Skocz do zawartości
IGNORED

Ceny sprzętu audio


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

A eleganckie jest pisanie, że każdy, który czegoś się dorobił to złodziej albo były komuch na układach i że samemu nie moźna się dorobić?

Jak rozumiem kolegi to teź dotyczy bo kolega też ma niezły sprzęt? To dla jasności zapytam tylko czy kolega to złodziej czy tylko komuch na układach ?.... :-)... Nic z tych rzeczy? Niemożliwe! Musiał kolega kraść lub dostać od rodziców.

 

Co do prowadzenia interesów oczywiście nie każdy się nadaje. Ale nie każdy musi mieć firmę. Moźna zostać prawnikiem, lekarzem, architektem itd. Zna kolega biednych lekarzy w dużych miastach? Ja nie znam a znam ich wielu.

No ale jeśli ktoś ma postawę, że zawsze jest na NIE

 

Znam trochę przedsiębiorców, lekarzy, prawników... jest dużo uczciwych, pewnie jeszcze więcej uczciwych "po swojemu".

 

Jest też wiele osób, które nic nie osiągną, bo nic nie robią.

 

Ale drażni mnie takie gadanie, że każdy może to lub tamto. Tak nie jest, ludzie mają określone predyspozycje i nie wszystko mogą.

Poza tym z samej definicji tych więcej zarabiających nie może być wielu.

 

Zakładając też, że większość ludzi jest jednak gorzej myśląca i mniej przedsiębiorcza od tych najlepszych, to łatwo ich ogłupić reklamą i przede wszystkim zwykłym kłamstwem. Przykład: witaminy, probiotyki, wody butelkowane, sprzedaż bezpośrednia, chwilówki, ubezpieczenia, większość funduszy inwestycyjnych, mogłbym długo wymieniać. Mamy więć bez wątpienia do czynienia z pewnym świadom wyzyskim biedniejszych przez bogatych. Tyle że tak było właściwie zawsze.

 

Wracając do sprzętu audio, to i tak sytuacja jest tu dość uczciwa, bo w końcu każdy może go zwyczajnie posłuchać i ocenić. Takiego luksusu przy innych produktach często nie ma i kupuje się kota w worku. Ale już niezawodność i jakość serwisu, to często wielka niewiadoma.

 

Ogólnie uważam, że konsument powinien być obecnie coraz lepiej prawnie chroniony, bo przewaga jest po stronie producenta i powinno się słabszego chronić. Nie można wszystkiego zostawić tak zwanemu wolnemu rynkowi, bo to dopiero prowadzi do patologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim obecnym zakładzie pracy większość Pracowników zarabia około 8 zł/godz. brutto (niecałe 6 zł/godz. "do ręki")

 

Teraz, w związku z podniesieniem "minimalnego wynagrodzenia" dostaliśmy aneksy z podwyżką:

z 7.3 zł/godz. brutto (około 5.4 zł/godz. "do ręki") na 7.7 zł/godz. brutto (około 5.7 zł/godz. "do ręki")

Z dodatkami za pracę w szkodliwych warunkach, noce, niedziele i święta, dodatkowe 1-4 dni pracujące (system czterobrygadowy) nasze wynagrodzenie nieznacznie przekracza to "minimalne wynagrodzenie"...

I proszę nie sugerować, że pracują tak tylko ludzie z tzw. "nizin społecznych" - w moim "rzucie" znalazło się wielu z wyższym (nawet technicznym) wykształceniem, byłych pracowników biurowych, ludzi, którzy wcześniej zajmowali stanowiska kierownicze i tp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku jest kicha i trudno tego nie zauważyć.

 

Jest też wiele osób, które nic nie osiągną, bo nic nie robią.

 

I to jest najważniejsza sprawa. Bo nie ma ludzi którzy nie mają żadnych predyspozycji. Jakieś to ma każdy ale jeśli w głowie jest tylko bierna postawa roszczeniowa i niechęć do robienia czegokolwiek to nie jest to wina otoczenia.Taki pacjent sam sobie winien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku jest kicha i trudno tego nie zauważyć.

 

 

 

I to jest najważniejsza sprawa. Bo nie ma ludzi którzy nie mają żadnych predyspozycji. Jakieś to ma każdy ale jeśli w głowie jest tylko bierna postawa roszczeniowa i niechęć do robienia czegokolwiek to nie jest to wina otoczenia.Taki pacjent sam sobie winien.

Zgadzam się w 100 proc,ludzie którzy się godzą na taką niewolniczą pracę pewnie nic nie umieją,Nie każdy musi pracować w biurze,na budowie byle jaki pomocnik ma z 12 pln i nie chcą robić.Nie piszcie że rodzina i trzeba pracować za 1100 pln,zostaje jeszcze szara strefa,i tak na emeryturki nie ma co liczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocnik na budowie teraz dostaje 8 zł "do ręki" - 12 to dostawał 2 lata temu...

 

Ale teraz "poza sezonem"najczęściej nie zarabia nic...

 

8 lat pracowałem w geodezji - w tym także obsługa różnorakich inwestycji budowlanych - trochę się ostatnio pozmieniało...

 

Kilku moich znajomych geodetów-inżynierów także zap...la za jakieś g... fabrykach.

 

Takie czasy...

 

...także...

dlaczego sprzęt audio niektórych Producentów drożeje, skoro ludzie bezpośrednio pracujący przy jego wykonaniu zarabiają mniej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasy są kiepskie,ale u nas zawsze były złe,ja znam sytuacje dokładnie,wszystko zależy od regionu,ale też aby zarabiać to trzeba samemu wykonywać różne prace,a nie w zespole i patrzeć jeden na drugiego,jeden robi pięciu patrzy,to się skończyło,ale zapewniam jak masz fach w rękach to nie będziesz tyrał za 5-10 pln.Najgorsze jest to że trzeba płacić haracz dla państwa które głęboko ma obywateli w dupie,ale i na to są sposoby.Pracując 30 lat na produkcji niczego jednak się człowiek nie nauczy,i potem w wieku 45 lat dochodzi do wniosku że nic nie umie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego sprzęt audio niektórych Producentów drożeje, skoro ludzie bezpośrednio pracujący przy jego wykonaniu zarabiają mniej?

 

A widziałeś wyciąg z konta kogoś pracującego przy produkcji tegoż sprzętu audio że twierdzisz że zarabiają mniej? Bo z tego co wiem w takiej Biedronce zarabiają więcej niż dwa lata temu. O sobie czy mojej żonie nie wspomnę.

 

Najgorsze jest to że trzeba płacić haracz dla państwa które głęboko ma obywateli w dupie

 

Z tym się w 100 % zgadzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tego co wiem w takiej Biedronce zarabiają więcej niż dwa lata temu. O sobie czy mojej żonie nie wspomnę.

 

Ale masz na myśli kasjerki czy kierowników?

Np. w Tesco były dosyć drastyczne obniżki płac szeregowych pracowników, a w większości marketów pracownicy zarabiają "minimalną" lub jaszcze mniej bo znaczna część pracuje na umowach "o dzieło" przez Pośrednika...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego sprzęt audio niektórych Producentów drożeje, skoro ludzie bezpośrednio pracujący przy jego wykonaniu zarabiają mniej?

 

Wydaje mi się, że to akurat nie ma jakiegoś szczególnego znaczenia.

Wydaje mi się również, że dużo bardziej drożeje sprzęt audio u niektórych dystrybutorów

niż u samych producentów. Co i rusz ktoś gdzieś wkleja linki ze sklepów w USA czy GB,

gdzie nierzadko katalogowe ceny tych samych nowych klocków są przynajmniej o 1/3 niższe niż w PL

Kilka lat temu osobiście brałem udział w grupowym zamówieniu głośników Scan Speaka,

które kupowane w Holandii wychodziły średnio o 40% taniej (z transportem) niż u dystrybutora w PL

Nowe klocki Marantza czy Denona potrafią w PL z dnia na dzień stanieć o kilkadziesiąt %

przykładowo Marantz PM-11s1 kosztował w grudniu 16.999zł a w styczniu już kosztuje 11.999zł

i nadal komuś się opłaca po tyle je sprzedawać, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby do interesu dokładał.

I tutaj jest pies pogrzebany, a sam producent być może pojęcia nie ma co się u nas z cenami wyprawia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa najgorzej ma producent,najlepiej pośrednicy,polscy dystrybutorzy to wyjątkowo nie na chapane bestie.Mają i po 50 proc marzy,szczególnie jak dogadają się z producentem,potem go wypromują,zrobią szum medialny i już na czysto 50m proc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcindzieg

Pracownicy marketów (oczywiście tylko Ci, którzy mają umowy o pracę) zarabiają o 59 zł więcej niż w roku 2013, bo o tyle wzrosła "minimalna"...

Ale umowa o pracę w jakimkolwiek markecie teraz to luksus - agencje rzadko korzystają z takiej "formy zatrudnienia"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz na myśli kasjerki czy kierowników?

 

Kasjerki :)

 

Nie wiem o ile wzrosła minimalna płaca. Nie wiem ile płacą w Tesco. Ale znam kilka osób siedzących na kasie w Biedronce i oni mieli podwyżki. Nie wierzysz - idź i spytaj w Biedronce o pracę. Obok mojej pracy wisi że poszukują kierownika i kasjerek.

 

Obsługuje na drugim etacie kilka sklepów. I z tego co wiem tam wszyscy mają umowę o pracę i warunki nieco odmienne od tych, które opisałeś. Przykro mi że burzę tym Twój światopogląd ale niestety tak jest. Oczywiście rozumiem że w Koziej Wólce będzie dużo gorzej. Ale w dużych miastach naprawdę nie jest źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość DORAMAT

(Konto usunięte)

Dlatego kupuję generalnie używki. Pamiętam jak 6 lat temu kupowałem esy intrady 3 kosztowały 5000 zł. z rabatem wyszło 4500 zł. W tej cenie best-buy. Rok później patrzę cena nowych 6250 zł. Kolumny bardzo dobre- świetnie zestrojone, zaczęły się dobrze sprzedawać to i cena poszła w górę. Jak dobre i pewnie i tak kupią.... Tylko pytanie czy było to za zgodą producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o ile wzrosła minimalna płaca. Nie wiem ile płacą w Tesco. Ale znam kilka osób siedzących na kasie w Biedronce i oni mieli podwyżki. Nie wierzysz - idź i spytaj w Biedronce o pracę. Obok mojej pracy wisi że poszukują kierownika i kasjerek.

 

Obsługuje na drugim etacie kilka sklepów. I z tego co wiem tam wszyscy mają umowę o pracę i warunki nieco odmienne od tych, które opisałeś. Przykro mi że burzę tym Twój światopogląd ale niestety tak jest. Oczywiście rozumiem że w Koziej Wólce będzie dużo gorzej. Ale w dużych miastach naprawdę nie jest źle.

 

No to zobaczymy co będzie po "świątecznej gorączce"...

O warunkach pracy w hipermrketach mógłbyś porozmawiać z moją żoną i jej koleżankami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocnik na budowie teraz dostaje 8 zł "do ręki" - 12 to dostawał 2 lata temu...

 

Tak, pomocnikiem na budowie to ja byłem w szkole średniej. Jak ktoś nie poszedł o krok do przodu to dlaczego miałby zarabiać? Dziwnym trafem jak się robi remont to o dobrego fachowca ciężko. Więc nie ma co pitulić - trzeba było się rozwijać i uczyć a nie siedzieć na dupie. Wszak od dawna wiadomo - że jak nie chcesz nosić teczki będziesz nosił woreczki. I tu wcale nie chodzi o szkołę jako taką tylko o umiejętności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny bardzo dobre- świetnie zestrojone, zaczęły się dobrze sprzedawać to i cena poszła w górę. Jak dobre i pewnie i tak kupią

 

No ale to chyba jest normalne. Nie rozumiem was. Mam produkt - za 100 zł kupi go 10 osób. Za 200 zł kupi go 8 osób. W pierwszym przypadku zarobię 1000, w drugim 1600. Ilu z was sprzedawało by go po 100 zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość DORAMAT

(Konto usunięte)

A jeśli chodzi o rynek pracy, przynajmniej w łodzi to jest kicha. Jest dużo pracy ale takiej za 1300 zł.... Jak chcesz pracować za ok. 2000 netto i więcej to naprawdę trzeba mieć fach w ręku i zdrowo zap.... i nie 8 godzin tylko więcej. Mam kolegę, który w Łodzi był przez 15 lat głównym serwisantem technicsa w łodzi. Pamięta czasy kiedy pensje miał 2500 na rękę. Dwa lata temu już miał ....1300 zł... i gdy szef powiedział, że musi mu obciąć pensje- powiedział dość. Jest na swoim - ale słodko tez nie jest. Świetny fachman, pasjonat audio z olbrzymim doświadczeniem, dużo chłopaków u niego naprawia lub odnawia lepsze klocki- tylko takich jest niewielu. Kowalski teraz kupi budżetówkę, która po gwarancji się rozleci i nie ma tego szajsu co naprawiać. Zreszta pójdzie do media markt i za 5 lat kupi jeszcze większe gówno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pewnie Taki Pomocnik i jego rodzina to mniej jedzą, nie muszą za nic płacić...

W kraju z taką "średnią" zasiłki powinny być wyższe!

 

To wszystko wyjaśnia - po co się uczyć i rozwijać, nie stać mnie na coś to niech inni za to mi zapłacą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak kolega wyżej pisze,czy Polacy nie długo będą pracować tylko u tych brudasów Portugalczyków,i Hiszpanów,może Greków,im się nie chce to zatrudniają Polaków za miskę zupy ,nie długo tylko Chińskiej,a śmialiśmy się z Chińczyków że robią za miskę ryżu.Podnosić kwalifikacje otwierać własne działalności i nie czekać na kość.Dobry budowlaniec,hydraulik,elektryk to faktycznie skarb,dlaczego,bo ci dobrzy mają swoje firmy,i kasują jak za zboże,a pozostali wyjechali pracować za pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pewnie Taki Pomocnik i jego rodzina to mniej jedzą, nie muszą za nic płacić...

W kraju z taką "średnią" zasiłki powinny być wyższe!

 

Jedno z podstawowych praw ekonomii mówi że żeby jednemu dać to trzeba komuś innemu zabrać. Wytłumacz mi dlaczego mają zabierać moim dzieciom, żeby dać dzieciom pomocnika, któremu nie chciało się uczyć. To jest Twoim zdaniem sprawiedliwe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tej pracy tyle nie ma!!!

więc ktoś musi dostawać zasiłek, który powinien zaspokoić podstawowe potrzeby.

A może...

współczesna forma eugeniki - nie zarabiasz, to zdychaj z głodu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak….zasiłki, wcześniejsze renty, armia urzędasów,związki zawodowe i przeklęci politycy…byle nie pracować. Chory kraj!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do marcindzieg

 

No niekoniecznie, bo może się okazać, że ten produkt nie kupi już 8 jak napisałeś tylko już trzech.....

 

Ale to wtedy klienci zagłosują portfelem i on zbankrutuje. Na jego miejsce przyjdzie inny z lepszą ofertą. Więc dalej nie rozumiem w czym problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak….zasiłki, wcześniejsze renty, armia urzędasów,związki zawodowe i przeklęci politycy…byle nie pracować. Chory kraj!!

 

Rozumiem, że Twoim zdaniem każdy kto chce pracować może...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa trochę zboczyła na boczny tor,bo ci co dostają zasiłki,i jeszcze dofinansowania,i różne inne srodki pomocy społecznej z reguły nie płacą za mieszkania,i żyją celowo na koszt państwa czyli nas,jak można zamiast zapłacic za czynsz kupić sobie telefon,lub telewizor,a potem mieć wszystko w dupie.O piciu nie wspominam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.