Skocz do zawartości
IGNORED

Ceny sprzętu audio


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

To jest chyba normalne,że przy obecnym rozwoju cywilizacyjnym Bogaci powinni dopłacać do Biednych.

 

Zrób proszę tak żebyś zarabiał więcej odemnie, chętnie bym przygarnął dodatkowych kilka złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Twoim zdaniem każdy kto chce pracować może...

 

Jeśli jest facetem i jest zdrowy to tak. Kobiety mają dużo gorzej ale jak jest obrotna to też da radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 13:39

 

Wyświetl postUżytkownik DORAMAT dnia 03.01.2014 - 13:36 napisał

Do marcindzieg

 

No niekoniecznie, bo może się okazać, że ten produkt nie kupi już 8 jak napisałeś tylko już trzech.....

 

Ale to wtedy klienci zagłosują portfelem i on zbankrutuje. Na jego miejsce przyjdzie inny z lepszą ofertą. Więc dalej nie rozumiem w czym problem.

 

Jak widać z tego wątku to problem mają tylko "Robinhood'owie" co to wszystko wiedzą najlepiej tylko jakoś ze swoim własnym życiem dojść do ładu nie potrafią. Mój brat mimo skończenia wyższych studiów też zarabia niewiele powyżej minimalnej - i od zawsze mu powtarzam, że to jego własny wybór, poszedł na taki a nie inny kierunek bo tak chciał, cóż teraz niech płacze, albo zmienia zawód. Mógł zostać glazurnikiem, hydraulikiem czy mechanikiem samochodowym, zarabiałby 2-3x więcej. Albo jakimś marketingowcem od audio :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa trochę zboczyła na boczny tor,bo ci co dostają zasiłki,i jeszcze dofinansowania,i różne inne srodki pomocy społecznej z reguły nie płacą za mieszkania,i żyją celowo na koszt państwa czyli nas,jak można zamiast zapłacic za czynsz kupić sobie telefon,lub telewizor,a potem mieć wszystko w dupie.O piciu nie wspominam.

 

Zawsze w "stadzie" znajdą się "Czarne Owce" - ale chyba nie do końca orientujesz się w dzisiejszej sytuacji socjalnej wielu Normalnych ludzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas np od roku pracuje prawnik z pelnym kpl dokumentow za... Najnizsza krajowa. I to na 3 zmiany na najgorszym dziale gdzie trzeba poprostu zapier... Oczywiscie przez posrednika o ktorym wspomnial radul. Randstat sie nazywa, czy jakos tak. A najlepsze jest to ze osoby na najnizszej stawce wcale nie zarobia wiecej gdy pojda do pracy w sobote czy na noc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość DORAMAT

(Konto usunięte)

Do Marcindzieg

 

Ja też nie widzę problemu, bo za określony produkt uznaje że warto dać określoną kwotę i ani grosza więcej. I jeżeli uznam, że ktoś chce mnie puknąć na kasę, serdecznie dziękuję. Ale mnie chodzi o to jak myślą nasi sprzedawcy audio....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa trochę zboczyła na boczny tor,bo ci co dostają zasiłki,i jeszcze dofinansowania,i różne inne srodki pomocy społecznej z reguły nie płacą za mieszkania,i żyją celowo na koszt państwa czyli nas,jak można zamiast zapłacic za czynsz kupić sobie telefon,lub telewizor,a potem mieć wszystko w dupie.O piciu nie wspominam.

 

Dokładnie tak. Właśnie zauważyłem pewną ciekawostkę, może nie dokładnie na temat ale jednak.Moja kobita też to zauważyła.Ona od lat używała starej Nokii, ja też od lat używam Nokii N95 bo lubię. Jakoś nie pałam miłością do smartfonów. Telefon to telefon. Ale co zauważyliśmy to czym ktoś ma gorszą sytuację finansową, jakiś bankrut, czy bezrobotny to telefon ma za to super mega wypas za kilka tysięcy!! To jak to jest możliwe? O co w tym chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie chodzi o to jak myślą nasi sprzedawcy audio....

 

A po co Ci ta wiedza? Oni mają marketingowców albo sami decydują. Trafią lub nie. To są zwykłe prawa rynku opisane w każdej książce do ekonomii. Tu nie ma żadnych czarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas np od roku pracuje prawnik z pelnym kpl dokumentow za... Najnizsza krajowa. I to na 3 zmiany na najgorszym dziale gdzie trzeba poprostu zapier... Oczywiscie przez posrednika o ktorym wspomnial radul. Randstat sie nazywa, czy jakos tak. A najlepsze jest to ze osoby na najnizszej stawce wcale nie zarobia wiecej gdy pojda do pracy w sobote czy na noc.

A co myślicie że prawnik z urzędu ma prace,nie macie zielonego pojęcia,sam dyplom można sobie wsadzić,potem trzeba dostać się na aplikacje za która się buli gruby szmal,,robić praktykę u Radcy,czy tam adwokata ,zapierniczać 3 lata za darmo,bo to jak fala w wojsku,jeden drugiego wykorzystuje.Po trzech latach zapłacic znowu kupę kasy za egzaminy,i co potem iść pracować do fabryki.Nigdy znowu inwestycja pożyczka na otwarcie działalności ,może jakaś kancelaria,dają rade tylko dobrzy,a taki jeden z drugim nieudacznikiem lądują w kołchozach i płaczą jak to maja ciężko,dobre.Podobna jest droga lekarzy,łatwiej za to o prace w wiejskiej przychodni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość DORAMAT

(Konto usunięte)

Mnie tez kiedyś w pracy jeden jaśnie Pan "Sapieha" zwrócił uwagę, że mój telefon nie jest trendy.... mam starą nokie e71, którą uwielbiam. On ma jakiegoś Samsunga nie pamiętam modelu ale full wypas - oczywiście jak zawsze najnowszy, a w domu rozlatująca się kanapa. No ale tego na zewnątrz nie widać...., więc człowieczek myśli "ale jestem git" hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała dyskusja zaczęła się od czterdziestolatków siedzących na milionach,

którzy własnymi rękami bez niczyjej pomocy bla, bla, bla, ple,ple, ple...

O tym była początkowo gadka, a teraz jest o kasjerkach w Biedronce i zasiłkach,

co to ma z tematem wątku wspólnego, bo jakoś nie bardzo przekaz chwytam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba normalne,że przy obecnym rozwoju cywilizacyjnym Bogaci powinni dopłacać do Biednych.

 

Dopłacają, stawki podatkowe są uzależnione od dochodu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do tego jak bogaty to więcej wydaje pieniędzy a tu wpływy na podatku VAT są do budżetu, akcyzy i inne podatki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to ma z tematem wątku wspólnego, bo jakoś nie bardzo przekaz chwytam...

 

W temacie jest cena. A jak w temacie jest cena to zaraz wpada do niego grupa ludzi i nawija jak to jest drogo i jak to mało się zarabia. Moja mama tak miała ale przy jej 80 latach myślę że można to wybaczyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwytanie różnych przekazów często leży o podłoża życiowych porażek i niskich zarobków…. :-)

Z tego co pamiętam moją jedyną życiową porażką jak dotąd był zakup starego Renault 5 GTX,

który okazał się kupą gruzu, jego remont pochłonął drugie tyle co sam zakup i dalej był złomem,

ale na zarobki nigdy nie narzekałem jakoś szczególnie, a mimo wszystko nadal nie chwytam

co ma piernik do wiatraka i kasjerka z Biedronki do cen sprzętu audio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jest nieukiem, nierobem oraz życiowym nieudacznikiem i pretensje może mieć tylko do siebie.

No nie kolego sly30?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ceny sprzętu audio to mnie irytuje tylko, że kiedyś Spendory SP100 kosztowały 12900 zł. 10 lat później dystrybutor wołał 29999 zł. Ceny za parę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wracając do cen sprzętu audio: tak jak napisałem w przeciwieństwie do wielu innych branż można sprzętu posłuchać i sprawdzić, czy jest coś tańszego, co lepiej gra. Nie jesteśmy więc tutaj bezbronni. Skoro firmy nie potrafią zrobić dobrze grającego sprzętu tanio, to może się nie da?

 

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że taki sprzęt co to jest dużo tańszy od innych i bije wszystko na głowę, to istnieje tylko w snach audiofili. Ale może ktoś takie sprzęty zna, to niech nie trzyma tej wiedzy w tajemnicy, tylko o nich tu napisze i napisze od czego były dużo lepsze?

 

Jak chodzi o dystrybutorów, to są wśród nich niezwykle aroganccy. Przykładem jest chociażby Eter Audio i Accuphase, który zgodnie z informacjami na ich stronie odmawia pogwarancyjnego serwisu dla sprzętu zakupionego poza Polską. Tu zacytuję:

 

"WAŻNE! Starsze modele, które nie zostały zakupione u polskiego dystrybutora, NIE będą naprawiane w autoryzowanym serwisie."

 

Dla mnie na przykład jest to wystarczający powód, aby nic, ale to nic od tego dystrybutora nie kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jest nieukiem, nierobem oraz życiowym nieudacznikiem i pretensje może mieć tylko do siebie.

No nie kolego sly30?

 

W Polsce jak do tej pory edukacja była darmowa. Wszystkie dzieciaki idą do szkoły i mają równe szanse. W miarę lat podejmują decyzje i ponoszą ich konsekwencje! Znam wiele osób biednych z domu, które skończyły studia i osiągnęły niezły życiowy sukces. Ale już w szkole widać po dzieciakach, że jednym się chce a innym nie, jedni są ambitni i starają się a inni nie. To są osobiste wybory. I ta przywoływana tu kasjerka też miała wiele możliwosci wyborów już na etapie szkoły. Dokonała takich a nie innych i ma dziś efekty. Kasjerka to ważny zawód jak każdy inny i nie ma w nim nic złego pod warunkiem, że nie oczekuje się poziomu życia dobrego prawnika czy lekarza. W życiu juź tak jest, że dostajemy to za co płacimy w takiej czy innej formie. Skoro kupiliśmy w sklepie 500g parówek to nie powinniśmy potem w domu mieć pretensji, że na kolacje są tylko parówki a nie super setki czy wyśmienita szynka. Mimo wszystko nadal uważam, że każdy jest kowalem własnego losu tyle że często kluczowe decyzje podejmuje się duźo wcześniej niż potocznie się uważa. Pewnie, że ochroniarz mający 30 lat nie ma szans zostać neurochirurgiem czy rehabilitantem z pensją 10 tys. I jemu łatwo powiedzieć, że przecież to nie prawda iż każdy jest kowalem własnego losu bo on nie ma juź wyboru. Owszem.....ale nie pamięta, może nie wie, źe w tej samej klasie w której był on było też kilku innych kolesi i dziś niektórzy z nich jednak są prawnikami, chirurgami, jeszcze inni mają małe firmy, albo mają dobre posady w korporacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wracając do cen sprzętu audio: tak jak napisałem w przeciwieństwie do wielu innych branż można sprzętu posłuchać i sprawdzić, czy jest coś tańszego, co lepiej gra. Nie jesteśmy więc tutaj bezbronni. Skoro firmy nie potrafią zrobić dobrze grającego sprzętu tanio, to może się nie da?

 

Eeeee, jak to odsłuchać - przecież teraz się kupuje on-line żeby było taniej. A kupowanie i zwracanie strasznie wydłuża całą sprawę!

 

Jak chodzi o dystrybutorów, to są wśród nich niezwykle aroganccy. Przykładem jest chociażby Eter Audio i Accuphase, który zgodnie z informacjami na ich stronie odmawia pogwarancyjnego serwisu dla sprzętu zakupionego poza Polską. Tu zacytuję:

 

"WAŻNE! Starsze modele, które nie zostały zakupione u polskiego dystrybutora, NIE będą naprawiane w autoryzowanym serwisie."

 

Dla mnie na przykład jest to wystarczający powód, aby nic, ale to nic od tego dystrybutora nie kupić.

 

To akurat rozumiem - najwidoczniej Accuphase nie zwraca im kasy za serwis sprzętu i nie zamierzają dokładać do czyjegoś biznesu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat rozumiem - najwidoczniej Accuphase nie zwraca im kasy za serwis sprzętu i nie zamierzają dokładać do czyjegoś biznesu.

 

Nie muszą tego robić za darmo. Można dać zaporową cenę a nie pisać że nie będą naprawiać. jest dokładnie to samo a zupełnie inaczej wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ceny sprzętu audio to mnie irytuje tylko, że kiedyś Spendory SP100 kosztowały 12900 zł. 10 lat później dystrybutor wołał 29999 zł. Ceny za parę.

No bo najnizsza krajowa wzrosla.

 

Kasjerke z Biedronki nie stać na Krella a powinna sobie móc kupić za tygodniówkę :]

Sek w tym ze ta same kasjerke z innego, normalnego kraju UE by bylo stac na Krella jak by sobie odlozyla. A u nas nawet zdechlego Denona sobie nie kupi choc by odkladala sto lat, bo juz w dniu wyplaty jest na debecie po oplatach mieszkania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym ze ta same kasjerke z innego, normalnego kraju UE by bylo stac na Krella jak by sobie odlozyla

 

Ja wiem czy by ją było stać? Tam też na kasach jakiś kokosów nie zarabiają a życie jest jednak sporo droższe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokosow nie, ale najnizsza krajowa dostana. A to juz ze 4tys zł.

W byle markecie zrobisz zakupy za grosze, napewno nie drozej niz w PL. Pety, alkohol, benzyna jest drozsze, ale nie zarcie. A chaty? Ludzie wynajmuja w DE mieszkania, bo taniej niz w PL, a tutaj jezdza do stalej pracy, bo maja rzut beretem do granicy.

 

Glupie piwo Tyskie w DE jest tansze niz u nas. Czy to jest normalne zeby nasze piwo za granica bylo tansze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wynajmuja w DE mieszkania, bo taniej niz w PL, a tutaj jezdza do stalej pracy, bo maja rzut beretem do granicy.

 

To tylko przy granicy. Dalej, szczególnie na terenie byłego RFN to już jest inny świat. Jak chcesz mieszkanie w jakiejś lepszej dzielnicy to płacisz i to dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupie piwo Tyskie w DE jest tansze niz u nas. Czy to jest normalne zeby nasze piwo za granica bylo tansze?

Najwidoczniej jest normalne, skoro w sąsiednim wątku czytam, że w UK opony Dębicy kosztują połowę tego co w PL

 

W Polsce jak do tej pory edukacja była darmowa. Wszystkie dzieciaki idą do szkoły i mają równe szanse. W miarę lat podejmują decyzje i ponoszą ich konsekwencje! Znam wiele osób biednych z domu, które skończyły studia i osiągnęły niezły życiowy sukces.

Też znam, ale "zarobił miliony" a "osiągnął niezły życiowy sukces" to nie jest chyba to samo.

Ja nie twierdzę, że się nie da w Polsce żyć na przyzwoitym poziomie i czegoś się w życiu dorobić.

Twierdzę jedynie, że czterdziestolatkowie warci milion, którym nigdy nikt w niczym nie pomógł (albo sobie nie ukradli)

to są naiwne bajki dla dzieci w przedszkolu, które jeszcze nie wiedzą ile co kosztuje i ile trzeba na to pracować.

 

Kasjerka to ważny zawód jak każdy inny i nie ma w nim nic złego pod warunkiem, że nie oczekuje się poziomu życia dobrego prawnika czy lekarza. W życiu juź tak jest

Najczęściej kasjerkę od prawnika czy lekarza różni tylko to, że nie miał kto jej za rączkę poprowadzić i nic więcej.

Bez rodzinnych układów czy innych znajomości nie zostaniesz w tym kraju "dobrym" prawnikiem,

podobnie jak bez grubej kasy na wynajęcie i wyposażenie gabinetu nie zostaniesz "dobrym" lekarzem.

Nawet jeśli dwie osoby skończą identyczne studia z identycznym wynikiem, to tutaj się kończy ich rola,

a cała reszta już zależy nie od ich dobrych chęci, tylko od tego o czym napisałem powyżej.

Dziani rodzice, dobry ożenek, gruby spadek i tego typu historie, inaczej to wszystko jest tylko palcem na wodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej jest normalne, skoro w sąsiednim wątku czytam, że w UK opony Dębicy kosztują połowę tego co w PL

 

 

No tak. W sumie niedługo takie absurdy rzeczywiscie bedziemy zaliczac do normalnych. "Polska to jest dziwny kraj"

 

To tylko przy granicy. Dalej, szczególnie na terenie byłego RFN to już jest inny świat. Jak chcesz mieszkanie w jakiejś lepszej dzielnicy to płacisz i to dużo.

A u nas nie placisz? W stosunku do zarobkow placisz slono, nawet w stosunku do "zachodu" to za duzo. Ceny internetu rowniez u nas sa najwyzsze w calej Europie. A gaz? Tak nam wynegocjowali ze mamy najdrozszy w Europie. Bardziej sie oplaca kupic nadwyzke gazu z DE (ktory tez plynie do nich z Rosji), niz bezposrednio z Rosji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.