Skocz do zawartości
IGNORED

Ceny sprzętu audio


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Przeca zartowalem, wiadomo, glosniki dla dziecka na komunie co najwyzej!

 

Ale ja do Ciebie absolutnie nic nie mam ;) tylko do tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory za 7tyś MUSZĄ być wyjątkowe praktycznie pod każdym względem w przeciwnym razie nikt ich nie kupi, większość osób w tych przedziałach cenowych i tak decyduje się na podłogówki.A co tu mamy? kolumienkę bez basu na której takie gatunki jak rock czy elektronika zabrzmią po prostu płasko,słabo bez dynamiki... to są kolumny NIEUDANE i tyle z przeznaczeniem dla nikogo.Jeszcze jedno bratku ;) wcale nie trzeba płacić kolejnych 9tyś...za 5tyś kupiłem Ushera X-718mk2 które basem zabijają te Audio Physic pod względem reszty pewnie też nie gorzej, skoro w tym samym teście przy AP wystąpił znacznie tańszy Usher V-601(cena/jakość 6/6) 3400zł...

 

Usher X-718 mk2 -6dB przy 38Hz

 

Usher V-601 -6dB przy 44Hz

 

Fragment z testu "Audio Physic Step 25"

 

"Gramy do jakichś 70Hz, a poniżej, no cóż,poszukajcie sobie czegoś większego, bo w basie zapanuje cisza, jak makiem zasiał"

Monitory za 7tyś MUSZĄ być wyjątkowe praktycznie pod każdym względem w przeciwnym razie nikt ich nie kupi, większość osób w tych przedziałach cenowych i tak decyduje się na podłogówki.A co tu mamy? kolumienkę bez basu na której takie gatunki jak rock czy elektronika zabrzmią po prostu płasko,słabo bez dynamiki... to są kolumny NIEUDANE i tyle z przeznaczeniem dla nikogo.Jeszcze jedno bratku ;) wcale nie trzeba płacić kolejnych 9tyś...za 5tyś kupiłem Ushera X-718mk2 które basem zabijają te Audio Physic pod względem reszty pewnie też nie gorzej, skoro w tym samym teście przy AP wystąpił znacznie tańszy Usher V-601(cena/jakość 6/6) 3400zł...

 

Usher X-718 mk2 -6dB przy 38Hz

 

Usher V-601 -6dB przy 44Hz

 

Fragment z testu "Audio Physic Step 25"

 

"Gramy do jakichś 70Hz, a poniżej, no cóż,poszukajcie sobie czegoś większego, bo w basie zapanuje cisza, jak makiem zasiał"

 

 

Witam !

kolego z całym szacunkiem dla ciebie ale nie wiesz co piszesz. Tak naprawdę wszystko zależy od pomieszczenia w którym te głośniki będą grały i najważniejsze z czym. Jeśli w małym pomieszczeniu to są to głośniki pod pewnym względem wybitne. Miałem kiedyś głośniki JMLAB PS 5-1 i jak dla mnie do dzisiaj to jest to wzór brzmienia głośników przeźroczystych akustycznie. Trzeba pamiętać, że do małych pomieszczeń kupujemy głośniki małe tzw. monitory wysoko zestrojone bo w takich pomieszczeniach najniższych basów i tak nie słychać. Jak kupimy wolnostojące to basu będziemy słuchali w piwnicy.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do ciebie wiem co piszę...trochę się już tych gratów nasłuchałem więc, wiem co i jak, na tych AP nie ma szans posłuchać elektroniki czy też ostrzejszych brzmień bez wrażenia kompresji dźwięku, są takie instrumenty które potrzebują zejścia na basie (perkusja,kontrabas,fortepian) i co myślisz, że jak przysuniesz te kolumienki do ściany w małym pomieszczeniu to załatwi to sprawę? co najwyżej będzie dudnieć i produkować zniekształcenia... zresztą nie mam zamiaru ciągnąć tego dalej bo widzę, że w twoim "o mnie" kolumny firmy AP tzn. broni swojego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do ciebie wiem co piszę...trochę się już tych gratów nasłuchałem więc, wiem co i jak, na tych AP nie ma szans posłuchać elektroniki czy też ostrzejszych brzmień bez wrażenia kompresji dźwięku, są takie instrumenty które potrzebują zejścia na basie (perkusja,kontrabas,fortepian) i co myślisz, że jak przysuniesz te kolumienki do ściany w małym pomieszczeniu to załatwi to sprawę? co najwyżej będzie dudnieć i produkować zniekształcenia... zresztą nie mam zamiaru ciągnąć tego dalej bo widzę, że w twoim "o mnie" kolumny firmy AP tzn. broni swojego.

Z całym szacunkiem do ciebie wiem co piszę...trochę się już tych gratów nasłuchałem więc, wiem co i jak, na tych AP nie ma szans posłuchać elektroniki czy też ostrzejszych brzmień bez wrażenia kompresji dźwięku, są takie instrumenty które potrzebują zejścia na basie (perkusja,kontrabas,fortepian) i co myślisz, że jak przysuniesz te kolumienki do ściany w małym pomieszczeniu to załatwi to sprawę? co najwyżej będzie dudnieć i produkować zniekształcenia... zresztą nie mam zamiaru ciągnąć tego dalej bo widzę, że w twoim "o mnie" kolumny firmy AP tzn. broni swojego.

 

Nie bronię swojego, tylko nie jestem głuchy.Ja mam zupełnie inne głośniki( choć tej samej firmy) ale moim zdaniem mam też odpowiednie pomieszczenie dla nich. Nie wyobrażam sobie abym do pomieszczenia 12m wsadził głośniki np. JBL 260 to dopiero będzie dudnienie.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Z całym szacunkiem do ciebie wiem co piszę...trochę się już tych gratów nasłuchałem więc, wiem co i jak, na tych AP nie ma szans posłuchać elektroniki czy też ostrzejszych brzmień bez wrażenia kompresji dźwięku, są takie instrumenty które potrzebują zejścia na basie (perkusja,kontrabas,fortepian) i co myślisz, że jak przysuniesz te kolumienki do ściany w małym pomieszczeniu to załatwi to sprawę? co najwyżej będzie dudnieć i produkować zniekształcenia... zresztą nie mam zamiaru ciągnąć tego dalej bo widzę, że w twoim "o mnie" kolumny firmy AP tzn. broni swojego.

 

to jest forum socjalne...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronię swojego, tylko nie jestem głuchy.Ja mam zupełnie inne głośniki( choć tej samej firmy) ale moim zdaniem mam też odpowiednie pomieszczenie dla nich. Nie wyobrażam sobie abym do pomieszczenia 12m wsadził głośniki np. JBL 260 to dopiero będzie dudnienie.

pozdrawiam

 

W żadnym wypadku nie należy pchać podłogówek do 12mkw nie o to mi chodziło ;) takie kolumny jak JBL 260 powyżej 20mkw, co najmniej.Zastanawia mnie tylko sens powstawania kolumn podstawkowych wykastrowanych z basu powyżej 5tyś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że do małych pomieszczeń kupujemy głośniki małe tzw. monitory wysoko zestrojone bo w takich pomieszczeniach najniższych basów i tak nie słychać. Jak kupimy wolnostojące to basu będziemy słuchali w piwnicy.

Kolejne bzdury na fury. A niby to z jakiego powodu w małych pomieszczeniach basu nie usłyszymy???

W małych pomieszczeniach co najwyżej będziemy mieć skupione podbicie od częstotliwości modu krótkiego pomieszczenia czyli w okolicach około 60hz. Dla dłuższych fal strzałki się nie utworzą miedzy ścianami i będziemy mieć przenoszenie kompresyjne. Wystarczy więc odpowiednio uwypuklony bas i usłyszymy wszystko jak trzeba. Sąsiedzi oczywiście tez usłyszą, ale w sumie to czego sąsiedzi nie usłyszą?

 

W żadnym wypadku nie należy pchać podłogówek do 12mkw

Niby czemu ?

 

A takie na przykład Totem Staff ?

 

Coraz częściej myśl ogarnia mnie ponura,

Że wszystkiemu winna jakaś czarna dziura,

Że to wszystko sensu nie ma,

Znowu mnie pożera trema

I co z sobą zrobić dalej nie wiem sam.

 

Co tu robić...

 

Udać się do psychiatry bo ma klasyczne objawy depresji. Bez prochów się będą pogłębiały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być takie przyczyny jak choroba, wypadek czy jakieś inne nie przewidziane zdarzenia losowe. Ale jeżeli przyjąć że jest wszystko ok to decydujesz sam za siebie, wybierasz szkołę, pracę, miejsce zamieszkania, żonę, sam decydujesz o swoim życiu.

jak głupi jesteś to też?

 

Zwłaszcza podoba mi się jak wybierasz pracę. no bo żonę to wiadomo najłatwiej - taką która w ciebie wierzy :-) Ci bez żon to mają przesrane bo nikt w nich nie wierzy. To na pewno dlatego takim się nic nie udaje :-)

A tak ogólnie to bredzisz jak potłuczony. Nawet mi sie nie che wyprowadzac cie z błedu bo i tak niczego nie zrozumiesz.

 

Wejdą, ale te kolumny to słupki ;)

 

Są podłogowe?

 

Są.

 

Więc czego siejesz dezinformację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Są podłogowe?

 

Są.

 

Więc czego siejesz dezinformację.

 

Bo taki mam kaprys... zresztą podstawkowe to też w gruncie rzeczy podłogowe przecież nie wiszą w powietrzu Hehehe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie Rysiek ma głosniki.

I swoją droga to fenomelnalne co potrafi zrobić marketing z Beatsami, wszystkie "telewizyjne postaci" piłkarze itp pojawiają się tylko w nich. A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozwalają ceny co poniektórych minimonitorów, pozbawionych basu. Przykład? z testu "Hi-Fi" kolumny Audio Physic Step 25, wymiary kolumny zbliżone do pudełka po butach, masa 5,5kg (sztuka) bas kończy poniżej 70Hz (sic!) cena...jedyne 6760zł, później taka kolumna dostaje 4/5 jakość/cena...Takich przykładów jest znacznie więcej nawet nie chcę mi się pisać.

 

I drugi wpis:

 

Nie rozumiem oburzenia :) Za 6760 dostajesz porzadna srednice i wysokie tony z krainy marzen, a jesli chcesz basik w pakiecie, to plac bratku dodatkowo 9 tysiecy. Nie podoba sie? To na wystawke do Niemiec prosze jechac!! A tak serio, to faktycznie takie glosniki przypominaja auto bez drzwi, nie da sie ukryc, ze czyms takim nie da sie naglosnic nawet toy toya, sa to w sumie komputerowe glosniki i niewiele wiecej. Tam mocno amputowane pasmo przenoszenia nie gwarantuje zadnych doznan, chyba ze ktos slucha samych wokali lub plumkania z przelomu srednicy i wysokich. W zyciu bym czegos takiego nie chcial, a tym bardziej nie kupil. Tak wiec najlepiej to podsumowac w typowy dla periodykow sposob, ze to wybitne glosniki dla swiadomego :) audiofila, ktory nie bedzie oczekiwal potegi orkiestry, czy tez rockowego lojenia. A mowiac jezykiem prawidlowym za prawie 7 tysiecy dostajemy gowno w ladnym opakowaniu z firmowym znaczkiem. Panie Manfredzie.....nie przystoi !!

 

Eee tam... Twierdzenie że zagra dopiero kolumna z głośnikiem 30cm do mnie absolutnie nie trafia. Czynników jest wiele:

- zestrojenie kolumn,

- realne warunki akustyczne w domu, a nie na księżycu.

- gust - nie każdy lubi bas zwijający dywan i doprowadzający sąsiadów do sraczki. W domu mam kolumny podłogowe z uczciwie zmierzoną dolną częstotliwością graniczną 70Hz. Zarówno przy cichym jak i głośnym słuchaniu w zupełności mi to wystarczy. Nie zamienił bym ich na hi-endowe skrzynie za 50 kzł para, bo po co? Biorąc pod uwagę jakość średniego basu, średnicy oraz wysokich tonów i powierzchnię pokoju 20 m kw. nie jestem zainteresowany ani większym piecem, ani kolumnami z ogromnymi głośnikami.

- zestaw - sam bas o niczym nie świadczy, można mieć kolumny z zajebistymi wooferami grające koszmarnie, lub też podobne za ogromne pieniądze i jednocześnie dobrać zestaw tak ,że nie będzie można tego w ogóle słuchać.

- wykończenie - kiedy w jednym z wątków napisałem że "całkiem dobre kolumny x" mają w swojej cenie wykończenie standardowe (co jest w dla mnie pełni zrozumiałe), które to wykończenie (okleina i robota) różni się od wykończenia kolumn y 2-krotnie droższych to prawie mnie ukrzyżowano.

 

Można mi zarzucić subiektywizm i brak słuchu, ale co z resztą towarzystwa? ;) Dziwnym trafem jak pojawiają się na allegro niewielkie Harbeth za połowę ceny to pierwszego dnia zostają kupione. Chcecie powiedzieć że tych wszystkich ludzi motywuje wyłącznie snobizm? ;)

 

Co do cen. Zgadzam się - są bardzo wysokie, ale tak dzieje się w całej Europce. Czy coś z tego wynika? To jest strzał w stopę. Dziś większość ludzi kupuje zestaw do 3 kzł, mało kto do 6, a tylko nieliczni płacą 6kzł za urządzenie. Popytu nie ma, więc ceny tych produktów z czasem spadają. Nie są to już wtedy produkty ze świecznika, ale niektóre z nich po obniżce warto kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- gust - nie każdy lubi bas zwijający dywan i doprowadzający sąsiadów do

Ale nie mowimy tu o basie zwijajacym dywan, tylko w ogole o jakimkolwiek. Zacytowane kolumny nie nadaja sie nawet do pokoju 10 metrow kw. a co dopiero 20. Nie ma szans, zeby zagralo to w sposob rzetelny, poprawny, a przeciez hifi to proba zblizenia sie do realnego brzmienia. Oczywiscie nigdy go nie dostaniesz, ale kastrujac glosniki z basu, nie zmierzasz nawet w sensownym kierunku. Oczywistym jest rowniez jak wtorek po poniedzialku, stad nikt o tym nie wspomnial, ze sam bas nie jest gwarantem dobrego brzmienia. Wszystko jest wazne i wystarczy obciac bas lub nie dodac soli do rosolu, zeby dupa byla. I prosze nie porownywac monitorow Harbeth do zacytowanych tu AP. To zupelnie inne granie, w tym przypadku duzo bardziej kompletne na rzecz Herbethow. Za blisko 7 tysiecy zlotych mozna chyba oczekiwac kompletnego brzmienia, no albo unikajac krytyki i zlosci dystrybutora napisac cos oglednego w stylu, ze to monitory dla wyrobionego i swiadomego sluchacza, dla ktorego clou programu stanowia audiofilskie glosy i muzyczne plumkanie, w ktorym basu jest tyle ile rozsadku na Wiejskiej.

 

Zarówno przy cichym jak i głośnym słuchaniu w zupełności mi to wystarczy. Nie zamienił bym ich na hi-endowe skrzynie za 50 kzł para, bo po co? Biorąc pod uwagę jakość średniego basu, średnicy oraz wysokich tonów i powierzchnię pokoju 20 m kw. nie jestem zainteresowany ani większym piecem, ani kolumnami z ogromnymi głośnikami.

Ty nie jestes, inni sa, nie mozesz czynic dogmatu opisujac wlasne gusta. Ktos uwielbia sledzie z miodem, wolno mu....jasne, ale to tyllko subiektywna opinia jednostki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

I drugi wpis:

 

 

 

Eee tam... Twierdzenie że zagra dopiero kolumna z głośnikiem 30cm do mnie absolutnie nie trafia. Czynników jest wiele:

- zestrojenie kolumn,

- realne warunki akustyczne w domu, a nie na księżycu.

- gust - nie każdy lubi bas zwijający dywan i doprowadzający sąsiadów do sraczki. W domu mam kolumny podłogowe z uczciwie zmierzoną dolną częstotliwością graniczną 70Hz. Zarówno przy cichym jak i głośnym słuchaniu w zupełności mi to wystarczy. Nie zamienił bym ich na hi-endowe skrzynie za 50 kzł para, bo po co? Biorąc pod uwagę jakość średniego basu, średnicy oraz wysokich tonów i powierzchnię pokoju 20 m kw. nie jestem zainteresowany ani większym piecem, ani kolumnami z ogromnymi głośnikami.

- zestaw - sam bas o niczym nie świadczy, można mieć kolumny z zajebistymi wooferami grające koszmarnie, lub też podobne za ogromne pieniądze i jednocześnie dobrać zestaw tak ,że nie będzie można tego w ogóle słuchać.

- wykończenie - kiedy w jednym z wątków napisałem że "całkiem dobre kolumny x" mają w swojej cenie wykończenie standardowe (co jest w dla mnie pełni zrozumiałe), które to wykończenie (okleina i robota) różni się od wykończenia kolumn y 2-krotnie droższych to prawie mnie ukrzyżowano.

 

Można mi zarzucić subiektywizm i brak słuchu, ale co z resztą towarzystwa? ;) Dziwnym trafem jak pojawiają się na allegro niewielkie Harbeth za połowę ceny to pierwszego dnia zostają kupione. Chcecie powiedzieć że tych wszystkich ludzi motywuje wyłącznie snobizm? ;)

 

Co do cen. Zgadzam się - są bardzo wysokie, ale tak dzieje się w całej Europce. Czy coś z tego wynika? To jest strzał w stopę. Dziś większość ludzi kupuje zestaw do 3 kzł, mało kto do 6, a tylko nieliczni płacą 6kzł za urządzenie. Popytu nie ma, więc ceny tych produktów z czasem spadają. Nie są to już wtedy produkty ze świecznika, ale niektóre z nich po obniżce warto kupić.

 

Z tym się mogę zgodzić w 100 % - myślę podobnie.

 

Ale nie mowimy tu o basie zwijajacym dywan, tylko w ogole o jakimkolwiek. Zacytowane kolumny nie nadaja sie nawet do pokoju 10 metrow kw. a co dopiero 20. Nie ma szans, zeby zagralo to w sposob rzetelny, poprawny, a przeciez hifi to proba zblizenia sie do realnego brzmienia. Oczywiscie nigdy go nie dostaniesz, ale kastrujac glosniki z basu, nie zmierzasz nawet w sensownym kierunku. Oczywistym jest rowniez jak wtorek po poniedzialku, stad nikt o tym nie wspomnial, ze sam bas nie jest gwarantem dobrego brzmienia. Wszystko jest wazne i wystarczy obciac bas lub nie dodac soli do rosolu, zeby dupa byla. I prosze nie porownywac monitorow Harbeth do zacytowanych tu AP. To zupelnie inne granie, w tym przypadku duzo bardziej kompletne na rzecz Herbethow. Za blisko 7 tysiecy zlotych mozna chyba oczekiwac kompletnego brzmienia, no albo unikajac krytyki i zlosci dystrybutora napisac cos oglednego w stylu, ze to monitory dla wyrobionego i swiadomego sluchacza, dla ktorego clou programu stanowia audiofilskie glosy i muzyczne plumkanie, w ktorym basu jest tyle ile rozsadku na Wiejskiej.

 

Ty nie jestes, inni sa, nie mozesz czynic dogmatu opisujac wlasne gusta. Ktos uwielbia sledzie z miodem, wolno mu....jasne, ale to tyllko subiektywna opinia jednostki.

 

A tu, z tego pisania, wyraźnie jakiś żal przemawia. AP Tempo VI grają poniżej oczekiwań? Też zaczynałem od wyrobów Tonisl-a - były to Mildton 80. W swojej "świetlicy" (ok. 20 m kw) mam zestaw elektroniki AV sprzed ok 10-15 lat i nowsze budżetowe (made in PCR) kolumny. U mnie gra to lepiej niż czterodrożne kolumny Akkustyka sprzężone z hi-end-ową elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu, z tego pisania, wyraźnie jakiś żal przemawia. AP Tempo VI grają poniżej oczekiwań? Też zaczynałem od wyrobów Tonisl-a - były to Mildton 80. W swojej "świetlicy" (ok. 20 m kw) mam zestaw elektroniki AV sprzed ok 10-15 lat i nowsze budżetowe (made in PCR) kolumny. U mnie gra to lepiej niż czterodrożne kolumny Akkustyka sprzężone z hi-end-ową elektroniką.

Nie Tempo 6, tylko Step 25, te male pipki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ceny poszły w górę, bo na rynku jest coraz mniejszy ruch.....

 

Wkurza to że coraz częściej producenci wciskają nam g.dno zawinięte w ładne sreberko.

Niestery dopiero po własnoręcznym rozwinięciu papierka przekonujemy się co kupiliśmy.

Periodykowe recenzje muszą być pisane bardzo dyplomatycznie - główne wpływy to reklama, więc raczej napiszą jakie ładne było sreberko i ze smakołyk jest dla ludzi o określonych wymaganiach.

Jakie to piękne i magiczne zwroty "w odpowiednim zestswieniu/repertuarze", "dla wyrobionych słuchaczy o określonych wymaganjiach" i już sam Hi-End po 4tys za klocek. (najczęściej dla miłośników śledzi z miodem).

Pan Maciej Stryjecki w bodajże styczniowym wstępniaku co nieco uchylił kurtyny.

 

Zastanawia mnie jak duży procent ceny klocków po kilka tysięcy PLN jest przeznaczamy na marketing.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny poszły w górę, bo na rynku jest coraz mniejszy ruch.....

 

To powinno byc dokladnie odwotnie, ta teza wiec niezbyt pasuje. Przeciez jak sa znane imieniny, to kwiaty drozeja, podobnie z cenami mieszkan i cala reszta. Jak ludzie nie kupuja za 100 zl, to kupia za 150? Bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka to bez sensu, a na drugi....

.... przybywa tych których nie stać byłoby na sprzęt nawet w niższych cenach, jednocześnie ci którym się udało mają pieniędzy na tyle dużo ze sa w stanie zapłacić więcej. Nie robi im różnicy kilkanaście procent w górę.Szczególnie kiedy będą przekonani, że kupują coś luksusowego, hi-endowego co wyróżni ich od szaraczkow kupujących w M M.

Popatrz na rynek samochodów - drożyzna się sprzedaje, środek dostał po tylku i jeszcze te najtańsze idą....

.... to wynika z rozwarstwienia dochodów i coraz większej koncentracji kapitału.

 

 

 

To oczywiście działa tylko do czasu....

.... Cen na g.dno nie można podnosić w nieskończoność, w końcu sprzedaż spadnie tak ze trzeba będzie firmę zamknąć albo sprzedać w dobre żółte ręce.

Loewe, Blsupunkt....

 

No ale panie, tera wszystkie menadzery z jednej matrycy zwanej MBA, a jak się trafi indywidualista to korporacja i procedury zrobią z nim porządek.

 

Poza tym w dużych firmach jak w socjalizmie - jest plan (stopa zysku), który należy wykonać.

 

Bo się udziałowcy/akcjonariusze obrażą.

A ze ci maja gdzieś takie rzeczy jak renoma firmy, jakość produktu (o ile jej spadek nie spowoduje wzrostu kosztów poprzez akcje serwisowe itp) dopóki są zyski.

Renoma? Opinia klientów o firmie?

Kupi się jakąś reklamę, zatrudni agencję od PR ktora zrobi kampanię i wykupi w kilku czasopismach teksty promocyjne.

Szanse porażki kiedy sie wyda są niewielkie - bo prawie wszyscy tak robią.

 

Przepraszam ze pod wlasnym postem, ale nie umiem edytować korzystajac z mobilnej wersji forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.