Skocz do zawartości
IGNORED

Co wymienić aby dźwięk był lepszy? :(


Neonix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Obecnie posiadam Kolumny KEF R300, amplituner Arcam AVR 350 oraz odtwarzacz Oppo 103.

Chodzi mi głównie o poprawę dźwięku podczas słuchania muzyki, bo podczas oglądania filmów jest ok.

 

Co jest najgorszym ogniwem w mojej konfiguracji?

Czego się pozbyć i na co wymienić?

 

Zastanawiam się nawet nad sprzedażą wszystkiego i kupnie czegoś innego.

No właśnie tylko czego?

 

Miałem kiedyś zestawik stereo Audiolab 8000S, 8000CD oraz kolumny AE Aelite 2

i bardzo fajnie to grało. Teraz żałuję trochę, że się go pozbyłem.

 

Dźwięk z niego bardzo mi odpowiadał, była fajna scena z przodu, przekaz był żywy i dynamiczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiałbym na Arcama. Jak można było zamienić Audiolaba na amplituner tego rozum mój nie obejmie ... :-)

 

Chciałem zbudować system 5.1, ale na razie od tego odszedłem.

W przyszłości kiedyś do tego powrócę, ale potrzeba na to dużo większy budżet.

Wiem, wiem, że zrobiłem krok w tył, ale chcę to teraz jakoś naprawić i zrobić fajny zestawik stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co jest najgorszym ogniwem w mojej konfiguracji?

Czego się pozbyć i na co wymienić?

Po co zakładasz kolejny temat ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ci dokładnie nie odpowiada w dźwięku z tego zestawu? Nie jest żywy i dynamiczny?

 

 

Na pewno nie ma pełnej neutralności w pełnym zakresie.

Drażni mnie ta wyeksponowana czasami męcząca średnica.

Jak słucham niektóre kawałki to wyłączam po chwili sprzęt bo mnie zaczyna dźwięk drażnić.

Ładnie na nim brzmią kawałki Zaz, Katy Mellua, Sade, czyli takie małe spokojne składy z wokalem.

Jak włączę coś ostrzejszego to mnie krew zalewa, czuję jazgot. Nie ma harmonii.

 

Po co zakładasz kolejny temat ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bo miałem inne pilne priorytety finansowe i zmniejszył się mój budżet na sprzęt :(

 

I zastanawiam się czy nie wrócić to takiego zestawu co miałem kiedyś,

czy też da się moje obecne KEFy odpowiednio napędzić źródłem i wzmacniaczem w budżecie do 4000pln.

 

Dodam tylko że KEF z Audiolabem się nie zgrał, kiedyś to sprawdziłem przed sprzedażą audiolaba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień kolumny. Kef to nie są najlepsze kolumny, nie wiem dlaczego ludzie sie tym zachwycają. Aaaaa... Już wiem, na pierwszy odsłuch grają fajnie, natomiast im dłużej tego posłuchasz tym gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo miałem inne pilne priorytety finansowe i zmniejszył się mój budżet na sprzęt :(

Szkoda , może jednak lepiej poczekać i mieć coś co sprawi Ci frajdę na długie lata ?

czy też da się moje obecne KEFy odpowiednio napędzić źródłem i wzmacniaczem w budżecie do 4000pln.

Zaraz znowu ktoś się do mnie przyp..szy ale jak bym kupił używanego CA Stream Magic 6 ( chociaż ponoć przy mocnym targowaniu nówkę da się kupić za około 3000zł ) i wszedł w modyfikowanego NADa C320BEE ( około 1000zł ) . SM6 doda basu R300 a NAD będąc lekko po ciepłej stornie da odpowiednią barwę całości .

Do tego kable Qed Ruby ( 35zł/metr ) i IC dobierzesz sobie na końcu .

Znam tą konfigurację :)

Wymień kolumny. Kef to nie są najlepsze kolumny, nie wiem dlaczego ludzie sie tym zachwycają. Aaaaa... Już wiem, na pierwszy odsłuch grają fajnie, natomiast im dłużej tego posłuchasz tym gorzej.

Rozumiem że miałeś WSZYSTKIE modele Kefów i stąd Twoja opinia ?

Kiedyś Kef robił świetne kolumny , później podupadł ale wrócił z serią " R " I modelem LS50 . Nie są to kolumny do podłączenia z byle gów..em . Nie sa bo są bardzo neutralne i wierne . Nie zamaskują wad kiepskiej elektroniki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drażni mnie ta wyeksponowana czasami męcząca średnica.

 

Tak właśnie grają te Arcamy. Średnica wyeksponowana z ładną przestrzenią. Skraje pasma przycięte, bas ładny, głęboki ale słabo kontrolowany. Przy szybkiej perkusji robi się z tego dudnienie. Ale bierz po uwagę, że to amplituner do kina domowego i tam takie granie się dobrze sprawdza.

Co do KEF-ów to też słyszałem, że to kolumny do spokojnego grania, typu jazz, klasyka... ale tych konkretnie nie słuchałem.

Ja bym radził kupno dobrego DAC-a i podpięcie go po analogu do Arcama, którego przestawiasz na direct. Działa on wtedy wyłącznie jako wzmacniacz, a w tej roli sprawdza się bardzo dobrze. Ja tak słucham już jakiś czas i nie mam zastrzeżeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wymien Kefy najlepiej na Monitor Audio co za żenada.każdy ma inny słuch i gusta przecież

Najważniejsze jest źródło przecież

Mi średnica Kef sie bardzo podoba,Metallica,Joe Satriani czy Pantera brzmią zajebiaszczo dynamicznie nie doswiadczam jazgotu.Na brak bass nie narzekam a takie spotkałem opinie.

Kolumny u siebie mam wystawione ok 60cm do przodu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie uważam, że problem stoi po stronie amplitunera oraz nieszczęśliwie dobranych do niego kolumn, które podkreślają tę cześć pasma, która jest wyeksponowana. Pomysły o DAC czy źródle raczej bym odstawił. Niestety nie wprowadzą na pewno takiego efektu jakiego byś się spodziewał.

 

Kolumny sa niezłe, ale nie do takiego typu wzmocnienia. Proponowałbym raczej zmianę na wzmacniacz, ale nie na taki który grałby podobnie ( Rotel, Creek,Denon). Ja bym widział coś ze starego Marantza (PM-8000) albo nowy PM 6005, ale ten będzie słabszy. Można też poszukać coś adekwatnego w NAD-ach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do KEF-ów to też słyszałem, że to kolumny do spokojnego grania, typu jazz, klasyka...

Nie słuchaj więcej tych osób ;)

Owszem LS50 ze względu na wielkość membran nie powalą ogromnym basem i zrywającą kapcie makrodynamiką ale co innego właśnie seria " R " .

Maja bardzo niskie zniekształcenia i potrafią wytworzyć bardzo duże ciśnienia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R300 basem też nie poraża, to są tylko monitory, w dodatku lekko naciągane na zestawy 3.drożne . Charakteryzuje się po prostu niezłą podstawą basową ale ze sporym odstępstwem od neutralności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kolumny które mają wstęgę nigdy cię nie będą męczyć , w tym przedziale co kef 300 masz dużo lepsze kolumny jak dla mnie oczywiście np atc 11 czy elac244 czy nawet starsze dynki .

Propo kef-ow ls50 to nie znowu żaden cud techniki ,grają tyle co kosztują ,dlatego też taka niska cena , tutaj w uk kupują do kina domowego te kolumny .słuchałem je z 5 piecami różnymi tymi z górnej półki też ,

 

Jakie są Kefy ale ostrości bym im nie nazucil stawiam na złe dobrany wmacniacz do tego plus może zle kable ,sprawdz kable vdh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Robię ewakuację z tego forum bo już nie mogę tego bełkotu co niektórych czytać.

Sitek-jaka neutralność-ty wiesz co to jest,to że ja ci w pokoju zacharczę-to jest neutralne bo mnie słyszysz a za chwilę to puścimy na setkach innych kolumn i jest już nie neutralne?(Mało tego-ile słyszałeś muzy na żywo-żeby stwierdzać co jest neutralne.) ja bym to określał naturalne ;)

Podrysowany mam wtedy sopran,średnicę itd-zawsze tak będzie.

Byłem na wielu koncertach-i słuchając ich na ulicy,w kinie,czy w lokalu -zawsze brzmią inaczej-akustyka się kłania,w domu na płycie jest jeszcze inaczej,i w pokoju u kolegi jeszcze inaczej to brzmi-więc kiedy bywa naj neutralniej ;) bełkot gazetowy o neutralności.

Następny kolega-kup ze wstęgą-O.K-to się może podobać,pierwszy raz jak taki głośnik słyszałem było fajnie,ale jak talerz miał wybrzmieć-to jednak chyba nie to-ale jak kto woli.

R-300 że basem nie poraża-no kurka wodna-to nie kolumna basowa,i głośnik nie ma 15 cali i pojemności 40l żeby bass jebnął tak że tynk ze ścian poleci-chcesz bas konkret? kup coś na dużym przetworniku,daj mu prądu i konkret muza wtedy mowa jest o basie.

Po następne-co w tym basie takiego cudownego-to tylko łup-może więcej na środku odnajdziemy-jak już mamy w szczegół wchodzić.

A jak nas męczy wyeksponowana średnica-to zapraszam do tematów AKUSTYKA-co faktu nie zmienia że AV to nie klimat do rozsądnego STEREO.

Kolega następny z wywodami(słyszałem że dane kolumny itd......) ku...wa jak tu kogoś się poradzić,jak jeden słyszał od kolegi,drugiemu się wydaje,a trzeci by najlepiej cały system zmienił.... itd-ch....j mnie strzela jak czytam takie wypowiedzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bełkot gazetowy o neutralności

 

Nie bardzo rozumiem tej frustracji na temat neutralności. Wiadomo, że brzmienie kolumn będzie różne w zależności od każdego elementu toru audio, akustyki, et cetera, et cetera. Każda kolumna głośnikowa jest jednak zestrojona z pewnym zamierzeniem konstruktora. Tak więc jeden będzie chciał aby kolokwialnie mówiąc wysokie tony przeważały a drugi aby średnica czy bas. Zestrojone basowo kolumny ciężko nazwać neutralnymi, bo takie było założenie konstruktora i da to się odczuć gdziekolwiek i na czymkolwiek byś ich odsłuchiwał. Neutralność zawsze kojarzy się ze zrównoważeniem poszczególnych pasm. Natomiast żadna kolumna nie będzie naturalna, nie odda naturalnego (faktycznego) brzmienia instrumentów muzycznych czy też wokalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega następny z wywodami(słyszałem że dane kolumny itd......) ku...wa jak tu kogoś się poradzić,jak jeden słyszał od kolegi,drugiemu się wydaje,a trzeci by najlepiej cały system zmienił.... itd-ch....j mnie strzela jak czytam takie wypowiedzi. ;)

 

A coś Ty taki nerwowy? ;P Nie od kolegi, tylko KEF-y mają taką opinię... w sklepie ze sprzętem audio też możesz taką usłyszeć. Jeśli Ty słuchałeś już każdej kolumny to gratuluje, ale nie każdy ma na to czas i ochotę, więc czasem przytacza się "zasłyszane" opinie.

A akustyką każdej dziury w systemie nie załatasz. Jeśli coś gra źle to tak będzie grało, nawet jeśli wstawimy to do specjalnie zaprojektowanego pod audio salonu. Zresztą ile jest osób które stać na takie "zabawy"? Co innego jak ktoś kupuje sprzęt za 100K zł i wstawia go do małego pokoiku, gdzie odbicia są takie że głowę urywa. Tylko jeśli kogoś nie stać na taki sprzęt to zakładam, że na dedykowany salon do audio też go stać nie będzie...

Poza tym ja słucham na słuchawkach i słyszę to co powinienem bez zabawy w dopasowywanie pomieszczenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię ewakuację z tego forum bo już nie mogę tego bełkotu co niektórych czytać.

Sitek-jaka neutralność-ty wiesz co to jest,to że ja ci w pokoju zacharczę-to jest neutralne bo mnie słyszysz a za chwilę to puścimy na setkach innych kolumn i jest już nie neutralne?(Mało tego-ile słyszałeś muzy na żywo-żeby stwierdzać co jest neutralne.) ja bym to określał naturalne ;)

Podrysowany mam wtedy sopran,średnicę itd-zawsze tak będzie.

Byłem na wielu koncertach-i słuchając ich na ulicy,w kinie,czy w lokalu -zawsze brzmią inaczej-akustyka się kłania,w domu na płycie jest jeszcze inaczej,i w pokoju u kolegi jeszcze inaczej to brzmi-więc kiedy bywa naj neutralniej ;) bełkot gazetowy o neutralności.

Następny kolega-kup ze wstęgą-O.K-to się może podobać,pierwszy raz jak taki głośnik słyszałem było fajnie,ale jak talerz miał wybrzmieć-to jednak chyba nie to-ale jak kto woli.

R-300 że basem nie poraża-no kurka wodna-to nie kolumna basowa,i głośnik nie ma 15 cali i pojemności 40l żeby bass jebnął tak że tynk ze ścian poleci-chcesz bas konkret? kup coś na dużym przetworniku,daj mu prądu i konkret muza wtedy mowa jest o basie.

Po następne-co w tym basie takiego cudownego-to tylko łup-może więcej na środku odnajdziemy-jak już mamy w szczegół wchodzić.

A jak nas męczy wyeksponowana średnica-to zapraszam do tematów AKUSTYKA-co faktu nie zmienia że AV to nie klimat do rozsądnego STEREO.

Kolega następny z wywodami(słyszałem że dane kolumny itd......) ku...wa jak tu kogoś się poradzić,jak jeden słyszał od kolegi,drugiemu się wydaje,a trzeci by najlepiej cały system zmienił.... itd-ch....j mnie strzela jak czytam takie wypowiedzi. ;)

 

Męcząca średnicę chcesz akustyka poprawiać ,wiedząc że amplituner jest podłączony do kolumn -życzę powodzenia ,krzyczysz na wszystkich a sam dajesz rady z dupy

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. itd-ch....j mnie strzela jak czytam takie wypowiedzi. ;)

Ale żeś koleś rypnął opinię :-). Normalnie w ramki sobie chyba wstawię i powieszę nad sprzętem. Dobrze że nie pierdyknąłeś jeszcze o obowiązkowej kalibracji całego toru, bo bym wtedy chyba już zemdlał z podniecenia i nieopanowanej radości.

 

Jeżeli ktoś nie ma pojęcia o neutralności niech się nie wypowiada. Niech przestanie chodzić na odsłuchy do knajp i lokali, niech za zajmie się teorią, aletylko taką mądrą. Na temat rozciągnięcia i głębi dolnego pasma też masz niewiele do powiedzenia. Skoro dla ciebie wyznacznikiem jest pierdyknięcie, to spraw sobie subwoofer i wstaw w małym kiblu. Nie zapomnij skalibrować i puścić bezpośrednio prąd z elektrowni, najlepiej atomowej.

 

Akustyka, i jej ogromny wpływ, termin powtarzany jak mantra przez speców książkowych. OK, ale ile osób w warunkach domowych przerabia swoje pomieszczenia pod konkretny wzmacniacz lub kolumny wydając na to drugie tyle? Jak promil ? Oczywiście w teorii wszystko pasuje, ale w praktyce często dupy nie urywa a niepokój pozostaje, po czym przenosi się na bliźnich. Jest to sport dla długodystansowców, kawalerów samotników lub rozwodników, którym jeszcze coś na boku zostało.

 

Mam nadzieję że to ostatnia taka wesoła twórczość i jeśli ewakuujesz się z tego forum to nie zatrzymuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po następne-co w tym basie takiego cudownego-to tylko łup-może więcej na środku odnajdziemy-jak już mamy w szczegół wchodzić.

 

Tez mnie to zastanawia. Jest tu conajmniej jeden gosc którego obchodzi tylko bas...nie potrzebna mu ogólna jakość dżwięku: srednicy czy wysokich. Ma byc łupniecie i tyle. Niektórzy nie wiedzą co traca :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz bas jakby nie patrzeec to zaledwie kilka % w skali calego pasma, ale jest rownie wazny jak reszta tego pasma, kwestia tego z czego latwiej nam zrezygnowac. Jeśli zakladamy np budzet 2 tysiace i stoimy przed wyborem lepsze monitory czy slabsze podlogówki to wole poswiecioc nieco jakosci ale miec dzwiek pelnisjszy z basem, niz wykastrowane z basu monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz bas jakby nie patrzeec to zaledwie kilka % w skali calego pasma, ale jest rownie wazny jak reszta tego pasma, kwestia tego z czego latwiej nam zrezygnowac. Jeśli zakladamy np budzet 2 tysiace i stoimy przed wyborem lepsze monitory czy slabsze podlogówki to wole poswiecioc nieco jakosci ale miec dzwiek pelnisjszy z basem, niz wykastrowane z basu monitory.

ze niby monitory to sa z basu wykastrowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie z 6.5'' basem czesto są, a jesli juz cos tam produkuja to jest to oczywiscie efekt dzialnia portu BR i okupione jest to kilkoma wadami, ale co ja z drugiej strony pisze, zamknietych konstrukcji prawie nie ma ;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladamy np budzet 2 tysiace i stoimy przed wyborem lepsze monitory czy slabsze podlogówki to wole poswiecioc nieco jakosci ale miec dzwiek pelnisjszy z basem, niz wykastrowane z basu monitory.

 

A ja w takim wypadku wolałem monitory które dały mi lepszą przestrzennosc, wysokie i srednicę niż przecietne paki z basem:) Zresztą wymieniłem monitory Dali concept na podłogówki mission i załowałem , więc znam to z autopsji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A ja w takim wypadku wolałem monitory które dały mi lepszą przestrzennosc

 

 

 

Dawanie "lepszej" przestrzenności, przez monitory, względem podłogówek, to efekt albo niedoinformowania, albo słabych podłogówek.

Niestety, mity o lepszości monitorów w zakresie budowania sceny-przestrzenności, są tylko mitami. Jakże często powtarzanymi i jakże często kreowanymi słabym sprzętem, lub słabym doborem sprzętu, lub beznadziejnych akustycznie "pokojów odsłuchowych".

Każda, dobra kolumna, bez względu na jej budowę, zagra przestrzennie, o ile, pozwoli się jej to pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest o monitorach za dwa tys wzgledem podlogowek za dwa tys ,a nie o tym czy monitory buduja lepsza scene czy tez nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Mowa jest o monitorach za dwa tys wzgledem podlogowek za dwa tys ,a nie o tym czy monitory buduja lepsza scene czy tez nie

 

Ale wszystko się zgadza !

Są lepsze monitory za 2 tysi od podłogowek za 2 tysi , jak i na odwrót , wszystko zależy do czego jedne i drugie podłączymy i w jak przygotowanym / jakim pomieszczeniu postawimy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.