Skocz do zawartości
IGNORED

Firma Sony dzisiaj ogłosiła że pozbywa się działu telewizorów i laptopów


Krak_oN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taką ma pracę.

 

 

Skoro już tego tak bardzo chcesz to wiedz na twoje specjalne życzenie skoro już tak bardzo mnie sprowokowałeś swoimi zarzutami (jakie tak na prawdę mam przywileje w kupnie telewizorów jako w miarę znany forumowicz hobbysta) taką rzecz że (np w Sony Center), pomimo że bardzo dobrze wiedzą kim jestem i że się kilka lat temu powołałem że niby jest taka zasada (dla wszystkich w sensie że nie chciałem być nic a nic lepiej potraktowany niż ktokolwiek inny a zwyczajnie typowo jak każdy anonimowy klient) że jak się niby powołasz że ci sprzedadzą tv za cenę nieco poniżej tej (albo przynajmniej w dokładniej w tej) która jest aktualnie najniższa w danym dowolnym wskazanym sklepie, to absolutnie nie zgodzili się mi sprzedać pewnego modelu według tej zasady i chcieli specjalnie jak dla mnie dobrych kilka stówek więcej niż dla innych których tam wcześniej skierowałem (i oni wszyscy własnie kupili w tej najniższej gwarantowanej na rynku cenie), więc całkowicie świadomie nie wziąłem go u nich dla zasady skoro musiałbym wziąć go specjalnie jak dla siebie drożej niż gdziekolwiek gdzie indziej ;) .

 

Tak że myślisz że mam łatwiej ? a prawda jest tak że wręcz przeciwnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawił się nowy test XF85 o rozmiarze 65'' na Rtings :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pomału przymierzam się do zmiany mojej wysłużonej plazmy i myślę o Sony xf 55 cali ,ale sam nie wiem jeszcze czy seria 85 na ips czy seria 90 na va,w zasadzie mało kiedy oglądam w ciemnicy,i tu może wystarczy mi 85,ale z drugiej strony 90 kusi jasnym HDR i w nie zaciemnionym pokoju przy tej jasności też pewnie da radę,jedynie kąty mnie trochę martwią,plazma tu była świetna,no i jeszcze sprawa trwałości,plazma panasa gra u mnie 9 lat bezproblemowo niewiem jak z Sonówkami po latach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model XF8596 w rozmiarze 49'' cali ma dokładnie taki sam kształt pixeli jak seria XF90 gość z forum hdtvpolska kupił ten model i zrobił dzisiaj fotkę kształtów pixeli :

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz już pisać jako mmpeg-4. Zostałeś ujawniony jako stary zadymierz SONY TV. Wreszcie.

 

Jeżeli masz nowy telefon to zbliż do panelu i strzel fotkę. Wyślij nam obraz pixeli. Jak nie maż takiej możliwości to daj sobie siana ...\

 

Tu wiele osób czeka na kultowy TV 43" SONY 85xx. Pisałeś dużo a ciągle brak oferty.

Telewizory z LOGO SONY TV produkuje od dawna tajwańska firma FOXCONN. To jest b. dobry fabrykant. Ale po co tworzyć mit o Japońskim pochodzeniu produktu ?

 

W tytule wątku jest sprytny błąd.

SONY TV - pozbyło się działu produkcji TV. Produkcję przekazało na Tajwan = FOXCONN.

Laptopy SONY - END of w ogóle ... Były ogólnie słabe i za drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podglądałem Sony xf 90 w mm,akurat stały pomiędzy xe,widać poprawę w obróbce ruchu,na starszych widać smużenie w nowych szybkie sceny są extra,zaciekawił mnie Philips 7502 stający obok, matryca ips ale widać ,że obróbka ruchu też dobra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa recenzja XF9005 :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam u siebie 2 modele XE9005 i XF9005 w wersji 55 cali. Udzielałem się już w tej sprawie na forum Sony, ale mogę też napisać kilka moich spostrzeżeń tutaj.

 

Porównując bezpośrednio modele XE9005 i XF9005 nie stwierdzam jakiejś znacznej różnicy na korzyść tego drugiego modelu. Na minus nowszego modelu dodam nieco słabsze kąty widzenia w porównaniu z serią XE. Nawet przy lekkim kącie następuje degradacja czerni. Mam wrażenie, że bardziej widoczne są też poświaty wokół jasnych elementów na czarnym tle i to mimo korzystania z opcji lokalnego wygaszania na poziomie małym lub średnim. XE radzi sobie z tym lepiej. Co doskwiera mi jeszcze w modelu XF to nieco słabsze podświetlenie ekranu przy treściach HDR. Model XE świeci po prostu mocniej o jakieś 10-20% co może być sporą zaletą w jasnych pomieszczeniach. Szkoda. Być może zostanie to jednak poprawione w nadchodzącej aktualizacji, która ma też dodać wsparcie dla Dolby Vision?

 

Na plus modelu XF to zdecydowanie lepsza fabryczna kalibracja. Już przy standardowych ustawieniach i profilu kolorów Expert 1 jest naprawdę bardzo dobrze i nie trzeba dużo poprawiać. Telewizor według niektórych miał sobie lepiej radzić z odwzorowaniem ruchu - ja tego nie zauważam. Jest bardzo podobnie w stosunku do ubiegłorocznego modelu.

 

Jeśli chodzi jeszcze o sam ruch - mam w ogóle z tym problem na tych telewizorach w połączeniu z konsolą PS4 Pro. W grach wyświetlanych w 30 klatkach na sekundę widać dość duże rwanie obrazu (judder). Jest to dość denerwujące i niestety jeśli gra nie ma opcji działania w 60 klatkach to w moim przypadku konieczne jest korzystanie z upłynniaczy co powoduje zwiększenie input lag. Z upłynniaczami model XF radzi sobie nieco lepiej i łatwiej daje się dostosować. Mimo ich użycia input lag w tym modelu jest nieco niższy niż w XE co jest zdecydowanie na plus.

 

Poniżej krótki filmik na przykładzie gry Horizon Zero Dawn:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej odnośnie porównania tych dwóch modeli - piszcie. Postaram się odpowiedzieć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam u siebie 2 modele XE9005 i XF9005 w wersji 55 cali. Udzielałem się już w tej sprawie na forum Sony, ale mogę też napisać kilka moich spostrzeżeń tutaj.

 

Porównując bezpośrednio modele XE9005 i XF9005 nie stwierdzam jakiejś znacznej różnicy na korzyść tego drugiego modelu. Na minus nowszego modelu dodam nieco słabsze kąty widzenia w porównaniu z serią XE. Nawet przy lekkim kącie następuje degradacja czerni. Mam wrażenie, że bardziej widoczne są też poświaty wokół jasnych elementów na czarnym tle i to mimo korzystania z opcji lokalnego wygaszania na poziomie małym lub średnim. XE radzi sobie z tym lepiej. Co doskwiera mi jeszcze w modelu XF to nieco słabsze podświetlenie ekranu przy treściach HDR. Model XE świeci po prostu mocniej o jakieś 10-20% co może być sporą zaletą w jasnych pomieszczeniach. Szkoda. Być może zostanie to jednak poprawione w nadchodzącej aktualizacji, która ma też dodać wsparcie dla Dolby Vision?

 

Na plus modelu XF to zdecydowanie lepsza fabryczna kalibracja. Już przy standardowych ustawieniach i profilu kolorów Expert 1 jest naprawdę bardzo dobrze i nie trzeba dużo poprawiać. Telewizor według niektórych miał sobie lepiej radzić z odwzorowaniem ruchu - ja tego nie zauważam. Jest bardzo podobnie w stosunku do ubiegłorocznego modelu.

 

Jeśli chodzi jeszcze o sam ruch - mam w ogóle z tym problem na tych telewizorach w połączeniu z konsolą PS4 Pro. W grach wyświetlanych w 30 klatkach na sekundę widać dość duże rwanie obrazu (judder). Jest to dość denerwujące i niestety jeśli gra nie ma opcji działania w 60 klatkach to w moim przypadku konieczne jest korzystanie z upłynniaczy co powoduje zwiększenie input lag. Z upłynniaczami model XF radzi sobie nieco lepiej i łatwiej daje się dostosować. Mimo ich użycia input lag w tym modelu jest nieco niższy niż w XE co jest zdecydowanie na plus.

 

Poniżej krótki filmik na przykładzie gry Horizon Zero Dawn:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej odnośnie porównania tych dwóch modeli - piszcie. Postaram się odpowiedzieć :)

 

To ciekawe są twoje spostrzeżenia jakże odmienne od moich,z tego co widziałem w tych modelach xf90 ma nieco jaśniejszy obraz od xe90 ale minimalnie ciemniejszy od xe93 i tak też wychodzi z testów, natomiast smużenie w ruchu widać przy bezpośrednim porównaniu obok siebie na niekorzyść xe.

Jak możesz to nagraj filmik z porównania z obu obok siebie tego samego materiału bo jest to ciekawe co opisujesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi osobiście nasuwa się pytanie, na ile zauważone przez Ciebie kolego różnice tych dwóch TV w sklepie (wcale ich istnienia w Twojej obserwacji nie neguję), to faktyczne różnice między tymi modelami, a na ile "przypadkowe" ustawienia załogi sklepu na korzyść (o dziwo) tego nowszego?! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok siebie już nie nagram niestety gdyż telewizory wiszą w dwóch różnych pokojach na ścianach. W chwili obecnej gram na PS4 na XF9005 i znów jestem trochę załamany. Wcześniej pisałem, że jasność XF jest niższa o 10-20%. Teraz wydaje mi się, że różnica jest duuużo większa na niekorzyść właśnie XF. Ten telewizor w trybie HDR świeci po prostu mega ciemno. Nocne sceny w Horizon Zero Dawn są aż trudne do odczytania. Zanikają szczegóły. No porażka jakaś. Ustawienie podświetlenia mam na maksa, kontrast też. Co dziwne włączenie funkcji "Żywy kolor" na wartość maksymalną pozwala dopiero dogonić XE z poziomem podświetlenia. Ale wtedy kolory stają się przekłamane, odcień skóry dostaje czerwonego koloru i wykluczam korzystanie z tej funkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi osobiście nasuwa się pytanie, na ile zauważone przez Ciebie kolego różnice tych dwóch TV w sklepie (wcale ich istnienia w Twojej obserwacji nie neguję), to faktyczne różnice między tymi modelami, a na ile "przypadkowe" ustawienia załogi sklepu na korzyść (o dziwo) tego nowszego?! ;)

No to mogę Ci kolego odpowiedzieć,że akurat mam w tym sklepie od lat kolegę na dziale tv i razem z nim bawiliśmy się ustawieniami bo sam był ciekawy jak się ma nowa seria do zeszłorocznej a tym bardziej,że sam jestem na etapie zakupu tv i baaaardzo zwracam uwagę na szczegóły bo nie chcę wtopić w gorszy model

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samego z siebie faktu że pixele w modelu 49'' w serii XF 85 są dokładnie takie same jak w matrycach serii XF90, to wiele osób może pomyśleć że skoro obie te serie mają logo HDR to nie warto dopłacać jak ktoś ma ochotę oglądać filmy zapisane w technologii HDR, nic bardziej błędnego, ponieważ dla efektów HDR różnica między XF90 a serią XF85 jest kolosalna, bo modele krawędziowe bez stref w jasnych momentach zwiększają jasność na całym obrazie a w ciemnych zmniejszają jasność na całym obrazie, czyli można z całą pewnością powiedzieć że tak na prawdę profanują cały obraz, jedynie w takich scenach gdzie są wybuchy na cały ekran, można powiedzieć że mocne rozjaśnienie całego ekranu może dać bardziej naturalistyczne efekty.

 

W takich telewizorach oznaczenie HDR oznacza nic więcej jak tylko to że są w stanie odtworzyć filmy zakodowane w HDR ale nie są w stanie odtworzyć efektów HDR zgodnie z ideą tego systemu, która polega na tym że na ekranie w bardzo wielu miejscach (punktowo) równocześnie i w bardzo różnorodnych natężeniach obraz jest ściemniany i rozjaśniany.

 

Podam konkretny przykład sceny żeby wytłumaczyć to bardziej obrazowo, np w nocy płynie statek, i na oryginalnej scenie na dole burty jest niemal całkowita ciemność a na górze świeci mocny bardzo reflektor a w oknach statku z mniejszą mocą widać świecenie światła w oknach a do tego statek jest przystrojony święcącymi ozdobami o różnorodnej mocy światła a do tego dość mocne światło na wodzie odbija się na całkowicie ciemnej wodzie, i teraz tak zwykły tv z podświetlaniem krawędziowym bez stref (z oznaczeniem że gra HDR) na takiej scenie zwiększy moc jasności równomiernie na całym ekranie żeby ten mocny reflektor mógł razić po oczach (czyli zwiększa jasność całego ekranu do poziomu najmocniejszego punktu w scenie) a w takim przypadku chyba można sobie wyobrazić że z całej sceny zrobi się tzw mleko. Podobnie będzie np w scenach gdzie z pewnej odległości widać sztuczne ognie, tj cała panorama miasta będzie prześwietlona żeby tv mógł z odpowiednią mocą oddać moc natężenia światła tych sztucznych ogni.

 

A w telewizorach ze strefami ta scenka z okrętem będzie już wyglądała tak że, tam gdzie świeci ten bardzo mocny reflektor, to strefa bardzo mocno zwiększy moc świecenia światła, a tam gdzie są całkowicie ciemne miejsca przy burtach, to inne strefy bardzo mocno zmniejszą natężenie światła, i w tych miejscach będzie bardzo ciemno, dalej idąc, w oknach okrętu gdzie natężenie jest średnie to i strefy dadzą średnie natężenie światła, tak samo jeżeli większe odbicia światła na wodzie będą mieć zróżnicowaną moc odbitego światła, to i jak jest odpowiednio dużo stref to tak samo te strefy odpowiednio zestopniują w tych punktach poziomy mocy światła.

 

A w OLED gdzie są miliony stref to już można nawet stopniować natężenia rozjaśniania i ściemniania nie tylko dla takich średnio małych punktów ale już nawet dla super małych punkcików .

 

Podsumowując :

 

>HDR (na mocno jasnych efektach) na krawędziaku jednorodnie zwiększa i ściemnia jasność całym ekranem na całym obrazie, co oczywiście jest kompletną deformacją w odniesieniu oryginalnych scen, czyli ogólnie mówiąc przynosi więcej szkód niż korzyści. Jeszcze jest wersja pośrednia z pionowymi strefami ale efekt tego jest dyskusyjny.

 

>HDR na tv LCD z podświetlaniem z oddzielnymi strefami (a im ich więcej to tym dokładniej), oddaje ogólny charakter scen w HDR gdzie tam gdzie czarne jest tam gdzie w oryginalnej scenie było czarne a tam gdzie były większe jasne punkty to są one mniej więcej prawidłowo zestopniowane w oddaniu swojej mocy światła. I dopiero w tym przypadku możemy mówić a realnym wejściu w świat HDR, co prawda na średnim poziomie ale to już oddaje ogólne założenia tej technologii.

 

>HDR na OLED (oddaje bardzo szczegółowo i precyzyjnie charakter scen w HDR) , no cóż HDR dopiero jest się w stanie w pełni się rozwinąć na tego rodzaju technologiach gdzie każdy pixel jest oddzielną strefą dla ściemniania i rozjaśniania światła, czyli inaczej mówiąc dopiero w tym przypadku rozdzielczość podświetlania i ściemniania światła dla każdego pixela jest równa (a przynajmniej ma taką teoretyczną możliwość) rozdzielczości pixeli tworzących obraz.

 

Jedyną wadą OLED jest nieco wcześniejsze wygaszanie w najbardziej szarych scenach i nieco mniejsza max moc światła od LED.

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie nastąpił przełom gdzie tv LCD z HDR i wygaszaniem strefowym zaczynają już stać na grząskim gruncie, otóż nadszedł czas kiedy model OLED z HDR staniał z około 10 000 zł (cena początkowa) do ceny nawet kilkaset zł mniejszej niż LCD Sony z HDR i wygaszaniem strefowym :

 

 

LG OLED55B7V 5 985 zł

 

KD55XF9005 6 499 zł a wersja 49'' 6 000 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniższej prezentacji KD49XF8505BU gość twierdzi że ten model jest na matrycy IPS :

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniższej prezentacji KD49XF8505BU gość twierdzi że ten model jest na matrycy IPS :

 

Z ciekawości wziąłem szkło mikroskopowe i poszedłem do Saturna, gdzie był ten model w rozmiarze 49'', co prawda kanały tv nie były zaprogramowane, ale na demie na białym tle przyłożyłem szkło, i pixele wyglądają na ewidentnie typu VA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz foty panelu 49" SONY XF 8505 albo wersja 43" ?

TV to produkt chińskiej firmy Foxconn z logo SONY. TAJWAN.

No i napisz nam kto to produkuje teraz matryce/panele dla SONY TV.

SONY dawno temu sprzedała linie produkcyjne TV chińskiemu producentowi. Panele kupuje Foxconn od dostawców z Azji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wiele osób czeka na kultowy TV 43" SONY 85xx. Pisałeś dużo a ciągle brak oferty.

 

Ten model Sony Kosztuje 4 tysiące zł i jest na IPS i nie ma stref wygaszania które są niezmiernie ważne żeby tv zwłaszcza w czasie silnych punktowych efektów HDR nie rozjaśniał obrazu na całej matrycy do 100% jasności, robiąc z całego obrazu tzw mleko, a tylko i wyłącznie w tych miejscach gdzie są te różne jasne punkty, a tam gdzie równocześnie są czarne miejsca to takie mają pozostać i nic nie ma prawa ich rozjaśniać.

 

I tutaj waśnie pojawił się konkurent z firmy Philips 436M6VBPAB, co prawda jest to niby monitor komp, ale w cenie nieco ponad 3 tysiące posiada następujące zalety :

 

>43-calowa matryca MVA z kropkami kwantowymi

>32 strefy wygaszania

>szczytowa jasność dla HDR-a 1000 cd/m2

>Ambiglow (odpowiednik Ambilight)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV to produkt chińskiej firmy Foxconn z logo SONY. TAJWAN.

janunio, co Ty ciągle z tym foxconn'em :>)

Czy ktoś z użytkowników iphone'ów narzeka albo przejmuje się tym, gdzie są składane. Raczej nie, bo jakościowo są lepsze od reszty. Takie czasy, że wszyscy zlecają produkcje zew firmom - globalizacja. Dzisiaj to są nowoczesne i wyspecjalizowane montownie, które pracują sprawnie i szybko. Teraz to Japończycy jeżdżą tam na szkolenia. Poza tym Sony na rynek europejski lepione są przez Słowaków. Znaczek made in japan już nikogo dziś nie obchodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie modelu 49XF8596, pojawiły się opinie pierwszych użytkowników tego tv, i ponoć po około tygodniu padają lub szwankują piloty :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

janunio, co Ty ciągle z tym foxconn'em :>)

Czy ktoś z użytkowników iphone'ów narzeka albo przejmuje się tym, gdzie są składane. Raczej nie, bo jakościowo są lepsze od reszty. Takie czasy, że wszyscy zlecają produkcje zew firmom - globalizacja. Dzisiaj to są nowoczesne i wyspecjalizowane montownie, które pracują sprawnie i szybko. Teraz to Japończycy jeżdżą tam na szkolenia. Poza tym Sony na rynek europejski lepione są przez Słowaków. Znaczek made in japan już nikogo dziś nie obchodzi.

Wiesz; jest taki temat "VOLVO to nie VOLVO".

"Chinol" to nadal to taki wielce negatywny parametr sprzętu AV.

Tymczasem Pan Piotr @pmcom dał szokującą relację, że na targach w Chinach Hi-End kupuje się kable HDMI-OPTICAL z parametrami pod HDMI 2,1. o długości 50 mb i nie drogo ...

Nawet nikt w Polsce nie jest w stanie przetestować prędkości złącza. Piotr pojechał w sprawie do Wrocławia. P{oddali się i tyle w sprawie. Po prostu BADZIEW jest w POLSCE cały czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz; jest taki temat "VOLVO to nie VOLVO".

"Chinol" to nadal to taki wielce negatywny parametr sprzętu AV.

Tymczasem Pan Piotr @pmcom dał szokującą relację, że na targach w Chinach Hi-End kupuje się kable HDMI-OPTICAL z parametrami pod HDMI 2,1. o długości 50 mb i nie drogo ...

Nawet nikt w Polsce nie jest w stanie przetestować prędkości złącza. Piotr pojechał w sprawie do Wrocławia. P{oddali się i tyle w sprawie. Po prostu BADZIEW jest w POLSCE cały czas.

 

Nikt się nie poddał tylko ... nigdzie na świecie nie ma metody na przetestowanie kabla HDMI 2.1 !!! Poniewaz nie ma jeszcze szczegółów do nowego standardu. A koro ich nie ma to nikt nie wie jak je zbadać.

Natomiast ja wierzę, że kabel optyczny czy światłowodowy jak kto woli prześle pasmo 48 Gbps. I nie wierzę, że zrobi to kabel miedziany na długość powyżej 5 metrów.

 

Konkludując: w Chinach jak i wszędzie na świecie mozna wyprodukować goowno i produkt najwyższej jakości. Kwestia co wybierze zleceniobiorca.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nowa recenzja XF8596 w wersji IPS :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie modelu XF9005 w rozmiarze 49'' , to firma Sony zrobiła teraz dość ciekawą promocję (Do 15.07), bo raz że opuścili cenę z 6 tysięcy zł na 5 499, a dwa dodają za darmo soundbar HT-CT390 który kosztuje 1200 zł, czyli jak ktoś miał zamiar do tego TV dokupić soundbara, to w zasadzie można powiedzieć że teraz zapłaci za ten telewizor 4300 zł.

 

He he, no to teraz niezależni importerzy którzy sprzedają ten model na allegro za 6 tysięcy, będą mieć delikatnie mówiąc lekko pod górkę, no bo ile by musieli teraz opuścić z ceny żeby mieć konkurencyjną ofertę ?, no bo np opuszczając cenę z 6 do 5 tysięcy, to cena 5 tysięcy dalej będzie niezbyt atrakcyjna skoro dopłacając 500 zł otrzymuje się soundbara za 1200 zł.

 

No i jeszcze można dodać że ci którzy kupili ten model wcześniej za 6 tysięcy i nie zdążyli się załapać na tą promocję, to w tym momencie można powiedzieć że są do tyłu o 1700 zł, bo raz że obniżka o 500 zł a dwa soundbar za 1200 zł.

 

EDIT:

 

Biorąc to wszystko pod uwagę, to jeżeli ktoś na ten moment chce tym modelem handlować bez soundbara, to nie sądzę żeby w czasie trwania promocji ktoś chciał zapłacić za sam tv więcej jak 4500 zł.

 

EDIT2

 

W związku z tą promocją przyszło mi jeszcze do głowy takie spostrzeżenie że na tym nieco stracił na atrakcyjności jedyny model na matrycy VA z niższej serii XF85 czyli KD-49XF8596 , bez wygaszania i rozjaśniania strefowego w odróżnieniu od modelu XF 9005. Zrobiłem takie wyliczenie :

 

 

KD-49XF8596 :

 

4300 zł tyle teraz kosztuje ten tv + 1200 tyle kosztuje ten soundbar dodawany do XF9005 = 5500, czyli ten komplet z jednak mniej zaawansowanym tv wyjdzie dokładnie tyle samo co teraz kosztuje zestaw XF9005 + ten soundbar.

 

Ale oczywiście są też i inne lepsze soundbary, tym niemniej z ciekawości zrobiłem takie a nie inne wyliczenie.

 

EDIT3

 

Werdykt z testu tego soundbara :

 

''Sony CT390 jest najlepszy dla osób, które oglądają wiadomości lub inne programy, w których dialog jest najważniejszy.''

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wniosek z tego jest jednak raczej taki, że nie ma się co za bardzo podniecać tym soundbarem biorąc pod uwagę dokupienie soundbara który będzie odpowiadał klasie tego tv

 

... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny powoli idą w dół, KD-49XF8596 (bez soundbara) gdzieniegdzie już można kupić za 5 098 zł z pierwszej początkowej ceny 6 tysięcy, a na jesień pewnie cena spadnie z 400 zł, a jak już będzie wchodził nowy model to pewnie chwilowo spadnie do około 4500 tak jak to było w przypadku poprzednika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sony center jest teraz obniżka ceny na model KD49XF8596, teraz jest za 3 949 zł z 4700 zł

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawił się nowy Polski test XF85 na matrycy IPS :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.