Skocz do zawartości
IGNORED

ZMYWARKA DO GARÓW


tomaszE

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem miesiąc temu Electroluxa. Mam znajomego, który naprawia AGD i powiedział, że Bosch i Siemens to najgorszy zakup w tej chwili, żywotność spadła strasznie. Dodał, że nieważne co kupisz bo i tak serwis Cię nie ominie. Trzeba mieć farta i trafić na dobry egzemplarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od roku i nie narzekam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Kupiłem miesiąc temu Electroluxa. Mam znajomego, który naprawia AGD i powiedział, że Bosch i Siemens to najgorszy zakup w tej chwili, żywotność spadła strasznie. Dodał, że nieważne co kupisz bo i tak serwis Cię nie ominie. Trzeba mieć farta i trafić na dobry egzemplarz.

U mnie od sześciu lat Siemens pracuje prawie codziennie. Na razie bez usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie składany w Polsce Bosch. Też bez problemów. Ważne żeby pilnować poziomu soli (i nie sypać na zapas) bo ta działa w odkamieniaczu a woda jest u nas często twarda, używać też normalnych środków do mycia a nie wynalazków. Jeżeli woda z miejscowych wodociągów jest do dupy to mogą być problemy (warto przez pierwszy okres wszystko sprawdzać m.in. filtr żywiczny). Parę parametrów wody odbija się na takich urządzeniach (podobnie jak na ekspresach ciśnieniowych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem miesiąc temu Electroluxa. Mam znajomego, który naprawia AGD i powiedział, że Bosch i Siemens to najgorszy zakup w tej chwili, żywotność spadła strasznie. Dodał, że nieważne co kupisz bo i tak serwis Cię nie ominie. Trzeba mieć farta i trafić na dobry egzemplarz.

 

Nie zgadzam się. Od 4 lat używam Miele, którego dostałem wraz z kupnem domu od poprzednich właścicieli. Bez żadnej awarii.

 

Polecam właśnie Miele, bo dobrze zmywa. Rodzice mają chyba Electroluxa albo inny podobny wynalazek, fakt kupiony już dość dawno temu, ale potrafi niedomywać naczyń, a dla mnie to mega wkurzające i dyskwalifikujące zmywarkę. Być może wśród obencych urządzeń to nie problem już, ale ja mimo wszystko sprawdziłbym jak dana zmywarka zmywa i potwierdził, że robi to dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieruję się tym co mówi serwisant z autoryzowanego serwisu :) a nie ktoś kto używa jednej zmywarki przez 4 lata. Skoro serwisant, który siedzi w tym ponad 20 lat, i tygodniowo przerabia kilkanaście zmywarek i lodówek, powiedział że jakość Boscha i Siemensa najbardziej poleciała na łeb na szyję i wskazuje na jeden z modeli Electroluxa że go warto wziąć to wybieram to na co wskazuje ten serwisant. Ja serwisuję kopiarki i też wiem który model to szajs a który nie.

 

Kolega ma zmywarkę Boscha ale chyba 10 letnią i bez żadnej awarii działa do dziś ale takich urządzeń się już nie robi. Miele, Liebherr, Smeg już się też skończył. Trafiłeś na dobry egzemplarz o czym pisałem wcześniej.

PS. Mam na działce prawie 30 letniego TV Sharpa, bez żadnej awarii działa do dziś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za rady, postanowiłem i kupiłem Boscha o którym wspomniałem powyżej

 

Czas nagli, żona wyjechała na dwu tygodniowy urlop, a ja jej chcę zrobić niespodziankę i zaplanowałem sobie generalny remont kuchni;)

 

Lp Nazwa produktu Cena (brutto) Ilość Wartość

1

Zmywarka BOSCH SMV 53L50EU

1555.90 PLN

1

1555.90 PLN

Koszt transportu 9.89 PLN

 

Łącznie do zapłaty 1565.79 PLN

 

 

Rodzaj płatności:

Pobranie/Gotówka

Rodzaj transportu:

Wysyłka kurierem

 

Dane płatnika:

 

Tomasz S

kolejowa 37 /

 

 

Dane do dostawy:

 

Tomasz S

kolejowa 37 /

 

tel. 6002

 

 

 

 

Pozdrawiamy,

MixMedia.pl

 

PS: Jaki polecacie piekarnik ( elektryczny ) i płytę indukcyjną? ( do zabudowy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekarnik - Amica- tanie części zamienne. Samodzielnie wymieniłem grzałkę od termoobiegu po 10 latach, po 12 latach po przepięciu u mnie, na wsi wymieniłem programator na koszt dostawcy energii.

Płyta indukcyjna - Whirlpool - niezawodna u mnie i córek , mam taką 70cm szerokości. Bardzo wygodna o dobrej cenie w stosunku do jakości.

Aha! płyta ta nie ma regulacji temperatury. O ile pamiętam działa też na 230 v, ja mam na 400V. Z grillowania na żeliwnym grillu postawionym na kuchence indukcyjnej innej firmy (tej nie polecę- awarie) z regulacją temperatury wychodzą rewelacyjne steki i hamburgery. Bez regulacji temperatury po podaniu zbyt wysokiej mocy rozgrzewa się za bardzo płyta i wyskakuje błąd przegrzania wyłączający kuchnię i po dobrym(drogim) steku

Grilluję na tarasie, w domu włącza się alarm przeciwpożarowy od dymu z przypiekanego mięsa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu podepnę się pod temat :) Kolega polecał piekarnik Amica oprócz modelu chyba EBI8861 bo padają panele dotykowe. Płyty też Amica. Części tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko AEG albo wyższe Electroluxy. Ale celuj w AEG, sprzęt na lata dłuuuuugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Co do Candy, to mam pralki tej firmy. Jedna ma już chyba ze 14 lat, druga 10.

Obie cały czas, mimo że już zabytkowe, działają bezawaryjnie. Aż boje się je wymienić na coś nowego, bo tu już tak różowo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi faworyci

 

-Piekarnik Amica Integra EBI8873BAA

-Piekarnik Bosch HBA 43T350

-Piekarnik Amica Integra EBI8562AA

 

-Płyta indukcyjna Bosch PIE 611F17E

-Płyta indukcyjna Bosch PIC 645F17E

 

Ma ktoś?

 

Poproszę o ciekawe propozycję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto rozpatrzyć (po przekalkulowaniu zysków ) możliwosc pracy na przyłączu do ciepłej wody.

Zawsze grzałki przepływowe mają dużą moc z apetytem na kW.Używam Bauknechta (tez wiekowy)podłaczonego pod c.w i nie obciąża już tak licznika.energii.A z uwagi na zmniejszone zuycie wody (W tym podgrzanej) mam zwkle zwroty napłaty przy półrocznych rozliczeniach.

Jedyna uwaga ze uzytkowanie na "ciepłej wodzie" nalezy wprowadzać stopniowo z uwagi na nie zawsze jakosciowe elementy z tworzyw w konstrukcji maszyny,

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie wydaje się nawet ciekawe, w moim przypadku nawet bardzo oszczędne biorąc pod uwagę, że i tak u mnie piec CO pracuje przez cały rok, tylko nasuwa się pytanie, czy będę mógł używać wszystkich programów w zmywarce jeśli temperatura w CW wynosi plus-minus 60 stopni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie jest to takie oczywiste.

Zmywarka pobiera wodę kilka razy. Oczywiście różne modele róznią się pewnie w cyklach pracy, ale chyba jest to pięć porcji wody. Zmywarka nie wszystkie te pobrania podgrzewa. Jak zapodamy wodę 60 stopni, to niepotrzebnie pójdzie nam gorąca woda na wszystkie cykle.

Dodatkowo wyższe modele zmywarek mają suszenie w trybie kondensacyjnym. Jak zapodamy ciępłą wodę, to zmywarka nie będzie potrafiła wysuszyć naczyń.

No i nie zapominajmy o trybach gdzie zmywanie odbywa się np. w temp 40 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarka pobiera wodę kilka razy. Oczywiście różne modele róznią się pewnie w cyklach pracy, ale chyba jest to pięć porcji wody. Zmywarka nie wszystkie te pobrania podgrzewa. Jak zapodamy wodę 60 stopni, to niepotrzebnie pójdzie nam gorąca woda na wszystkie cykle.

Dodatkowo wyższe modele zmywarek mają suszenie w trybie kondensacyjnym. Jak zapodamy ciępłą wodę, to zmywarka nie będzie potrafiła wysuszyć naczyń.

 

Dokładnie tak: mam sporo wody podgrzanej pompą ciepła, analiza podobna do powyższej zanegowała sens podawania jej do zmywarki kondensującej opary. Możliwy skutek: grzyb w domu.(nieskondensowana para przechodzi do domu i wykrapla się w przegrodach budowlanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Dokładnie tak: mam sporo wody podgrzanej pompą ciepła, analiza podobna do powyższej zanegowała sens podawania jej do zmywarki kondensującej opary. Możliwy skutek: grzyb w domu.(nieskondensowana para przechodzi do domu i wykrapla się w przegrodach budowlanych. <br />

 

To nie masz skutecznej WENTYLACJI???

Przy suszeniu ze zmywarki wychodzi ciepło a nie para. Chyba że masz na myśli gastronomiczną WYPARZARKĘ do naczyń wtedy odprowadzenie do kanału went.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Przy suszeniu ze zmywarki wychodzi ciepło a nie para.

Przy suszeniu z dobrej zmywarki nawet zbytnio ciepło nie wychodzi.

Ale poczytaj na czym polega suszenie kondensacyjne w zmywarkach, i będziesz wiedział o czym pisze piramidon, a co będzie miało miejsce po podłączeniu do nich wody gorącej zamiast zimnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam w wersji opisanej i nie mam żadnych problemów. A to czy jest kondensacyjne czy nadmuchem ciepłego powietrza to mi wisi. Grunt że wyjmuję czyste i suche , a żadnego "grzyba" nie ma.A w rozliczeniu zmywam prawie za frico.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

A to czy jest kondensacyjne czy nadmuchem ciepłego powietrza to mi wisi.

No Tobie wisi, ale każdemu racjonalnie myślącemu już nie. Bo jak ma zmywarkę z suszeniem kondensacyjnym, to po podłączeniu gorącej wody, będzie wyjmował mokre.

A co do ekonomiczności tego rozwiązania, to jak u mnie zmywarka podgrzeje 4 litry wody, a Ty sam u siebie taniej ale 12, to nie wiem komu mniej ubywa z portfela.

 

.A z uwagi na zmniejszone zuycie wody (W tym podgrzanej) mam zwkle zwroty napłaty przy półrocznych rozliczeniach.

A możesz mi dopowiedzieć, w jaki sposób uzyskałeś zmniejszenie ilości pobieranej wody poprzez podłączenie gorącej zamiast zimnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy suszeniu ze zmywarki wychodzi ciepło a nie para

Pójdź dziecie, ja cie uczyć każę. Akurat pierwsze moje (ukończone) studia to chemia z inżynierią chemiczną

 

Istnieją takie pojęcia jak prężność pary wodnej w określonej temperaturze,tablica psychrometryczna, wykres suszarniczy molliera. Po zrozumieniu tych pojęć dowiesz się dlaczego lepiej jest puszczać zimną wodę do kondensatora w suszarce.

No i proste zadanie

Zad. 4. Zamknięty i izolowany cieplnie od otoczenia zbiornik o objętości 2 m 3 wypełniony

jest powietrzem wilgotnym. Parametry powietrza w zbiorniku mierzone są tarczowym

manometrem sprężynowym, termometrem z suchą końcówką i higrometrem. Wskazania tych

przyrządów wynoszą odpowiednio: 0 Pa, 20 o C i 80%. Jak zmieni się wskazanie higrometru

jeżeli na skutek działania umieszczonej wewnątrz zbiornika grzałki elektrycznej mierzona

temperatura powietrza wzrośnie do 50 o C ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje a Ty z powtórką sesji wyjeżdżasz:)Suszy? - Suszy. A jak? -to chemiko-fizyka problem.

 

<br />A możesz mi dopowiedzieć, w jaki sposób uzyskałeś zmniejszenie ilości pobieranej wody poprzez podłączenie gorącej zamiast zimnej?<br />

 

Zaniejszenie dotyczy bilansu ogólnego zużycia po wprowadzeniu zmywarki względem tradycyjnego "polskiego"zmywania. Inne nacje myślą o ekonomii nawet podczas lania wody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....i stosują rozdzielne obwody wody na dolną i górną półkę.

Ale za jaką cenę. Gdzieś podniesiono cenę wody....bo ludzie zaczęli gremialnie oszczędzać. A koszty funkcjonowania wodociągów należy pokryć. Zwłaszcza administracji. Do okresowej wymiany licznika przyjechało do mnie na wieś 5 ludzi, jako fachowiec od zarządzania zadałem pytanie dlaczego? Bo: kierowca, dwóch od eksploatacji, dwóch od konserwacji. Po dwóch, bo jeden wchodzi do studzienki, drugi dla asysty. Dlaczego nie jeden z eksploatacji i jeden od konserwacji? Bo to odrębne wydziały, a kierowca to jeszcze inny pion.

I woda ma na to zarobić.W ramach autarkii buduję studnię, własnoręcznie. Przy użyciu łyżki klapowej byłem już na 19 metrach głebokości, lecz kurzawka pokrzyżowała plany.

 

No i nie zapominajmy o trybach gdzie zmywanie odbywa się np. w temp 40 stopni.

Nie wolno za długo używać tej temperatury ze względu na legionellę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Zaniejszenie dotyczy bilansu ogólnego zużycia po wprowadzeniu zmywarki względem tradycyjnego "polskiego"zmywania. Inne nacje myślą o ekonomii nawet podczas lania wody.

Teraz jasne.

Tylko dyskusja nie tyczyła się zasadności zakupu zmywarki z punktu widzenia oszczędności wody, tylko samego podłączenia gorącej wody na wejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Po zrozumieniu tych pojęć dowiesz się dlaczego lepiej jest puszczać zimną wodę do kondensatora w suszarce.

No i proste akustycznie 4. Zamknięty i izolowany cieplnie od otoczenia zbiornik o objętości 2 m 3 wypełniony

jest powietrzem wilgotnym.

Zmywarka bez pompy ciepła, ale z wbudowanym wymiennikiem powinna być zasilana zimną wodą i dla zrozumienia zjawiska skraplania, nie trzeba kończyć polibudy.

Zadanie jest z kapelusza, bo zmywarka musi być nieszczelna (posiada deflegmatory) i nie musi być izolowana termicznie. Większość zmywarek jest izolowana głównie akustycznie, jeżeli w ogóle jest izolowana...

Bosch ze swoimi produktami nie odbiega poziomem od konkurencji a w większości przypadków ją wyprzedza. Seryjnie stosuje falowniki do zasilania silników pomp i grzałki grubopowierzchniowe, których produkcji inni producenci jeszcze nie opanowali.

Zmorą wszystkich nowych zmywarek są jednorazowe pompy myjące. Są szybkie i tanie w produkcji, ale są również wrażliwe na piasek z kostek myjących i mają delikatne ułożyskowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.