Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze typy i antytypy na inne źródła informacji o tematyce HDTV


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle pozdrawia to śmieszne się robi koledzy nie widzicie tego że gość nie ma nic na wytłumaczenie na zadawane rzetelne pytania bo ja odnoszę takie samo wraże odbija piłeczkę i tyle tak możemy pisać w koło Macieja (jak to przysłowie jest)nic z tego nie będzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Jak zwykle pozdrawia to śmieszne się robi koledzy nie widzicie tego że gość nie ma nic na wytłumaczenie na zadawane rzetelne pytania bo ja odnoszę takie samo wraże odbija piłeczkę i tyle tak możemy pisać w koło Macieja (jak to przysłowie jest)nic z tego nie będzie ?

Oczywiście, że nic rzeczowego nie napisze.

Ale to pokazuje z jakim sprzedawcą mamy do czynienia.

Ja osobiście nie kupił bym nic u sprzedawcy, który udaje, że nie wie czym jest Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży.... i nie zna jej zapisów.

Tym samym za nic ma prawa konsumenta u nas w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiki, a ile najbliższych ci osób, przyjaciół znajomych (w tym ty osobiście) ma w domach akurat te tv które ty >najczęściej< polecasz lub kiedyś polecałeś na swoim forum, tj czy to się bezpośrednio z tym pokrywa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają najróżniejsze modele, różnych firm - bo to oni zawsze decydują o własnym zakupie.

Pioneera, Sharpa, Toshibę, JVC, Panasonica, Sony, Hitachi, Samsungi, Philipsy, LG.

 

Ważna jest ocena klasa cena do jakości i końcowa radość nowego właściciela.

I to co jest fatalne dla jednego może być rewelacyjne dla innego.

Każdy ma inną wrażliwość i inne potrzeby.

My staramy się wysłuchać i doradzić.Czy zawsze się udaje - nie zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>locoloco

 

Nie potrafisz odpowiedzieć na konkretnie sformułowane zapytania, ludzie pytają o A a ty odpowiadasz o B.

Co dla minie jest sygnałem aby nie mieć zaufania do twoich wypowiedzi.

 

JarekC

PS nie musisz mnie pozdrawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym już zostać papieżem niż opluwać wszystkich po kolei i to bez zdania racji.

I oczywiście upalnie bo wczoraj prawie 38 stopni) wszystkich pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ma tupet ale do puki z nim admini nie zrobią porządek pisaniem głupot tak jak jest na elektrodzi to nie ma sensu bo gość w żywe oczy pisze i z nas się śmieje a admini nic z tego nie robią nie widzicie tego

Ja dostałem upomnienie za prawdę wczoraj a on co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym już zostać papieżem niż opluwać wszystkich po kolei i to bez zdania racji.

 

 

Ale nikt wszystkich nie opluwa tylko Ciebie, a to różnica :D

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bzdury co piszę za to na elektrodzie jadą z nim równo i krótko tam admini wiedzą we głupoty pisze i wprowadza i oszukuje ludzi i jest BAN!!!

Spytaj tam ile kont utworzył ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty może sobie pisać, nikt nie jest wszystko wiedzący :D

Ale to ze na nalepce z nr seryjnym tv oraz innymi danymi, oznaczenie 50 Hz nie oznacza ilu Hz jest matryca w tv tylko to ile razy na sekundę rozłącza się prąd najprościej mówiąc.

 

A tu Pan z 35 letnim doświadczeniem, który tyle lat siedzi dziale tv i tyle lat prowadzi firmę tego nie wie.:D

 

 

Pozdrawiam Pana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło się robi .

Do testów 100 Hz i 50Hz są narzędzia i to jest w miarę prosta sprawa.

Na elektrodzie mam od kilkunastu lat jedno konto, a bana dostałem za wyrażenie:

 

Musieli by mieć Twój charakter żeby manipulować.

Dosyć! Zgodnie z umową, otrzymuje Kolega kolejne ostrzeżenie. 3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

 

Ale to spokojnie też przeżyję miałem tam już bana ponad 10 razy.

Ale szacunek dla spinacza za troskę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kalibracje robimy do serii i póki matryca się nie zmieni - nie zmienia swoich parametrów. Sprawdziliśmy to raz, teraz sprawdzamy to codziennie w Oledach Philipsa.

 

Czy oferując kalibrację na elektrodzie/hdtv taka informacja o tym, że jest to 'kalibracja do serii' się znajduje?

Pytam, bo to ciekawe, zwłaszcza w kontekście zestawiania tego czegoś z kalibracją faktycznie danej sztuki i wpisywanie obok ceny 400 zł.

 

Chyba sam taki biznes otworzę, nie brakuje kalibracji i to nawet ISF z AVForums na YT dla praktycznie każdego testowanego przez nich modelu.

Zawsze można napisać później, że to "kalibracja do całej serii".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces płynności sprawdzamy na podstawie materiałów testowych i organoleptycznie ustawiając kilka rożnych modeli w tej samej klasie cenowej lub ciut wyższej ( z pewnością nie 3 razy wyższej). Porównujemy z modelami 1oo Hz ale najbliżej klasy cenowej.

Telewizory LCD TCL- wbrew temu co próbuje im się przypisać, że są słabe i w porównaniu z Samsungiem MU8000 - bardzo słabe. To w swojej klasie cenowej na podstawie porównań , testów i opinii już setek użytkowników spełniają ich oczekiwania .

Chociaż mogą nie spełniać oczekiwania testującego.

 

Panie Krzysztofie, tu nie chodzi o to co się komu podoba, a co nie. Chodzi o zwykłą ludzką rzetelność, tudzież wiedzę, którą osoba (z 35 letnim doświadczeniem jak się sam Pan nazywa) powinna nabyć na początku, ponieważ jest elementarna. Jeden z tych elementów zawiódł. Odwołam się jeszcze raz do słów:

 

"Nigdzie słowem nie jest napisane, że upłynniacze są regulowane w menu - nigdzie. To własna interpretacja "specjalistów"

Inżynierowie z poziomu procesorów i oprogramowania spowodowali,że ma lepszą płynność niż inne modele. Dlatego 99% jest zadowolonych bardzo z zakupu TCLa."

 

I proszę o wyjaśnienie konkretnie tego, ponieważ mowa o upłynniaczu, czy to wewnętrznym, czy regulowanym jest jawną bzdurą. By rozwiać wątpliwości zapraszam do testu empirycznego obsługi materiału 24 fps:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Tu ewidentnie nie ma miejsca jakakolwiek interpolacja klatek obrazu, która wiązałaby się z obecnością upłynniacza. Przypomnę, że tą samą metodą posługiwałem się podczas dyskusji o ilości herców w telewizorze Samsung, gdzie tylko Panu znane testy wykazały, że miał 60Hz, a w rzeczywistości miał 120. Proszę wybaczyć tą złośliwość, ale przecież to jest tak oczywiste, jak rozróżnienie skrzyni automatycznej od manualnej w samochodzie. Czy wyobraża ktoś sobie, by recenzent ze świata moto nie wiedział, czy jedzie "automatem" czy "manualem"?

 

 

Brnąc dalej w dyskusję wytłumaczę z czego może wynikać pozornie lepsza płynność filmów w TCL C70. Paradoksalnie z dłuższego czasu reakcji matrycy, czyli tego co przeszkadza mu w sporcie. Im dłuższa reakcja, tym większe rozmycie (w poście do którego zalinkowałem jest gif i widać, że czas przejścia klatek jest bardzo długi). Im większe rozmycie tym także wrażenie lepszej płynności. Właśnie z tego powodu w szkołach filmowych uczą by panoramować kamerą z większym rozmyciem (dłuższą ekspozycja). Ot co.

 

Kalibracje robimy do serii i póki matryca się nie zmieni - nie zmienia swoich parametrów. Sprawdziliśmy to raz, teraz sprawdzamy to codziennie w Oledach Philipsa.

 

Mam pod ręką kilkaset protokołów kalibracyjnych i w żadnym z nich nie pokrywają się ustawienia na tych samych modelach. Podważam więc wiarygodność tychże testów. W takim wypadku byłoby to stawianie się w pozycji mądrzejszego od sztabu inżynierów z fabryki, którzy opracowali wstępne ustawienia każdego TV. Kalibracja jest po by zniwelować różnice pomiędzy egzemplarzami. Opisany wyżej proces tego nie robi - więc kalibracją się nie może nazywać. To nie jest moje prywatne zdanie. Stoi za nim nauka niesiona przez światowej klasy specjalistów, chociażby organizacji THX, oraz Imaging Science Foundation. Na ten temat od innych:

 

1. David Mackenzie (były szef testów HDTVTest):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2. Michael Chen (były instruktor THX):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3. Portal RHT, empiryczne testy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

4. Pełny artykuł mojego autorstwa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A inni mogą mieć własne zdanie i ja to szanuję i nie opluwam innych i nie pozwolę aby ktokolwiek na naszym portalu obrażał HDTV POlska - mianem Obora !

 

Gratuluję poczucia humoru :) W jaki sposób miałby ktoś obrazić portal HDTVPolska na portalu hdtv.com.pl, skoro w tymże miejscu po wpisaniu wyrazu "HDTVPolska" jest on automatycznie cenzurowany i zastępowany gwiazdkami? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu ktos merytorycznie udowodnil Kikiemu ze wciska ludziom shit, bo szczerze od dluzszego czasu to juz tego "pocoloco" czytac nie moglem, a odbijanie pileczki stalo na zalosnym poziomie, brawo panie Koper

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mam pod ręką kilkaset protokołów kalibracyjnych i w żadnym z nich nie pokrywają się ustawienia na tych samych modelach. Podważam więc wiarygodność tychże testów.

 

Panie Macieju, z calym szacunkiem (jestem bezstronny i z kalibracja nie mialem nigdy doczynuenia) ale...

 

Czy jest pan w stanie udowodnic ze istnieje znaczaca roznica w TV tej samej marki modeli i NUMERU SERII? O co chodzi.

 

Jak kupuje plytki do salonu Arkesia Bege w poniedzialek z castoramy, zabraknie mi kilka sztuk i w piatek ide dokupic dwa kartony. Te z piatku znaczaca roznia sie odcieniem od tych z poniedzialku. Ten sam model i producent a jest roznica.

 

Tak samo Telewizorami, moze byc ten sam telewizor ale rozumiem ze bedzie inna kalibracja.

 

ALE..... plytki ktore kupilem w poniedzialek wszystkie sa takie same, dlaczego? Bo wytworzone byly tego samego dnia, w tym samym mikroklimacie, przez te same osoby, na tej samiej linii w tej samej fabryce reasumujac BYLY WYKONANE W TYM SAMYM CZASIE Z TEJ SAMEJ PARTII PODZESPOLOW i sa identyczne.

 

Czy nie jest (nie moze byc) tak samo z matrycami telewizorow? Czy robiles test jaki wykonal Kiki? Czyli tv z tej samej serii? Czy wyniki byly rzeczywiscie rozne?

 

 

Zawodowo zajmuje sie nadzorem produkcji wyrobow stalowych dokladnosci w dziesiatkach mikrometrow i jak ustawia sie linie to detal za detalem wychodzi identyczny i w miare niszczenia sie "linii" wyroby z rana roznia sie od tych wyprodukowanych wieczorem. Ale w tej samej minucie sztuki sa identyczne i nie ma sposobu znalezienia roznic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest pan w stanie udowodnic ze istnieje znaczaca roznica w TV tej samej marki modeli i NUMERU SERII? O co chodzi.

 

Można udowodnić zarówno, że są różnice, jak i że ich nie ma. W produktach stalowych sprawa jest prostsza jak mniemam, jednak na to co trafia na ekran ma wpływ kilka części w telewizorze. Główne z nich to oczywiście panel lcd, ale zaraz za nim diody led i dyfuzor (lgp). Jeśli wszystko zostałoby wyprodukowane po sobie to zapewne różnice w obrazie były by nieistotne dla odbiorcy, ale co gdyby akurat po danym numerze w serii nastąpiła zmiana komponentu? Byłem w trzech fabrykach i żadna z nich nie produkowała paneli LCD w tej samej lokalizacji, więc nie ma podstaw by tak zakładać. A nawet jeśli matryce dałoby się zweryfikować to pozostaje kwestia źródła światła, dyfuzora... Te komponenty mają także swoich poddostawców (często kilku), swoje serie. Tutaj druga strona dyskusji sama pokazała jakim sprzętem się posługuje (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i nie posiada spektrometru, którym mogłaby zweryfikować ewentualne zmiany.

 

Były takie telewizory, który kalibrowałem dziesiątki sztuk (ot choćby Samsung KS7000, Sony XD93, LG B6) i analizując protokoły widzę, że bywały bliźniacze sztuki, ale i takie, które różniły się na bieli o dE2000 = 10 (!), czyli jak dzień do nocy przy tych samych ustawieniach. Przenosząc to na Twoją branżę to jakby sobie ustawić linię do mikrometra na jednym surowcu, a następnie wprowadzić kilka zmiennych i wesoło oczekiwać, że się będą zgadzały (nie mając jednocześnie przyrządu do weryfikowania ich z osobna). Tzn. można, ale nie nazywajmy tego kalibracją, ponieważ wypacza to znaczenie tej usługi i działa na szkodę branży. Podobnie jak pisanie o nieistniejących upłynniaczach ruchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Można udowodnić zarówno, że są różnice, jak i że ich nie ma. W produktach stalowych sprawa jest prostsza jak mniemam, jednak na to co trafia na ekran ma wpływ kilka części w telewizorze. Główne z nich to oczywiście panel lcd, ale zaraz za nim diody led i dyfuzor (lgp). Jeśli wszystko zostałoby wyprodukowane po sobie to zapewne różnice w obrazie były by nieistotne dla odbiorcy, ale co gdyby akurat po danym numerze w serii nastąpiła zmiana komponentu? Byłem w trzech fabrykach i żadna z nich nie produkowała paneli LCD w tej samej lokalizacji, więc nie ma podstaw by tak zakładać. A nawet jeśli matryce dałoby się zweryfikować to pozostaje kwestia źródła światła, dyfuzora... Te komponenty mają także swoich poddostawców (często kilku), swoje serie.

 

Były takie telewizory, który kalibrowałem dziesiątki sztuk (ot choćby Samsung KS7000, Sony XD93, LG B6) i analizując protokoły widzę, że bywały bliźniacze sztuki, ale i takie, które różniły się na bieli o dE2000 = 10 (!), czyli jak dzień do nocy przy tych samych ustawieniach. Przenosząc to na Twoją branżę to jakby sobie ustawić linię do mikrometra na jednym surowcu, a następnie wprowadzić kilka zmiennych i wesoło oczekiwać, że się będą zgadzały (nie mając jednocześnie przyrządu do weryfikowania ich z osobna). Tzn. można, ale nie nazywajmy tego kalibracją, ponieważ wypacza to znaczenie tej usługi i działa na szkodę branży. Podobnie jak pisanie o nieistniejących upłynniaczach ruchu.

 

Czyli przyznajesz ze teoretycznie jest taka mozliwosc. Piszesz ze byles w fabrykach to napewno pokazali ci sposob w jaki przyjezdza towar na linie. NIE MA TAKIEGO CZEGOS ZE PODZESPOLY SA KAZDY Z INNEJ SERII. Podzespoly takze na 100% przyjezdzaja seriami i serie sa montowane w kolejne serie.

Takiego dzialania wymaga caly cykl. Product Life Menager. Dam se lape uciac z producenci tv kozystaja z takich samych systemow zarzadzania jak w automotive. Just In Time, Kanban, Systemy Toyoty - dla azjatow to jak Biblia. (Nie mylisc z samochodami toyoty) a to wszystko kreci sie wokol kontroli, produkcji, dostaw w SERIACH.

 

No ale to tylko pusta - nic nie znaczaca teoria. Ale wcale bym sie nie zdziwil, gdyby kupujac 5 telewizorow o numerach seryjnych kolejnych po sobie i wszystkie 5 telewizorow mialyby taka sama kalibracje. Nawet uwazam ze to wysoce prawdopodobne.

 

Skoro robiles kalibracje kilku tysiecy tv, to moze znajdziesz te 3 - 5 kalibracji ktore maja numery seryjne nastepujace po sobie (wysoce zblizone) i pokazalbys jak wygladaja roznice?

Mysle ze to by "zamknelo temat identycznych kalibracji".

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wszystko jest możliwe. Nawet zepsuty zegar pokazuje dobrą godzinę dwa razy na dobę.

Gdy przejdziemy jednak do praktyki to nadal utrzymuję to co napisałem wcześniej. Protokoły własne analizowałem pod tym kątem dłuższy już czas temu i nie znalazłem takich podobieństw, ale tutaj wiadomo, można by złożyć na różny czas pracy przed kalibracją. Najlepszym materiałem do analiz są za to ścianki złożone z ekranów digital-signage, które czasami mam okazje kalibrować. Większość lub wszystkie z nich mają następujące po sobie numery seryjne i pracują w tych samych warunkach taki sam czas. Mimo tego w balansie bieli różnica na suwakach może wynosić 3 - 5% i jest to mało, ale nie na tyle mało, by były zupełnie identyczne. Jak też mniemam tego typu monitory są lepiej przeselekcjonowane niż TV, chociażby dlatego, że są dedykowane do pracy ciągłej 24/7.

 

Posiadam zarówno certyfikat ISF jak i THX level 2. Podczas szkolenia kwestia propagowania ustawień była poruszana i nie było wyjątków dla podobnych numerów seryjnych. Jeśli najbardziej profesjonalne organizacje tego zabraniają, a nadmienię tutaj, że zarówno jedna jak i druga bierze udział przy produkcji TV, nadając im swoje certyfikaty (i dedykowane tryby obrazu) to czemu miałbym podważać ich zdanie? Inni czołowi kalibratorzy ze świata również je dzielą, po eksperymentach do których linkowałem powyżej.

 

Wiesz co zamknie temat identycznych kalibracji? Empiryczna weryfikacja jednej z nich, czego nie omieszkam zrobić, gdy "wpadnie mi w ręce" taka sztuka :) Wtedy możemy wrócić do tematu. Na obecną chwilę czekam na odpowiedź ws. upłynniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu tak pusto i cicho?

Maciej schował do wora Kikiego i ten juz nie wie co pisać?

35 doświadczenie a tu brak argumentów.

A tak się mądrzył, a tu proszę, siedzi cicho cichuteńko.

 

Pozdrawiam Cię Łysy :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.