Skocz do zawartości
IGNORED

Kierunek - MBL


piano

Rekomendowane odpowiedzi

Parę lat temu, zwróciłem uwagę na jeden z produktów niemieckiego MBL,a - model 101E Radialstrahler.

Wówczas, a było to w 2009 roku, Radialstrahler 101 E mk II napędzały końcówki 9011... i przy dosyć dobrze wytłumionym pokoju o metrażu ok.45m2 zagrały doskonale w całym paśmie, a trójwymiarowość i realizm przekazu nie pozostawiał zbyt wiele do życzenia.

Doskonałość wspomnianego przekazu mogłaby, a nawet powinna, skłonić mnie do szerszego opisu wrażeń, ale z racji tego, że każdy z nas inaczej odbiera muzykę i jej reprodukcję, celowo pominę.

W sumie, jeśli chodzi o moje upodobania i preferencje, to była to absolutnie najdoskonalsza reprodukcja, jaką słyszałem!

Mam prawo do własnej opinii i uważam, że jest 101 mk II i potem długo, długo nic..

Później jest Magico np. S5 i TAD , ale to odrębny temat.

 

Wielu z czytających zapewne ma własne doświadczenia i wnioski wypływające ze spotkania z wspomnianymi 101 mk II choćby z racji corocznych AS.

Z wystawami bywa różnie i prezentacje bywają mniej lub bardziej udane.

W mojej ocenie, tylko jedna prezentacja 101E mk II była w pełni udana, natomiast pozostałe, pozostawiały do życzenia co przekładało się m.in. na końcowe wyróżnienia tzw. "dźwięki wystawy".

Nie mniej jednak, mając w pamięci wcześniejszą prezentację i nie zrażony opiniami z mniej udanych pokazów na AS, postanowiłem.., ponownie podejść do tematu 101E mkII

 

Dzięki uprzejmości Hi Fi Reference na Waliców 20 w Warszawie, miałem okazję na powrót posłuchać tych wyjątkowych kolumn.

W mojej ocenie są absolutnie wyjątkowe, bo słuchając ich w 2009 roku i w miniony poniedziałek, doświadczyłem pewnej ciekawostki.

Otóż MBL 101 E mk II wespół z firmową elektroniką, to jedyna znana mi kolumna, przy której odsłuchu nie zastanawiałem się czy pasmo jest równe, czy też, że scena i pozorne za duże/ za małe.Żadnego dzielenia włosa, żadnego kombinowania, że może z inną elektroniką, albo w innym pomieszczeniu...

Nic z tego Panowie,

 

To najzwyczajniej GRA!!!

 

Czasem - w całej zabawie z audio - jestem już męczony poszukiwaniami i setkami pytań, że z tym gra lepiej, a może z tamtym jeszcze ciekawiej.

Z MBL, em grało doskonale i koniec!Żadnego szukania kabla, innych klocków itp.- po prostu czysty, doskonały, muzyczny przekaz!

Już wiem, ze dla mnie jedynym słusznym kierunkiem jest MBL.

Słuchałem wielu ciekawych systemów za shwarz kasę, ale ten - w mojej ocenie - wyprzedza i deklasuje wszystko i to nie o 5 czy 10%.

 

Z ciekawostek dodam, że 101 - ki nie grały na wypasionych, topowych monosach, a na serii Corona.

 

Pozostaje sprawa kasy, ale to już nie Wasze, a moje zmartwienie:)

 

 

Przy okazji, pragnę bardzo podziękować załodze z Audio System za umożliwienie mi odsłuchu, a także za cierpliwość, bo zwiozłem "swoje graty" włącznie z IC, AC i kolumnowymi, aby móc lepiej ocenić to i owo.

Uprzejmość i pomoc Panów , Darka i Maćka, a także Naczelnego :), w znacznym stopniu ułatwiła - i co nie mniej ważne - uprzyjemniła mi tych parę h spędzonych w Audio Systemie.

Osobiście, życzyłbym sobie podobną obsługę i życzliwość przy każdym odsłuchu.

 

Do tych ostatnich mi nie śpieszno, bo po tym co usłyszałem, kierunek mój jest tylko jeden - MBL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to świetny brand i super sprzęt. Doskonała szkoła brzmienia i dowód ns to, że lampy w torze audio wcale nie są niezbędne. Ze swojej strony dodam tylko, że nie miałem tyle szczęścia u "Naczelnego" Audio Systemu i mimo 2 umówionych wcześniej spotkań na odsłuch w W-wie gdzie byłem przy okazji innych spotkań buisnessowych, nie udało mi się posłuchać 101-ek. Zawsze jadąc już do W-wy dowiadywałem się że....."tera nie ale niech się dowiaduje"!!! Od tamtej pory nie jestem zainteresowany już niczym od tego dystrybutora.

 

Co do samego MBL to firma przyżywa teraz kryzys. Założyciel juź dawno ją sprzedał a obecne, babskie rządy w firmie i od 10 lat w zasadzie ta sama oferta spowodowały duże spadki w sprzedaży. Mówi się jednak o tym, źe firma pracuje nad nową serią Noble i Reference. Ponoć Noble ma być w 2014r a Reference rok później.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O lampach, a ściślej ich braku w prezentacji MBL,a , nawet nie pomyślałem.

Jak już wspomniałem, systemu MBL się słucha i koniec!

Oboje z Mirkiem (Acustic Lab) mieliśmy bardzo zbieżne opinie, a po prawdzie, to mieliśmy tylko jeden wniosek -

to GRA i żaden z nas nie zastanawiał się nad równowagą tonalną czy sceną lub brakiem czegoś tam.

To istny ewenement, bo najczęściej podczas odsłuchów z innymi kolumnami, zastanawiamy się jakby zagrało z tym i owym lub w innym pomieszczeniu, a w przypadku MBL, a w ogóle się nad tym nie zastanawialiśmy.Czysta muza i tyle!

 

Co do Dystrybutora i obsługi, nie mam żadnych "ale", a ze znany jestem z pisania tego co myślę w istocie, to wypada wierzyć:)

Wiesz, Sly.., jako, że z krwi i kości jestem poznaniakiem, to wiem, że na linii Poznań - Warszawa, zawsze były kłody, ze o klubach piłkarskich nie wspomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System MBL jest zjawiskowy, fakt.

Słuchałem 3x tego systemu na AS.

 

Jak grał z elektroniką serii 9xxx było naprawdę super. Zapamiętałem przekaz jako prawie idealny. A pod względem odwzorowania przestrzeni właściwie bez konkurencji. Kwartet smyczkowy wręcz materializował się przed słuchaczami.

Na ostatnim AS z elektroniką serii Corona nie było już tak różowo. Ludzkie głosy wypadły po prostu słabo. Brudno i bez tej nutki realizmu o którą walczymy.

Zestaw MBL nie jest idealny. Pod względem oddania przestrzeni, dynamiki jest bezkonkurencyjny. Jednak barwa czy realizm ludzkich głosów nie jest jego najmocniejszą stroną.

Tak czy siak jest to mój system marzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokal zajmuje szczególne miejsce u melomanów i entuzjastów dobrego dźwięku, więc nie dziwi mnie zwrócenie uwagi na ten aspekt.

Osobiście, zdecydowanie więcej słucham muzyki instrumentalnej lub z dodatkiem np. vocalizy, zatem większość repertuaru jaki słuchaliśmy oparta była na muzyce instrumentalnej.Wokale w paru utworach, ale mimo tego, nie zauważyłem/śmy niczego złego po stronie barwy.

Jak już wspomniałem, każdy z nas inaczej odbiera muzę i jej reprodukcję.Dla mnie system niemalże doskonały.

Symfonika, tutti i cała gama wiolonczel, to spore wyzwanie dla systemów, a MBL bez najmniejszego problemu poradził sobie ze skokami w dynamice, barwie i scenie.

Nie wątpię, ze na serii Reference, kolumny zagrałyby jeszcze bardzie angażująco, ale i na Coronie było fantastycznie i to na tyle, ze mógłbym z tym systemem żyć wiele, wiele lat.

 

Zdecydowałem, ze system MBL, a to mój jedyny kierunek i już nie będę kupował "półśrodków".

Skupię się na monosach i kolumnach MBL, a , bo kupowanie wspomnianych półśrodków, to moim zdaniem tylko strata kasy na późniejszej odsprzedaży.Raz, a dobrze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem bliski zakupu całego systemu, a wiele lat później tzn niedawno samych kolumn. Zgłębiałem temat MBL i konsultowałem z wieloma osobami biegłymi w temacie. System w zasadzie nie ma wad ale ma jednak pewne cechy charakterystyczne, które niosą ze sobą pewne wymagania. Nic nie wiem o problemach barwowych w zakresie wokali, ale wiem o 3 innych problemach. Pierwszy to fakt, że najlepiej grają z tymi ich największymi monoblokami.

Jak wiadomo te kolumny mają bardzo niską skuteczność ok 82dB. Żeby je napędzić musi być potężny prąd. Lampy w ogóle odpadają, a i wiele tranzystorów również sobie nie poradzi. Najlepiej żeby końcówki mocy miały te 400W/8om czyli ok 700-800W/4om ale absolutne minimum to 300W/8om.

Te wielkie monobloki MBL są super i napędzą jak trzeba ale pomijając cenę muszą mieć miejsce bo są gigantyczne i jak wszystkie wielkie końcówki mocy w klasie A są bardzo prądożerne.Taki monoblok w stanie spoczynku bierze 2KW a przy głośnym graniu nawet do 4KW. To samo Krelle czy Vitusy.

Problemem okazuje się wtedy nie tylko spory rachunek co miesiąc za prąd ale też potrzeba 3 niezależnych linii prądowych w pokoju. Obciążalność jednej linii 16A to max 3.5KW czyli jedna końcówka i nic więcej. Tak więc na 2 końcówki muszą być 2 linie i trzecia na resztę systemu czyli preamp, źródło i półaktywne kolumny. Nie każdy ma czy może mieć w pokoju 3 niezależne linie zasilania. Jeśli nie ma to musi szukać wśród mniej prądożernych końcówek mocy ale na tyle mocnych żeby napędzić te kolumny. Jest ich wiele i wiele osób napędza kolumny MBL innymi wzmacniaczami np Jeff Rowland, Momentum, Burmester, TAD itd.

 

Ostatnim trudnym tematem do opanowania jest kreowanie sceny i lokalizacja instrumentów. Kolumny grają dookólnie przez co pokazują piękną wielką przestrzeń ale żeby dobrze zapełnić scenę pośrodku potrzebują grać w określonym ustawieniu. Znawcy tematu twierdzą, że na boki od każdej kolumny jak i w tył tzn od kolumny do ściany frontowej musi być minimum 2m. Ale to oznacza że wychodzi nam spory metraż pokoju. Bo na szerokość 2m+0.5m kolumna+3m baza między kolumnami+0.5m kolumna+2m to mamy 8m. A patrząc w głąb pokoju to mamy 2m za kolumnami, 0.5m kolumny, 3m od kolumn do miejsca odsłuchu i 2m za słuchaczem = 7.5m. Wychodzi, że minimalny pokój musi mieć 8m x 7.5m=60m2. A to nie jest mały pokój.Pewnie na 50m2 też jakoś będzie ale jeśli jest mniej i kolumny muszą stanąć bliżej ścian to często są problemy ze sceną. Są jednak tacy którzy mają te kolumny w mniejszych metrażach np 35-40m2 i jest dobrze ale to wymaga sprawdzenia czy dany pokój i jego akustyka pozwolą tym kolumnom wykreować scenę.

Często słyszy się i nawet Piano o tym pisał że kilka razy prezentacje MBL których słuchał były takie sobie a znów innym razem rewelacyjne.

Prawdopodobnie winą za słabe prezentacje należy obarczyć nie dość dobre ustawienie kolumn i za małą przestrzeń za nimi i po ich bokach.

Wtedy grają jak multiroom bez sceny.

Ale jeśli ktoś ma możliwość spełnić te warunki to MBL może być systemem na resztę życia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o bezwzględnej konieczności posiadania dedykowanych specjalnych linii energetycznych, których koszt może być równy kosztowi połowy systemu.

Nie będę się powtarzał.

O referencyjnym znaczeniu systemu MBL również informowałem Szanowne Grono forum.

 

piano

Gratuluję Koledze zdecydowania.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Mówi się jednak o tym, źe firma pracuje nad nową serią Noble i Reference. Ponoć Noble ma być w 2014r a Reference rok później.

 

Z tego co wiem to nad niczym takim ta firma nie pracuje.

 

Co do dzwięku MBL-a to chociaż ja lubię lampy uważam ,że jak na razie jest to jedyna opcja dla mnie zamiany lamp na trana.

Fakt ,że słuchałem tylko Corony (pre+monosy) ale grało to b. przyzwoicie (jak na tranzystor).

Mam otrzymać na początku następnego roku do domu na odsłuch 6010D + 2x9008A.

Ale skoro Maciek tak zachwala te kolumny to spróbuję również i ich.

Może faktycznie jest to jakaś alternatywa dla lamp.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly,

Masz sporo racji w tym co napisałeś w #6.

U mnie 30m2, ale miejsca w ogrodzie sporo:))

 

Co do osobnej linii, to mam dwie, a i z kolejnymi dwoma nie byłoby problemu.

 

747,

 

Dziękuję,

Choć do momentu, gdy u mnie zagrają MBL,e jeszcze daleka droga, to kierunek mam dosyć precyzyjnie wytyczony:)

Z drugiej strony, pamiętam, że kiedyś też pisałem, że nim zmienię system np. kupię obecne Cardeasy, to sporo upłynie, a tymczasem już od roku stoją i cieszą.Dobrze cieszą, ale to nie 101E :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

 

Dorosłyś facet z jajami, to sam wiesz co winieneś wypróbować:)

Daleki jestem od pisania, ze spadną Ci kapcie i gacie z wrażenia, bo każdy z nas inaczej odbiera muzę.

Moją intencją nie jest pisanie, ze to dźwięk dla wszystkich i wszędzie.To kierunek dla mnie, bo jeśli chodzi o moje preferencje, to nie widzę konkurencji dla wspomnianej reprodukcji.Mnie oczarował parę wiosen temu, a w miniony poniedziałek odsłuch w Audio Systemie to potwierdził.

Osobiście, nie chcę już tracić czasu na szukanie alternatywy i monosowo-kablarskie przewalanko już mnie trochę zmęczyło.

 

Po MBL, a , słuchaliśmy Rockporta Atria z Mackiami i .., no właśnie, to " i " Tu jest problem, bo z jednej strony Pan bardzo sympatyczny i życzliwy, to z drugiej, Atria słuchana po MBL,ach, wydała się zabawką za dwa tysie, ot grajotko do sypialni.Różnica w dźwięku była duuużo, co tam dużo -kolosalnie większa niż różnica w cenie tych systemów.Bardzo ładna i z kawką prezentacja, ale napiszę krótko - Rockporta Atria, to nie dla mnie i za zadne skarby nie zamieniłbym się z moimi Cardeasami.Przy podobnej cenie Cardeas - + - 80 , a Atria ok. 90 tysi, to na moje, AP są (dla mnie) zdecydowanie lepsze.Nawiasem, spodziewałem się wyższości nad moimi, bo Rockport, to nie przelewki, ale nic z tego.

W ogóle, zaskoczył mnie poziom Atrii - słabiutko, bez drivu, a muza bez życia.

To nie wątek o Rocportach, więc resztę opowieści sobie daruję.

Jeśli komuś się podobają, to proszę bardzo, ale to nie moje granie.

Natomiast na podkreślenie zasługuje obsługa w salonie!Życzliwa z uśmiechem, a nawet z elastycznymi propozycjami.

Polecam Hi Fi Club od strony obsługi!

W pierwszym odruchu, wyszedłem z propozycją odsłuchu Atrii u siebie, ale po przemyśleniach stwierdzam, ze nie ma sensu zawracać ludziom głowy, bo raz, że Atria moim zdaniem, nie dorównuje Cardesom, a dwa, to droga, którą sobie wytyczyłem jest jedna - MBL:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winą za słabe granie Rockportów można obarczać Mac-a bo to jest właśnie takie dziwne granie bez drive-u, tzn ja teź tak to odbieram. Wiem, że są fani Mac-a, wiem że wyższe modele grają znacznie lepiej ale słuchałem wszystkich najwyższych modeli w USA i żadnego bym nie kupił. Teź zdecydowanie wolałbym MBL. Zresztą co do Rockportów to już o tym pisałem, że potrzebują mocnego tranzystora. Poza tym Rockporty to Arrakis...poza zasięgiem....i Altair....też poza zasięgiem. Bardzo drogie.

 

Co do MBL to miałeś to u siebie w pokoju czy tylko w salonie Audio Systemu? Bo to zasadnicza różnica.

Jeśli zrozumiałem twój pierwszy wpis to miałeś to u siebie w pokoju tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno,

 

Małe MBL, e owszem, ale prawda jest taka, że to zupełnie co innego, inna klasa reprodukcji.

Przed 101 E słuchaliśmy MBL 116 z moją elektroniką i kablami oraz z końcówką MSB S200 na zmianę.

Krótko;

MSB S 200 - super! Jak za te kase, to brać w ciemno.Ładna barwa, kontrola, a i w górze b.sympatycznie.

Gdybym chciał pozostać z moimi Cardeasami na dłużej, to MSB S 200 byłby b. mocnym kandydatem, a kto wie - moze już robiłbym przelew.

Jednak nie ma to sensu, jeśli chcę sprzedać Cardeasy i pójść w kierunku MBL,a.

 

MBL 116 - na moje, warte uwagi i tu mógłbym się pościgać z AP:) Ciekawsza przestrzeń(szczególnie na Klasyce)

Wyższa klasa - szlachetność wysokich były atutem i wyższością nad moimi i ta szlachetność była zarówno z moją elektroniką jak i MSB S 200, choć bez dwu zdań z amerykańcami zdecydowanie lepiej.

Natomiast Drive i średnica, to chyba nieco gorzej niż Cardeasy.

W sumie, chyba wyrównany pojedynek, ale w celu włąściwej oceny, należałoby zabrać 116 do siebie i wówczas podjąć decyzję.

 

Co tam Cardeasy, co tam 116 i Atria...101 E zagrały tak doskonale, ze cała reszta wylądowała w kątach!!!

 

Sly, wiem, ze różnica, bo u mnie jest lepsza akustyka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrozumiałem twój pierwszy wpis to miałeś to u siebie w pokoju tak?

 

Nie.Wszystkie odsłuchy przeprowadziłem w Audio System.

Przy okazji, pragnę bardzo podziękować załodze z Audio System za umożliwienie mi odsłuchu, a także za cierpliwość, bo zwiozłem "swoje graty" włącznie z IC, AC i kolumnowymi, aby móc lepiej ocenić to i owo.

Uprzejmość i pomoc Panów , Darka i Maćka, a także Naczelnego :), w znacznym stopniu ułatwiła - i co nie mniej ważne - uprzyjemniła mi tych parę h spędzonych w Audio Systemie.

Osobiście, życzyłbym sobie podobną obsługę i życzliwość przy każdym odsłuchu.

 

Do tych ostatnich mi nie śpieszno, bo po tym co usłyszałem, kierunek mój jest tylko jeden - MBL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach tak, masz rację, nie doczytałem. Zawsze akurat te kolumny byłoby lepiej posłuchać u siebie. Jeśli nie możesz odstawić ich min 2m od ściany i po 2m od bocznych ścian to może być różnie. Z drugiej strony 30m2 to już nie mały pokój a z adaptacją akustyczną to on powinien zachowywać się jak 50m2 a to powinno wystarczyć. Myślę, że dobry kierunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Dorosłyś facet z jajami, to sam wiesz co winieneś wypróbować:)

Daleki jestem od pisania, ze spadną Ci kapcie i gacie z wrażenia, bo każdy z nas inaczej odbiera muzę.

Moją intencją nie jest pisanie, ze to dźwięk dla wszystkich i wszędzie.To kierunek dla mnie, bo jeśli chodzi o moje preferencje, to nie widzę konkurencji dla wspomnianej reprodukcji.Mnie oczarował parę wiosen temu, a w miniony poniedziałek odsłuch w Audio Systemie to potwierdził.

Osobiście, nie chcę już tracić czasu na szukanie alternatywy i monosowo-kablarskie przewalanko już mnie trochę zmęczyło.

Maciek.

 

Jeżeli tak jest faktycznie , że ten system deklasuje wszystko co słyszałeś to raczej nie masz co się zastanawiać: "Ojciec brać" !!!

Ja natomiast słuchałem różnych sprzętów i jak na razie aż takich różnic w dżwięku nie zaliczyłem.

Owszem jedne konstrukcje grały trochę inaczej niż inne i przy wyborze jednej z nich pozostają już tylko osobiste preferencje słuchacza.

Jeżeli chodzi o MBL-a to jak dla mnie jest to sprzęt warty bliższego zainteresowania.

Gra na prawdę nieżle ale czy kapcie mi spadną tego nie wiem ;)

Jak wiesz słuchamy innej muzyki i na pewno co do kolumn możemy mieć inne preferencje.

Moim zdaniem (zaznaczam ,że jest to moja prywatna opinia) najtrudniejszą do zagrania jest muzyka rockowa i elektroniczna.

Jest ona najbardziej wymagająca jeżeli chodzi o dynamikę i nakładanie się plamami różnych instrumentów i wokali.

Muzykę kameralną , małe składy jazzowe zagrać poprawnie jest na pewno dużo łatwiej.

Dlatego jeżeli chodzi o pre+amp MBL-a to jestem pewny ,że potrafią taką (rock,pop,elektronika) muzykę zagrać na wysokim poziomie.

Kolumn nie słuchałem ale postaram się najpierw porozmawiać z producentem czy dla tego rodzaju muzyki jakiej słucham warto taszczyć je do domu.

 

Tak czy inaczej gratuluję tobie zdecydowania i życzę dotarcia do zakładanego celu i osiągnięcia swojej muzycznej nirwany ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to zestawienie moze byc bardzo ciekawe

 

Gra na prawdę nieżle ale czy kapcie mi spadną tego nie wiem ;)

Tak gra dobrze ale kapcie nie spadaja i tu jest problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to zestawienie moze byc bardzo ciekawe

 

 

Tak gra dobrze ale kapcie nie spadaja i tu jest problem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Winą za słabe granie Rockportów można obarczać Mac-a bo to jest właśnie takie dziwne granie bez drive-u, tzn ja teź tak to odbieram.

Też tak uważałem do momentu jak ostatnio w skupieniu posłuchałem sobie monobloków 601 z gramofonem.

Granie kompletnie różne od tego czego słuchałem do tej pory z Maca. Czuło sie i muzykalność i niesamowity power.

Myślę, że z nimi mógłbym żyć zamiast monobloków lampowych. Zresztą są do wzięcia. Będę miał nad czym myśleć przez końcówkę roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz odstawić ich min 2m od ściany i po 2m od bocznych ścian to może być różnie. Z drugiej strony 30m2 to już nie mały pokój a z adaptacją akustyczną to on powinien zachowywać się jak 50m2 a to powinno wystarczyć. Myślę, że dobry kierunek.

 

W obecnych warunkach, to mam > 2m od tylnej (licząc od wysokotonowych) i 1,2 od bocznych do osi gwizdka.

 

Moim zdaniem (zaznaczam ,że jest to moja prywatna opinia) najtrudniejszą do zagrania jest muzyka rockowa i elektroniczna.

 

Jarek,

Elektronicznej i podobnej nie słuchałem, więc z mojej str, komentarz zbędny.

Natomiast z mocnym Rockiem np.AC/CD poradziły sobie wybitnie(!)

Jako, ze kiedyś nie słuchałem Jazzu, tylko łoiłem:)), to trochę się słyszało i napiszę tak;

Czułem pot B.Johnsona :) Resztę sobie dośpiewaj, no chyba, że Ania ma przyjemniejszy tembr:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, ze system MBL, a to mój jedyny kierunek i już nie będę kupował "półśrodków".

 

To jest ważne zdanie :).

Na tych półśrodkach tracimy potem znacznie więcej na sprzedaży,wymianach,itp.

Cieszę się,bo bardzo lubię MBLe,i sposób ich prezentacji,zresztą małe 126tki,grały u mnie ponad rok z całym systemem Reimyo,póki nie kupiłem firmowych Bravo,i dość ciężko było się z nimi rozstać.

 

W obecnych warunkach, to mam > 2m od tylnej (licząc od wysokotonowych) i 1,2 od bocznych do osi gwizdka

 

 

Idealnie ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MBL 101 jak najbardziej grają z lampą. Z CATem nawet pełnopasmowo. A gdy na bas wrzucimy mocnego tranzystora (np Cary CAD500 - do kupienia za $3000 s/h) to nagle się okaże, że paleta dostępnych konstrukcji lampowych do napędzenia góry jest bardzo szeroka.

 

Info z pierwszej ręki, od znajomego z US, który ma 101 w wersji D (a więc wcześniejszej) już od kilku lat i przerobił całą masę wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno,

 

Małe MBL, e owszem, ale prawda jest taka, że to zupełnie co innego, inna klasa reprodukcji.

 

Na małym metrażu małe MBL są świetnie. Potrafią ,,rozstawiać ściany". Zresztą Kolega Stefek to potwierdza swoim wpisem.

 

słuchaliśmy Rockporta Atria z Mackiami i .., no właśnie, to " i " Tu jest problem, bo z jednej strony Pan bardzo sympatyczny i życzliwy, to z drugiej, Atria słuchana po MBL,ach, wydała się zabawką za dwa tysie, ot grajotko do sypialni.Różnica w dźwięku była duuużo, co tam dużo -kolosalnie większa niż różnica w cenie tych systemów.Bardzo ładna i z kawką prezentacja, ale napiszę krótko - Rockporta Atria, to nie dla mnie i za zadne skarby nie zamieniłbym się z moimi Cardeasami

Rockport zebrał całkiem dobre oceny za swoja prezentację na AS 2013, nawet od wielu osób, którym zwykle prezentacje HIFI Clubu się nie podobają. Te kolumny potrzebują dużego pomieszczenia aby się rozegrały. Salka odsłuchowa w HIFI Clubie jest za mała na to jakie tam kolumny ostatnio stoją. Obsługa jest sympatyczna to fakt, natomiast po prostu z obecnym asortymentem kolumn high-end potrzebują innego pomieszczenia do odsłuchów. Doskonale zdają sobie z tego sprawę i dlatego też chętnie proponuja odsłuchy u klienta.

Natomiast prawdą jest że jak się spodobał dźwięk MBL to nic innego już tak nie zagra. Ktoś mądry powiedział, że jak kupisz komplet MBL to wymienisz tylko na wyższy model MBL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Nie podniecajcie sie tak-bo każdy zestaw zle złozony zagra do bani.

 

Piano

Troszkę z tymi rockportami pojechałes dość odważnie-przyznaje można dżwięk spierdzielić mając świetne elementy-bo po prostu urządzeń

niektórych nie wolno ze soba łączyć,a osądy typu coś gra żle ,bądż dobrze należy pisać tylko po odsłuchach.........tego zawsze sie trzymam.

Czasem mozna bezwiednie wstrzelic się w znakomitą sugnature brzmienia-nawet jesli tego nie oczekujemy od systemu-to jest pocieszjacy fakt.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po MBL, a , słuchaliśmy Rockporta Atria z Mackiami i .., no właśnie, to " i " Tu jest problem, bo z jednej strony Pan bardzo sympatyczny i życzliwy, to z drugiej, Atria słuchana po MBL,ach, wydała się zabawką za dwa tysie, ot grajotko do sypialni.Różnica w dźwięku była duuużo, co tam dużo -kolosalnie większa niż różnica w cenie tych systemów.

 

Piano - przypominam że umawiałem odsłuch w HiFi Clubie z przywiezioną elektroniką, więc grało z "przypadkowym" Makiem, który służył do wygrzewania kolumn. Bo te co grały na AS2013 już się sprzedały i te co słuchaliśmy były niemal dopiero wyciągnięte z kartonów. Jakbyś był na AS2013 to byś usłyszał kompletnie inne granie. Niestety zabrakło czasu na kolejne rozstawienie się z elektroniką.

 

Jak na bardzo duże pomieszczenie w Audio Systemie 101e mk2 zagrały bardzo dobrze, a 116 dość cienko na basie. Ciekawe jakby to zagrało w 30mkw. Czy z 101-ek nie będzie za dużo basu? Chociaż póki działka obok jest wolna to zawsze możesz dobudować pomieszczenie o odpowiedniej kubaturze ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek - przypominam :)) , a ściślej, przypomnij sobie co powiedziałeś po jednym wysłuchanym utworze na Atrii:)

 

Nawiasem, tak naprawdę to mało istotne, bo mnie nie interesuje Atria, lecz MBL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Jakbyś był na AS2013 to byś usłyszał kompletnie inne granie. Niestety zabrakło czasu na kolejne rozstawienie się z elektroniką.

 

Jestem ciekaw, co kolega akustyk powiedziałby na "granie" omawianego systemu na AS, szczególnie z uwzględnieniem basu. Mi przychodzi określenie - "niekończąca się opowieść"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po MBL, a , słuchaliśmy Rockporta Atria z Mackiami i .., no właśnie, to " i " Tu jest problem, bo z jednej strony Pan bardzo sympatyczny i życzliwy, to z drugiej, Atria słuchana po MBL,ach, wydała się zabawką za dwa tysie, ot grajotko do sypialni.Różnica w dźwięku była duuużo, co tam dużo -kolosalnie większa niż różnica w cenie tych systemów.Bardzo ładna i z kawką prezentacja, ale napiszę krótko - Rockporta Atria, to nie dla mnie i za zadne skarby nie zamieniłbym się z moimi Cardeasami.Przy podobnej cenie Cardeas - + - 80 , a Atria ok. 90 tysi, to na moje, AP są (dla mnie) zdecydowanie lepsze.Nawiasem, spodziewałem się wyższości nad moimi, bo Rockport, to nie przelewki, ale nic z tego.

W ogóle, zaskoczył mnie poziom Atrii - słabiutko, bez drivu, a muza bez życia.

W pierwszym odruchu, wyszedłem z propozycją odsłuchu Atrii u siebie, ale po przemyśleniach stwierdzam, ze nie ma sensu zawracać ludziom głowy, bo raz, że Atria moim zdaniem, nie dorównuje Cardesom, a dwa, to droga, którą sobie wytyczyłem jest jedna - MBL:)

 

Cardeasy lepsze od Atrii?

Swój sprzęt jest przeważnie najmojszy........zawsze to tak wygląda.))

W powyższy Twój wpis i tak nie wierzę z prostej przyczyny..HIFI CLUB ma gorsze pomieszczenie odsłuchowe od AUDIOSYSTEMU-tu tkwi przyczyna

Twojego opisu.....taka jest rzeczywistość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLY30 opis MBL-a jak dla mnie wzorcowy uwazam dokladnie to samo co napisales o MBL-u. Az dusza sie raduje ze czasami potrafimy myslec tymi samymi kategoriami.

 

Jakbyś był na AS2013 to byś usłyszał kompletnie inne granie.

Tak totalnie nie udana prezentacja, wine za to ponosily zbyt male wzmacniacze dla tego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.