Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do 3000 pln


Exciter555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Planuje zakup zestawu stereo jako prezent dla mojego brata. Posiada on kilkaset plyt cd , jednak wieza na jakiej slucha , raczej nie jest najwyzszych lotow (Panasonic SA-AKX52 ), to tez dlatego na jego 30 urodziny chce mu kupic jakis lepszy zestaw. Planuje przeznaczyc na to 3000 pln. WIem , ze w tej cenie napewno nie kupie nie wiadomo czego, ale mysle ze znajdzie sie cos co bedzie lepiej gralo niz jego obecny sprzet. W tych sprawach jestem amatorem , jednak po przewertowaniu wielu stron moj wybor padl na :

 

Mini wieza:

1. Pioner P1

2. Denon Dra-Dcd-F109

 

lub

 

Zestaw :

1. Denon Pma - 520ae + Dcd-520 ae i do tego jakies kolumny podlogowe (tylko jakie?)

2. Pioneer A30K + N30 i do tego jakies kolumny podlogowe ( oczywiscie jakie to juz nie wiem)

 

Muzyka ktorej slucha to : Heavy Metal, Hard Rock, czasem Rock and Roll (lata 60)

Pokoj - okolo 20 m2

Miejsca ma dosc duzo wiec moga to byc kolumny podlogowe bez problemu.

Co do dzwieku to wiem , ze lubi dynamike, dobry sopran jak i bas.

 

Nie wiem , czy te zestawy co podalem nadaja sie do tej muzyki wiec prosze o wszelkie porady odnosnie owego sprzetu.

WIem , ze uzywany sprzet w tej cenie bylby o klase wyzej , jednak bedzie to prezent wiec chcialbym aby byl nowy.

 

Pozdrawiam ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety wyjdzie takie tanie brzmienie.

Za 3000 zł można kupić dobrze grający sprzęt używany. Rozumiem że skoro to prezent dla brata to używane odpada - więc będzie grać raczej słabo.

Więc z nowych - kup wyższy model Yamaha Pianocraft i do tego subwoofer aktywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

mamy taki zestaw w ofercie, jednak zaproponowałem jednak trochę inną konfigurację. System oparłbym na elektronice Denon PMA-520AE / DCD-520AE lub Yamaha A-S300 / CD-S300 oraz zestawie polskich kolumn Pylon Audio Pearl 25. Zestaw taki zagra zgodnie z wymaganiami i spokojnie dobrze nagłośni pomieszczenie.

Jeśli jest taka możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dostać już coś sensownego. Jako elektronikę polecam Pioneer A20 / A30 lub Yamahe AS 300, grają równiej od Denona z serii 5xx. Z kolumn Pylony, STX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Cambridge Audio serii Topaz? W Hi-Fi i Muzyka 2013/10 jest całkiem pozytywna recenzja. Kompletny zestaw w najtańszej wersji kosztuje niecałe 1800 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje panowie za wypowiedzi i naswietlenia mi tematu. Postanowilem ,ze zwieksze budzet tak do 3500 pln. Troche czytajac o sprzecie i dzieki waszym opiniom wybralem cos takiego:

 

Zestaw nr 1

Pioneer A 30 + Pd 10 + Pylon Audio Pearl 25

 

Zestaw nr 2

Yamaha AS 300 (badz AS 500 za lekka doplata) + CdS300 + Pylon Audio Pearl 25

 

Co o tym sadzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba systemy są charakterem diametralnie różne. Pioneer jest mniej dynamiczny rysuje dźwięk delikatną kreską ale brzmienie jest bardziej wyważone i zróżnicowane. Yamaha gra bardziej skrajami pasma i brzmienie jest mniej barwne i zróżnicowane. Brzmienie Yamahy może przez pierwszą chwilę omamić ale przy dłuższym odsłuchu można bardziej docenić Pioneera. Natomiast poziom grania jest na podobnym pułapie a wybór zależy od indywidualnych preferencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Planuje zakup zestawu stereo jako prezent dla mojego brata. Posiada on kilkaset plyt cd , jednak wieza na jakiej slucha , raczej nie jest najwyzszych lotow (Panasonic SA-AKX52 ), to tez dlatego na jego 30 urodziny chce mu kupic jakis lepszy zestaw. Planuje przeznaczyc na to 3000 pln. WIem , ze w tej cenie napewno nie kupie nie wiadomo czego, ale mysle ze znajdzie sie cos co bedzie lepiej gralo niz jego obecny sprzet. W tych sprawach jestem amatorem , jednak po przewertowaniu wielu stron moj wybor padl na :

 

Mini wieza:

1. Pioner P1

2. Denon Dra-Dcd-F109

 

lub

 

Zestaw :

1. Denon Pma - 520ae + Dcd-520 ae i do tego jakies kolumny podlogowe (tylko jakie?)

2. Pioneer A30K + N30 i do tego jakies kolumny podlogowe ( oczywiscie jakie to juz nie wiem)

 

Muzyka ktorej slucha to : Heavy Metal, Hard Rock, czasem Rock and Roll (lata 60)

Pokoj - okolo 20 m2

Miejsca ma dosc duzo wiec moga to byc kolumny podlogowe bez problemu.

Co do dzwieku to wiem , ze lubi dynamike, dobry sopran jak i bas.

 

Nie wiem , czy te zestawy co podalem nadaja sie do tej muzyki wiec prosze o wszelkie porady odnosnie owego sprzetu.

WIem , ze uzywany sprzet w tej cenie bylby o klase wyzej , jednak bedzie to prezent wiec chcialbym aby byl nowy.

 

Pozdrawiam ...

to kup używane Paradigmy i wzmak Nada na przykład, a najlepiej Roksana KA-1 MKIII na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie. Po paru dniach "nasluchow":) sprzetu u mojego brata stwierdzilem ,ze sobie tez cos takiego sprezentuje. Denon Pma 720 ae + Denon Dcd ae za 1700 zl. - nowka. Dlatego sie pytam jak to zagra w stosunku do Pioneer A30 + Pd10 + MA BX2 mojego brata. Tyle ,ze ja dokupie jakies podlogowki do 2000zl. Muzyka ta sama. Pokoj okolo 18 m2

 

Denon dcd 720 ae mialo byc, zjadlo mi cyferki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Czy wiecie gdzie nowy zestaw Denona PMA-720AE + DCD-720AE można za taką kwotę kupić? W polskich sklepach internetowych to ponad 2tyś zł z gwarancją PL amazon uk około 2tyś zł

 

Rozważam jeszcze Onkyo A-9050 + C-7030 oraz Pioneer A-30 lub A-50 + PD-30

Mam już Paradigmy Mini Monitor v7 pod nowy zestaw, grają tymczasowo z Yamaszką PC E810

Słucham głównie rocka i reggae

 

Który z tych zestawów polecacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer jest ciekawszym wyborem od Denona PMA 720, Denon gra relaksacyjnie, natomiast Pioneer bardziej przestrzennie i z emocjami.

Onkyo 9050 to wyższy model od Serii 7 Denona. Jest także droższy. Wtedy możesz myśleć już o NAD 326 BEE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo A-9050 oprócz zintegrowanego DACa dużo przewyższa w konstrukcji i brzmieniu tego Denona?

A przy Pioneerze duża jest różnica między A-30 i A-50?

 

Onkyo z amazona de kosztuje ponizej 1300zł z dostawą

Do tego Onkyo CD C-7030 <700zł

 

Pioneer to A30/A50 + PD-30, razem 2-2,5 tys zł w Polsce

 

Te zestawy biorę pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy Onkyo a Denonem różnica jest znacząca w dźwięku. Klasa jest tu innym kryterium. One grają zupełnie inaczej.

Niestety tak Pioneer A 30 to ostatni model pracujący w klasie AB natomiast Pioneer A50 to czysta klasa D. Słyszalne, wiele osób uważa że tak.

 

Mam nadzieję że ten wybór nie daje Ci spać po nocach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wiecie gdzie nowy zestaw Denona PMA-720AE + DCD-720AE można za taką kwotę kupić?

Nigdzie, kolega kupił pewnie nowy ale tzw refurbirshed, czyli naprawiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.