Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze DAC-i High-End


Stasiop

Rekomendowane odpowiedzi

Fotek swojego DAC-a niestety nie moge opublikowac.

Ale jesli potrzeba porad co zrobic zeby w domu z DAC-a zagralo lepiej to sluze pomoca.

 

Nie możesz ? A kto Ci zabrania ? Daj te fotki - popatrzymy co tam trzymasz ...

 

Porady możesz zamieścić w formie podpunktów jako poradnik dla wszystkich, którzy tu zaglądają.

Forum to miejsce w którym ludzie sobie bezinteresownie pomagają i dzielą się wiedzą - nie trzymaj

swojej pod kluczem, pokaż wszystkim, że wiesz "co w trawie piszczy" .

 

Podobno masz, więc zapytam - co dzieje się z kablami Jcat, że nie chcą grać, mają odcięte piny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop a nie bardzo rozumiem dlaczego tak bardzo omijasz dział DIY ???

Tam się dyskutuje na temat właśnie takich DAC jak ten na podłodze

pod Stingerem.Jak mamy to odebrać ???

A Ty czemu omijasz Twoj sprzet to tez DIY? Byc moze ze omijamy go z tych samych powodow.

 

I prosze nie stosowac wulgaryzmow!

 

Podobno masz, więc zapytam - co dzieje się z kablami Jcat, że nie chcą grać, mają odcięte piny ?

Mam jeden kabel tego typu, u mnie funkcjonowal poprawnie.

-------------------------------------------------------------------------------

 

Wnetrze Trinity DAC-a, konstrukcja w porownaniu z konstrukcja DCS Vivaldi dosc prosta. Niestety serce ukladu zasloniete metalowa plytka. Na trzecim zdjeciu widac troch serduszko...elitarne zegary z jitterem 5 femtosekund stabilizowane termicznie jak i wypelnione specjalnym gazem- Najnowsza militarna technologia z USA. Zasilacze impulsowe???! Nawet na takim poziomie sie oszczedza, nie sadze aby tego nie bylo slychac, jako np suchego dzwieku.;)

 

Konstruktor jak widac lubi symetryczna konstrukcje- Ma racje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-31719-0-12351300-1389695638_thumb.jpg

post-31719-0-88769400-1389696024_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, i tutaj wychodzi Twoje niedowartosciowanie, masz dacka diy, ale nie chcesz sie do tego przyznac, nie chcesz nikomu pokazac zdjec, bo boisz sie krytyki, i wymyslasz, ze nie mozesz - a kto ci niby zabrania, stasiop wielki konstruktor?

 

stasiop, jestes encyklopedycznym przypadkiem(b prostym i typowym), osoby ostro niedowartosciowanej, oczywiscie zaraz zaprzeczysz- typowe dla tego typu osob

 

ps miej jaja i chociaz zaprezentuj tego dacka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, i tutaj wychodzi Twoje niedowartosciowanie, masz dacka diy, ale nie chcesz sie do tego przyznac,

A czemu nie chce, filmiki ktore zaprezentowalem sa opisane jako High-End DIY, a ze wchodze w to w przyszlosci komercyjnie to juz inna sprawa.

 

nie chcesz nikomu pokazac zdjec, bo boisz sie krytyki, i wymyslasz, ze nie mozesz - a kto ci niby zabrania, stasiop wielki konstruktor?

 

 

Kazdy ma swoje tajemnice jak i tylko swoje know-how, co 20 lat eksperymentow mam oddac tu na forum za bezcen?

 

stasiop, jestes encyklopedycznym przypadkiem(b prostym i typowym), osoby ostro niedowartosciowanej, oczywiscie zaraz zaprzeczysz- typowe dla tego typu osob

Widocznie znasz mnie lepiej niz ja sam ;) smieszny jestes poprostu, przeciez mnie nie znasz...;)

 

Przepraszam pana bardzo panie Stasiop, to czemu służy ten wątek, promocji daca Trinity? czy promocji pana wyrobów oraz pana działalności, której się pan publicznie wypierał?

Prosze przeczytac tytul watku, bedzie Pan wiedzial. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

 

Prosze przeczytac tytul watku, bedzie Pan wiedzial. :)

 

Przeczytałem, bardzo ładny, tylko w treści wciąż Trinity ,dlatego grzecznie zapytałem, może trzeba treść powiesić w sponsorowanych a pana dokonania, których się pan publicznie wypierał w DIY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, bardzo ładny, tylko w treści wciąż Trinity ,dlatego grzecznie zapytałem, może trzeba treść powiesić w sponsorowanych a pana dokonania, których się pan publicznie wypierał w DIY?

To pytanie do moderacji nie do mnie, pomylil Pan adresatow. Oraz prosze o pisanie w temacie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

To pytanie do moderacji nie do mnie, pomylil Pan adresatow. Oraz prosze o pisanie w temacie!

 

Dziękuję za udział w tym wątku, jest on artykułem sponsorowanym jednego producenta a ja Trinity nie słuchałem.

Do widzenia!

 

P.S.

To nie moderacja zakładała pana wątek

Do widzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop - jak wielki wpływ ma napęd? Ja słucham tylko z płyt CD i odtwarzacz marantza służy mi za napęd i tylko to zagadnie mnie interesuje w tym pytaniu. Wiadomo, że zegar można lepszy wstawić ale jeszcze na co warto zwrócić uwagę? Nie do końca to odnosi się do daca ale jakby nie było coś przed daciem musi być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma swoje tajemnice jak i tylko swoje know-how, co 20 lat eksperymentow mam oddac tu na forum za bezcen?

 

StasioP - sam wklejasz bebechy urządzeń na Forum i jak widzisz nikt z tego nie robi "halo".

Żaden z szanowanych producentów nie obawia się takich fotek - możesz cieszyć oko do woli.

Fotka w żaden sposób nie ujawni Twoich sekretów, tym bardziej, że jak napisałeś, korzystasz

z gotowych modułów, więc cały ten strach o know-how lekko jakby z palca wyssany.

 

BTW - czy mógłbyś pomierzyć JCata USB i wyciągnąć jakieś sensowne wnioski dlaczego nie chce

on działać na niektórych urządzeniach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop - jak wielki wpływ ma napęd? Ja słucham tylko z płyt CD i odtwarzacz marantza służy mi za napęd i tylko to zagadnie mnie interesuje w tym pytaniu. Wiadomo, że zegar można lepszy wstawić ale jeszcze na co warto zwrócić uwagę? Nie do końca to odnosi się do daca ale jakby nie było coś przed daciem musi być.

Mysle ze naped to 50% i DAC 50% jakosci. W napedach mechanicznych bardzo wazne sa drgania mechanizmu. Nalezy dazyc do ich minimalizacji, no wiec warto zastosowac platformy antywibracyjne, a jeszcze lepiej rozebrac naped i zamocowac go na czymc ciezkim i sztywnym np marmur - to powinno duzo poprawic. Dodatkowo nalezy zwrocic uwage na zasilanie napedu, warto stosowac filtry dedykowane do sieci oraz kable zasilajace z bardzo czystych materialow. Mozna tez pobawic sie w tunning, wiem ze sporo asob dokonuje takich przerobek, wymienic w napedzie kondensatory w szczegolnie newralgicznych miejsach. Dodatkowo mozna wepchac pod plyte CD diode swiecaca niebieska to tez polepsza odczyt danych z plyt. No i wymiana samego zegara to rzecz oczywista. Nie mniej wazny jest sam kabel Spdif warto zastosowac najlepszy, lub tez pokusic sie o zrobienie go samemu ze srebra i teflonu. Bardzo istotne tez jest dbanie o oczystosc soczewki lasera, warto mechanizm rozebrac i gruntownie go przeczyscic - efekty moga byc zaskakaujace! ;)

Pomyslow jest sporo jednak temat wykracza poza temat watku. Jakies pytanie prosze na priv.

 

Pozdr.

 

korzystasz

z gotowych modułów, więc cały ten strach o know-how lekko jakby z palca wyssany.

Juz nie.

 

BTW - czy mógłbyś pomierzyć JCata USB i wyciągnąć jakieś sensowne wnioski dlaczego nie chce

on działać na niektórych urządzeniach ?

Juz pisalem, Jcat moze miec za duza pojemnosc lub indukcyjnosc i wraz z nadajnikiem i odbiornikiem po z sumowaniu odmawia wspolpracy. Byc moze dzieje sie tak na dlugich kablach ja mam wersje 1.5 metra i nie bylo z nim absolutnie zadnych problemow a byl stosowany z roznymi juz urzadzeniami. Tak na marginesie bardzo dobry kabel jak za te pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jt211

(Konto usunięte)

 

A Ty czemu omijasz Twoj sprzet to tez DIY? Byc moze ze omijamy go z tych samych powodow.

 

Stasiop ja jak już i o ile uznam że warto napewno napiszę o swoim

DAC w dziale DIY tam gdzie jego miejsce.

Na razie za mało ludzi go słuchało a i na pewno nie będę się ...

trinitował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Wnetrze Trinity DAC-a, konstrukcja w porownaniu z konstrukcja DCS Vivaldi dosc prosta. Niestety serce ukladu zasloniete metalowa plytka. Na trzecim zdjeciu widac troch serduszko...elitarne zegary z jitterem 5 femtosekund stabilizowane termicznie jak i wypelnione specjalnym gazem- Najnowsza militarna technologia z USA. Zasilacze impulsowe???! Nawet na takim poziomie sie oszczedza, nie sadze aby tego nie bylo slychac, jako np suchego dzwieku.;)

Staszek , najpierw moje gratulacje - dorobiłeś się na forum własnego wątku.

A to nie lada osiągnięcie ;)

 

Co do zamieszczonych zdjęć Trinity to mnie powaliły zaawansowaniem technologicznym.

Powiem krótko: "nie ma ch*ja we wsi , to musi grać !!!"

 

miłej zabawy

 

pozdrawlaju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zamieszczonych zdjęć Trinity to mnie powaliły zaawansowaniem technologicznym.

Zeby bylo smieszniej to jest zaawansowana konstrukcja i z pewnoscia przemyslana.

 

Staszek , najpierw moje gratulacje - dorobiłeś się na forum własnego wątku.

A to nie lada osiągnięcie ;)

Ja nie mam ambicji miec tu jaki 'swoj' watek, pisalem zreszta zeby watek scalic, ale jak widac zostal, moze to i lepiej dla Was nie bede Wam wchodzil miedzy wodke a ogorka :D

 

A tu impresje z porownan DCS Vivaldi oraz Trinity Dac:

 

'Jacky Cheung started singing. It was dead silent. My mind was perplexed. My fingers were crossing. And my friends started staring at each other. We finished listening to the whole song. We did not say a word. Then it is Danny Chan’s turn. My mind was confused. Mr. Leung switched back to the dCS doing direct ABAB comparison with the Trinity DAC via the once again the understated Trinity Preamp. I was the first one to break the silence, “On these two locally made Cantonese recordings. The Trinity DAC is more pleasing to the ear.” Mr. Leung said, “Are you running out of vocabulary? A Chinese made 300B amp under HK$10k can sound pleasing too. What about harmonic continuity?” We were obviously challenged.

 

The subsequent tests were carried out. At the fifth recordings, I was the one to call for a halt. The description of “FLAT” could not get out of my mind because the recordings under the baton of Trinity has so much more palpability and so much more harmonic continuity. The details are continuous under Trinity whereas the dCS seems to be relatively discreet particularly in vocal recordings. The Callas playback by the Trinity was a radiant of soprano excellence at another league. Each time when we switched back to dCS, everything seems to be collapsing to a lesser scale. But my mind kept refusing that reality of dCS distanced by the Trinity at such apparent “gap”.

 

My friend suggested listening test of Stravinsky’s Firebird again via the Trinity. Mr. Leung said, “Redefinition of the meaning of layering of symphonic color is about to begin”. Once again the dCS’s soundstage is flat and compressed. The trinity is way more expansive. To cut a long story short, we did not want to throw the towel. At the same time, we had nothing to say. It was an ear-opening experience to me. But Mr. Leung did something that really put the final nails on the coffin – he took out a Mac book and played some of the recordings that we just tested such as Weaver’s reunion live recordings and Belafonte at Carnegie Hall, Jacky Cheung and Danny Chan using Pranawire’s Photon USB cable. The EUR40,000 Synastec Origo high end transport was not used. It was the macbook feeding the Trinity DAC! As jsn once commented, “where is the sky?” The macbook experiment silenced my team thoroughly. And Mr. Leung said the “Trinity media player is due next week bringing the ultra end USB input to the galaxy level.”

 

zrodlo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, wstrząsające wrażenie. Nawet masę w gwiazdę połączyli. Wprawdzie na pająka, ale jednak. Widać, że konstrukcja przemyślana i dopieszczona w najdrobniejszych szczegółach. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, wstrząsające wrażenie. Nawet masę "w gwiazdę" połączyli. Wprawdzie "na pająka", ale jednak. Widać, że konstrukcja przemyślana i dopieszczona w najdrobniejszych szczegółach. :)

Chodzi Ci o te zolte kabelki? Tu bardziej chodzilo o to zeby zmniejszyc rezystancje obudowy, moim zdaniem jest to przemyslane dobrze, a ze nie wyglada to juz Wasz problem i kupujacych ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz widzę, jak bardzo Darkul wyprzedził swoje czasy. I po co były te wszystkie szyderstwa, że niby montaż niechlujny? Proszę położyć 160 tysięcy i "będzie pan zadowolony".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz widzę, jak bardzo Darkul wyprzedził swoje czasy. I po co były te wszystkie szyderstwa, że niby montaż niechlujny? Proszę położyć 160 tysięcy i "będzie pan zadowolony".

:)

 

Ten Trinity jest tylko trochę lepiej "poukładany" od Lampizatora :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek , najpierw moje gratulacje - dorobiłeś się na forum własnego wątku.

A to nie lada osiągnięcie ;)

 

Co do zamieszczonych zdjęć Trinity to mnie powaliły zaawansowaniem technologicznym.

Powiem krótko: "nie ma ch*ja we wsi , to musi grać !!!"

 

Ale dno. Zasilaczyki impulsowe i jakość wykonania flaczków powala. Rozumiem, że cała para poszła w zegar. Może Panowie z Trinity powinni zostać zegarmistrzami i otworzyć konkurencję naszemu najsłynniejszemu przedstawicielowi tego nurtu Antoniemu Norbertowi Patek !

 

I pomyśleć, że straciłem tyle czasu aby to ściągnąć na testy. NIGDY WIĘCEJ!

Teraz gołym okiem widać, że chodzi tylko o wydymanie klienta. Producent za jedną sprzedana sztukę może rozdać z 20 za darmo różnym testującym, którzy pieją jak świat długi i szeroki. W cenie do 16kzł bywają lepiej wykonane daczki np. Auralic a w cenie do 5kzł barwniej grające np. Abraxas, Phast. Żądanie za coś takiego 160kzł przekracza poziom dobrego smaku.

 

 

 

Mój krótki test Świąteczny :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla porównania „zjedzony na śniadanie” DCS Vivaldi :)

post-874-0-11558100-1389728465_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża/firma Szymon dobrze pisze, ale czemu tak jadowicie w stosunku do "konkurencji"??

Biznes czy "dobre serce", bo w wiedzę nie wątpię, ale sposób nie wiem czy właściwy...

chociaż sieciówek zazdraszczam ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Staszek,

mnie proszę od razu w tym wątku profilaktycznie zbanować, podobnie jak zrobił Jarosław - nie będe miał okazji trolować i hejtować - tylko czytanie i podziw :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

>Staszek,

mnie proszę od razu w tym wątku profilaktycznie zbanować, podobnie jak zrobił Jarosław - nie będe miał okazji trolować i hejtować - tylko czytanie i podziw :-)))

Przepraszam ale nie zauważyłem że kolegę zbanowałem.

Chyba to był przypadek.

Zbanowany jest tylko ( na razie) jeden pacjent, który nie ma nic i nigdy konkretnego do powiedzenia na tematy audio.

Kolegę odbanowałem.

Zapraszam do dyskusji.

 

pozdrawiam

 

Dla porównania „zjedzony na śniadanie” DCS Vivaldi :)

No właśnie.

Nie wiem tylko po jaki czort DCS najebał tyle różnych "niepotrzebnych" elementów do środka?

Nie mogli śladem Trinity oszczędniej obchodzić się z podzespołami.

Ci drudzy zrobili cepa a gra (podobno) jak wiolonczela .

W końcu mamy kryzys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz widzę, jak bardzo Darkul wyprzedził swoje czasy. I po co były te wszystkie szyderstwa, że niby montaż niechlujny? Proszę położyć 160 tysięcy i "będzie pan zadowolony".

 

Człowiek się tak stara by było równo,wszystko sam wymyślą sterowniki płytki etc achh

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Staszek , najpierw moje gratulacje - dorobiłeś się na forum własnego wątku.

A to nie lada osiągnięcie ;)

 

Co do zamieszczonych zdjęć Trinity to mnie powaliły zaawansowaniem technologicznym.

Powiem krótko: "nie ma ch*ja we wsi , to musi grać !!!"

 

miłej zabawy

 

pozdrawlaju

 

O w SINGERA JEGO MAĆ!!!!!

Ale się wąteczek zdziełał!

 

Wsiego charoszego z nowym godom Wam Wsiem żełaju

 

Stasiop

 

Daczek kolegi Elberotha nazywa się Trinity,natomiast Twój ostatecznie nazwij Prymityw

Może być?

znam jeszcze inne zbieżne fonetycznie nazwy nie tylko powyższa

Trinity-Prymityw

Sondek-Zontek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Staszek,

mnie proszę od razu w tym wątku profilaktycznie zbanować, podobnie jak zrobił Jarosław - nie będe miał okazji trolować i hejtować - tylko czytanie i podziw :-)))

To zalezy od poziomu trollingu i hejtingu, jesli jest z klasa czemu nie... jesli chamowaty to niestety nie, przykro mi ;)

 

Daczek kolegi Elberotha nazywa się Trinity,natomiast Twój ostatecznie nazwij Prymityw

Może być?

znam jeszcze inne zbieżne fonetycznie nazwy nie tylko powyższa

Trinity-Prymityw

Sondek-Zontek

Wiesz ja juz nie wiem co o tobie myslec...za duzo pijesz chyba ;)

 

Teraz gołym okiem widać, że chodzi tylko o wydymanie klienta.

No co Ty Trinity bedzie duzo spiewniejszy na skrzypcach czy fortepianach...Ci ludzie ktorzy sluchaja klasyki beda miec racje. Trinity jest wierniejszy ale brak mu wypelnienia ale to ma Vivaldi i to tez super sprzet jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent za jedną sprzedana sztukę może rozdać z 20 za darmo różnym testującym,

Sam jeden zegar to okolo 2K USD ( taka cena bedzie wychodzic w Europie) a sa tam dwa ;)

 

Pozwolilem sobie wkleic wpis Szymona o Trinity poniewaz uznalem go za interesujacy jak i jest spojrzeniem na dzwiek DAC-a Trinity z innej strony, mam nadzieje ze Szymon sie nie obrazic...;)

 

Szymon napisal 27.12.2013 - 12:51

 

Opis brzmienia Trinity:

Pozwolicie, że nie wypowiem się co do wyglądu bo to jest kwestia gustu. Opis brzmienia odnosi się do proponowanej ceny urządzenia.

Na początku zalety, przetwornik niewątpliwie posiada wyczynową górę pasma, rozdzielczą, bogatą w niuanse, plany są poprawnie rozbudowane z świetną lokalizacją. W tej dziedzinie to bardzo mocny zawodnik, na pewno lepszy od Metronome czy AA. Na pewno nie lepszy od DCSa ale jest bardzo blisko. Do tego dochodzi gładkość i brak wyostrzeń co dodatkowo sprzyja głośnemu słuchaniu i rozbieraniu nagrania na czynniki pierwsze. Dół pasma również dobrze kontrolowany z odpowiednim zejściem i wykopem. Do tego też nie można mieć zastrzeżeń.

Teraz nieco o wadach a jest ich niestety sporo. Najgorsze cechy tego urządzenia to szarość i bezbarwność średnicy, wypełnienie, dociążenie tego zakresu, właściwa barwa? Gdzie to się podziało? Nawet po wstawieniu lamp Amperexa bugle boy w pre nie było wiele lepiej. Przez tą niedopuszczalną wadę słuchanie nigdy nie wiąże się z prawdziwym obcowaniem z muzykami, ciarki po plecach nie przejdą, łza w oku się nie zakręci. BEZNAMIĘTNOŚĆ to największa wada dla mnie wykluczająca to urządzenie. O niebo bardziej wolę nieco zmulonego Metronome ze zwoim analogowym i barwnym klimatem niż szarość Trinity. Słuchałem Daczki lampowe za 5kzł!, które w tej kwestii nie pozostawiłyby na Trinity suchej nitki.

Jak się okazuje mistrzostwem w konstruowaniu nie jest stworzenie wyczynowego jednego z podzakresów ale właściwe zbalansowanie i utrzymanie spójności przekazu. To jest trochę jak z kablami Mita lub Transparenta po przejsciu ze srebra wydaje się, że jest mniej informacji ale jest to tylko pozór. Po dłuższym odsłuchu okazuje się, że smaczków i wybrzmień jest nawet wiecej a dotychczas były ukryte przez ofensywność i zbytnie rozdmuchanie zwłaszcza przełomu wyższej średnicy i góry. Przy pięknej barwie dźwięk zawsze jest trochę wolniejszy i uspokojony ale o wiele PRAWDZIWSZY!

Kiedyś miałem na testach taniutkiego Matrixa mini i grał on „identycznie” jak Trinity oczywiście w swoim przedziale cenowym do 3-4kzł. Była rozdzielczość, był bas ale nie było muzyki. W takiej taniosze oczywiście było można pomarzyć o gładkości czy analogowości ale koncepcja była podobna. Równowaga tonalna i właściwe proporcje to podstawowe cechy na które zwracam uwagę. Brak spójności czy barwy w urządzeniu aspirującym do najlepszych jest tragedią. Całości w ocenie Trinity dopełnia bardzo słaby projekt wzorniczy i absolutnie nieznana firma. Do tego dochodzi kosmiczna utrata wartości jak koreańskich samochodów. Jeżeli ktoś będzie chciał wyczynowca w opisanych podzakresach i poczeka 1-2 lata to zakupi tego daczka za 20-30kzł. Wtedy będzie można porozmawiać na poważnie o jego możliwościach. Ja nigdy bym nie wymienił nawet Scarlattiego na ten przetwornik, Jeżeli macie porządnego daczka ze stajni Metronome, AA, DCS zapomnijcie o przesiadce a poczekajcie na wyższy model Swojego producenta. Dużo ciekawszy jest ponoć nowy Gryphon Kalliope ale jego nie miałem u siebie i na razie mam dość odsłuchów co rusz pojawiających się „rewelacji” deklasujących konkurencję. Cudów po prostu nie ma, zawsze jest coś za coś. Pozostają tylko niejasne konotacje i niesmak po sprawdzeniu powyższych rewelacji.

Pisałem to kilka razy i napisze po raz kolejny:

Zmiany każdej kolejnej generacji przetworników danego producenta są na poziomie kilku, kilkunastu procent ! Czasem zdarza się tak, że następca może być gorszy od starszej referencji. Dlatego zostawiajcie Sobie starsze urządzenia i porównujcie nawet po kilku miesiącach jak zauroczenie nowinką przeminie. Jak zawsze polegajcie na zdrowym rozsądku i swoich uszach.

 

Przez tą niedopuszczalną wadę słuchanie nigdy nie wiąże się z prawdziwym obcowaniem z muzykami, ciarki po plecach nie przejdą, łza w oku się nie zakręci. BEZNAMIĘTNOŚĆ to największa wada dla mnie wykluczająca to urządzenie.

Mialem dokladnie takie same wrazenia sluchajac go na AS2013 przez dwie godziny, czyli cos w tym MUSI byc! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StasioP - wątek jest o najlepszych DAC-ach High-End, więc jeśli uważasz, że Twoja konstrukcja

(gotowa do komercjalizacji) rości sobie prawa do osiągnięcia tego poziomu i śmiało może konkurować

z najlepszymi, to nie bądź żyła i zapoznaj szanowne grono chociażby z ideą, szczegółami konstrukcyjnymi,

użytymi elementami, trybem pracy jak i samą konstrukcją, bo samo puszenie się lekko tutaj nie przystoi.

Jakie zasilanie, jakie interfejsy, jeśli tylko USB, to na czym stoi odbiornik i jak jest karmiony, jakie kości DAC,

jakie zegary i wiesz - takie inne duperele. Dawaj, dawaj - wszyscy chętnie poczytają .... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StasioP - wątek jest o najlepszych DAC-ach High-End, więc jeśli uważasz, że Twoja konstrukcja

(gotowa do komercjalizacji) rości sobie prawa do osiągnięcia tego poziomu i śmiało może konkurować

z najlepszymi, to nie bądź żyła i zapoznaj szanowne grono chociażby z ideą, szczegółami konstrukcyjnymi,

użytymi elementami, trybem pracy jak i samą konstrukcją, bo samo puszenie się lekko tutaj nie przystoi.

Jakie zasilanie, jakie interfejsy, jeśli tylko USB, to na czym stoi odbiornik i jak jest karmiony, jakie kości DAC,

jakie zegary i wiesz - takie inne duperele. Dawaj, dawaj - wszyscy chętnie poczytają .... :)

Bedzie gotowe urzadzenie bedzie co przedstawiac, obecnie jest tylko prototyp super eksperymentalny. To nie jest na to pora.

Dac bedzie sie opieral na przetwornikach Sabre ES9018, zegary Crystek ale modyfikowane, zasilanie liniowe na specjalnych trafach toroidalnych, bedzie tam wiele rozwiazan indywidualnych ktorych nie znajdziecie w zadnym DAC-u. Oczywiscie nie bedzie lamp :) Zalozeniem jest praca asynchroniczna USB z jak najwieksza odpornoscia na wplywy zrodel, postaram sie aby DAC gral nie wiele gorzej z nowoczesnego laptopa niz z dedykowanego serwera audio, juz jest to czesciowo opanowane.

Bedzie to urzadzenie dwu czesciowe, Dac i zasilacz.

Preferowany bedzie Windows 8, lub Windows Serwer 2012 oraz program Jplay ;), ale wspolpracowal tez bedzie bez sterownikow z Linuxem i Mac-em. Stawiam na Muzykalnosc, duze wypelnienie i maksymalna rozdzielczosc, spiewnosc smykow oraz na wybitny dzwiek fortepianow. To bedzie DAC stworzony do Muzyki klasycznej i jazzu ale i muzyke rozrywkowa powinien zagrac ekscytujaco. Kazda najgorsza i najstarsza plyte CD zagra jak analog. To wszystko na ten moment.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegary Crystek ale modyfikowane

 

To chociaż napisz jak to Ty chcesz modyfikować zegary - chcesz się do nich dobrać szlifierką i tam grzebać ?

Jaka klasa tych zegarów ? No i dlaczego zasilanie liniowe - dlaczego nie chcesz pójść w laboratoryjne zasilanie

akumulatorowe ?

 

A ile tych SABRE ma być docelowo - już po 4 bloki w jednej kości Ci nie wystarczą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chociaż napisz jak to Ty chcesz modyfikować zegary - chcesz się do nich dobrać szlifierką i tam grzebać ?

Modyfikacja nie bedzie wkraczala w obudowe zegara, ale w jego otoczenie, podnoszac mu znacznie parametry

 

Jaka klasa tych zegarów ?

SC-cut

 

No i dlaczego zasilanie liniowe - dlaczego nie chcesz pójść w laboratoryjne zasilanie

akumulatorowe ?

Bo jest to klopotliwe, mialem taki zamiar bo jednak sa pewne plusy ale z uwagi na awaryjnosc wole prad, zreszta ten prad bedzie tak filtrowany ze nie sadze aby akumulatory byly lepsze, dodatkowo ja potrzebuje sporo roznych napiec musialbym tych akumulatorow napakowac bardzo duzo, nie ma to sensu. Z pradu tez mozna tylko trzeba do tego duzo elektroniki i tak wlasnie to bedzie robione.

Zreszta akumulatory nie zlatwiaja wszystkiego...;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.