Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilanie w Pc Audio


ravanello

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do kwestii zasilania podszedłem inaczej. Mam oddzieloną kartę USB od reszty komputera światłowodem - PCI extenderem firmy adnaco, i tę część zasilam 3.3 v i 5 v z niskoszumnych zasilaczy liniowych. Część brudna czyli płyta główna i dyski dostają 19 v liniowe ale i tak na płycie głównej jest mnóstwo przetwornic. Nie wiem jeszcze czy to coś poprawi, internety twierdzą że nawet sporo, przekonam się w sobotę,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile przy użyciu karty rozumiem taką gimnastykę to w przypadku USB już nie do końca.

 

Pomysły fajne, nie zapomnij zdać relacji z sobotniego testu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />jestem zadowolony z końcowego efektu<br />

Super

Możesz jeszcze podać jak sterujesz, (tak z ciekawości, muszę pomyśleć najlepsze dla mnie rozwiązanie)

 

<br />extenderem firmy adnaco<br />

też super

możesz coś więcej napisać o tym kablu, co jest tu potrzebne w tym zestawie

 

Ja myślę co nieco, i jakoś na myśleniu pozostaje, zauważyłem takie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i muszę na coś się zdecydować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

taki zestaw, do niego dopiero wpięta karta USB

 

oczywiście zdam relację i będzie ona o tyle obiektywna że w testach weźmie udzuał kilka osób w tym przeciwnicy grania z komputera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy ludzie,

 

podpowiedzcie mi bom w konfuzji.

 

Mam prostego DACa Muse 4xTDA1543.

Z PC do Muse'a wychodzi jako konwerter DAC HIFIMediy asynchroniczny przez optyczny mały jack na optyczne wejście Muse.

 

Zasilacz jest fabryczny od Daca - zwykły Czajna.

 

Podobno zasilacz powinien być stabilizowany, najlepiej np. Tomanek lub ewentualnie zasilanie bateryjne.

I tutaj pytanie, czy jeśli nie chcę inwestować np 500 zł w zasilanie do Daca za 250 zł, to jak mogę temat rozwiązać?

 

W szczególności mam na myśli fakt, że zasilacze stabilizowane można kupić za kilkadziesiąt złotych.

Zresztą łącznie z takimi do efektów gitarowych Tomanka :)

 

W teście na Stereo i Kolorowo jako zamiennik dołączanego zasilacza został używy właśnie Tomanek za 40 zł...

 

Czy taki zasilacz coś da, czy muszę kupić coś z napisem "for audio" ?

A może lepiej bateria?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze podać jak sterujesz, (tak z ciekawości, muszę pomyśleć najlepsze dla mnie rozwiązanie)

 

Sterowanie odbywa się albo z drugiego komputera po LAN (jeśli mam włączony duży komputer) albo z telefonu/tabletu. Na telefonie oraz tablecie mam zainstalowaną aplikację "MPDroid" lub zamiennie "Mupeace" (pisał o nim wczoraj Ayran). Na stacjonarnym też mam program, ale nie pamiętam jego nazwy - sprawdzę wieczorem w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

źródło: PC mini ITX + Soekris DAM1021 R-2R DAC + Linux Audio Embedded System-SHADOW

wzmacniacz: DIY Aikido 6CG7 + 6N30P-DR słuchawki: Beyerdynamic T90, Yamaha HP-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie jest oczywiście istotne, ale co z tego, że zastosujemy zasilacz, który nie sieje zakłóceniami w tę i we w tę, skoro pozostałe elementy komputera to robią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie jest oczywiście istotne, ale co z tego, że zastosujemy zasilacz, który nie sieje zakłóceniami w tę i we w tę, skoro pozostałe elementy komputera to robią?

Ale czy nie ma różnicy, czy sieje jedna czy kilka przetwornic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od poziomu tego "siania" :)

 

Uważam, że separacja galwaniczna na łączu usb załatwia wszelkie problemy. Gorzej jak wykorzystujemy zamontowaną w komputerze kartę dźwiękową.

Dla świętego spokoju wolę zewnętrzny konwerter usb-spdif z izolacją galwaniczną plus trafko separujące na wejściu DACa. Wtedy komputer musiałby mieć jakieś zupełne koszmarstwo w roli zasilacza, by mógł sprawić jakieś kłopoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość lepszych DACów z trafem i zasilaczem zewn ma zrealizowaną taka izolację.

Taki DAC, do czego go nie podłączymy, zagra tak samo dobrze bo nie dochodzi do niego 5+VDC z transportu po USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie jest oczywiście istotne, ale co z tego, że zastosujemy zasilacz, który nie sieje zakłóceniami w tę i we w tę, skoro pozostałe elementy komputera to robią?

ale dają mniej niż zasilacze, im nowsze podzespoły i większa integracja tym tego siana mniej.

 

Większość lepszych DACów z trafem i zasilaczem zewn ma zrealizowaną taka izolację.

Taki DAC, do czego go nie podłączymy, zagra tak samo dobrze bo nie dochodzi do niego 5+VDC z transportu po USB.

i nie ma pętli masy. Więc znowu wracany do sensu gimnastyki prądowej w PC, chociaż jak reszta jest idealna to czemu nie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

mi się spodobał ten wynalazek, nie wiedziałem że coś takiego istnieje. Super sprawa jeśli chodzi o izolacje konwerterów wykorzystujących UAC2 (np te na xmos), tylko gdzie to można kupić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprowadzałem bezpośrednio od producenta, paczka przyszła w 7 dni, można też zamówić na amazonie ... ale widzę że tego maleństwa już chyba nie produkują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adnaco-SU1 to na razie chyba jeszcze nie w sprzedaży, ledwo co zapowiedź, cytat:

Bellingham, WA June 10, 2014 – Adnaco Technology Inc. in partnership with EverPro Technologies Company LTD has introduced Adnaco-SU1 USB 3.0 Fiber Optic Extension System

z strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Corning USB, też ciężki do kupienia, może tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obie wtyczki wymagają zasilania z USB, co oznacza że od strony odbiornika USB zasilany lub np. będzie USB hub not-powered, zasilany, trzeba szukać żeby taki znaleźć

 

Z mojej strony, sam jestem trochę sceptyczny, bardziej ciekawość, może jednak, a może to tylko na większe odległości

 

W razie problemów, może wystarczą kable typu ifi ale tańsze, lub coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wydaje się jednak że to też przesada dla tanich DAC/konwerterów

 

Oczywiście ciekawy testu tego układu z postu 31

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to zarówno USB jak i DP w przyszłości mają być światłowodowe, nie wiem jak HDMI ale patrząc na jego zacofanie to...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do kwestii zasilania podszedłem inaczej. Mam oddzieloną kartę USB od reszty komputera światłowodem - PCI extenderem firmy adnaco, i tę część zasilam 3.3 v i 5 v z niskoszumnych zasilaczy liniowych. Część brudna czyli płyta główna i dyski dostają 19 v liniowe ale i tak na płycie głównej jest mnóstwo przetwornic. Nie wiem jeszcze czy to coś poprawi, internety twierdzą że nawet sporo, przekonam się w sobotę,

I jaki wynik odsłuchów? Jest inaczej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest inaczej. Dźwięk się oczyścił. To w zasadzie główna zmiana, która w pierwszej chwili porównania wskazuje na brak mikrodetali lub wręcz dynamiki. Ale po dłuższym porównaniu wskazuje, że granie ze zwykłego portu USB jest bardziej nerwowe i męczące. Na Adnaco wszystko jest, dynamika, detal itp, jest też spokój i muzykalność. Zdecydowanie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

no cóż, ja się cieszę a czyż w życiu nie o to chodzi ? ;)

 

Chodzi. To, że można dużo więcej wycisnąć z PC w stosunku do standardowego kompa chyba nie podlega dyskusji. Jak widać można to osiągnąć różnymi drogami. Mam u siebie dwa komputerki. Jeden złożony przez Ramba, a drugi powiedzmy bardzie rozbudowany zestaw przez Piopia. Ten drugi ma zasilanie liniowe i kartę USB dedykowaną do audio. Oba u mnie mają windowsa / JRivera. Odtwarzanie plików z Synology. Sprawa nie podlega dla mnie dyskusji. Komputera bez optymalizacji specjalnie nie chce mi się słuchać. Dla mnie ten dźwięku ma cyfrowy nalot który pozbawia mnie przyjemności ze słuchania muzyki i powoduję tęsknotę za gramofonem. Zoptymalizowany PC gra lepiej niż CD który mam za ponad 10 tys. Różnica nie jest jakaś tam na granicy percepcji tylko totalna pomiędzy transportami. Kolegom, co robią szyderę z kart i zasilania, to wpierw proponuję posłuchać, a później dworować. Sprawa niestety nie jest taka oczywista. Znam oczywiście opinie, że koledzy mieli Jcaty i zasilacze liniowe. Sprzedali bo nie słyszeli różnicy. Być może komponenty były słabe... U mnie komp bez optymalizacji nie ma miejsca w audio. Dobry jest do Office :) następny będzie pewnie jaki ma Yogi z możliwie najlepszym konwerterem/ separatorem i zasilaniem, bo to i tak najtańszy sposób na bardzo znaczny progres systemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu czasem wolę się nie odzywać za dużo. Pochwalę się tym i owym ale jak widze w niektórych wątkach pyskowki między jedną racją a inną to nie mam ochoty brać w nich udziału. Nie chcę misjonować tylko robić sobie dobrze ;). Tak masz rację różnica jest oczywista i słyszalna. Dla każdego. Każdego kto zada sbie odrobinę trudu i posłucha, u siebie czy u kolegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koledzy mają nieco inaczej zbudowane Dac. Które maja galwaniczne odcięte wejście od smieci zasilania z transportu i pełnię możliwości brzmieniowych osiągają podłączone już do laptopa a inne potrzebuja sygnału z lepszego zegara i zasilania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kość ADUM3160/4160 zapewnia idealną separację. I rozwiązanie BADA i może jakieś rozwiązania w wypasionych drogich DAC.

Ale czy ktoś stosuje ADUM3160 w DAC ? Nie bo ogranicza do 24/96 co jest marketingowo nieakceptowalne.

 

Rynek DAC zapędził się w bitach gubiać jakość możliwą do osiągnięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to osobiście myślę, że generalnie komputery, płyty główne i systemy operacyjne to tak średnio nadają się do grania muzyki. Stąd tyle pierniczenie, żeby było fajnie. Pewnie w końcu ktoś zrobi to porządnie od zera, byle nie wołał sobie za to takiej kasy jak np. aurender. rambo54 uwierz mi, cały mój system to DIY i jestem zwolennikiem zdrowych, opartych na racjomalnych przesłankach i w miarę tanich rozwiązań. Ale jak coś nie gra to po prostu nie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj Daphile Yogi ... zmienisz zdanie co do grającego komputera ... nagle okaże się, że komputer świetnie nadaje się do audio. To tylko kwestia softu. Soft Aurendera to też linux ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.