Skocz do zawartości
IGNORED

ZMYWARKA DO GARÓW


tomaszE

Rekomendowane odpowiedzi

Coś obok tematu z życia:

 

Nie wiem ale miałem ubaw w śród właścicieli zmywarek tak jak i w audio tez są zboczeńcy ;)

 

Byłem w pewnym domu ze zmywarką i pani domu zabroniła partnerowi umyć szklanki pod bieżąca wodą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny musial poczekac z godzine zanim zmywarka je przemieli... ;) Sam mam malego Siemensa (45 cm) z 2008 roku - odpukac bezawaryjny (wtedy to byl najwyzszy maly model tej firmy). teoretycznie powinienem polecac Siemensa, jak inni ktorzy maja te zmywarki od lat, ale.... nie wiem co wymyslili ksiegowi przez te kilka lat I czy nadal dzisiejsze produkty nadal sa takie bezawaryjne. Mam ten syndrome z TV - starenki JVC HDReady dziala od 2007 roku I mimo, ze bardzo chcialbym juz go wymienic na cos nowszego to troche sie boje czy to nowe posluzy choc polowe tego czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robicie z nabłyszczaczem? jako osoba bez zmywarki czuję pewną odrazę do np. herbaty pitej z czymś takim na ściankach szklanki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma polerkę do szkła :)

 

Firmowego Boscha omijam z daleka, swoją szklankę i filiżankę myję sobie ręcznie i to nie jest jakieś natręctwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak się ma miękką wodę.

 

Proszę Cię bardzo

 

 

Można mieć miękką wodę o twardości DH3 i dalej mieć obsrane przez zmywarkę Boscha szklanki, nabłyszczacz nie pomoże :)

 

Może mimo okularów jeszcze za dobrze widzę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ale ja nie neguję konieczności używania nabłyszczacza u Ciebie.

Niby czemu miałbym to robić?

Tylko napisałem, że u siebie nie mam tej konieczności.

Raz się skusiłem na jakieś tabletki Ludwika chyba i wtedy faktycznie nabłyszczacz był konieczny. Ale na samych dobrych tabletkach, szklanki, kieliszki wychodzą u mnie krystalicznie czyste, bez nabłyszczacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tabletki to wg mnie Fairy Dreft Professional. Mój Electrolux super domywa na nich, nigdy nie miałem tak czystych naczyń. Nawet starsze zabrudzenia zeszły. Garnki są też idealnie czyste, jak nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tabletki to wg mnie Fairy Dreft Professional. Mój Electrolux super domywa na nich, nigdy nie miałem tak czystych naczyń. Nawet starsze zabrudzenia zeszły. Garnki są też idealnie czyste, jak nowe.

 

A co z malowanymi elementami ozdobnymi u znajomych załatwili sobie w zmywarce bardzo stary piękny serwis tak na raty ale jednak. Za czym zauważyli już to nie był ten serwis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania powyżej

 

Quantum Finish Powerball kontra Fairy Dreft Professional

 

Trzeba w takim razie Tomaszu zakupić oba polecane specyfiki i zdać nam relację :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Bosch i Siemens wtopy żadnej nie zaliczył jak dotąd, najpierw 6 lat Siemens został sprzedany razem z mieszkaniem wiec nie wiem ile jeszcze pociągnął, od 4 lat Bosch. Model podstawowy bo i tak 90% jadę na jednym programie tym krótkim 40min, domywa, chyba że naprawdę zasyfione rzeczy wtedy pełne 2 godzinny.

 

Jak się ma dużo miejsca w kuchni i duży przerób to wg mnie zamiast ładować się w super-duper wynalazek kupić dwie sztuki modelu podstawowego i postawić obok siebie (sam na to bym nie wpadł, wyczaiłem u znajomych amerykańców a wiadomo oni nie obcyndalają się) Ma to sens, na przemian każda z nich robi za szafkę, po prostu nie marnuje się czasu na wyciąganie garów do szafek po skończonym myciu tylko sukcesywnie wyciąga, używa i przekłada pobrudzone do wolnej i tak na przemian. Na rączce dobrze przekładać też jakiś klips albo magnesik by wiedzieć która w danym momencie na brudy jest.

Jak się intensywnie użytkuje zdaje się nie jest to wbrew pozorom kosztowniejsze rozwiązanie niż jedna, bo zmywarki wytrzymują ileś tam cykli i stąd dwie wytrzymają czasowo dwa razy dłużej, oczywiście jak używa się rzadko to nie działa tak, bo uszczelki sparcieją od samego stania i zmywarki nie dożyją swoich projektowanych ilości cykli.

 

Ze specjalnych wynalazków w samej zmywarce, jeden ciekawy jaki widziałem to dodatkowa płytka szuflada na sztućce na całą szerokość, przy samym suficie zmywarki zamiast kosza na sztućce na dole. Spora oszczędność miejsca na gary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio dobrze sprawdza się Ludwik. Wcześniej żel, teraz dla odmiany proszek - w obydwu przypadkach zmywa dobrze. Zmywarka NEFF/Siemens - ma już parę lat ale jak dotąd żadnych problemów. Woda raczej dość twarda, ale sól i nabłyszczacz robią swoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Fairy od niedawna głównie dlatego, że są to pierwsze tabletki, po których nie mam absolutnie żadnych zacieków na kieliszkach i szklankach nawet przy programie krótkim 30 minut 55stopni. Przy garnkach z tłuszczem albo czymś lekko przypalonym trzeba jednak wtedy dawać program 2 godzinny 75stopni albo najpierw zraszanie i dopiero mycie. Twardość wody u mnie to 29 stopnie francuskie, 17 niemieckie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma polerkę do szkła :)

 

Firmowego Boscha omijam z daleka, swoją szklankę i filiżankę myję sobie ręcznie i to nie jest jakieś natręctwo.

 

Ja myślałem, że to oczywiste? Kubek do herbaty i filiżankę do kawy również myję po użyciu ręcznie w samej wodzie bez dodatków środków myjących. Przed użyciem sparzam wrzątkiem aby zagrzać przed nalaniem.

 

Popełniłem w życiu trzy zmywarki Zanussi, Siemens i teraz Indesit. Nigdy z żadną nie było problemów. To znaczy z wyjątkiem koszy na naczynia w których z wiekiem wyłamywały się pręty ustalające naczynia w pionie. :-(

Tabletki z tych najnowszych polecanych, zawsze się sprawdzają, tylko Ludwik to marność w porównaniu z firmowymi. Być może z powodu twardej wody jaką mam w instalacji.

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quantum Finish Powerball kontra Fairy Dreft Professional

 

Trzeba w takim razie Tomaszu zakupić oba polecane specyfiki i zdać nam relację :)

Tka też uczynię, ale puki co jeszcze jest zapakowana i nabiera mocy urzędowej;)

 

do czasu jak zakończę remont kuchni;(

jeszcze kilka szlifów, mała kosmetyka, kilka szafek do poskręcania i gwóżdz programu może się wykazać na co go stać, wtedy też będę mógł poeksperymentować z środkami do mycia .

 

Dziękuje wszystkim za propozycję .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludwik to marność w porównaniu z firmowymi. Być może z powodu twardej wody jaką mam w instalacji.

Być może te "firmowe" zwyczajnie są mocno agresywne. My stosujemy łagodną chemię, w związku z przydomową oczyszczalnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>martens: ten pomysl z dwiema zmywarkami wpadl mi do glowy niedlugo po zakupie pierwszej w zyciu zmywarki. Oszczedza sie sporo miejsca w szafkach ;-) - I sporo przekladania garow. Z dwiema obieg trojstopniowy: mycie-uzycie-wstawienie do drugiej zmywary. Ciekawe jak sprawowalaby sie w domu taka przemyslowa do mycia w 5 minut?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wyglada? O ile nie jest to zwykle szambo.

To jest cała grupa środków dopuszczonych na pewno żadnych zasad ani kwasów niszczących kultury bakterii oczyszczalni i jest to jakiś kompromis gdyż łagodne środki mogą niedomywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może te "firmowe" zwyczajnie są mocno agresywne. My stosujemy łagodną chemię, w związku z przydomową oczyszczalnią.

 

Zatem stosowanie przez Ciebie łagodnego środka jest uzasadnione. Ja jestem podłączony do wielkiej miejskiej oczyszczalni, która była wybudowana dla dużego zakładu chemicznego i naprawdę sprawnie oczyszcza wodę. Kiedy mam wybierać niedomyte naczynia i osad na szkłach, co wymusza powtórzenie zmywania, stosuję środki o pewnej skuteczności. Oszczędzanie wody i energii jest równie ważne. :-)

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wyglada? O ile nie jest to zwykle szambo.

Mam coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli trzy komory z okresowym napowietrzaniem. Trzeba jej dać kilka tygodni na rozruch (wyhodowanie odpowiedniej ilości bakterii, w tym okresie trzeba dosypywać proszek do oczyszczalni), pózniej działa super.

 

Co do zmywarki - bardzo rzadko czegoś nie domyje - tylko wówczas gdy jest zapełniona w 100% i wówczas korzystamy z programu 70 st. zamiast automatycznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość baca5

(Konto usunięte)

Mam coś takiego: http://www.ekopol.pl/oczyszczalnia-biologiczna-typu-bio-hybryda-z-odprowadzeniem-wody-do-cieku-wodnego-10-osob_p-BH-10C

Czyli trzy komory z okresowym napowietrzaniem. Trzeba jej dać kilka tygodni na rozruch (wyhodowanie odpowiedniej ilości bakterii, w tym okresie trzeba dosypywać proszek do oczyszczalni), pózniej działa super.

 

Fajna rzecz i niedrogo nawet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Po kilku miesiącach używania zmywarki, jedno jest pewne, wygoda jak szlak;) ale ja chce się pochwalić jakie kapsułki w mojej opinii są dobre, po kilkunastu próbach różnych producentów wygrały Fairy Platinum, po prostu rewelacja, tylko ta cena;(

Są może na sali użytkownicy tych kapsułek ? jakie macie o nich zdanie i gdzie się w nie zaopatrujecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Spróbuj tabletek Quantum Finish. Moim zdaniem bardzo dobre. Oni co jakiś czas robią promocję. Ja je kupuję w Kauflandzie po 50, max. 60gr za sztukę.

Za Fairy Platinum trzeba dać dwa razy więcej.

Jeszcze co do zastosowanych programów, to chyba błędem jest używanie programów krótkich. W instrukcji czytałem, ze wtedy własnie zmywarka pobiera więcej energii niż w trybie automatycznym, około dwugodzinnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.