Skocz do zawartości
IGNORED

Linuxowe granie


Lucky

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie poprawnie wykrywa kartę wifi Tp-Link WN-772N usb,oraz testowałem DAC M2Tech hiFace DAC,oraz konwerter z ebaya SA9023.

hm... ja znalazłem tylko modele WN-727N i WN-722N...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie jestem fanem daphille, w normalnym linuxie można szybko obadać co i jak.

 

No tak, ale Daphile ma tę przewagę że bardzo łatwo i przyjemnie można nim sterować przez www, lub za pomocą smartfona/tableta.

Ta funkcjonalność, plus w pewnym sensie obsługa urządzeń plug&play imho wybacza brak możliwości developerskich.

Wystarczy tylko sprawdzić przy zakupie DAC bądź karty wi-fi, czy jest wyszczególniona na stronie producenta współpraca z systemami unix'owymi, i na jakiej zasadzie (obsługa natywna bądź dostarczane sterowniki)

Dla przykładu, DAC'i od Audio-GD mają dwa typy odbiorników USB: Tenor 8088 i VIA Vinyl Audio VT1731

Oba pracują w systemach unix'owych, ale Tenor wymaga sterownika, a VIA jest obsługiwana natywnie - czyli po prostu podłączamy i działa.

Innymi słowy, w środowisku Daphile DAC'i od Audio-GD będą obsługiwane wyłącznie te, które za odbiornik USB mają VIA Vinyl Audio VT1731 :)

Warto to sprawdzić, zanim wydamy 200 zeta na terminal z myślą o współpracy z posiadanym DAC, bądź jakimś tam który mamy na celowniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie jestem fanem daphille, w normalnym linuxie można szybko obadać co i jak.

Znalazłem forum gdzie autor Daphile chętnie się udziela i zbiera uwagi. Napiszę do niego. Często aktualizuje program. Jestem pewien, że za jakiś czas problem zostanie rozwiązany.

Innymi słowy, w środowisku Daphile DAC'i od Audio-GD będą obsługiwane wyłącznie te, które za odbiornik USB mają VIA Vinyl Audio VT1731 :)

To mnie cieszy ponieważ planuję zakup Audio GD na VIA Vinyl :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że posiadam u siebie dwa konwentery Audio GD na Vinylu DI-V3 i na Tenorze DI-DSP i Daphile rozpoznaje obydwa urządzenia bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... ja znalazłem tylko modele WN-727N i WN-722N...

Witam ! Jest tylko 722N ,takowy zamówiłem (dzięki sugestii kolegi Asta),jak tylko dojdzie ,zamelduje czy działa z daphile na Futro S 550-2.

Sądzę,że nie powinno być problemów .

W kwestii tematu sterowanie urządzeniami mobilnymi,typu smartfon,mam nowe doświadczenie.Otóż działanie aplikacji Squeezer czy Squeezebox Controller zależy moim zdaniem od wersji Androida .Używam z powodzeniem Squeezera na smarfonie z Androidem 4.2.2,wyświetla wszystko (zawartość biblioteki)włącznie z okładkami i tekstem,pracuje płynnie.Na Androidzie 2.3.3 lepiej chodzi SQ controller (wyświetla wszystko).

Tak się składa, że posiadam u siebie dwa konwentery Audio GD na Vinylu DI-V3 i na Tenorze DI-DSP i Daphile rozpoznaje obydwa urządzenia bez problemu.

Żeby sprawdzić ,jakie układy usb obsługuje daphile,trzeba przekopać wątki na computeraudiophile,gdzie użytkownicy opisują co działa ,a co jeszcze nie. Na pewno VIA vt1731 działa (Audio-Gd), TE 8802 L jest dość popularny,więc twórca daphile chyba zadba o sterowniki ?

Mam jeszcze pytanie,czy na Futro S 550-2 można zainstalować daphile 64 bitowe ? Procki AMD 200u jak i 2100+ obsługują 64 bity,no i co to da ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że posiadam u siebie dwa konwentery Audio GD na Vinylu DI-V3 i na Tenorze DI-DSP i Daphile rozpoznaje obydwa urządzenia bez problemu.

 

To może sugerować, że autor Daphile zaimplementował do tego systemu sterowniki co bardziej popularnych układów.

Tym lepiej dla nas :)

 

Chyba większość z nas zainstalowała wersję 64bit.

 

Ja używam 32 bit :)

Na cholere mi do słuchania muzyki z .flac bądź spotify system 64 bitowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy upgrade Daphile !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dopiero się pokazał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, właśnie złożyłem swojego 'Dafila' na HP T5730, w zasadzie maszyna identyczna z Fujitsu S550-2, tyle że moim zdaniem trochę ładniejsza (zdanie subiektywne). Mój HP-ek ma 1GB RAMu i tyle samo na flashu, więc dołożyłem mu jako dysk systemowy pendrive'a 4GB i hula maszyna jak ta lala. Idąc za sugestiom asty (dzięki!) nabyłem wifi TP-linka, z tym że model 721 - identyczny chipset, ale bez antenki - dzięki temu zmieściłem pendrive'a i wifi wewnątrz obudowy (HP ma taką sprytną kieszeń w środku na 2 usb).

Popijam piwko i słucham Muzyki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach może pożyczę od brata kartę wi-fi TP LINK(modelu nie pamietam) na slocie pci i sprawdze czy dany model jest kompatybilny,z racji tego że mam riser kątowy pci.Pozostaje nam się cieszyć że program jest tak dynamicznie rozwijany,wychodzą częste aktualizacje,oby tylko ta dystrybucja nie przeobraziła się w komercyjną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na francuskim forum Kipeta otrzymał propozycję skomercjalizowania Daphile ale chyba nie jest zainteresowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby Daphile stał się płatny, to jego cena nie może być większa niż np. Windows 8.1 Home (BOX), czyli powiedzmy - kwota za dwa audiofilskie bezpieczniki, albo jedna słaba sieciówka :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dostałem złącze usb do wyprowadzenia z płyty na zewnątrz (dwa gniazda usb),czy można podpiąć to do gniazda w Futro S 550-2,jest tam gniazdo pasujące idealnie. Nie chciałbym sobie zepsuć futrzaka.Trochę ciasno się robi,jak podłączyłem wszystko.

Potwierdzam działanie karty usb TP Link WN722N ,jest może jedynie ciut duża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fujitsu S550-2 masz przecież łącznie 6 portów USB 2.0 :) Na cholerę Ci kolejne?

Lepiej nie kombinować, jeżeli brak dokumentacji o rozkładzie pin'ów na płycie głównej tego terminala.

 

Dzisiaj zainstalowałem bez żadnych problemów najnowszy Daphile na karcie CF 32GB, tym samym potwierdzam że Fujitsu S550-2 obsługuje karty pamięci Compact Flash o takim rozmiarze.

Jako, że siedzi teraz u mnie CF Kingston x266 to transfery są rewelacyjne.

Wysyłanie na terminal z prędkością średnio ~ 30000 kb/s, ściąganie danych z terminala około ~ 50000 kb/s

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem również dla ciekawości do terminala Fujitsu S550-2 kartę Compact Flash 64 GB (z mojej lustrzanki) i zainstalowałem na niej system Daphile.

Użyłem Sandisk Ultra 60 MB/s i mam w tym momencie trochę lepszy upload niż w przypadku Sandisk.

Tym samym potwierdzam bezproblemową współpracę terminala Fujitsu S550-2 z kartami pamięci Compact Flash o pojemności 64 GB i więcej.

 

Jak dla mnie to i tak trochę mało jak na potrzeby mojej płytoteki .flac ..

.. ale sprzęt tanieje cały czas, i nie wykluczone że za jakiś czas CF 128 GB będzie do kupienia za ludzkie pieniądzie.

Wtedy zakup terminala Fujitsu S550-2 + karta pamięci CF 128 GB będzie bezkonkurencyjny dla jakiegokolwiek odtwarzacza sieciowego choćby nie wiem z jak bardzo audiofilskim rodowodem by był.

No chyba że kimś kierują względy estetyczne, wtedy owszem - trzeba zrezygnować z funkcjonalności Daphile i wyglądu terminala Fujitsu na rzecz czegoś bardziej trendi.

Aczkolwiek osobę z takimi preferencjami zdecydowanie odsyłam do zakładki "high-end", gdzie spotka sporo przyjaznych duszy, którzy - jak ów user - bardzo wierzą, że drogie + ładne = dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem złącze usb do wyprowadzenia z płyty na zewnątrz (dwa gniazda usb),czy można podpiąć to do gniazda w Futro S 550-2,jest tam gniazdo pasujące idealnie

Jeśli twoja złączka ma taki układ wyprowadzeń jak na zdjęciu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) aukcji to nie powinno być problemów,zwróć uwagę na kolory przewodów ,czerwony +5v ,czarny masa,zielony i biały szyna danych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zainstalowałem bez żadnych problemów najnowszy Daphile na karcie CF

Witam!

Mój problem polega na tym,że mam zajęte 4 wejścia i zrobiło się ciasno(za sprawą karty wifi ) więc wpadłem na pomysł,żeby wsadzić do środka dysk i pena z systemem.Rozwiązała by to instalacja systemu na karcie CF ( mam 4Gb) tylko nie wiem jak to zrobić :)

W menu daphile czy przy starcie.No i oczywiście czy będzie wszystko ok ? Jak by ci się chciało napisać manuala ?

Od przed wczoraj używam najnowszego daphile 64 bit ,maszyna i dac w trybie Sq elite,pojawiło się sporo ustawień ! Nie reguluję bo nawet nie wiem,co jest do czego :)

złączka ma taki układ wyprowadzeń

Sprawdzałem ze schematem,jest identyczna i kolory zgodne.Daje to możliwość ,przy odpowiednim skróceniu kabla na podłączenie wewnątrz choćby dysku,ale zrobi się bardzo ciasno i może być problem z temperaturą (zwłaszcza dysk może cierpieć).

Jak postawię system na CF to nie kombinuję dalej.

Inna kwestia,to szybkość wykrywania dysku ze sporą zawartością,jak zauważył BeatX,u mnie działa to wolniej na Futro niż np. na nooteboku (dysk z muzyką po usb w obu przypadkach).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny sposób instalacji Daphile na karcie Compact Flash, którą można wsadzić do portu wewnątrz terminala Fujitsu S550-2

 

Po pierwsze trzeba przygotować bootowalny pendrive z obrazem .iso Daphile (do pobrania z:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Od razu zaznaczam, że nie ma znaczenia którą wersję systemu ściągniemy (32bit czy 64bit)

Różnica systemu 64bit vs 32bit polega w zasadzie wyłącznie na obsłudze przez architekturę 64bit pamięci RAM większej niż 3.2GB, oraz wykorzystaniu więcej niż dwa rdzenie.

Pisząc oczywiście bardzo ogólnie.

Nie wiem po co autor Daphile udostępnił swój system w dwóch wersjach - 32 i 64 bit, skoro do odtwarzania muzyki w formatach bezstratnych czy hi-res, wystarczy 128 MB RAM i procek o taktowaniu chociaż 300 Mhz (wartości nie sprawdzone, nie potwierdzone - podałem jedynie szacunkowe parametry)

Na potrzeby terminalu Fujitsu spokojnie możemy ściągnąć Daphile 32 bit (bo Fujitsu sprzedają z max 2GB RAM, z jednordzeniowym procesorem)

 

Do stworzenia boot'owalnego pendrive polecam program:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Po uruchomieniu programu, z pierwszego okna wybieramy pozycję z samego dołu listy "Try Unlisted Linux ISO"

W drugim oknie podajemy ścieżkę gdzie zapisaliśmy ściągnięty obraz .iso ze strony daphile.com

Trzecie okno zawiera listę napędów zewnętrznych, takich jak czytniki kart pamięci czy pendrive.

Sprawdzamy w "Mój komputer" jaką literę ma pendrive, który chcemy użyć do uruchomienia Daphile i zaznaczamy w polu obok "Format H:\Drive (Erases Content)"

Czasem nie zaznaczajcie "Show all Drives (USE WITH CAUTION)"

Klikamy na "create", w oknie które się pojawi wybieramy "Tak", no i czekamy chwilę, aż program przygotuje nam pendrive.

 

Teraz wyciągamy kartę CF ze środka Fujitsu (ważne!), wkładamy do niego przygotowany pendrive i uruchamiamy terminal.

Zaraz po uruchomieniu terminala, wciskamy F12 i z menu które się pojawi wybieramy pozycję: USB KEY: "nazwa_twojego_pendrive"

Chwilę po tym jak Daphile wystartuje, wciskamy F1 i przechodzimy do podstawowych ustawień konfiguracyjnych.

Jako układ klawiatury wybieramy pozycję 10. English (US)

Następnie podajemy parametry naszej sieci wi-fi, lub po prostu wciskamy enter gdy łączymy terminal z routerem za pomocą kabla ethernet.

Configure Static IP [y/N]: -> wpisujemy "n" i wciskamy enter

Confirm Settings [Y/n] -> wciskamy "y"

 

Pojawi się kolejna plansza z pytaniem o przygotowanie wewnętrznych napędów.

W tym momencie wkładamy do terminala kartę pamięci Compact Flash i wybieramy "Rescan Drives"

System przeskanuje czytnik w poszukiwaniu nowych napędów i wykryje kartę CF

Kolejna plansza będzie z napisem: "Clear disk drive for installation"

Jeżeli użyliśmy karty CF sprzedawanej razem z terminalem Fujitsu, to pozycja 2 powinna zawierać: ATA TS4GCF300 4.0GB (sdb)

Wybieramy pozycję 2 i wciskamy enter.

Pojawi się ostrzeżenie o formatowaniu karty i utracie zapisanej na niej danych.

Aby potwierdzić formatowanie, musimy przepisać cztero cyfrowy kod pin, jaki nam wygeneruje instalator.

Po sformatowaniu karty CF, wybieramy 1. Continue

 

W tym momencie Daphile jest uruchomiony i sterowanie nim odbywa się przez www.

Także wpisujemy w przeglądarce adres IP jaki router przydzielił nam dla terminala i przechodzimy do: Settings -> System Firmware

Tutaj z rozwijanego menu "Select installation target drive" wybieramy naszą kartę CF (ATA TS4GCF300 4.0GB (sdb) )

Zaznaczamy pole "Configure system settings" i klikamy na "Install"

 

Po zakończeniu instalacji Daphile na karcie CF uruchamiamy ponownie terminal: Shutdown -> Restart i zaraz po restarcie Fujitsu szybko wyciągamy pendrive i wciskamy F2, aby wejść do BIOS.

W BIOS'e przechodzimy na zakładkę BOOT i tam, za pomocą przycisku "+" na klawiaturze numerycznej, przesuwamy napęd CF ( IDE 0: TS4GCF300-(PM) ) na samą górę.

Dalej przechodzimy do zakładki obok EXIT i wybieramy "Save Changes & Exit"

Pierwsze uruchomienie Daphile - podobnie jak z pendrive - będzie wymagało podania podstawowych danych, takich jak układ klawiatury, parametry sieci wi-fi itp

Postępujemy identycznie jak w poprzednim etapie z pendrive, tylko tym razem nic nie formatując :)

Od tego momentu Daphile będzie ładować się z karty pamięci CF

 

Sposób na uruchamianie terminala Fujitsu bez podłączonej klawiatury opisałem w tym poście:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Enjoy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzając nieco manuala Beatx ,zainstalowałem a w zasadzie przeinstalowałem daphile z pendrive na CF (standard w Futro CF 4 GB).

Jak na laika dałem sobie radę w ok. 30 minut,wymagana klawiatura i monitor ,gdyż znowu musiałem przestawić w Bios kolejność rozruchu.

Dla pewności włączyłem też zasilanie usb na : zawsze (nawet gdy terminal jest nie uruchomiony).

WIELKIE DZIĘKI BeatX !

Od razu zauważalna jest poprawa szybkości rozruchu systemu.Widzialność urządzeń peryferyjnych podłączonych po usb wydaje mi się zależy od łącza internetowego ,po kablu zdecydowanie szybciej niż po wifi .Tp Link 722 N miał u mnie problemy ,gdy wsadziłem go na tylną ściankę terminala (dość daleko od routera).Potestuję zmianę antenki na większą (tak sugerują w sieci).

Pora na test stabilności :)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja 64bit uruchamia się szybciej od wersji 32bit?.N a dzień dzisiejszy najlepszy kompromis między pojemnosćią a ceną pamięci,to użycie dysku zewnętrznego a nie kupno karty CF o pojemnośći powyżej 32gb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE DZIĘKI BeatX !

 

Nie ma sprawy :)

 

Czy wersja 64bit uruchamia się szybciej od wersji 32bit?

 

Szybkość uruchamiania Daphile nie jest zależna od wersji (32 czy 64bit), a jedynie od szybkości Pendrive z którego jest uruchamiany, bądź - jeszcze lepiej (szybciej) - od szybkości karty CF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są coraz tańsze przejściówki z SD na CF. Używam w starej lustrzance, SD są pojemniejsze szybsze no i tańsze. Powinno się Dafy uruchamiać szybciej z dobrej SDHC niż CF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje wersja 64 bit.

Doczytałem w sieci,że min. obsługuje swobodniej większe pamięci.Moim zdaniem,najlepszym rozwiązaniem jest jednak karta CF, (ceny 128 Gb zaporowe).Dysk HDD ma sens ,jak się go podłączy po SATA ,po usb (w Futro-usb 2.0) będzie wolniejszy transfer niż z CF (chyba,że się mylę) .Adapter cf/sd ma sens,jednak nie wiadomo jaki transfer zapewni,Osobiście jestem zadowolony z szybkości ładowania się systemu z karty CF,polecam bo szybkość w porównaniu z pendrive jest ok x1,5 (używam starego pena 4gb Kingston Kingmax).

W kwestii dźwięku,nie słyszę różnic między wersjami 32 a 64 bitową.Jak już,to różnią się tryby SQ play od elite.Są pewne różnice ,jednak ciężko mi się wypowiedzieć która w tej chwili jest ciekawsza.Mam wrażenie ,że Sq play brzmi przyjaźniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System na CF,dane na pamięci usb czy to dysk czy wypaśny pendrive,raczej nic się nie wymyśli.Owszem można pod pci można dać kontroler sata/ata ale trzeba by dołożyć dodatkowe zasilanie dla dysku,a to trochę komplikuje sprawe,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.