Skocz do zawartości
IGNORED

POWIEDZCIE MI COŚ O UNITRA WS 442 .


SZYBA

Rekomendowane odpowiedzi

tak cztery na kanał..nie musza byc drutowe moga byc kazde inne wazne aby były 0,47ohma5W..tu schemat jednego kanału..ale bardzo kiepskiej jakosci tylko jako poglad

[obrazekLUKASZ-188247_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa te małą płytke z tzw zabezpieczeniami mozna smiało wypierdzielic ona zabezpiecza tylko przed komarami...a pogarsza dzwiek..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak smiało ciąć te płytke

 

WARTO JESZCZE NA PŁYTCE ZASILANIA PREAMPA (ta mała płytka pod potencjomtrami Volumu i balansu) jest tam taki rezystor 100OHM nazywa sie R405 warto go wyminic na 150ohm..ja wstawiłem nawet 330...obnizty to ciutke napiecie na preampie o około 2 -5 V ale wybitnie poprawi filtrację..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna tez wywalic całkowicie preamp do gramofonów winylowych..i tak nikomu i ni czemu nie słuzy..a jego jakosc jest mizerna..w tym wypadku trzeba usunac z małej płytki elementy:c401-220N,c402-22U/25V,r402-15K...i wylutowac wszystkie elementy na małej płaszczyznie z tyłu za kondensatorem głownym...

wokól tranzystorów T101,T102,T103,T104....zawsze to o pare miliamperów mniej ucieka nam z trafka a i zasilacz preampu zywiej zagra..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto lista zakupów na jutro:

- 10000 uF/50V 2 szt 21.80

- mostek płaski 10A około 3.60

- BC550C - 5szt 0.82

- BC547B (za BC237B) 0.82

- tantale 15 szt 10uF/50V - 40.575

- 150 ohm 1W - 0.18

- izolacja ;) - 1.475

a to może kupie:

- 0.47 ohm 5W 8 szt - ?

- 2N6488 2 szt - ?

- 2N6491 2 szt - ?

- pasta termoprzewodząca biała

 

czy pod tranzystory może być zwykła folia czy jakieś specjalne podkładki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalne mikowe podkładki trzeba wsadzić. Pan w sklepie będzie wiedział jak mu się pokarze pod jaki tranzystor :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dopalacz" można trochę później zrobić - jak skarbonka znów się uzupełni ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się dlatego jest pod znakiem zapytania :) pomyśle jutro jak mi coś odbije to kupie ;) ale swoją drogą ja muszę jutro wziąć ten wzmacniacz i co najlepsze jutro ma działać! żeby zrobić wsio mam ze 2-3 godziny bez rozłożenia i złożenia - ale będzie ciekawie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najrozsądniej więc poprawić zasilanie wg Piotrka i zmienić kondensatory elektrolityczne na tantale lub foliowe - to właśnie potrwa ze 2 godziny. Jak to wyjdzie to na pewno będą dalsze modyfikacje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 rezystor to też chwila w sumie i pewnie starczy mi roboty na jutro :) będą zdjęcia jutro na forumie przed - po i zdam relację co osiągnąłem w ten sposób

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie rozgrzebywac roboty na wielu frontach..trzeba to zrobic spokojnie i konkretnie..na tyle co zaplanowałes to zupelnie wystarczy..dopalacz bym potraktował na koncu..bez tego po w/w upgreadzie i tak bedzie duzo lepiej grało...nawet te tranzystory co kupisz to sa on niebo lepsze od naszych krajowych..tak szczerze mowiac nawet jakbys tam wstawił nawet te same tranzystory ale np ST to i tak by było duuuzo lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh ile ja sie kiedys przy tym wzmaku nasiedziałem...potem go sprzedałem..i do dzis troche go szkoduję...naprawde wielu wzmaków w zyciu juz słuchałem..wiele juz miałem..i aby tak na seriio po dobrze podrasowanym ws442 kupic cos lepszego to trzeba lekko szykowac około 3-4 tysiecy złotych i tam naprawde poczujecie juz wyrazny skok do przodu..bo jak kupicie wzmak za 1..do2 tys z JPN to niekiedy MOZECIE SIE MOCNO ROZCZAROWAC...pamietam ze kupiłem w autogiełdzie wzmak kenwoda tak super w swoim czasie opisanego w sat audio video nazywał sie KA5020..to owszem kenwood miał niby wiekszego kopa..ale na dłuzszy czas przy diorze był smetny i meczący.."czegos" mi brakowało..jakos nie przemawiały do mnie złocone wejscia...i wielkie tranzystory jak klocki hamulcowe..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - po kilku przeróbkach i własnych konstrukcjach myślę, że zrobić ładnie brzmiący, dynamiczny wzmak to zadanie wykonalne i chłopaki jeśli się przyłożą to to zrobią. Pozostaje jeszcze kwestia czy radzi sobie z dużymi składami, tj. czy buduje poprawnie scenę dźwiękową, czy możliwa jest lokalizacja poszczególnych instrumentów, muzyków. Tu potrzebne są wyższe wymagania, tj. niskie zniekształcenia dynamiczne, (harmoniczne to pikuś do opanowania i napewno tysięczne części po przecinku nie są potrzebne, bo poprzez silną pętle zmniejszy się THD a wyjdzie TIM), fazowe i odpowiednio szybki układ , zdolny do przeładowywania pojemności złącz tranzystorowych tudzież niekiedy również kondensatorów. I to już najczęściej przerasta topologię przerabianego wzmacniacza, bo potrzebne są nowoczesne rozwiązania układowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dopalaczem to zamęczycie oryginalne trafko :-)

Przydałaby się wymiana na jakiegoś 300VA toroida. W swoim wzmaku miałem na próbę podłączone mocniejsze trafo do zasilania końcówki - było słychać dużą różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde biore dzisiaj komapa do siebie do pokoju tak patrze w jakim tępie sie rozwija ta unitra ja poprostu niemoge nadąrzyć jak patrze na te rysunki niepotrafie nic zrobic . 1 wiem jak wymienić te kondesatory C203,C204,C209,C210,C301,C302,C307,C308,C313,C314,C315,C316,C501,C502 tylko jeszcze dokupie te 4 tantale . 2 Te potęcjometry są ustawione inaczej ten prawy co się słabiej grzeje jest ustawiony blirzej środka na godzine 13 , ten po lewej jest ustawiony na godzine 14 narazie nic nieruszam czekam na fachowca co mi powie jak to ustawić . 3 Ten tranzystor co jest na radiatorze w srodku ja mam dwa po BD135 można je odkręcić . 4 Ten opis pod schematem te małą płytke z tzw zabezpieczeniami na radiatorze mozna wywalic i powoli nie róbcie niepotrzebnych dopalaczy ja bym chciał też coś zrobic walcie te dopalacze narazie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie lipa, trafiłem na kondens. 10000/50V, który ma tylko 2 wyprowadzenia - plus i minus. Na dodatek za 13 zeta - brać go czy jak? Czemu nie ma trzeciej nóżki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo one były produkowane dawniej, teraz nie spotkałem się z takimi. Musisz kupić dwa normalne kondesatorki (z dwoma nużkami) i podłaczyć tak jak tu trochę wyżej było pokazane na którymś z rysunków. Nikt nic niewie o tunerku, jest on prawie taki sam jak AS952.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Yupikayey) Rysunki Piotrka są super , wiem że są suaper tylko ja niepotrafie się rozczytać z nich bo jestem cienki w elektronice musze wiele się dopytywać żeby coś zrobić niepotrafisz odczytać prostego pierwszego i gadasz że "rysunki są super" i staraj się czytać powoli tekst tam jest napisane jak to zrobić . Ja mam problem z czterema tantalami brakło w sklepie i nigdzie indziej ich niema więc musze się wstrzymac narazie i one są strasznie drogie czym mażna je zastąpić tak żeby było dobrze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tantali też nie ma, tych na 50V i chyba długo nie będzie. To oni za komuny mieli lepszy dostęp do części niż my teraz, ale jaja ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Yupikayey

Musisz kupić takie 2 kondensatorki i połączyć tak, jak narysował Piotr. Ten z trzema nogami to w rzeczywistości też 2 osobne kondensatory, tyle, że połączone "+" jednego z "-" drugiego. Ten wspólny punkt podłączamy tam, gdzie była obudowa starego kondensatora (masa). Pozostałe 2 końcówki tak jak było - "+" do "+", "-" do "-".

Żeby się wszystko trzymało kupy, trzeba będzie wywiercić dodatkowy otwór (otwory) w płycie.

Nie wiem, jak to wyjdzie cenowo, ale można (jak napisałem wcześniej) dać po 2 mniejsze kondensatory równolegle (np 4700uF/50V). Będzie trochę zabawy żeby to podłączyć, ale rezultat może być lepszy niż jeden duży kondzior.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.