Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  59 członków

Amphion Klub
IGNORED

Klub Amphion


dekoracja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, mam pytanie - jestem na etapie zakupu kabli do mojego systemu: Audiolab 8200CD, Musical Fidelity M6i oraz Argony 7L. Interkonekt jakiś w miarę solidny no-name, pewnie też z czasem do wymiany ale najpierw chce się zająć głośnikowymi. W chwili obecnej mam pożyczony Acoustic Zen Epoch i musze go oddać i zasadniczo mi to brzmienie pasuje. Słucham głownie rocka, muzyki cięższej, gitarowej ale też trochę łagodniejszej, typu Sade, Kate Bush, klimatów jazzowych. Nie zależy mi na tym aby eksponować konkretne pasma, cały system wydaje się dosyć neutralny, może lekko ocieplony przez wzmacniacz więc na pewno dalszego ocieplenia nie szukam. Żeby nie przewalać tony kabli po recenzjach wybrałem sobie dwa kable, które powinny się wpasować chyba w system i preferencje - Telluriom Q black oraz WireWorld Oasis 7. Potrzebuje kabli 4 metrowych, nie jest to najczęściej spotykana długość. Będę wdzięczny za sugestię w którym kierunku skierować swoje kroki i czy mój wstępny wybór ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Panowie, mam pytanie - jestem na etapie zakupu kabli do mojego systemu: Audiolab 8200CD, Musical Fidelity M6i oraz Argony 7L. Interkonekt jakiś w miarę solidny no-name, pewnie też z czasem do wymiany ale najpierw chce się zająć głośnikowymi. W chwili obecnej mam pożyczony Acoustic Zen Epoch i musze go oddać i zasadniczo mi to brzmienie pasuje. Słucham głownie rocka, muzyki cięższej, gitarowej ale też trochę łagodniejszej, typu Sade, Kate Bush, klimatów jazzowych. Nie zależy mi na tym aby eksponować konkretne pasma, cały system wydaje się dosyć neutralny, może lekko ocieplony przez wzmacniacz więc na pewno dalszego ocieplenia nie szukam. Żeby nie przewalać tony kabli po recenzjach wybrałem sobie dwa kable, które powinny się wpasować chyba w system i preferencje - Telluriom Q black oraz WireWorld Oasis 7. Potrzebuje kabli 4 metrowych, nie jest to najczęściej spotykana długość. Będę wdzięczny za sugestię w którym kierunku skierować swoje kroki i czy mój wstępny wybór ma sens.

 

Miałbym do tego zestawu nieco inną propozycję ale jeśli ma być bez dosładzania (czy też ocieplania) to stawiam na Tellurium Q Black. Moim faworytem w TQ jest Blue Diamond ale niestety jest ponad 3 razy droższy od Black. Tak czy inaczej, połączenie TQBlack z 7L gwarantuje niezłą zabawę zwłaszcza w kontekście budowy 3 wymiarowej sceny. Nawet najtańszy TQBlue wyprawia w tej kategorii niesamowite rzeczy (długo nie mogłem się z nim rozstać). Wybór TQBlack SC to również dobry wybór w kontekście wymiany kabli RCA. W parze SC+RCA Blacki grają jeszcze lepiej.

7L zasługują na dobre okablowania (to świetne głośniki).

Dobrej zabawy.

P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym do tego zestawu nieco inną propozycję ale jeśli ma być bez dosładzania (czy też ocieplania) to stawiam na Tellurium Q Black. Moim faworytem w TQ jest Blue Diamond ale niestety jest ponad 3 razy droższy od Black. Tak czy inaczej, połączenie TQBlack z 7L gwarantuje niezłą zabawę zwłaszcza w kontekście budowy 3 wymiarowej sceny. Nawet najtańszy TQBlue wyprawia w tej kategorii niesamowite rzeczy (długo nie mogłem się z nim rozstać). Wybór TQBlack SC to również dobry wybór w kontekście wymiany kabli RCA. W parze SC+RCA Blacki grają jeszcze lepiej.

7L zasługują na dobre okablowania (to świetne głośniki).

Dobrej zabawy.

P

 

Dzięki za odpowiedź. Minęło już trochę czasu i IC został zastąpiony XLRami WW Oasis. Jest spora poprawa. Jako lekki kablosceptyk jestem zaskoczony bo albo to niezła autosugestia albo faktycznie jest istotna zmiana, zwłaszcza w dolnych rejestrach - mam wrażenie że przybyło basu, i to nie minimalnie ale tak dosyć konkretnie.

Na ten moment cały czas gram na głośnikowych Acoustic Zen Epoch ale w końcu mam nadzieję że mi się uda zmusić sklep do przygotowania dla mnie testowych głośnikowych WW Oasis i TQ Black. Niestety, Blue Diamond jest dla mnie za drogi, chociaż oczywiście przetestować nie zaszkodzi - a może tak mi się spodobają że się szarpnę...?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Blue Diamond jest dla mnie za drogi, chociaż oczywiście przetestować nie zaszkodzi - a może tak mi się spodobają że się szarpnę...?:)

 

... no to może jednak nie pożyczaj tego BlueD :) - bo będzie na mnie.

 

Jako lekki kablosceptyk jestem zaskoczony bo albo to niezła autosugestia albo faktycznie jest istotna zmiana, zwłaszcza w dolnych rejestrach

 

Szanuję zarówno kablo-entuzjastów i kablo-sceptyków. Tym pierwszym zalecam ślepe testy kabli z podobnego pułapu cenowego, tym drugim wypożyczenie Nordosta Heimdall'a 2.

Powiem tylko tyle - zapiąłem NH2 do 7L zaraz po moich (też nie kiepskich) Harmonixach cs-120 Improved a moja żona (nie za bardzo obeznana ze sprzętem - zwłaszcza ceną NH2) zapytała czy wolałbym kupić nowe kolumny czy ten kabel... :)

Jeśli chcesz sobie zrobić poważną audiofilską "krzywdę" to wypożycz tego Nordosta - niestety 2x2,5m = 9.300 :) = boli.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no to może jednak nie pożyczaj tego BlueD :) - bo będzie na mnie.

 

 

 

Szanuję zarówno kablo-entuzjastów i kablo-sceptyków. Tym pierwszym zalecam ślepe testy kabli z podobnego pułapu cenowego, tym drugim wypożyczenie Nordosta Heimdall'a 2.

Powiem tylko tyle - zapiąłem NH2 do 7L zaraz po moich (też nie kiepskich) Harmonixach cs-120 Improved a moja żona (nie za bardzo obeznana ze sprzętem - zwłaszcza ceną NH2) zapytała czy wolałbym kupić nowe kolumny czy ten kabel... :)

Jeśli chcesz sobie zrobić poważną audiofilską "krzywdę" to wypożycz tego Nordosta - niestety 2x2,5m = 9.300 :) = boli.

 

Może inaczej, całkowitym kablo-sceptykiem nie jestem ale jestem "wątpiący" ;) a może bardziej precyzyjnie - wychodzę z założenia że kabel nie może być bardziej istotny w systemie niż główne komponenty (źródło, wzmacniacz, kolumny). Więc jeżeli mój wzmak był wart w momencie zakupu ok 10 tys to pchanie do niego kabla głośnikowego o tej samej wartości jest dla mnie abstrakcją :) Zakładając że całkowita wartość systemu to ok 30-35 tyś na rynku pierwotnym to kable w sumie mogą kosztować maks 3,5-5 tys. I tak to jest, uważam, dużo. Wolałbym dołożyć 10 tys do lepszego wzmacniacza niż na kable głośnikowe. A i tak zanim bym zrobił jeden czy drugi krok to postawiłbym na adaptację akustyczną. Bo jak mocny kabel czy sprzęt by nie był to kiepskiej akustyki nie pokona :)

 

Ale oczywiście to moje podejście i nikt nie broni innym robić inaczej. Są też osoby z dużo większymi budżetami i 10 tyś na kabel może wydawać im się okazją :) i takim nieśmiało zazdroszczę :) ale tak pozytywnie a nie zawistnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej, całkowitym kablo-sceptykiem nie jestem ale jestem "wątpiący" ;) a może bardziej precyzyjnie - wychodzę z założenia że kabel nie może być bardziej istotny w systemie niż główne komponenty (źródło, wzmacniacz, kolumny). Więc jeżeli mój wzmak był wart w momencie zakupu ok 10 tys to pchanie do niego kabla głośnikowego o tej samej wartości jest dla mnie abstrakcją :) Zakładając że całkowita wartość systemu to ok 30-35 tyś na rynku pierwotnym to kable w sumie mogą kosztować maks 3,5-5 tys. I tak to jest, uważam, dużo. Wolałbym dołożyć 10 tys do lepszego wzmacniacza niż na kable głośnikowe. A i tak zanim bym zrobił jeden czy drugi krok to postawiłbym na adaptację akustyczną. Bo jak mocny kabel czy sprzęt by nie był to kiepskiej akustyki nie pokona :)

 

Ale oczywiście to moje podejście i nikt nie broni innym robić inaczej. Są też osoby z dużo większymi budżetami i 10 tyś na kabel może wydawać im się okazją :) i takim nieśmiało zazdroszczę :) ale tak pozytywnie a nie zawistnie :)

 

Zgadzam się co do koncepcji ogólnej i sposobu myślenia. Mam jednak nieco inny algorytm - po licznych doświadczeniach empirycznych (a poruszam się w podobnych budżetach całkowitych - 35-45tys) przyjąłem 20% (włączając kable zasilające, interkonekty cyfrowe i analogowe oraz kable głośnikowe). Czyli do Twojej 5tki dorzucam jeszcze 2-3. :).

Tak czy inaczej nie bagatelizuję tej kwestii ani nie modlę się do niej.

 

A tak przy okazji - jestem dziś po krótkim 1h odsłuchu Amphion Argon 3LS (niestety świeżo wyjęte z pudełka, dostawa z czwartku)

Pierwsze wrażenia koszmarne. Po 40 min. zaczęły się rozkręcać - potencjał spory = liczę na więcej.

Moja para "przypływa" w poniedziałek :)

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji - jestem dziś po krótkim 1h odsłuchu Amphion Argon 3LS (niestety świeżo wyjęte z pudełka, dostawa z czwartku)

Pierwsze wrażenia koszmarne. Po 40 min. zaczęły się rozkręcać - potencjał spory = liczę na więcej.

Moja para "przypływa" w poniedziałek :)

 

Ciekawy jestem modernizacji serii Argon do wersji LS. Jak membrany bierne z tyłu wpływają na dźwięk. Daj im trochę czasu i opisz wrażenia. Masz doświadczenie z 3L żeby zrobić bezpośrednie porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem modernizacji serii Argon do wersji LS. Jak membrany bierne z tyłu wpływają na dźwięk. Daj im trochę czasu i opisz wrażenia. Masz doświadczenie z 3L żeby zrobić bezpośrednie porównanie?

 

Mam - pierwsze wrażenie "porównawcze" (choć oczywiście nie bezpośrednie), jest zgodne z oczekiwaniami, choć jest też pewne zaskoczenie. Generalnie, po przejściu na membranę bierną (przy tej samej konstrukcji), zgodnie z założeniami powinno być tak: szybszy, subiektywnie krótszy, bardziej konturowy bas = brak typowych problemów BR kosztem nieco mniejszego rozciągnięcia / szybszego spadku (dołek) na wykresie częstotliwości.

Po wyjęciu z pudełka bas jest całkowicie nie do zaakceptowania (np. brzmienie kontrabasu) - bez konturów, wręcz buczący, ciągnący, kompletnie bez barw (wyraźny efekt tzw. luźnej membrany). Po 30-40 min zmiany idą już wyraźnie w dobrym kierunku (byliśmy zaskoczeni, że tak szybko). Staje się szybki, bardziej impulsowy, czytelniejszy, punktualny - jeśli, w drodze wygrzewania, zmiany pójdą dalej w tym kierunku, będzie dobrze. Niemniej (i to jest właśnie zaskakujące) basu jest subiektywnie "więcej" niż 3L. Brzmienie jest dociążone, masywne, głębokie (i to w pomieszczeniu ok. 30m2). Co jest dodatkowo dziwne, bo sporo większe 7L, zagrały (w moich 22m2) raczej dźwiękiem konturowym i "lekkim" (mając na uwadze rozmiary obudowy). Na ucho trudno mi określić czy rozciągnięcie jest (będzie) rzeczywiście aż tak dobre. Podejrzewam raczej, ze jest to efekt "wzmocnienia" dolnej średnicy (wyższego basu). Nie wykluczone, że aby dobrze "pozbierać" niższe składowe i nieco wyrównać pasmo trzeba będzie "poprosić o pomoc" Nordosta Red Downa. Ale takie wnioski zostawiam na później.

Uwaga na małą skuteczność - Devialet Le120 radził sobie z nimi umiarkowanie dobrze (chociaż barwowo pasował nieźle). Mój "Devolaj" Le200 robił z 7L co chciał, mam cichą nadzieję, że z 3LS też sobie poradzi (chociaż trochę się o to martwię). Tak czy inaczej słabsze mocowo amplifikacje mogą się spektakularni "wyłożyć". Na szczęście impedancja jest "łaskawa" - 8ohm.

Tyle na początek. Wrócę z poważniejszymi obserwacjami za 3-4 tygodnie.

Pozdrawiam,P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Panowie,

 

Oficjalnie proszę o wciągnięcie mnie na listę klubowiczów, z nowymi Amphionami Argon 3LS.

 

Po ponad 2 tygodniach grania prawie non-stop skrobnąłem nawet opinię:

http://www.audiostereo.pl/amphion_argon-3ls_kolumny-podlogowe-650-5768-1.html

 

Pozdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

To Krypton? Piękne, skąd się takie bierze? :) ja mam argon1 z wcześniejszego mieszkania i są chyba za małe do aktualnego mieszanego 40 metrowego salonupost-64941-0-02335700-1518864265_thumb.jpg

 

Do 40m2 jedynki to "trochę" za mało ale to fantastyczny monitor.

 

ale najbardziej podoba mi się Twój syntezator klawiszowy :) :)

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej nie z Supermena :)

Może ztąd że wcześniej Xenon było flagowym modelem który został zastąpiony przez właśnie obecny model Krypton .

Na pewno z Supermena! Moje dzieci lubią Marvella i ciagle tu jakiś super, spider, iron Men się przewija ;)

A tak na poważnie, to gdzie się udało nabyć te kolumny? Bardzo ładne i pewnie dziwięk pierwsza klasa.

 

 

 

Do 40m2 jedynki to "trochę" za mało ale to fantastyczny monitor.

 

ale najbardziej podoba mi się Twój syntezator klawiszowy :) :)

klawiszowiec robi robotę, nikt nie przejdzie żeby nie „zagrać”...

A co do monitorów to zgadzam się, są fantastyczne, już dawno kupiłbym większe ale na samą myśl że miałbym je oddać za bezcen (bo raczej sum dużych to się już za nie nie uzyska) to odpuszczam, w dodatku miałem porównanie z kilkoma innymi monitorami i to niezłymi i wcale nie było lepiej, lubię to granie, lubię ten styl i ogólnie Amphion jest Ok.

Edytowane przez January Brown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do monitorów to zgadzam się, są fantastyczne, już dawno kupiłbym większe ale na samą myśl że miałbym je oddać za bezcen (bo raczej sum dużych to się już za nie nie uzyska) to odpuszczam, w dodatku miałem porównanie z kilkoma innymi monitorami i to niezłymi i wcale nie było lepiej, lubię to granie, lubię ten styl i ogólnie Amphion jest Ok.

 

40m2 to idealne przestrzeń dla Argonów 7LS ale wystarczy, że zamienisz na platformach jedynki na 3S.

Miłość pozostanie ale żądza zmiany będzie spora... uwierz - zmierzyłem się z tematem.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.