Skocz do zawartości
IGNORED

Linuxowe granie


Lucky

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma może wersji Daphile z interfejsem graficznym by można było sterować nim z maszyny gdzie jest zainstalowany lub jakaś inna dystrybucja linuxa równie dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Daphile, ale w Voyage MPD steruję z innego komputera stacjonarnego (jest kilka programów pod Windows), a gdy wyłączę PC-ta mogę zarządzać komputerem audio z komórki lub tabletu.

 

wysłane z Sony Xperia Z1 + Tapatalk 4 + Swype

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

źródło: PC mini ITX + Soekris DAM1021 R-2R DAC + Linux Audio Embedded System-SHADOW

wzmacniacz: DIY Aikido 6CG7 + 6N30P-DR słuchawki: Beyerdynamic T90, Yamaha HP-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Daphile, ale w Voyage MPD steruję z innego komputera stacjonarnego (jest kilka programów pod Windows), a gdy wyłączę PC-ta mogę zarządzać komputerem audio z komórki lub tabletu.

Tylko, że ty sterujesz mpd a oni czymś udającym squezeeboxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że nie znam Daphile :-)

 

wysłane z Sony Xperia Z1 + Tapatalk 4 + Swype

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

źródło: PC mini ITX + Soekris DAM1021 R-2R DAC + Linux Audio Embedded System-SHADOW

wzmacniacz: DIY Aikido 6CG7 + 6N30P-DR słuchawki: Beyerdynamic T90, Yamaha HP-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

steruję z innego komputera stacjonarnego

Sterowanie daphile w ten sposób jest ok.Robię sobie swoje na komputerze,na osobnej karcie mam sterownik ala squeeze ,jest wszystko co potrzebne.Ze smartfona równie wygodnie,odpalam płytę,wyłączam wifi i słucham muzykę :)

Prostota w instalacjii i sterowaniu czyni daphile dostępnym dla niemal każdego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

czy w Dafi po uruchomieniu, jak wepniemy dysk z muzyką czy pendrive, zgłosi się nam on nam w pilocie..?

Szukam czegoś bez GIU, najlepiej na linuxie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

podpowiecie o co chodzi..?

 

postawiłem nowego Daphile na pnedrive.

 

Odpalam, i czy podepnę kabel ethernet, czy wsadzę na usb Wifi, czy wepnę w PCIe wifi, na ekranie pojawia się okno Daphile "waiting for network connection" i dalej nie idzie..

 

Zgłupiałem zupełnie

Jak pojawiło się Daphile, to bez problemu postawiłem j na USB stiku i sterowałem z telefonu

Teraz stoje przez murem i dupa

 

Ktoś z Was może od siebie podać krótki opis uruchomiana, nawet bez instalacji..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

podpowiecie o co chodzi..?

 

postawiłem nowego Daphile na pnedrive.

 

Odpalam, i czy podepnę kabel ethernet, czy wsadzę na usb Wifi, czy wepnę w PCIe wifi, na ekranie pojawia się okno Daphile "waiting for network connection" i dalej nie idzie..

 

Zgłupiałem zupełnie

Jak pojawiło się Daphile, to bez problemu postawiłem j na USB stiku i sterowałem z telefonu

Teraz stoje przez murem i dupa

 

Ktoś z Was może od siebie podać krótki opis uruchomiana, nawet bez instalacji..?

Czy masz podpięty w sieci drugi komputer? najlepiej po kablu ethernet? Tym komunikatem daphile komunikuje że jest gotowy do pracy i z drugiego kompa wpisujesz w przeglądarce:daphile ewentualnie w miescach sieciowych będzie folder daphile z linkiem do serwera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam drugiego komputera...

Wcześniejszy mój kontakt z Daphile to było zarządzanie plikami przez apkę na smartfonie.

Spróbuje się dostać ze smartfonowej przeglądarki

 

EDIT

 

 

Poszło do przodu na Wifi po PCIe.

Daphile zgłasza gotowosć przez WEB ale żaden pilot na smartfonie po podaniu IP ani smarfon przez przeglądarke nie chce się łączyć..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znalazłes w smartfonie siec daphile? domyslne hasło sieci wifi :secret1234

co do przeglądarki z poziomu smartfona nie udało mi sie wywołac interfejsu daphile,podłącz po lanie przez jakis router,z innego kompa zaloguj sie do niego i w ustawieniach siec dasz wifi na enable wtedy będziesz miał pewność że wifi działa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy upgrade Daphile

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem daphile,na próbę z pendrive na INTEL NUC.

Jako konwerter USB świetnie się sprawdza HiFace EVO.Daphile go widzi jako hiface.Do wyboru mam też TV PANASONIC po

 

HDMI :)

Można powiedzieć-same zalety.Gra przynajmniej na poziomie tuningowanego windowsa (Ashampoo core tuner),muza z RAM.

 

A może i lepiej.Jeszcze porównań dokładnych nie robiłem.

Ogólnie wielki plus dla założyciela wątku.

Do sterowanie bez problemu android w smartfonie (Squeezer i Logitech Squeezebox Controller) albo laptop.

Nie podoba mi się jednak,że nie mam dostepu do zasobów muzycznych za pomocą ścieżki dostępu a tylko z wyszukiwarki

 

tematycznej w zakładce Audio player:Artists,Albums itd.

Jest możliwość dołaczenia muzyki do biblioteki lub do słuchania po ścieżce dostępu?

Pakuje mi całą muze z zewnętrznego HDD,a tam sporo jest muzy dzieciaków (mp3) i robi mi sie bigos.

Można dodać tylko konkretny katalog z muzyką?

Po za tym mam muzę podzieloną na 44.1 i 88,2 w jednym folderze i 96,48,192 w drugim folderze.

Musze to rozgraniczyć,ponieważ mój clock EVO ma przełaczane ręcznie taktowania tak jak podzieliłem w folderach.

A tu ze smartfona nie wiem z jakim próbkowaniem jest nagrane.Nawet jak w nazwie katalogu z nazwą artysty mam na

 

końcu opisane np:" Patrycia Barber Cafe Blue 44.1/16 " to mi pokaże tylko nazwę artysty.

Pomóżcie jak z tym sobie poradzić.

Świetną aplikacją na androida jest FoobarCon.Wybieram własnie sobie muzę wg dostepu i pokazuje jaki zapis

 

taktowania pliku muzycznego.A tu tego (chyba) nie ma.Albo coś robię nie tak.

Gdyby to było po mojej myśli to więcej do szczęscia nie trzeba,muza gra na śwetnym poziomie,sterowanie,brak

 

płatnych aplikacji (system,antywir,ashampoo core tuner)-to akurat w moim przypadku,na Linuxie się nie znam.

Małe pytanko na koniec:

-New Folder

-Music Folder

Proszę o wyjaśnienie.

W jednym mam jakieś zasoby muzyczne-bałagan

A w drugim piszę,że coś nie moze się wykonać.Nie pamietam dokładnie opisu-piszę z pracy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Daru,zobacz sobie w ustawieniach zaawansowanych,jest tam możliwośc wyboru formatów,odchacz mp3 i po sprawie.To z jaką rozdzielczością jest odtwarzane można zobaczyć w logitech controler jak dotkniesz paska z nazwą wykonawcy /utworu,jest podana wartośc bitrade itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

podpowiecie o co chodzi..?

 

postawiłem nowego Daphile na pnedrive.

 

Odpalam, i czy podepnę kabel ethernet, czy wsadzę na usb Wifi, czy wepnę w PCIe wifi, na ekranie pojawia się okno Daphile "waiting for network connection" i dalej nie idzie..

 

Zgłupiałem zupełnie

Jak pojawiło się Daphile, to bez problemu postawiłem j na USB stiku i sterowałem z telefonu

Teraz stoje przez murem i dupa

 

Ktoś z Was może od siebie podać krótki opis uruchomiana, nawet bez instalacji..?

 

Mi to wygląda na przyblokowany mac adress (bądź IP) w routerze.

Sprawdzałeś NAT w routerze, bądź DHCP?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHCP włączone.

Spróbuje się połączyć przez Wifi jeszcze raz z Dafy

 

Po odpaleniu Dafy, po wybraniu F1, pyta nas o język klawiatury, o Wifi i o hasło. Podajemy tam hasło do domowego rutera..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wybraniu F1

Najlepiej :

wybrać język

connect wifi /wpisujemy Y (enter)

password : wpisujemy : secret1234 (enter)

potwierdzamy to samo hasło

konfiguracja static IP / wpisujemy N (enter)

konfiguruj /wpisujemy Y (enter)

Przechodzimy do zakładki z wyborem nośnika,na którym ma być system daphile (pendrive,HDD ),na koniec system łączy się z WEB interface.WEB ready jest gotowy

Dopiero po otwarciu sterowania na innym komputerze,można ustawić w zakładce STORAGE dostęp do routera.

Można ustawić ten dostęp przy otwieraniu systemu,jak opisałem wyżej,trzeba by wybrać konfigurację statycznego IP -Y,mi się nie udało :),gdyż nie odróżniam co to jest maska podsieci od dns server pomijając IP routera.

 

nowy upgrade Daphile

Spróbuję automatycznego upgrade firmware,ciekawe,czy zachowa wszystkie ustawienia? Wkurzę się,jak będę musiał przenosić terminal ,żeby podłączyć do monitora :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizowałem wiele razy i nigdy nic nie kaszanił,ustawienia zawsze były zachowane .poniżej wycinek ustawień rozszerzenia plików audio,o które daru0105 się pytał.

 

Info.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ma problemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Daru,zobacz sobie w ustawieniach zaawansowanych,jest tam możliwośc wyboru formatów,odchacz mp3 i po sprawie.To z jaką rozdzielczością jest odtwarzane można zobaczyć w logitech controler jak dotkniesz paska z nazwą wykonawcy /utworu,jest podana wartośc bitrade itd.

OK,odchaczę mp3.

Chciałbym mieć dostęp do plików muzycznych za pomocą ścieżki dostępu a nie po skanowaniu.Dla mnie jak pisałem to duża niewygoda.

Proszę przeczytać wyżej o co mi chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Daru,zobacz sobie w ustawieniach zaawansowanych,jest tam możliwośc wyboru formatów,odchacz mp3 i po sprawie.To z jaką rozdzielczością jest odtwarzane można zobaczyć w logitech controler jak dotkniesz paska z nazwą wykonawcy /utworu,jest podana wartośc bitrade itd.

 

Zainstalowałem właśnie controlera logitecha.

Dzięki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz mieć poprawnie skonfigurowany NAS

Zakładając, że NAS działa prawidłowo, to poniżej masz sposób na mapowanie dysków w Daphile:

 

Wchodzimy w Settings -> Storage i z rozwijalnej listy "Add new" wybieramy "Common Internet File System (cifs)", podajemy ścieżkę do udostępnionego folderu według schematu:

uzytkownik@ip_serwera_NAS/nazwa_udostepnionego_folderu

np. [email protected]/muzyka/

W polu "password" wpisujemy hasło (jeżeli udostępniliśmy folder za pomocą hasła), a w polu "Identification" wpisujemy dowolną nazwę dla udostępnionego napędu, np "NAS_Shared"

Klikamy na przycisk "Save & Restart"

Po kolejnym uruchomieniu Daphile, zmapowany dysk będzie widoczny w Audio Player -> Music Folder -> Network Drives (powinnien być wylistowany napęd, który dla przykładu nazwałem "NAS_Shared")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troszkę muzyki zgranej do flac , i wgrałem to na dysk aby już mieć wszystkie pliki w jednym miejscu. I wszystko OK jak wkładam płytę do napędu zgrywa się i Daphile znajduje do niej okładkę a do tych plików zgranych gdzieś, kiedyś tam nie posiadam obrazów okładek płyt. Jest szansa poprzez Daphile dodać do tych plików okładki płyt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz mieć poprawnie skonfigurowany NAS

Zakładając, że NAS działa prawidłowo, to poniżej masz sposób na mapowanie dysków w Daphile:

 

Wchodzimy w Settings -> Storage i z rozwijalnej listy "Add new" wybieramy "Common Internet File System (cifs)", podajemy ścieżkę do udostępnionego folderu według schematu:

uzytkownik@ip_serwera_NAS/nazwa_udostepnionego_folderu

np. [email protected]/muzyka/

W polu "password" wpisujemy hasło (jeżeli udostępniliśmy folder za pomocą hasła), a w polu "Identification" wpisujemy dowolną nazwę dla udostępnionego napędu, np "NAS_Shared"

Klikamy na przycisk "Save & Restart"

Po kolejnym uruchomieniu Daphile, zmapowany dysk będzie widoczny w Audio Player -> Music Folder -> Network Drives (powinnien być wylistowany napęd, który dla przykładu nazwałem "NAS_Shared")

Wielkie dzieki kolego teraz moge udostepniać muze z lapka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.