Skocz do zawartości
IGNORED

czy 'chińska myśl techniczna' to naprawdę 'samo zło'?


Marcin_75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem na początku mojej przygody audio.Z powodu braku środków nabywczych i czasu na poszukiwania,oraz pewności że hobby zaskoczy, kupiłem cuda następujące:

wzmak mistral mm-6 ,monitorki sphynx sp elegance ,oraz trochę na doczepke akai CD 27.Ponieważ mistral ma na pokładzie dac-a spialem to wszystko razem ,CD po optyku, a PC przez USB, i...GRA.

No właśnie gra ale czy dobrze?Porównać mogę tylko z amplitunerem KD marantza który mam podpiety w salonie, a jak wiadomo KD i stereo są nieporownywalne.Na moje "nieosluchane" uszy gra całkiem przyjemnie.Od razu wychwycilem różnice pomiędzy CD a pc ,oraz pomiędzy CD z RCA a CD przez daca.

Dźwięk jest czysty,żadnych szumów i charkotów,mam wrażenie że scena jest dość płaska, ale akustyka w moim pokoiku przedstawia wiele do życzenia, a i rozmieszczenie kolumn jest nie bardzo.

Ale do rzeczy,od bardziej doświadczonych kolegów forumowiczow chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał juz styczność z tym sprzętem, oraz czy ktoś porównywał go z budzetowka takich marek jak Sony,yamacha,Denon czy marantz .A jeśli tak to jakie były wyniki,warto na tym trochę pograć, czy od razu chińskie g..no do kosza?

Zwracam się także do kolegów zajmujących się tuningiem oraz audio elektroniką czy juz kiedyś dany wzmacniacz brali na warsztat,a jeżeli nie to czy popatrzyli by na fotki jego wnętrza, co to tam jest,i co można by poprawić. Z góry dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chinska mysl techniczna = copy copy copy...

 

 

Oczywiście ze tak.Jasne jest,że małe żółte ludki biorą czyjś projekt,biorą tanie części i składają to do kupy po 0,5 euro za dniowke.Jasne że cudów z tego nie będzie.Ale mi nie chodzi o etyczno-moralna stronę zagadnienia tylko o dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Chevrolet'a Spark. Czy ktoś zajmujący się tuningowaniem silników miał już do czynienia z tym modelem? Ludzie, zamiast kupić jakieś rozsądne używki wydajecie pieniądze na coś takiego? Chińska myśl techniczna - oferta "producenta" kolumn na targach w Chinach - zrobi każde kolumny "na podstawie zdjęcia dostarczonego przez klienta".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Chevrolet'a Spark. Czy ktoś zajmujący się tuningowaniem silników miał już do czynienia z tym modelem? Ludzie, zamiast kupić jakieś rozsądne używki wydajecie pieniądze na coś takiego? Chińska myśl techniczna - oferta "producenta" kolumn na targach w Chinach - zrobi każde kolumny "na podstawie zdjęcia dostarczonego przez klienta".

 

Ajajaj boli (:

Na dobre używki przyjdzie czas,hobby zaskoczyło.Jutro odbieram kolumienki Goodmansa.

Ale ale rozumiem,że kolega słuchał i porównywał tego mistrala i jest on zdecydowanie do d...Oglądał również kolega jego flaczki i kategorycznie stwierdza kolega że nic się nie da zrobić. Trudno,szkoda.

 

Kupiłem Chevrolet'a Spark. Czy ktoś zajmujący się tuningowaniem silników miał już do czynienia z tym modelem? Ludzie, zamiast kupić jakieś rozsądne używki wydajecie pieniądze na coś takiego? Chińska myśl techniczna - oferta "producenta" kolumn na targach w Chinach - zrobi każde kolumny "na podstawie zdjęcia dostarczonego przez klienta".

A tutaj apropos Chevroleta spark

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stuningowac można wszystko ,pytanie tylko czy się opłacić.Poza tym mi bardziej chodzi o wymianę niektórych kiepskich chińskich części elektronicznych,na lepsiejsze audiofilskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 lat temu w Pekinie kupiłem zapięcie do roweru. Rower już zmieniłem, chińskie zapięcie przełożyłem do nowego roweru bo działa bez zarzutu. Jakieś 3 lata temu dopiero zobaczyłem w sklepach polską kopię tego rodzaju zapięcia........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.A jeśli tak to jakie były wyniki,warto na tym trochę pograć, czy od razu chińskie g..no do kosza?

 

Jak jesteś zadowolony z dźwięku to w czym problem? Wzmacniacz nie jest zabytkowy więc jest szansa że parę lat podziała. Poczekaj trochę aż się wygrzeje. Będziesz zadowolony to zostaw, nie będziesz - sprzedaj bez żalu. To Tobie sprzęt ma sprawiać przyjemność - nie nam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zadowolony z dźwięku to w czym problem? Wzmacniacz nie jest zabytkowy więc jest szansa że parę lat podziała. Poczekaj trochę aż się wygrzeje. Będziesz zadowolony to zostaw, nie będziesz - sprzedaj bez żalu. To Tobie sprzęt ma sprawia przyjemność - nie nam.

 

I sprawia.:)

Troszkę z tym "do kosza" zażartowałem.Zamierzam pograć na nim trochę i samemu poporównywać.Z tym wygrzaniem to ciekawa sprawa,katuje go codziennie i ODNOSZE WRAŻENIE ze coś ostatnio jakby trochę ladniej gra.A może ja się przyzwyczajam do jego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk umie zrobić dobry sprzęt tylko trzeba mu za to zapłacić a nie wymagać że coś będzie topowe za ułamek ceny rynkowej.

Jakość dróg jaką mają są chyba najlepsze w świecie i sami sobie je robią, ale u nas nie da sie przełożyć tego bo oczekuje się takiej samej jakości ale cen chińskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chińskie marki audio są całkiem niezłe np xindak, vincent

 

Tyle, że Vincenta projektują niemieccy inżynierowie a Chińczycy montują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.