Skocz do zawartości
IGNORED

Powstanie Warszawskie-film.


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu wczorajszym byłem na "Powstaniu Warszawskim".To nadzwyczajny i unikalny film.Przypominam,że z 5 godz. filmów dokumentalnych zachowanych z Powstania wykorzystano ok. 80 min. z których po cyfrowym remasteringu stworzono dokumentalny film z fabułą.Nowość polega nie tyle na tym,że poprawiono obraz i z czarno-białych zdjęć utworzono kolorowe.Nowość polega na tym,że dorobiono dźwięk.Cała ścieżka dźwiękowa została odtworzona na podstawie analizy ruchu warg osób filmowanych.I te zdjęcia,znane od lat nabrały nagle życia,te osoby nagle przemówiły a przez to zdjęcia zyskały na sile rażenia.Film jest po prostu wstrząsający!Osią fabuły są relacje z walk dwóch braci filmowców,którzy byli autorami tych zdjęć.Obraz Powstania jaki rodzi sie po obejrzeniu filmu jest porażający.To nie ma nic wpólnego z hura patriotyzmem jaki jest lansowany w mediach.Po zakończeniu filmu w sali zapadła cisza,ludzie mieli łzy w oczach.Włącznie z autorem wątku!

Jednocześnie zaznaczam,że wątek nie jest poświęcony aspektowi politycznemu czy militarnemu Powstania( od tego jest bocznica) ale wyłącznie filmowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłeś mnie, że z warszawskich powstańczych kronik udało się stworzyć dokument z fabułą. Niesssamowite! Do tej pory myślałem, że film narodził się poprzez czysto techniczny w zakresie video-audio, co już jest wyzwaniem zwłaszcza w zakresie ścieżki dźwiękowej. Wiem, że producenci skorzystali z pomocy najlepszego w Polsce specjalisty od czytania mowy z ruchu warg...

A tu jeszcze fabuła... No, no...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmu jeszcze niestety nie widziałem, ale już w trakcie oglądania zwiastunów uderzył mnie fakt, że ludzie w tamtych czasach odbierali rzeczywistość w... kolorze!

Do tej pory, oglądając czarno-białe zdjęcia i filmy z tamtych wydarzeń cały czas towarzyszyło mi poczucie jakiejś takiej odległej, nie do końca realnej historii. A te pokolorowane, "ożywione" obrazy powodują, że ci ludzie i ich dzieje stają się niezwykle realni, wręcz namacalni. Wrażenie z pewnością piorunujące!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest.Ale jeszcze większy efekt niż kolory robi dźwięk.Ci ludzie mówią,co prawda głosami aktorów.Ale mówią!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powstrzymuję pryncypau od tych poprawności i to do niego powinieneś mieć pretensje. Żeby było jasne: jestem zupełnie apolityczny i nie posiadam faworytów wśród politykierów, rozróżniam jednak wątki i ten jest o filmie Powstanie Warszawskie, a nie o tym, co powiedział Rafał Ziemkiewicz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Strona warta obejrzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona warta obejrzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dziękuję. Naprawdę - świetnie zrobione.

A, gdy czytam o Stalinie, zawsze przypomina mi się wiersz Kaczmarskiego:

"Niechby się inaczej zgięła historii sprężyna, rehabilitowaliśmy dzisiaj i Stalina".

Cytat z niczego, bo z głowy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Naprawdę - świetnie zrobione.

A, gdy czytam o Stalinie, zawsze przypomina mi się wiersz Kaczmarskiego:

"Niechby się inaczej zgięła historii sprężyna, rehabilitowaliśmy dzisiaj i Stalina".

Cytat z niczego, bo z głowy.

Muszę przyznać że bardzo wiele wnosi warstwa muzyczna , gdy było się małym dzieckiem oglądając filmy w kinie nagle było się wewnątrz filmu i akcji , muszę przyznać że ta strona także potrafiła przenieść mnie w swój kreowany wymiar .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.