Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze typy i antytypy na inne źródła informacji o tematyce HDTV


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.08.2017 o 10:08, gość napisał:

Ma odpoczynek, za ciągłe bezsensowne zaśmiecanie tematu pozdrowieniami.

Ciebie też proszę, żebyś więcej go nie prowokował. Piszmy na temat. Od pozdrownień to są facebooki itp. Nie daj się prowokować.

 

Szkoda, bo chętnie bym zobaczył co ma do powiedzenia ws. upłynniaczy i kalibracji. Można powiedzieć, że mu biznes ratujesz, bo może pisać nadal o super upłynniaczach z myślą, że nie miał jak tutaj odpisać i nie wie, że sytuacja się rozwinęła przeciwko niemu. :P

 

Btw. Rozumiem, że jakby osoba kupiła od Kikiego TCL C70 z zapewnieniami o bardzo dobrych upłynniaczach to ma prawo zwrócić TV na warunkach takich, że to sprzedawca pokrywa w pełni koszty wysyłki na podstawie niezgodności z umową. Natomiast nawet jeśli potwierdzi, że to jego konto, to przecież może napisać, że akurat tę wiadomość wysłała jego niepełnoletnia siostrzenica i on tej wiadomości nawet na oczy nie widział a zatem nigdy nie zapewniał o bardzo dobrych upłynniaczach w tym modelu TCL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Miał możliwość przez długi czas się wytłumaczyć. Nie odpowiadał jednak na żadne pytanie, tylko wygłaszał swoje oświadczenia i wszystkich bezsensowanie pozdrawiał.

 

Nie może się sprzedawca tłumaczyć, że to ,, jego siostrzenica''. Kupujący tego przed zakupem nie wie, że to był ktoś inny. Jeśli w sklepie, od sprzedawcy ( z jego konta na forum) dowiedział się, że TV ma jakieś funkcje, których potem jednak nie ma, to ma pełne prawo taki TV w ramach rękojmi.

Mało tego, przecież na początku jego klienci dostawali TV z wydumanymi parametrami na papierze. Potem przyznał się do ,, pomyłki podczas kalibracji''. Te osoby też mają pełne prawo oddać te TV jako towar niezgodny z umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ masz rację.

A ta jego niby pomyłka to żadna pomyłka.

Celowa zagrywka i tyle.

 

Myślicie że czemu nie ma tego Tcl w sklepach?

Jest to proste.

Dali je Kikiemu aby je opychał, a ludzie je testowali i zgłaszali błędy w sofcie.

I to taki uczciwy sprzedawca.

 

Jeszcze jak mu coś wytkniesz palcem na jego forum to dostajesz Bana i tyle, tyle ma szacunku do ludzi.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

,, Obiektywizmu'' na forum hdtv.com ciąg dalszy.

W temacie o ciekawym oledzie TP Vision z logo Philipsa toczy się dyskusja jaką ma matrycę.

Czy z 2017 czy jednak starszą z 2016r. Informacje w necie są sprzeczne.

 

kiki pisze zdecydowanie, że te TV mają matryce z 2017r.

 

Zamieściłem już dwa razy post o takiej treści:

 

,,Skoro tutejszy sklep pisze, że to matryca 2017 to sprawa wydaje się czysta.

Wygląda na to, że to bardzo dobry zakup.

Gdyby się okazało, że jednak starsza, to zawsze można taki TV oddać jako niezgodny z umową w ramach rękojmi.''

 

No i już dwa razy bez słowa wytłumaczenia zniknął:-)

Czego się kiki boi? Co mu w tym poście nie odpowiada? No bo raczej niezgodny z regulaminem nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem bana za to, że negatywnie wypowiedziałem się na temat słuchawek JBL :) Baltazar Gabka czy jakoś tak to pracownik od Loco czy jego kolejne wcielenie? Na klawiaturze ma ustawione pod CTRL+V markę JBL i Harman. Nic innego nie poleca :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

To kolejny przykład jak wiarygodnym źródłem informacji jest forum hdtv.com

W temacie o ciekawym modelu Philipsa z ekranem OLED kiki pisze:

 

,,Wszyscy którzy otrzymali do tej pory - piszą w samych superlatywach.''

 

Zadałem mu pytanie gdzie można te pochlebne opinie przeczytać. Oczywiście zero odpowiedzi, natomiast mój post bez słowa uzasadnienia został zlikwidowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ a na co Ty liczysz?

Na to ze będzie uczciwym sprzedawcą? :D

Będzie obiektywnie podchodził do tematu?

Wystarczy zobaczyć jego testy tv na czym polegają.

Taki test to ja w szkole podstawowej mógłbym przeprowadzić.

 

Tcl dzięki jego forum testuje swój bubel.

Wciskają to ludziom i czekają na efekty.

Niby coś aktualizacjami poprawiają, ale niektórzy piszą ze te aktualizacje nic nie wnoszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiki skompromitował się już tyle razy, że nawet nie ma sensu z nim dyskutować. Facet nie ma bladego pojęcia o kalibracji i pisze takie banialuki na jej temat, że aż wstyd byłoby mi się pod tym podpisywać imieniem i nazwiskiem. No ale interes się kręci, nieświadomi kupują. Szkoda tylko, że ta "profesjonalna kalibracja" często wprowadza więcej złego niż dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wstawił jakieś zdjęcia Tcl i Panasonica po ich kalibracji, na zdjęciach ewidentnie widać ze facet ma fioletowe czy różowe włosy a na Panasonicu są normalnego koloru :)

Dodatkowo facet ma czerwony ryj jakby z tydzień chlał, a na Panasonicu jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Uwaga, Maciej Koper poddał analizie najnowsze kalibracje z portalu Kikiego i stwierdził że jest to totalna fuszerka bez pojęcia o temacie :

 

''Ktokolwiek wykonał tę "kalibrację" nie ma zielonego pojęcia o tym co robił. Popełnione zostały kardynalne błędy''

 

''Szczerze jestem w ciężkim szoku, że osoba prowadząca duży portal i sklep, czy też "zewnętrzna firma" z której korzysta potrafi robić taką fuszerkę. Możecie twierdzić, że nie powinienem zabierać głosu jako strona w dyskusji, ale ja nie mogę przejść obojętnie obok takiego partaczenia pod przykrywką profesjonalnej kalibracji.''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u niego 5 telewizorów. Ceny dostałem dobre to wziąłem, z tą kalibracja już się jorgłem ze coś jest nie halo gdy w 3 tych samych Panasach parametry na kalibracji były takie same.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wpisy poruszające te kwestie w temacie na HDTV Kikiego wyleciały ?

Pisał tam m.in. HQ i pepka, oba posty usunięte.

 

Temat to:

"Kalibracja sprzętem profesjonalnym Calman 5 dla niebieskich członków forum !"

 

Można pisać frazę w Google + HDTV i temat jest wyświetlany bez potrzeby przeglądania forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku ma skasowane konto lub sam usunął (nie wiem szczerze mówiąc), widnieje tylko jako "gość". Czy w takiej sytuacji zakaz nadal obowiązuje? Ktoś wie może?

 

Jakby nie było osoba, która zakaz dała już na forum nie istnieje więc logicznie patrząc zakaz powinien przestać obowiążywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak. Bo skoro autor watku ma pretensje ze jego posty sa usowane w watkach Kikiego. A na tym forum robi dokladnie to samo. Nie pozwala na jakakolwiek linie obrony. Wiec zachowanie nawet gorsze, bo "atakuje" druga osobe ale nie pozwala na obrone... no ale kazdy robi jak chce.

 

Ja sie w temat tv nie bede mieszal. Napisalem posta poniewaz polowa uzytkownikow ma sapy ze loco sie "zaszyl" i "nie odzywa" w watku. Wiec uznalem za stosowne aby wytlumaczyc dlaczego.

 

Koniec tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W sumie tak. Bo skoro autor watku ma pretensje ze jego posty sa usowane w watkach Kikiego. A na tym forum robi dokladnie to samo. Nie pozwala na jakakolwiek linie obrony. Wiec zachowanie nawet gorsze, bo "atakuje" druga osobe ale nie pozwala na obrone... no ale kazdy robi jak chce.

 

Ja sie w temat tv nie bede mieszal. Napisalem posta poniewaz polowa uzytkownikow ma sapy ze loco sie "zaszyl" i "nie odzywa" w watku. Wiec uznalem za stosowne aby wytlumaczyc dlaczego.

 

Koniec tematu.

Co za bzdura. Kiki jedyne co robił to "pozdrawiał". Nie odpowiadał na żadne pytania rzeczowo, tylko kręcił w swoim stylu robiąc z siebie ofiarę jak to go wszyscy "opluwają". Wracaj do jego piaskownicy jak masz takie rzeczy pisać.

 

Na elektrodzie też za darmo bana nie dostał ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Firma Panasonic od 2018 wprowadza podświetlanie tylne (backlights) do 80% swoich modeli tv w związku z tym że mają zamiar instalować jak najwięcej własnych elementów zamiast tak jak wcześniej kupować gotowe matryce wraz z ich podświetlaniem. I właśnie ta oszczędność (niższe koszty zakupu) związana z tym że sami będą teraz instalowali podświetlanie pozwoli na zastosowanie lepszego jakościowo podświetlania niż to typowe krawędziowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.. jak czasy sie zmieniaja, juz molochy wracaja do tego aby samemu produkowac a nie tylko skladac xD

 

W przemysle metalowym w dalszym ciagu jest tendencja aby "nic nie robic" tylko montowac. Oczywiscie jezeli sie ma marke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawił się taki test:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Tym razem na forum kikiego pojawił się ciekawy wątek, a mianowicie chodzi o to że klientowi w sklepie odmówiono porównania lepszego ale mniejszego tv z gorszym ale większym ,co ciekawe ta osoba przyznała że :

 

''Z chciwości i braku możliwości prezentacji. Oraz pod jego zachwaleniami wielkości. Uległem wzięciu czegoś większego...!

 

''jak prosiłem o podłączenie do tv naziemnej czy jakiego kolwiek sygnału. To mnie wyśmiał- że nie będzie takich żeczy robił''

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Warto zwrócić uwagę na kolejny ciekawy przypadek na forum-sklepie hdtv.com.pl

Kiki nie raz tam wtrącał swoje uwagi w stosunku do osób, które miały problemy z reklamowaniem wadliwego sprzętu zakupionego w innych sklepach.

Często na tę okoliczność możemy przeczytać:,, gdybyś kupił u nas sprawę miałbyś załatwioną od ręki''.

Chyba nie zawsze jest tak gładko i różowo.

Niedawno użytkownik @gustdelf opisał proces reklamacji swojego 65PUS8102/12 kupionego w sklepie kikiego.

Zgłoszenie reklamacyjne wpłynęło do sklepu 03-08. Sklep nie udzielił w ustawowym terminie odpowiedzi na to zgłoszenie.

12-10 został zmuszony do opisania sprawy na forum i postraszeniu zgłoszenia do UOKiK-u, ponieważ jak sam pisze wykonał do kikiego 50 połączeń telefonicznych, wysłał 30 wiadomości na priw i ciągle mimo upływu dwóch miesięcy miał zepsuty TV w domu.

Po upublicznienia sprawy reklamacja już poszła gładko i 18-10 forumowicz napisał, że sprawa została wreszcie załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.