Skocz do zawartości
IGNORED

Linuxowe granie


Lucky

Rekomendowane odpowiedzi

na Android

Ja używam tego :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.logitech.squeezeboxremote&hl=pl

Na Samsungu z Androidem 2.1 ,działa mi najlepiej z kilku kontrolerów jakie są dostępne do pobrania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najlepiej sprawował się "Squeezer", ale właśnie sprawował się.

Używałem wersji 0.9.x, i wtedy była to dla mnie najlepsza aplikacja.

Jednak przyszła automatyczna aktualizacja do 1.0.x i wtedy

zaczęły się problemy ze stabilnością i ogólnie z działaniem aplikacji.

Mam androida w wersji 2.3 i może to ma wpływ na działanie aplikacji,

ale z chęcią wróciłbym do wersji 0.9 squeezer'a i może ktoś ma pomysł jak to zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop ale ten wątek jest chyba najbardziej właściwy na to pytanie - czy w terminalu Fujitsu zmieści się dysk 2,5" i czy są jakieś złącza na płycie głównej żeby go podłączyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o model Futro 550-2 to sprzedawane na allegro mają tylko na płycie gł. piny do podłączenia gniazda usb. Patrząc na pola lutownicze bywały też wersje z sata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wasze wpisy i nakierowanie na Daphile. Od dziś transport Fujitsu FUTRO S 550-2. Sterowanie z Androida Squeezebox i jestem przeszczęśliwy :D. Mam chwilowy problem z podpięciem zewnętrznego NAS po wifi. Mam nadzieję, że do wieczora to ogarnę. Pozdrawiam i zachęcam wszystkich do posiadania transportu plików za 199zł!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam i zachęcam wszystkich do posiadania transportu plików za 199zł!

 

Tak naprawdę warto dopisać, że wszystkie zawiłości, które dotychczas opisywaliśmy mogą skomplikowanie wyglądać kiedy czyta się je z boku..

.. ale strach ma wielkie oczy :D

W istocie instalacja systemu + konfiguracja to jest około 5 min pracy (albo i mniej)

Aktualnie nie istnieje na rynku urządzenie, stanowiące kompleksowe rozwiązanie transportu plików w cenie około 200 pln (za terminal Fujitsu S550-2 z zainstalowanym systemem Daphile)

To jest moim zdaniem absolutny hit cenowy, w nowoczesnym systemie audio.

Oczywiście nie wygląda taki Fujitsu S550-2 zbyt urzekająco (wyglądu nie zaakpcetowałby żaden high-end'owiec), ale myślę że najlepsze miejsce do trzymania tego terminala to albo za biurkiem, albo w szafie - tak, żeby nie było go widać.

Bo w sumie niby po co? ani nie ma wyświetlacza, ani nic nie miga z przodu obudowy?

Tylko stoi i szpeci.

High-end'owcy i tak nie uznają grania z plików, (ani z nie audiofilskiego linux'a), więc pewnie miną całe stulecia zanim docenią rozwiązania takie jak tani transport plików w formie bezgłośnego terminala, pod kontrolą Daphile.

Musi być ładnie i drogo - bez tego nie ma high-end, a czy coś brzmi na tyle dobrze, że wykracza poza normy hi-fi to już inna sprawa.

BTW. istnieją normy hi-fi dotyczące transportu plików? :O

Bo w naszej zakładce high-end często czytałem że jakiś napęd CD jest klasy hi-fi, a nie high-end (czyt. brzmi słabo)

 

Nie mniej jednak jesteśmy swego rodzaju pionierami w tym temacie, dlatego padały pytania dotyczące obsługi/instalacji/konfiguracji, ale coś czuję że tego typu pytań będzie coraz mniej.

W zasadzie warto by jeszcze opisać sposób instalacji Daphile na kartę typu Compact Flash, żeby jeszcze bardziej usprawnić połączenie Fujitsu S550-2 + Daphile

Później jak mnie najdzie to to opiszę, bo sposób jest równie skomplikowany jak budowa widelca :]

 

Odnośnie instalacji dysków 2,5" to w moim terminalu miejsce jest, ale nie widziałem na płycie głównej żadnych pinów od kontrolera SATA, no i pozostaje jeszcze kwestia zasilania..

Nie lepiej kupić sobie taki pendrive, który miałby pełnić rolę magazynu naszej płytoteki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wracając do oprogramowania na Android, do zarządzania Daphile to ja też korzystam z Logitech Squeezebox Controller, ale brakuje mi możliwości sterowania urządzeniem z poziomu ekranu blokady okna, lub paska zdarzeń (takie rozwiązanie ma prawie każdy player na Android, lub aplikacje typu Spotify)

Myślę sobie, czy nie kupić tego programu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Testował go któs może?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wypraszam to sobie.

Mój terminal stojący koło Nada wygląda jakby był z kompletu:)))))

 

I dodatkowo jest coś lepszego od Fujitsu S550-2 z zainstalowanym systemem Daphile

A mianowicie Jest to Fujitsu S550 z zainstalowanym systemem mpd za 130PLN

 

można wtedy odtwarzać powyżej 192kHz

ciekawe, czy to już High-End:)))

 

A tak na poważnie, to jest to sprzęt pasywnie chłodzony, więc fajnie jakby miał możliwość chłodzenia się,

żeby się nie przegrzewał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam możecie mi powiedzieć dlaczego daphile po 10 min grania nie widzi odtwarzacza?Zainstalowałem daphile na CF i od tego czasu mam problem nawet z pendriva.Jakies sugestie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tego pendriva jest porażająca:-) Ja posiadam troszeczkę inny terminal, mianowicie hp t5730 i daphile śmiga aż miło. Musiałem tylko wlutowac gniazdo CF w płytę główną i zainstalować Daphile na karcie CF bo zainstalowana pamięć ma zaledwie 1gb. Nie opłacało kupić się większej. Mam dysk twardy 2,5" WD Blue 1tb i niestety nie mogę go zmieścić w terminalu. Jakbym kupił segate momentus pewnie by wlazl bo ma tylko 7 mm. Do tego przejściówka sata/ata i gra gitara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w tym Fujitsu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) można zainstalować kontroler SATA mam dysk 3,5 " i chcę wyprowadzić np. kabelek za obudowę do zewnętrznej kieszeni z obsługą wejść sata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powielam pytanie

Witam możecie mi powiedzieć dlaczego daphile po 10 min grania nie widzi odtwarzacza?Zainstalowałem daphile na CF i od tego czasu mam problem nawet z pendriva.Jakies sugestie?

 

dodam ze przed instalacją na CFbyło ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w tym Fujitsu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) można zainstalować kontroler SATA mam dysk 3,5 " i chcę wyprowadzić np. kabelek za obudowę do zewnętrznej kieszeni z obsługą wejść sata.

 

Terminal Fujitsu ma jedno złącze PCI, to możesz teoretycznie podłączyć na przykład taki kontroler:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konieczna będzie kątowa przejściówka, np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko bóg jeden wie, jak to będzie widziane w bios (i czy wógole będzie), jak będzie ze stabilnością, czy Daphile to obsłuży itp.

Ja bym olał to rozwiązanie i kombinował jak podłączyć HDD bezpośrednio do routera, albo - jeszcze lepiej - pomyślał o serwerze NAS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, że mogę przecież podłączyć zewnętrzną kieszeń do wejścia USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo rzeczy bym nie podłączał bezpośrednio do usb,a zwłaszcza prądożernych.Maksymalny pobór mocy producent sugeruje na 23W,u mnie jest podłączony pendrive,karta wifi,oraz dac z miniaturowym przekaźnikiem i miernik mi pokazał max 19W,przy normalnym użytkowaniu terminala,w idle bez obciążenia było max 15W.Dysk na usb 2.5cala pobiera jakies 3W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ostatnio na karcie CF Kingston Ultimate 16Gb x266,nie było najmniejszych problemów zarówno z rozpoznaniem przez terminal jak i instalacją Daphile,aha nie trzeba usuwać uprzednio z karty,wystarczy przy uruchomieniu płyty live wcisnąć F1 i tam jest opcja wymazania dysku,oraz języka pl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam możecie mi powiedzieć dlaczego daphile po 10 min grania nie widzi odtwarzacza?Zainstalowałem daphile na CF i od tego czasu mam problem nawet z pendriva.Jakies sugestie?

Czy ma ktos jakies sugestie ?Dodam ze mam zainstalowanego Daphile na małym lapku i nic sie nie dzieje .Czy to wina usb terminala czy jakies ustawienia biosu zalatwia sprawe?Dysk zewnetrzny widzi także nie wiem juz nic ,wymiekam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dziwne. Dokładnie 10 minut za każdym razem ? Może masz coś ustawione, że w chodzi w stan hibernacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni próbuję połączyć Daphile uruchomione na starej Toshibie z innym kompem w domu i ni cholery ad hoc nie chce się to łączyć. Nie wiem co jest grane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jakie wifi montujecie do fujitsu s550 ?

 

Tylko pamiętaj, że jak podłączysz Fujitsu S550-2 do routera przez wi-fi, to wtedy legnie gruzem cała idea audiofilskich kabelków USB, które poprawiają brzmienie :D

 

Jak hi-fi, czy tym bardziej high-end to tylko po kablu! :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że jak podłączysz Fujitsu S550-2 do routera przez wi-fi, to wtedy legnie gruzem cała idea audiofilskich kabelków USB, które poprawiają brzmienie :D

 

Jak hi-fi, czy tym bardziej high-end to tylko po kablu! :)))

 

ehm, no jak to upadnie? Przecież przez usb to łączę transoprt (fujitsu) z DAC-em, a wifi tylko do sterowania mi potrzebne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jakie wifi montujecie do fujitsu s550 ?

U mnie Netgear WNCE2001

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przy okazji pytanie do linuksiarzy:

Podłączałem kilka DAC'ów:

  1. Yamaha Steinberg UR22 - nie widzi urządzenia
  2. Focusrite Scarlett 2i2 - wszystko wykrywa i działa poprawnie 24/96
  3. DAC Lampucera - rozpoanaje jako Audio USB - brak współpracy :(
  4. DAC PCM 1793 - problem jak wyżej

Dwie ostatnie pozycje bez problemu współpracują z Win7, Foobar, sterowniki Asio (UR22 także). Można jakoś zainstalować w Daphile dodatkowe sterowniki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehm, no jak to upadnie? Przecież przez usb to łączę transoprt (fujitsu) z DAC-em, a wifi tylko do sterowania mi potrzebne...

 

No tak tak, ale skądś transport (w tym wypadku Fujitsu), musi pobierać pliki, które następnie wyśle do DAC

Więc idąc dalej logiką entuzjastów high-end, to taki config to fail - bo fale elektromagnetyczne + powietrze nigdy nie będą audiofilskie :D

Jak już wspomniałem wcześniej.. jak high-end, to tylko po kablu :)))

 

Pytanie tylko co z okablowaniem sieci internetowej, która jest za routerem?

Chyba żaden dostawca internetu nie ma w swojej ofercie sieci internetowej z audiofilskimi kabelkami sygnałowymi, tak że kiedy audiofil kupuje jakiś utwór ze sklepu, w formacie powiedzmy .flac 96/24 to płynie mu ten utwór przez cały trace, po high-end okablowaniu a nie po zwykłych miedzianych przewodach, prawdopodobnie w cenie 1 pln za metr :)

 

Gorzej sprawa wygląda jak audiofil, entuzjasta high-end kupuje cyfrową muzykę hi-res z zagranicznych sklepów internetowych.

Wtedy to taka płyta nie dość że leci po nieaudiofilskich, miedzianych kablach, to jeszcze przez łącza satelitarne, światłowodowe itp

Magia wiary high-end zaczyna się i kończy w świątyni audiofila, czyli w pokoju w którym trzyma swój sprzęt i słucha muzyki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tak, ale skądś transport (w tym wypadku Fujitsu), musi pobierać pliki, które następnie wyśle do DAC

Więc idąc dalej logiką entuzjastów high-end, to taki config to fail - bo fale elektromagnetyczne + powietrze nigdy nie będą audiofilskie :D

Jak już wspomniałem wcześniej.. jak high-end, to tylko po kablu :)))

 

A pliki to z dysku przez USB przez kabelek oczywiście ;-)

trza pozory audiofilskości zachować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Netgear WNCE2001

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przy okazji pytanie do linuksiarzy:

Podłączałem kilka DAC'ów:

  1. Yamaha Steinberg UR22 - nie widzi urządzenia
     
  2. Focusrite Scarlett 2i2 - wszystko wykrywa i działa poprawnie 24/96
     
  3. DAC Lampucera - rozpoanaje jako Audio USB - brak współpracy :(
     
  4. DAC PCM 1793 - problem jak wyżej

Dwie ostatnie pozycje bez problemu współpracują z Win7, Foobar, sterowniki Asio (UR22 także). Można jakoś zainstalować w Daphile dodatkowe sterowniki?

 

Dlatego nie jestem fanem daphille, w normalnym linuxie można szybko obadać co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.