Skocz do zawartości
IGNORED

Linuxowe granie


Lucky

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie karty USB są dobre. PPA USB najtańsza. JCAT chyba najlepsza.

Obsługa WIMPA jest wbudowana w menu Daphile. To plugin. Obsługa jest lepsza niż na oryginalnej aplikacji do Windows czy na smartfony. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to w Windows trzeba pokombinować żeby dobrze grało (ASIO bridge), Aplikacja WIMP po WIndows jest słaba. Daphile obsługuje WIMPA na tym samym silniku co muzykę lokalną a to oznacza najwyższą jakość odtwarzania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazując na moich doświadczeniach w PC Audio najważniejsza jest dobra karta USB typu SOtM, JCAT czy PPA Audio z dobrym zasilaniem.

przyznam się szczerze że brakuje mi do tego przekonania, przy założeniu że to co jest po drugiej stronie kabla USB ma własne zasilanie (a jest to obligatoryjne) to nie rozumiem wpływu karty USB. Oczywiście zaraz zaczniesz pewno o jakości sygnału, pojawi się magiczne słowo jitter itd.. ale to jest sygnał cyfrowy! Moim zdaniem jeśli taka karta przyniosła poprawę to znaczy że coś innego było w stanie agonalnym. Koszt karty to prawie koszt liniówki do małego komputerka...nie zdziwię się jak efekt będzie taki sam (z czego liniówka ma więcej zalet).

 

Zaznaczam że nie miałem nigdy karty tego typu w rękach i staram się to rozgryźć na "logikę".

 

Dlatego kto poważnie myśli o odtwarzaniu muzy z komputera powinien zapomnieć o prostych terminalach, NUC-ach, czy notebookach.

a niby czemu ? o ile ze starymi złomami których nikt już nie chciał (terminale) mogę się zgodzić to czemu niby mini-itx nie ? wiele konstrukcji umożliwia montaż jednej karty więc i śledź USB się zmieści, mało elementów i zakłóceń (nie o to czasem chodzi?), zasilanie jak najbardziej ok, niesłyszalna praca itd.. czego chcieć więcej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie karty USB są dobre. PPA USB najtańsza. JCAT chyba najlepsza.

Obsługa WIMPA jest wbudowana w menu Daphile. To plugin. Obsługa jest lepsza niż na oryginalnej aplikacji do Windows czy na smartfony. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to w Windows trzeba pokombinować żeby dobrze grało (ASIO bridge), Aplikacja WIMP po WIndows jest słaba. Daphile obsługuje WIMPA na tym samym silniku co muzykę lokalną a to oznacza najwyższą jakość odtwarzania.

Zaciekawiłeś mnie stwierdzeniem, że Daphile daje lepszą obsługę zasobów niż oryginalna aplikacja WIMP na IPada. Wróci serwer, zapiszę się na trial, jeśli moja radiówka wyrobi się z transferami na FLAC, to się przepiszę z Deezera. Właśnie z powodu braku stałego łącza mam obawy i dodatkowe pytanie, czy tak jak w Deezerze, mogę sobie sciągnąć płyty off-line i korzystać z nich ze smartfona w samochodzie? To bardzo wygodne, przestałem wozić w aucie CD a w samochodzie spędzam po kilka godzin dziennie. Oczywiście aplikacja sprawdza, czy mam aktywne konto Premium ale pozwala grać off-line.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fetek

 

Chodziło mi o to, że aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku z PC potrzebna jest karta USB w/w typu. Każdy komputerek o zamkniętej architekturze do którego nie można włożyć karty rozszerzeń na PCI-Express automatycznie odpada. Mój Audio PC oparty jest na płycie mini-ITX . Chcę jeszcze porównać mojego PC z Mini Mac - maki są chwalone za jakość dźwięku. Jestem ciekaw czy taki mak dorówna mojemu PC jakością dźwięku.

Porównywałem kartę USB ze zwykłym portem USB oraz z notebookiem który pracował na swojej baterii. W obydwu przypadkach jakość dźwięku była dramatycznie gorsza (na moim dość transparentnym systemie) niż z karty USB. Wierz mi, nie rzucam słów na wiatr. Jak coś piszę to jestem tego pewien.

Zgadzam się, że logicznie to nie ma sensu. Ale jednak różnica jest. Słyszalna. Dźwięk jest bardziej rozdzielczy, bas schodzi niżej, wokal jest dużo bardziej realistyczny. Moja karta ma zasilanie bateryjne - może to jest odpowiedź dlaczego gra lepiej ? Choć notebook też miał zasilanie bateryjne a grał gorzej. Może dodatkowo wpływ ma bardziej precyzyjny zegar na karcie ?

 

ktm777

 

W WIMP dla smarfonów (iOS i android) można ściągnąć sobie muzykę do słuchania off-line. W przypadku PC się nie da. Ale jak masz słabe łącze to płyta w jakości CD będzie Ci się długo ściągała. Deezer to tylko MP3 więc objętość sporo mniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta USB typu SOtM, JCAT czy PPA Audio

 

Jakiego złącza potrzebuje taka karta? Wewnętrzne USB? Dałoby się podłączyć do

One full-length mini PCI Express* slot with mSATA support albo

One half-length mini PCI Express slot

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te karty to normalne karty rozszerzeń na PCI-Express. Są jednak dość grube. Nie ma szans żeby się zmieściły do NUC.

Za ceną NUC można złożyć PC oparty na mini ITX, bezgłośny i w ładnej obudowie choć trochę większej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich komputerowych przygodach wolałbym coś prawie gotowego. Z tego wniosek, że należy szukać czegoś z pełnowymiarowym PCI-Express. Dzięki za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :)

Ja nie mogę się zalogować na swoje konto WiMP w mysqueezebox.com

Aczkolwiek anulowałem płatną subskrybcję, bo od 2 miesięcy nie mogłem się tam zalogować - i tak jak wspomniałem wcześniej - pisałem w tej sprawie do admina mysqueezebox.com

Masz polskie konto WiMP hi-hi?

Mógłby ktoś z subskrypcją polskiego WiMP hi-fi sprawdzić czy mu też działa WiMP w Daphile?

 

Posiadam polską subskrypcję WIMP HiFi i nie ma żadnego problemu, żeby się zalogować na stronie mysqueezebox.com i korzystać z Wimpa w Daphile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NUC to rozwiązanie intela... a na tym świat się nie kończy.

 

Słabsze działanie portów USB w laptopie akurat posiada uzasadnienie, o ile kiedyś było to bardzo odczuwalne to dzisiaj producenci już to sprytnie markują. No cóż nie będę zaśmiecał i podważał działania czegoś czego nawet nie macałem. Podobać ma się Tobie, nie nam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fetek

Jeśli masz możliwość wypróbowania karty PPA to zrób to. Sprowadź ją sobie za 129 USD a jak nie zauważysz różnicy to bez problemu sprzedasz bez straty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie zauważysz różnicy to bez problemu sprzedasz bez straty.

 

Raczej wątpię czy sprzeda bez problemu.

No offence, ale jak żyję jesteś pierwszym userem jakiego znam, któremu dodatkowy kontroler USB na szynie PCI poprawił dźwięk :)

Mało kto uwierzy, że taka karta coś poprawi - bo niby co można poprawić w przesyle danych komputerowych po magistrali USB (podkreślam - danych komputerowych, a nie danych audio)

W końcu.. ktoś, kto kupił "audiofilski" kontroler USB i go sprzedaje, to chyba nie z powodu zbyt suchej średnicy i płytkiej sceny? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugiego końca USB i tak nie zasilasz z PC więc nie ma się o co martwić, nie jestem specem ale z tego co widzę to każdy poważny konwerter posiada dostatecznie dużo układów walczących o jakość sygnału z USB. Jeśli masz problem po stronie PC zapewniasz mu takie samo zasilanie co konwerterowi i pozamiatane, w takiej opcji można pomyśleć nawet o zasilaniu z USB.

 

Z tego co widzę karty PCI (te DIY) mają zaledwie namiastkę tego co dobry konwerter. Podobnie jak kabel USB karta ma prawo poprawić brzmienie ale logicznie tylko gdy prąd ciągniemy z USB albo coś mamy zwalone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasadę - nie słuchałem, nie przetestowałem - nie wypowiadam się. Teoretycznie to można wszystko. W praktyce okazuje się, że to nie takie proste jak to teoretyk nakreśla. Jak praktyk może więc dyskutować z teoretykiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię czy sprzeda bez problemu.

No offence, ale jak żyję jesteś pierwszym userem jakiego znam, któremu dodatkowy kontroler USB na szynie PCI poprawił dźwięk :)

Mało kto uwierzy, że taka karta coś poprawi

Zdziwiłbyś się ilu wierzy i co ważniejsze słyszy :-) zastrzegam, ja nie słuchałem, więc się nie wypowiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsens. Konwerter z izolacją galwaniczną załatwia problemy z zakłóceniami. Po drugie odbiorniki sygnału spdif mają bufory i do dac'a podawany jest sygnał taktowany zegarem lokalnym. O jitterze nie ma mowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia jaki to typ złącza ale nawet takie podstawowe jak cox czy hdmi mają filtry które wywalają syf a dobry konwerter usb robi to już na wyjściu, przez co "problemy usb" są bardzo zminimalizowane (nie dochodzi do konwersji D/A), nie wiem tylko jak problem masy.

 

Dane + prąd to zawsze problem i tutaj robi się zgryz, zarówno z grającymi kablami USB jak i różnego rodzaju zasilaczami PC, kartami USB itd.

 

Ja mam zasadę - nie słuchałem, nie przetestowałem - nie wypowiadam się. Teoretycznie to można wszystko. W praktyce okazuje się, że to nie takie proste jak to teoretyk nakreśla. Jak praktyk może więc dyskutować z teoretykiem ?

ja się z Tobą zgadzam, o ile gusta i zdolności słuchowe mogą być drastycznie różne, to prąd jest jeden (i zawsze kopie), Jak pisałem wyżej nie kwestionuje tego że u Ciebie to działa, ale wątpię by w 100% zdrowej i poprawniej konfiguracji przyniosło to efekt. Jest bardzo wiele osób które ma różne problemy ze sprzętem PC / el zasilania i podejrzewam że ta karta jest dla nich całkiem dobrym lekarstwem.

 

Przeglądając Twój ekwipunek, cóż też bym kupił :) ale Ty już masz mały wypasik, ja niestety mam ważniejsze wydatki, bardziej podstawowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Ściągasz Daphile ISO, nagrywasz obraz programem ISO to USB na pendrive, i przy starcie komputera wybierasz skąd ma się bootować system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Ściągasz Daphile ISO, nagrywasz obraz programem ISO to USB na pendrive, i przy starcie komputera wybierasz skąd ma się bootować system.

 

Dziękuję za odpowiedź. Niebawem przetestuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć doktorat z elektroniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiony pozytywnymi opiniami, postawiłem Daphile'a na USB podłączonego do swojego lapka.

Powoli się z nim zapoznaję, ale jedna rzecz mnie intryguje i nie mogę znaleźć na nią rozwiązania.

A więc... połączenie z webowe z Daphilem. Czy żeby odpalić stronę Daphile'a, muszę najpierw połączyć się z hotspotem Daphile?

Jest to dla mnie nielogiczne i nie rozumiem dlaczego miałbym zawsze rozłączać swoją sieć, by przejść do hotspota, a nstępnie przełączyć utwór.

 

Zaznaczam, że połączenie odbywa się za pośrednictwem WiFi i na razie nie miałbym możliwości ciągnięcia kabla z drugiego końca domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem klucz leży w zasilaniu i zegarze. A wpływu zasilania przecież nie można negować ...

Zasilanie faktycznie jest ważne, ale zegar nadawczy w asynchroniżmie nie ma większego znaczenia ponieważ dane trafiają do bufora, czyli pamięci. Bufory mają taką własność że zerują jiter.

Na jakiej podstawie piszesz o wpływie zegara nadawczego ? Robiłeś doświadczenia z innymi gorszymi zegarami nadawczymi, przy takim samym dobrym zasilaniu Twojej karty USB ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się. Wiem tylko, że moja karta gra lepiej niż jakikolwiek standardowy port USB.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie robi karta PPA Studio ;-) - lepiej gra bo ma lepsze zasilanie i izolacją galwaniczną (o ile się nie mylę tę rolę spełnia transformator na wyjściu).

Jak widać żadnych cudów - tylko rzetelna wiedza elektroniczna odpowiednio zastosowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.