Skocz do zawartości
IGNORED

Linuxowe granie


Lucky

Rekomendowane odpowiedzi

Używam karty 4GB i nie ma problemu. Kartę przecież zawsze mozna wymienić na wiekszą.

 

Poza tym możesz startować z dysku USB - wystarczy wtedy jeden dysk - daphile dzieli go na partycję z systemem i osobną na muzykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników którzy testowali rippowanie cd przy pomocy daphile - czy pliki zapisują się na zewnętrznym serwerze NAS?

 

Najbardziej by mi pasowało założyć CD-ROM w serwerze i tam automatycznie rippować płyty. Problem w tym że nie mam pojęcia co zrobić, żeby w OpenMediaVault była taka możliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie !

 

Daphile to cudeńko !

Wreszcie udało mi się wszystko zainstalować i pokonfigurować. Ale warto było !

System gra naprawdę dobrze. Może nawet lepiej niż Windows + Jriver. Nie mam żadnych zastrzeżeń.

Obsługa jest naprawdę prosta i intuicyjna. Sterowanie smartfonem genialne - jeszcze tak szybkiej aplikacji do sterowania nie widziałem (Logitech Squeezbox Controller).

 

Świetnie jest opracowane szukanie - w innych aplikacjach to mordęga.

 

A wisienką na torcie jest obsługa WIMP !!! Integracja jest perfekcyjna - nie ma znaczenia czy odtwarzamy muzykę z NAS czy z WIMPA - obsługa jest taka sama ! Zaciera się różnica pomiędzy lokalnymi zasobami a streamingiem.

Świetnie działa automatyczne ripowanie CD - wkładamy CD i koniec naszej pracy. System zripuje, ściągnie okładkę, otaguje i zapisze tam gdzie chcemy. Pełny automat. Wysunie CD jak skończy.

 

Zdecydowanie polecam wszystkim Daphile. To poważny audiofilski system. PC z Daphile spokojnie może zastąpić dedykowany streamer. Uruchamia się błyskawicznie. Czyli włączając PC czujemy się tak jakbyśmy uruchamiali jakiś klocek Hi-Fi. Sterowany jest z poziomu WEB lub aplikacji na smartfonie. Raz zainsatlowany jest bezobsługowy. Nie potrzebuje monitora ni klawiatury.

 

Moja pełna rekomendacja !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie smartfonem genialne - jeszcze tak szybkiej aplikacji do sterowania nie widziałem (Logitech Squeezbox Controller).

 

Faktycznie dobra i wygodna apka Logitecha z intuicyjną obsługą. Co do szybkości to MPDroid i Mupace z Voyage MPD są jeszcze szybsze i tak samo wygodne w obsłudze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o obsługę Daphile za pomocą smartfonów czy tabletów, to ja polecam aplikację:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zaleta, to b. wygodny widżet na ekranie telefonu (można też skonfigurować aby widżet pracował w oknie blokady telefonu itp)

Dźwięku to to nie zmienia, ale wygodę obsługi i owszem :)

 

A wisienką na torcie jest obsługa WIMP !!!

 

Możesz napisać coś więcej?

Jak 2 tygodnie temu testowałem w Daphile obsługę WiMP hi-fi to nie udało mi się zalogować na swoje konto w serwisie mysqueezebox.com

Pisałem w tej sprawie do admina mysqueezebox.com ale stwierdził że potrzebuje jakieś materiały od polskiego WiMP, a z kolei polski WiMP twierdzi że system jest gotowy do obsługi przez urządzenia z logitech media server, i w sprawie problemów mam się kontaktować z adminem mysqueezebox.com

lol

Napisz proszę w jaki sposób udało Ci się uruchomić WiMP hi-fi na Daphile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się Daphile od Squeezelight'a? Jest również darmowy, obsługuje serwisy streamingowe (Deezer, Wimp, Quboz), ma kilka sterowników pod IOS i Androida.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio to fajnie, że się przekonałeś . Promujemy ten soft z Beatxem już od dawna bo naprawdę jest to kawał dobrej roboty. Teraz pozostaje już tylko czekać co Kipeta nowego wymyśli. Z tego co wiem jest gorąco namawiany do pobawienia się nad tym aby soft w pełni wykorzystywał pamięć ram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jest gorąco namawiany do pobawienia się nad tym aby soft w pełni wykorzystywał pamięć ram.

 

Dziwny request.

Wątpię czy pełna obsługa pamięci (cokolwiek to znaczy) wpłynie na wygodę obsługi, poprawę dźwięku czy jakiekolwiek inne usprawnienie.

Zamiast tego, Kipeta mógłby zaimplementować do systemu kontrolowanie CD-ROM'em, tak aby można było sterować za pomocą Daphile odtwarzaniem płyt CD.

Wtedy byłby dosłownie full wypas :)

Osobiście mi nie jest potrzebna obsługa płyt audio CD, ale wierzę że ogromna ilość użytkowników bardzo doceniłaby taki ficzers ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretne korzyści

Jak dla mnie,są dwie istotne.Pierwsza,to możliwość pracy na słabej maszynie(byle miało procek,troche pamięci i ram),bez konieczności instalowania sterowników.

Bardzo fajne sterowanie ze smartfona.Dźwięk bardzo dobry,można powiedzieć nie odróżnialny od tego,co można uzyskać z innych odtwarzaczy na Windows czy Linuks.Sporo dodatkowych możliwości,jak obsługa Spotify,ripowanie płyt.

Jest o wiele prostszy w instalacji niż np. MPD Voyage.Co jeszcze ? Jest całkowicie bezpłatny :)

kontrolowanie CD-ROM'em

Faktycznie ,przydało by się.Z moich eksperymentów wynika,że dźwięk z dvd-room (puszczany po usb) jest jednak lepszy niż z HDD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak porównanie toru audio z innymi rozwiązaniami ? rozumiem że euforia "gra 50 razy lepiej i nic innego nie istnieje" nie miała tutaj miejsca ?

 

Czyli już nie tylko MPD VooDoo :P ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy komputer gra dobrze, jeśli podłączyć go przez konwerter z izolacją galwaniczną. Zalety dapahile to wygoda obsługi, niewielkie wymagania sprzętowe, możliwość automatycznego ripowania płyt CD. Reszta zależy już od tego co do komputerka podłącymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze wspomnieć o jednej z największych zalet Daphile, mianowicie automatycznej instalacji oraz konfiguracji 99% interface'ów audio, DAC'ów czy kart muzycznych dostępnych na rynku.

Działa to tak samo jak podłączenie wzmacniacza do odtwarzacza CD.

Podłączasz kabel i od razu działa bez żadnego kombinowania.

Identycznie jest z kompem z zainstalowanym Daphile - podłączasz DAC do gniazda USB i po sekundzie działa idealnie bez żadnego grzebania w ustawieniach :D

 

Dźwięk odtwarzany z Daphile będzie identyczny na każdym kompie (nie będzie żadnych różnic w stosunku co do systemów M$, Apple czy jakiejkolwiek dystrybucji unix'owych)

Wymagania są zerowe, wystarczy terminal za 100 złotych i viola.

Sterowanie przy pomocy smartfona jest wygodniejsze niż sterowanie jakimkolwiek pilotem na podczerwień.

 

Raz zainstalujesz Daphile i drogi powrotnej nie ma :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źwięk odtwarzany z Daphile będzie identyczny na każdym kompie (nie będzie żadnych różnic w stosunku co do systemów M$, Apple czy jakiejkolwiek dystrybucji unix'owych)

Wolne żarty !!! Przecież najlepiej gra modyfikowany XP i Windows Serwer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolne żarty !!! Przecież najlepiej gra modyfikowany XP i Windows Serwer.

 

hehe :D

Tak właśnie rzecze stare powiedzenie górali: jak high-end z PC audio, to tylko Windows Server i skonfigurowany BIOS (ale nie UEFI)

 

Czy taki terminal z postawionym Daphile mozna bezpiecznie wyłączać po prostu naciskając przycisk na obudowie "Power", tak niejako "na żywca"?

 

No pewnie, że można - tylko po co?

Taki terminal bierze może z 15W prądu (albo pewnie i mniej)

Po prostu uruchamiasz go, odłączasz monitor i zapominasz o temacie - a komp czeka na Ciebie aż załączysz jakąś muzyczkę sterując po wi-fi programem ze smartfon'a.

 

*EDIT*

 

A pisząc o terminalu PC mam na myśli urządzenie które już wcześniej ktoś wynalazł:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gdyby nie to, że mam już Fujitsu S550-2, to bez zastanowienia brałbym do PC Audio z obsługą Daphile - właśnie tego Wyse V90L

Jedyna jego wada to szpetny wygląd.

Ale za biurko bądź szafę często się nie zagląda :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

I kolejne pytanie: czy taki terminal za max 100 zł zapewni dostateczne zasilanie (wydolność prądową?) dysku 3,5" (źródło plików audio) podłączonego do usb?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ma pewnie ze 3 ampery, więc prądu starczy na kilka dysków HDD 3.5"

Problem w tym, że żeby zasilić takie dyski z zasilacza terminalowego, to trzebaby zrobić obejście i wyprowadzić zasilanie bezpośrednio z zasilacza, z końcówką molex na 12V i 5V

Ogólnie b. dużo kłopotu.

Jeżeli chcesz podpiąć do terminala dyski HDD, to najprostsza i chyba jedyna sensowna metoda to zakup serwera NAS i udostępnienie udziału sieciowego.

Ewentualnie jak nie patrzysz na wygląd, to możesz sobie kupić taki adapter, do którego podepniesz HDD, a sam adapter do terminala:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam takie urządzenie u siebie i działa elegancko, ale na potrzeby PC Audio uważam to za słabe rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na przykład tym, że w Squeezlight nie da się ripować płyt.

Chwila, sam program Ci tego nie zrobi, prawda? Squeezelight to grajek, chcesz funkcjonalność połączyć z serwerem i ripowaniem płyt? Nic prostszego, stawiasz na słabiutkim ARM ( w moim przypadku to HP ProLiant 36-L) oprogramowanie Vortexbox i masz serwer, riper i grajka squeezelight w jednym. Oprogramowanie bardzo stabilne, całkowicie bezpłatne itd. Nowa wersja Vortexbox 2.3 obsługuje również AirPlay :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vortexbox to raczej serwer a nie grajek. Nie obsługuje WIMPA.

 

Ponawiam swoje pytanie: jak udało Ci się uruchomić WiMP hi-fi na Daphile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem konto na mysqueezebox.com.

"Zainstalowałem" aplikację WIMP. Następnie ją skonfigurowałem - czyli podałem login i hasło do WIMPA (mam aktywne konto hifi). Trzeba przestawić DAC (audio devices) żeby korzystał z SqueezePlay a nie Lite.

W daphile w advanced media server settings podałem w zakładce mysqueezebox dane z konta mysqueezebox.com.

 

To chyba tyle. Pojawiła się ikonka WIMP w My Apps.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy komputer gra dobrze, jeśli podłączyć go przez konwerter z izolacją galwaniczną.

no nie tak hop.. XMOS + izolacja to nie taki prosty temat a ona sama bez dobrego zasilania i tak niewiele warta.

 

Wolne żarty !!! Przecież najlepiej gra modyfikowany XP i Windows Serwer.

i JR :)

 

Czy taki terminal z postawionym Daphile mozna bezpiecznie wyłączać po prostu naciskając przycisk na obudowie "Power", tak niejako "na żywca"?

nie znam systemu który nie ma implementacji acpi, no jeśli tego nie ma to trochę śmiech na sali.

 

Jak czytałem inne tematy to produkty podobne były generalnie niszczone bo to bit perfect to jakiś inny pierdoł itd, a jedyny słuszny był MPD, Tutaj widzę za bardzo jakaś się tym nikt nie przejmuje ale jak rozumiem "hw' obecne i spisuje się doskonale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest Daphile wersja 14.07, która gra dobrze. Najnowsza 14.08 jest zepsuta - przy ustawieniu bitperfekt są trzaski i zniekształcenia. (na moim DAC)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vortexbox to raczej serwer a nie grajek. Nie obsługuje WIMPA.

I serwer i grajek. Ikonę Wimpa mam na ekranie IPenga, jeśli tak, to również grając Squeezelightem z Vortexboxa. Na starym programie Vortexbox grajkiem był MPD, w wersji 2.3 jest już squeezelight, może stąd różnice?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazując na moich doświadczeniach w PC Audio najważniejsza jest dobra karta USB typu SOtM, JCAT czy PPA Audio z dobrym zasilaniem.

Dlatego kto poważnie myśli o odtwarzaniu muzy z komputera powinien zapomnieć o prostych terminalach, NUC-ach, czy notebookach.

Poprawa jaką wnoszą w/w karty USB jest nieprawdopodobna. Tak jakby porównywać CD za 500 zł z takim za +20.000 zł. Naprawdę.

 

 

Jakość grania WIMPA spod Daphile jest znakomita. Integracja jest perfekcyjna. Daphile, jeśli chodzi o obsługę WIMPA, wyprzedza Windows o lata świetlne.

Już nie wrócę do Windowsa i Jriver.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem konto na mysqueezebox.com.

"Zainstalowałem" aplikację WIMP. Następnie ją skonfigurowałem - czyli podałem login i hasło do WIMPA (mam aktywne konto hifi). Trzeba przestawić DAC (audio devices) żeby korzystał z SqueezePlay a nie Lite.

W daphile w advanced media server settings podałem w zakładce mysqueezebox dane z konta mysqueezebox.com.

 

To chyba tyle. Pojawiła się ikonka WIMP w My Apps.

 

Dzięki za info :)

Ja nie mogę się zalogować na swoje konto WiMP w mysqueezebox.com

Aczkolwiek anulowałem płatną subskrybcję, bo od 2 miesięcy nie mogłem się tam zalogować - i tak jak wspomniałem wcześniej - pisałem w tej sprawie do admina mysqueezebox.com

Masz polskie konto WiMP hi-hi?

Mógłby ktoś z subskrypcją polskiego WiMP hi-fi sprawdzić czy mu też działa WiMP w Daphile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki za info :)

Ja nie mogę się zalogować na swoje konto WiMP w mysqueezebox.com

Aczkolwiek anulowałem płatną subskrybcję, bo od 2 miesięcy nie mogłem się tam zalogować - i tak jak wspomniałem wcześniej - pisałem w tej sprawie do admina mysqueezebox.com

Masz polskie konto WiMP hi-hi?

Mógłby ktoś z subskrypcją polskiego WiMP hi-fi sprawdzić czy mu też działa WiMP w Daphile?

Myślisz, że tu tłumy chętnych do płacenia za muzykę, gdybyś poprosił o sprawdzenie, czy chodzi YouTube, to co innego :-(

Miałem kiedyś podobny problem z Deezerem i SBT, błąd był po stronie Logitecha, trzeba ich molestować. Tylko, że Daphile nie ma od nich wsparcia, więc może być lipa.

 

Bazując na moich doświadczeniach w PC Audio najważniejsza jest dobra karta USB typu SOtM, JCAT czy PPA Audio z dobrym zasilaniem.

Dlatego kto poważnie myśli o odtwarzaniu muzy z komputera powinien zapomnieć o prostych terminalach, NUC-ach, czy notebookach.

Poprawa jaką wnoszą w/w karty USB jest nieprawdopodobna. Tak jakby porównywać CD za 500 zł z takim za +20.000 zł. Naprawdę.

 

 

Jakość grania WIMPA spod Daphile jest znakomita. Integracja jest perfekcyjna. Daphile, jeśli chodzi o obsługę WIMPA, wyprzedza Windows o lata świetlne.

Już nie wrócę do Windowsa i Jriver.

Która z tych kart jest wg Ciebie najlepsza? W jaki sposób obsługujesz Wimpa, przez apkę dla Daphile/LMS? Porówywałeś to z graniem wprost z poziomu WIMP i przesyłaniem muzyki na przykład AirPlay? Pytam, bo w przypadku Deezera funkcjonalność obsługi tego serwisu przez nawet najlepsze aplikacje LMS typu IPeng jest jednak szczątkowa w porównaniu z bezpośrednią obsługą Deezera na komputerze, czy IPhonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.