam... :)

 

 

Ale za czym się rozglądasz. :)

Ktoś zrobił składankę kilku utworów,dodał szum fal,żeby było romantycznie,ładny filmik,

i już mamy przyjemny mix,a nie żaden album. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poprosisz to pewnie ci zamontują Mundorfy - Ubiq to mała manufaktura.

 

m150bw4x8mmbr.jpg

 

mundorf-tpcu870ge-350_1.jpg

 

mundorf-m-connect-tpcu670c-350_2_0.jpg

 

Takie Mundorfy jak na ostatnim obrazku montują m.in. w Magico - świetna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.., a rozglądam się Drogi Stefku, nie tylko za tym czego nie można mieć na CD :) Np. ostatnio rozglądam się za sympatyczną parką monobl. 9011 :)

 

Ale za czym się rozglądasz. :)

Ktoś zrobił składankę kilku utworów,dodał szum fal,żeby było romantycznie,ładny filmik,

i już mamy przyjemny mix,a nie żaden album. :)

 

Jak poprosisz to pewnie ci zamontują Mundorfy - Ubiq to mała manufaktura.

 

m150bw4x8mmbr.jpg

 

mundorf-tpcu870ge-350_1.jpg

 

mundorf-m-connect-tpcu670c-350_2_0.jpg

 

Takie Mundorfy jak na ostatnim obrazku montują m.in. w Magico - świetna sprawa.

O! I to jest terminal właściwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.