Skocz do zawartości
IGNORED

Linuxowe granie


Lucky

Rekomendowane odpowiedzi

A próbował ktoś korzystać w audio z DLNA...jak w tym przypadku jest z zakłóceniami...

 

Chyba każdy streamer ma możliwość wykorzystania serwera DLNA, choćby Auralic Aries, który tylko gra po DLNA ! ;-) Nie ma zakłóceń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No wiem, sam z takowego korzystam, ale lubię się dopytać...możę ktoś mnie oświeci jeszcze bardziej...osobiście jestem bardzo za...u mnie gra, a właściwie grało pięknie bo mi usb na gębę padło w lapku...dla tego pytam o to fujitsu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer DLNA po prostu "serwuje" pliki. Może to być NAS albo dedykowany program puszczony na dowolnym komputerze. Dane idą przez sieć LAN więc nie ma znaczenia "jakość" komputera, który służy jako serwer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ale m tutaj dyskutujemy o audio. Pliki są najczęściej typu flac i idą z serwera bez transkodowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam zabrać się za odpalenie daphile w związku z czym mam kilka podstawowych pytań:

- jaki terminal tj cpu atom n2800 może być? bo miałem netbooka z atomem 2600 i nie było sterownika do grafiki GMA 3600 która de facto była układem PowerVR SGX 545 przez co cpu robił grafikę i zmulało go niesamowicie...

- ile ramu? 2GB wystarczy?

- jaki nośnik na system tj karta cf, dysk hdd czy może jakiś ssd pod msata?

- jak łączy się terminal z pc żeby korzystać z dysku w pc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rayfe

 

Odpal to zobaczysz jak działa.

- 2GB RAM wystarczy aż nadto

- nośnik obojętny - byleby wystartowało - im szybszy tym lepszy komfort - ale tego nie trzeba chyba tłumaczyć

- w Daphile podpinasz udostępniony w PC dysk (trochę to skomplikowane ale koledzy pomogą)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uzupełnię powyższe pytanie nastepującym:

 

Czy chromebook (w duecie z dac po usb i hdd po usb lub NAS) jest wystarczającym transportem?

Czy każdy chromebook?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam zabrać się za odpalenie daphile w związku z czym mam kilka podstawowych pytań:

- jaki terminal tj cpu atom n2800 może być? bo miałem netbooka z atomem 2600 i nie było sterownika do grafiki GMA 3600 która de facto była układem PowerVR SGX 545 przez co cpu robił grafikę i zmulało go niesamowicie...

- ile ramu? 2GB wystarczy?

- jaki nośnik na system tj karta cf, dysk hdd czy może jakiś ssd pod msata?

- jak łączy się terminal z pc żeby korzystać z dysku w pc?

 

- wystarczy procek o wydajności zbliżonej do Pentium 200 mmx, czyli w zasadzie wszystko co obecnie jest na rynku (byleby na architekturze x86, więc odpada np. popularne raspberry pi, albo instalacja Daphile na smartfonach)

O grafikę się nie martw, Daphile nie pracuje w środowisku graficznym i nie wymaga żadnego wyrafinowanego sterownika do obsługi GPU.

Innymi słowy - będzie działał ok na każdej karcie graficznej bez względu czy ze stajni AMD, czy Intel, czy na jakim by tam nie była złączu, albo jak stara by nie była.

- wystarczy 128 MB ram (albo pewnie i mniej)

- najtaniej i najłatwiej to jakiś pendrive 1GB (np. Sandisk, bo rzadko się psują), nie ma sensu instalować Daphile na SSD, tym bardziej na HDD

- udostępniasz folder w Windows, po czym w Daphile ustawiasz mapowanie przydziału sieciowego (konfiguracja prosta jak budowa cepa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- udostępniasz folder w Windows, po czym w Daphile ustawiasz mapowanie przydziału sieciowego (konfiguracja prosta jak budowa cepa)

Pod warunkiem, że ktoś zna Linuxa ... ale jak wspomniałem koledzy pod postacią BeatX pomogą ;-)

Myślę, że procek ma znaczenie jeśli chodzi o zarządzanie bazą danych ... jak jest spora to będzie wyzwanie dla Pentium 200MMX ...

Ja mam Daphile na SSD - szybko to działa ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie znajdę albo szybką kartę CF albo jakiś mały ssd, jestem gotów na terminal wydać 200-400zł więc coś będzie. Co do procka to dopytuję gdyż bardzo fajne terminale znalazłem ale mają atoma jak pisałem wyżej nie było w linuxie wsparcia dla tego gma3600 i proca baaardzo obciążało (testowałem na netbooku i ubuntu oraz mincie) ale jak tutaj nie ma w ogóle obsługi graficznej to powinno być spoko. Jakiej powierzchni daphile potrzebuje na dysku? Bo opcje w przedziale do 100zł to karta CF ok 8-16GB lub ssd 32GB a wiadomo ssd znacznie lepiej ale są na msata, czy podepnie się w terminalu taki?

 

A sprawa połączenia z pc mam tu na myśli fizyczne połączenie, czy łączę terminal do routera czy do pc i jakim kablem?

 

Przepraszam na lamerskie pytania ale nie mam czasu przeczytać całego tematu obecnie a chciałbym powoli ruszyć z tematem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminal do routera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej powierzchni daphile potrzebuje na dysku? Bo opcje w przedziale do 100zł to karta CF ok 8-16GB lub ssd 32GB a wiadomo ssd znacznie lepiej ale są na msata, czy podepnie się w terminalu taki?

 

A sprawa połączenia z pc mam tu na myśli fizyczne połączenie, czy łączę terminal do routera czy do pc i jakim kablem?

 

Nie czytasz dokładnie :)

Już napisałem, że pendrive 1GB wystarczy na Daphile.

Zakup SSD żeby na nim postawić Daphile nie ma żadnego sensu.

Zamiast SSD kup lepiej jakąś lepszą kartę sieciową wi-fi do terminala, żeby mieć o jeden kabel mniej w tej całej plątaninie przewodów :)

 

Jeżeli chodzi o połączenie PC z terminalem to na upartego można ustanowić połączenie bezpośrednie po IP pomiędzy dwoma kartami sieciowymi, ale wtedy nie będziesz miał internetu, dlatego najlepiej jest aby wszystkie urządzenia w domowej sieci były podłączone do routera - w tym i terminal z Daphile ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w pośpiechu zapomniałem o tym 1GB. Widzę więc że ssd nie ma sensu pomimo prędkości, może więc jakaś szybka karta CF... Co do połączenia wolę przewód, nie mam ich aż tak dużo i jeden do przodu nie zrobi różnicy a jak już mowa o oszczędzaniu to na pewno będzie tańszy niż karta wifi i zabawy mniej :) OK, nie zawracam głowy i zabieram się za czytanie tematu od początku i robienie notatek :) Jak coś będzie mnie trapiło zapytam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uruchomiłem Daphile. Dla mnie rewolucja :). Bardzo zależy mi na połączeniu wifi. Na Lenovo R61 działa. Na Dell D620 nie może połączyć się z siecią. Na dell-u chciałem puki co postawić serwer. Zapewne brak serowników.

1. Co można na tego Dell-a zaradzić?

2. Jaki terminal kupić lub inny wynalazek aby działało z wifi bez problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę swoje pytanie, bo nie znalazłem rozwiązania, a dla mnie nie jest realne, że to musi działać w ten sposób.

Czy łącząc się webowo z daphilem przez WiFi, zawsze muszę wybrać hotspota Daphile? Jeśli za każdym razem musiałbym rozłączać swoją sieć by cokolwiek zmienić, przekreśla to użytkowanie Daphile'a.

 

Zaciekawiony pozytywnymi opiniami, postawiłem Daphile'a na USB podłączonego do swojego lapka.

Powoli się z nim zapoznaję, ale jedna rzecz mnie intryguje i nie mogę znaleźć na nią rozwiązania.

A więc... połączenie z webowe z Daphilem. Czy żeby odpalić stronę Daphile'a, muszę najpierw połączyć się z hotspotem Daphile?

Jest to dla mnie nielogiczne i nie rozumiem dlaczego miałbym zawsze rozłączać swoją sieć, by przejść do hotspota, a nstępnie przełączyć utwór.

 

Zaznaczam, że połączenie odbywa się za pośrednictwem WiFi i na razie nie miałbym możliwości ciągnięcia kabla z drugiego końca domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Daphile, ale używam komputera z Linux Voyage MPD do muzyki i myślę, że będzie podobnie. Po prostu komputer z Daphile łączysz z istniejącą siecią i pojawia się on tam jako kolejne urządzenie. Łączysz się i stajesz nim za pomocą istniejącej sieci wi-fi czy łan. Tak jest przynajmniej w Voyage MPD i nie sądzę, aby przy Daphile było inaczej.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

źródło: PC mini ITX + Soekris DAM1021 R-2R DAC + Linux Audio Embedded System-SHADOW

wzmacniacz: DIY Aikido 6CG7 + 6N30P-DR słuchawki: Beyerdynamic T90, Yamaha HP-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączę się ze swoją siecią za pośrednictwem Daphile, ale z Daphile mogę się połączyć dopiero po wybraniu hotspota o tej samej nazwie, co jest równoważne z rozłączeniem swojej sieci.

Co ciekawe, mimo połączenia z Daphile, router nie wykrywa dodatkowego połączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jaki terminal kupić lub inny wynalazek aby działało z wifi bez problemów.

 

Spróbuj to urządzenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Coś takiego, nowocześniejszy podiada sata i msata, ddr3 i atoma N280 z układem GL40, max tdp atoma 2.5W przy czym sempron ciągnie 25W więc jak daphile ma małe wymagania to wybór oczywisty :) Co więcej znalazłem stronkę poświęconą modyfikacjom tych terminali ale to dotyczy raczej modelu na sempronie, wymiana cpu itp.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Opisali wszystko. Wybaczcie, lubię modyfikacje i nawet proste urządzonko w którym drzemie jakiś potencjał wpędza mnie w dumanie coby chociaż ciutkę poprawić :D

 

No i do rzeczy, pisaliście kilka stron wstecz że modyfikowany XP jest najlepszy, nikt nie zaprzeczał. Jak to jest? Może lepiej XP postawić zamiast daphile? Druga sprawa to dodatkowe karty i pierdoły... Czy aby nikt nie przesadza tutaj? Temat nie zmierzał do obrania drogi po minimalnych kosztach? A tu karta za kilka stów którą w sumie lepiej już chyba wsadzić w peceta i olać temat terminala... Kolejna sprawa to szybkość działania, piszecie że na kartach 1GB jest wolniej niż na hdd a karty 1GB to raczej zamulacze, ktoś wspomniał że karta 233x dopiero przyspieszyła lepiej od hdd, takich kart idzie trochę znaleźć na allegro ale w cenie do 100zł mamy ssd msata 32GB i tutaj karta raczej dostaje baty. Co do konwertera jeszcze jedna sprawa, jak w sprzęcie np nfb 1.32 jest wbudowany konwerter usb na VIA to linux wykryje go i odpali od reki więc po co ktoś wspomina jeszcze o konwerterach? Jeszcze ktoś pisał że sprzęt z ASIO gra nie gorzej niż daphile, czy mam to rozumieć jako że daphile ma przewagę jedynie pod kątem lepszego odbioru radia internetowego a jeżeli ktoś odtwarza flac i nic więcej to nie potrzebuje tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. więcej czasu zajmuje Ci zadawanie pytań na forum, niż uruchomienie tego Daphile i sprawdzenie wszystkiego samemu ;)

Daphile nie ma sensu instalować na szybkich nośnikach, bo ten system nawet na jakiejś mega wolnej karcie CF odpala się około 20 sekund, a gdy jest już uruchomiony to żadnych kolejnych odczytów z nośnika nie ma.

To coś na kształt smartfona, jak już sie uruchomi to działa cały czas i fakt że pracuje na wolnej czy szybkiej pamięci flash nie ma znaczenia po wgraniu systemu operacyjnego.

 

Wymagania sprzętowe Daphile są śmiesznie małe i kupowanie pod ten system lepszych (szybszych) podzespołów mija się z celem.

 

Daphile ma przewagę w ergonomii użytkowania (sterowanie, obsługa DAC i serwisów streamingowych)

Ale o tym wszystkim się przekonasz jak zainstalujesz :)

 

Chętnie Ci pomogę i odpiszę na Twoje ewentualne pytania jeżeli napotkasz na problemy z instalacją i konfiguracją, ale nie będę się udzielać w odpowiedziach typu czy warto Daphile instalować, czy jest lepszy od XP, czy gra lepiej niż przez interface ASIO itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krz

 

Pawel_PS już wytłumaczył.

 

Po południu mogę dokładnie wytłumaczyć jak to zrobić.

No i sprawa się rozwiązała. Rozwiązanie jak zwykle dziecinnie proste. Okazało się, że Daphile nawet nie łączył się z siecią WiFi, a jedynie tworzył własnego hotspota.

 

Jak się okazało Daphile nie radzi sobie z ukrytym identyfikatorem SSID. Nawet przypisanie statycznego IP nic nie dało.

Jak jest u Was?

 

PS. Dzięki Piopio za zmuszenie do myślenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.