Skocz do zawartości
IGNORED

Pomocy! Hi-Fi w prezencie dla żony (ok. 5 000 zł)


Aquos

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli podpięcie komputera (czyt. odtwarzanie muzyki z plików zapisanych na dyskach) nie jest sprawą prostą i oczywistą? Co krok to komplikacja... A sądziłem, że sprawę upraszczam... :(

 

Jeśli rezygnujesz z gramofonu, ale musisz sprzęt podpiąć pod komputer, to w zasadzie nie upraszczasz, ani nie utrudniasz ;) Po prostu zamiast jednego klocka musisz kupić inny. Zamiast odtwarzacza sieciowego może to być też DAC. I spinasz go po analogu do wzmacniacza, natomiast do komputera np. usb. Chodź niektórzy mogą zarzucić, że to nie ta epoka ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciesz puszczać muzykę ze źródeł cyfrowych (np Komputer, odtwarzacz DVD, BLUE-RAY, stare CD) to wystarczy wzmacniacz z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo analogowym np. Marantz PM6005 a reszte dać na kolumny. Co do kolumn to podtrzymuję Melodika BL40 ponieważ miałem je z marantzem i wiem jak to grało (wcześniej nazywały się Roth Audio OLI 40 - popatrz sobie opinie w internecie na ich temat).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób odtwarzasz muzykę na kompie? Zapewne jakiś program foobar albo inny winamp. Wystarczy optykiem lub usb podłączyć PC do wzmacniacza z przetwornikiem DAC i po ptokach.

 

Qqurydza dobrze pisze - rozumiem, że do odtwarzania plików używacie kompa, a nie, że macie jakiś dysk czy NAS na którym są zapisane pliki do których potrzebujesz playera sieciowego. Dlatego wydaje mi się, że w podanym budżecie najlepiej byłoby się Tobie zaineresować zewnętrznym DAC, który pozwoli podpiąć kompa do stereo po usb albo optyku. Takiego daca można kupić nowego lub używanego - jeśli będzie w b. dobrym stanie, to nawet nie zauważysz, że to nie nowy (to jest po prostu pudełko, które najczęściej się stawia na szafce i go nawet nie dotyka, więc ślady użytkowania sa minimalne, jesli jakikolwiek w ogóle). Z tanich dobrze grających z kompem zawsze polecano rDaca od Arcama. Taki DAC da ci elastyczność, bo przy ograniczonym budżecie i mnogości opcji muzyki z pc/plików na razie dalej bym w temat nie wchodził, bo się to wszystko skomplikuje po prostu. Jak odtwarzacz CD jakiś podstawowy model jako transport (albo nawet ten, który już posiadasz, jeśli ma wyjście optyczne) i powinno być dobrze.

Kolumny przynajmniej, tak jak radzili Koledzy kupiłbym używane (zresztą inne elementy też - naprawdę audio kilkuletnie w dobrym stanie się nie niszczy), choć zależy jakie preferencje ma Twoja żona (i podejście) i czy może to zaważyć na jej radości z systemu. Jeśli ceni jakość, to doceni fakt że kupisz lepsze a używane. Ale to już Ty sam wiesz najlepiej (nikt nie zna Twojej kobiety tak jak Ty, a z kobietami - wiadomo - różnie ;) ).

 

Jeśli chciesz puszczać muzykę ze źródeł cyfrowych (np Komputer, odtwarzacz DVD, BLUE-RAY, stare CD) to wystarczy wzmacniacz z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo analogowym np. Marantz PM6005 a reszte dać na kolumny.

Pozdrawiam

 

Też mądra wypowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz jest piękny - bardzo mi odpowiada jego design (i żonie też z pewnością przypadłby do gustu). Ale PM6005 jest nieco drogi (szczególnie, że do kompletu chciałbym odtwarzacz CD). Czy model PM5005 też spełni zadanie, czy już niestety nie? Czy coś stoi na przeszkodzie (albo logice), by spiąć ze sobą PM6005 (jeśli to niezbędne minimum) z CD5005? Czy to ma w ogóle jakieś znaczenie, że jeden element będzie z serii 6 a drugi 5?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma to znaczenia. Możesz tak zrobić albo możesz poszukać modelu 6004 który właśnie wychodzi i mozna go kupić w dobrej cenie. Tylko że z tego co pamiętam on nie ma wbudowanego DAC, musiałbyś wówczas dokupić zewnętrzny np. taki NuForce air DAC jaki wcześniej Ci proponowałem no ale wtedy i tak zbliżasz się cenowo do 6005.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5005 nie ma DAC. Ale jeśli chodzi o 6005 to pytanie jakie masz wyjścia w komputerze, bo ten wzmacniacz ma wejście cyfrowe optyczne i współosiowe. Nie ma USB...

 

W starszych seriach była wyraźna różnica na korzyść modeli 60.. w stosunku do 50.., ...tak piszą w fachowej prasie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquos, pytanie brzmi, czy wiesz co to jest dac? Zakładając, że nie wiesz - dac (przetwornik cyfrowo analogowy) to urządzenie, które przekształca sygnał z cyfrowego na taki, który możesz podpiąć do wzmacniacza, czyli analogowy. Zakładając, że kupujesz zewnętrzny dac, można (w pewnym sensie) powiedzieć, że nie potrzebujesz odtwarzacza cd. Z komputera podłączasz wzmacniacz poprzez dac, a jeśli chcesz odtworzyć płytę (np. audio cd, dvd...) to robisz to poprzez komputer, lub też np. poprzez odtwarzacz dvd/blu-ray (zakladam, że obecnie posiadasz jakiś). Do dac-a można zazwyczaj podpiąć kilka źródeł (komputer, blu-ray/dvd, tv). W takim wypadku podłączone np. dvd (odtwarzacz) określa się jako transport.

 

wystarczy wzmacniacz z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo analogowym np. Marantz PM6005

 

Są również wzmacniacze, które posiadają wbudowane dac-i. Wtedy również można powiedzieć, że nie potrzebujesz odtwarzacza cd zakładając, że masz jakiś odtwarzacz blu-ray/dvd, lub jeśli przyjmujesz możliwość odtwarzania płyt z komputera. Ale wtedy musisz mieć możliwość podłączenia komputera cyfrowo, raczej nie przez usb, ponieważ wzmacniacze z dac-iem raczej (nie jestem na bieżąco) nie posiadają wejścia usb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbudowany DAC, w dodatku po USB ma Xindak A-06 chociażby. Jednak nie każdemu będzie odpowiadać (wygląd, Chińczyk, moc etc.). W dodatku ten DAC to też nie jest pewnie mistrzostwo świata ;) To jako przykład zwyczajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD weź serii 5005 (jest wystarczająco dobry) ale wzmacniacz nie odpuszczaj i weź 6005 jest lepszy od wzmacniacza PM5005. Będziesz miał dwie pieczenie na jednym ogniu (oddzielne CD i wzmacniacz do podłączenia innych źródeł cyfrowych i analogowych) i wszystko w jednym stylu wzorniczym z jednej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD weź serii 5005 (jest wystarczająco dobry) ale wzmacniacz nie odpuszczaj i weź 6005

 

Cały czas bym jednak zalecał koledzy sformułowania nie w stylu "weź', a "posłuchaj"... może Aquos, a docelowo jego druga połowa lubi akurat inne brzmienie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas bym jednak zalecał koledzy sformułowania nie w stylu "weź', a "posłuchaj"... może Aquos, a docelowo jego druga połowa lubi akurat inne brzmienie...

Potwierdzam jak ktoś pisze weź Marantza to od razu nasuwa mi się powiedzenie które podsumowało jak ,, DLA MNIE '' granie niższych serii marantza,, gówn.. trzeba zawsze zapakować w ładne sreberko '' ( podkreślam dla mnie więc proszę właścicieli Marantzów nie tracić entuzjazmu i radości z posiadanego sprzętu) . I proszę nie pisać że słyszałem w złym zestawieniu bo słyszałem w kilku między innymi polecanymi tu na forum , po prostu tani Marantz jak każdy budżetowy klocek ma bardzo charakterystyczny dźwięk , który jednym się spodoba a innych zniechęci do słuchania . Tańsze budżetówki potrafią sprawić radość ale pod warunkiem że się ich posłucha przed zakupem i wybierze pod swój gust .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z etapu posłuchania sprzętu na pewno nie zrezygnuję. Mam jednak nadzieję, że jeśli będę miał wstępnie wybrane kilka opcji sprzętowych, to będzie mi łatwiej zorganizować wizytę w salonie w celu odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnij sobie stronę whathifi.com. Znajdziesz tam według mnie w miarę obiektywne opinie. Nie boją się skrytykować sprzętu np. niskie noty dostały flagowe Yamahy. Zobacz jakie wzmacniacze dostawały w ostatnich latach od nich 5 gwiazdek, jakie zostawały wzmacniaczami roku: Marantze seri 60.., Yamaha A-S500. Dorzuć do tego NAD'a 316 lub 326 i możesz wybierać się na odsłuch i porównania. Kolejny etap to dobór kolumn do wzmacniacza który najbardziej Ci się spodoba.

Poczytaj w poszczególnych klubach z czym ludzie łączą te klocki. Wiadomo, że droższe modele mogą zagrać lepiej ale w tym przedziale cenowym też można sobie złożyć przyjemnie grające stereo. Powodzenia w poszukiwaniach :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobił to inaczej, Def Tech Incline, aktywne, czarne kolumny biurkowe

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-incline-audiofilskie-glosniki-komputerowe-usb-dac?campaign-id=10

 

mają wejście USB do komputera, mają też wejście liniowe do CD, który możesz gdzieś schować.

 

Do tego odtwarzacz strumieniowy VOCO z apką dla Androida lub iOS: masz tam radia internetowe, Spotify, a nawet YouTube z wyjściem HDMI na TV, działa nawet po WiFI, może zasysać bezprzewodowo 24bitowe pliki bez straty jakości, możesz wpiąć tam pendrive lub dysk z plikami przez USB. W apce masz wyszukiwanie głosowe. Może się okazać, że odtwarzacz CD nie jest potrzebny.

http://sklep.rms.pl/voco-v-zone-plus-vzone-bezprzewodowy-odtwarzacz-strumieniowy-strefowy-audio-video-z-spotify-i-youtube

 

A gdyby był to możesz postawić na coś małego, wąskiego, zgrabnego schowanego gdzieś głębiej

http://sklep.rms.pl/odtwarzacz-cd-cambridge-audio-sonata-cd-30-cd30

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny biurkowe do 25 m2 i do słuchania grunge i hard rocka ? :-) Ja rozumiem , że to trzeba sprzedawać ale na Boga ! nie róbcie sobie z ludzi i z siebie samych kpin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam jak ktoś pisze weź Marantza to od razu nasuwa mi się powiedzenie które podsumowało jak ,, DLA MNIE '' granie niższych serii marantza,, gówn.. trzeba zawsze zapakować w ładne sreberko ''

 

Tu mi nawet nie chodziło konkretnie o markę marantz, bo do niej nic nie mam. Cokolwiek polecając bądź krytykując, pamiętajmy, że mamy subiektywne spostrzeżenia ;) W końcu nie musi być to budżetówka, można i McIntosh-a nie lubić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mi nawet nie chodziło konkretnie o markę marantz, bo do niej nic nie mam. Cokolwiek polecając bądź krytykując, pamiętajmy, że mamy subiektywne spostrzeżenia ;) W końcu nie musi być to budżetówka, można i McIntosh-a nie lubić.

Zgadzamy się w 100 % , dobrze że i kolega chce się wybrać i posłuchać .

Na pewno warto posłuchać elektorniki Nada ( zawsze zgrywał się dobrze z głośnikami KEF warto też posłuchać z głośnikami Pylon )

i dla porównania Tego Marantza serii 6 to da obraz jakie mogą być różnice w dźwięku i który bardziej przypadnie do gustu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja radzę kupić żonie ładną biżuterię, a sprzęt grający wspólnie wybrać wśród używek.

Jeśli żona jest melomanką to bardziej będzie się cieszyć z lepszej jakości dźwięku niż z pustych w środku nówek....

Ale to tylko moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny biurkowe do 25 m2 i do słuchania grunge i hard rocka ? :-) Ja rozumiem , że to trzeba sprzedawać ale na Boga ! nie róbcie sobie z ludzi i z siebie samych kpin.

 

Z pewnością żona ucieszy się z JBL ES100

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona mimo że używki będzie zadowolona zarówno z wyglądu jak i dzwięku takich

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w ostateczności

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do tego elektronika Nad zmieścisz się kwotowo nawet za nowe klocki i w rocku to pewniak będzie fajnie grało . Oczywiście wcześniej namawiam do posłuchania i porównania z innymi sprzętami .

 

Słyszałem taki zestaw w 25 metrach Nad plus Kefy i za te pieniądze gra to bardzo dobrze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością żona ucieszy się z JBL ES100

 

Aquos, jak widzisz nie dostaniesz tutaj konkretnej odpowiedzi, co jedna propozycja to lepsza :-) Idź posłuchaj z Marantzem różnych kolumn, skoro podoba Wam się Marantz. Weź ulubione płyty i sam sobie odpowiesz co będzie dla Ciebie najlepsze. ES100 nie bierz pod uwagę, to był taki żarcik równie dobry jak głośniczki komputerowe do hard rocka :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc i porady!

 

Wstępnie skłaniam się do kilku opcji klocków (Marantz, Denon, Yamaha, Cambridge Audio), które chcę przesłuchać z kilkoma różnymi kolumnami. Mam nadzieję, że uda mi się to jakoś zorganizować. Nad, mimo bardzo pozytywnych opinii, jednak zostaje na marginesie - moja żona jest estetką i ten nieco siermiężny design na pewno nie przypadłby jej do gustu. Oczywiście wygląd nie jest najważniejszy w przypadku sprzętu Hi Fi, ale skoro dostępne są rozwiązania pozwalające połączyć walory dźwiękowe z wizualnymi to skłaniam się ku nim.

 

Będę tu jeszcze zaglądał co jakiś czas, żeby sprawdzić czy nie pojawiły się jeszcze inne ciekawe propozycje (bo nie jestem na nie zamknięty).

Być może po odsłuchach zrodzą się jeszcze dalsze pytania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, po przerwie! Reżim budżetowy niestety nie dał się utrzymać i czeka mnie większy wydatek, niż to planowałem.

 

Jeśli chodzi o elektronikę, to najprawdopodobniej zdecyduję się na zestaw Denona: PMA-720AE + DNP-720AE+ DCD520. Alternatywą, która mnie nadal kusi (choć jest droższa) jest Marantz złożony z komponentów AV: NR1605 + UD5007. Na 99,9% wybiorę między tymi opcjami.

 

Mam jednak wątpliwości co do kolumn. Dwie najpoważniej rozważane opcje to Monitor Audio BX5 i Dali Zensor 5. W grę wchodzą jeszcze Mission MX-5 oraz Wharfedale Diamond 10.6. Problemem są bardzo ograniczone możliwości zorganizowania odsłuchu (Szczecin okazał się być zupełną dziurą pod tym względem). Gorąco proszę Was o poradę, które z tych kolumn powinny najlepiej pasować do wymienionych powyżej zestawów elektroniki. Chciałbym zawęzić wybór do 1-2 opcji, u wtedy poszukać możłiwości posłuchania przed ostateczną decyzją i zakupem.

 

Będę wdzięczy za szybkie odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych zestawów które podałeś posłuchałbym Denona z Mission MX5 i Wharfedale. Słuchałem kiedyś tego Denona z Dali Zensor 5 i to nie było dobre zestawienie - "chudy" dźwięk z ostrą górą, na pewno nie do rocka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już praktycznie zdecydowany na zestaw Denona. Mogę spróbować jeszcze bardziej wyżyłować budżet i zamienić MA BX5 na BX6 - czy to zmiana warta wysiłku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.