Skocz do zawartości
IGNORED

kino domowe dające rade w stereo


Daro_stg

Rekomendowane odpowiedzi

A według mnie zloty środek to kilka jeszcze raz podkreślam kilka fenomenalnych lecz starszych AMP AV .

nr 1 to Yamaha A1x i tylko ta, to połączenie super kina z fenomenalnym stereo, na rowni Denon av 1x lecz jego cena o wiele wyzsza . Owszem Yamaha nie ma wejść HDMI, ale każdy dobry bluray czy DVD posiada dekodery. Yamaha do kupienia od 2000-2700zl w zależności od stanu ,26 kg. cena nowego około 16000zł. W cenie używek bez konkurencji.

o wiarygodnosci takich porad swiadczy wystawiene takiego wlasnie amplitunera przez branze lukag72 na gielda hifi. obym sie mylil co do intencji, jesli nie to po prostu masakra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oops :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest ale nie będzie chętnego na tego 12 letniego bolida nie za tą kaę,ja ten sam wzmacniacz w kolorze złotym w 2009 roku z pilotem kartonem sprzedałem za 1500 zł,kupiłem wtedy az1 za 2 tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wiarygodnosci takich porad swiadczy wystawiene takiego wlasnie amplitunera przez branze lukag72 na gielda hifi. obym sie mylil co do intencji, jesli nie to po prostu masakra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sama treść wypowiedzi już o czymś świadczyła. Podejrzewam, że pisał w tym wątku z dwóch nicków. Czyżby nasz stary przyjaciel wielki Fan Yamahy powrócił :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak. W chwili obecnej myślę o kolumnach focal chorus 826 używkach za 5000 i amplitunerze yamaha RX-V3900BL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) za 4 kola z bluray. W przyszłości rozbuduje to 5.0, 5.1 i jak bedzie mało to wzmaczniacz stereo.

 

Także koledzy oceńcie moja propozycje. Pozdrawiam Darek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama treść wypowiedzi już o czymś świadczyła. Podejrzewam, że pisał w tym wątku z dwóch nicków. Czyżby nasz stary przyjaciel wielki Fan Yamahy powrócił :-)

tzn. nie mialem do czynienia z ta yamaha, moze to dobrze grac

nie zrozumcie mnie zle, byc moze jego intencje sa szczere, choc troche to wszystko dziwnie wyglada, ze cos sie poleca, a nagle po chwili pojawia w ogloszeniach. do tej pory jakos nie zdawalem sobie sprawy z takiego naganiactwa, o ktorym na forum co rusz sie trabi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci napiszę tak że idziesz dobrą drogą,to jest ostatni solidny amplituner YAMAHY,NIE PISZĘ TEGO,BO KTOŚ COŚ PRZECZYTAŁ,MIAŁEM MODEL 1800,1900,ORAZ 3800 I TEN OSTATNI BYŁ SUPER SPRZĘTEM 3900 JEST NOWSZA ALE JESZCZE NA ŚWIETNYCH CZĘSCIACH.Spokojne możesz ją kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnego doswiadczenia powiem (a sluchalem i mialem pare dobrych amplitunerow) ze kazdy z wysokiej polki zagra dobrze w stereo przy zalozeniu ze mamy dobre kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

826 troche za duze do 20 m.

Ja mam 816 tki w 25 m i jest spoko. Poza tym Chorusy sa bardzo pradozerne.

Z ta Yamaha powinny zagrac.

 

przepraszam za bład, ten pokoj ma 30 m. jest to nowe lokum i dopiero sie wprowadzam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stempel ty chyba wszędzie widzisz podstęp jesteś chyba rodzajem takiego czlowieka nie jestem tu starym czytelnikiem bo jestem swiezakiem ale zdążyłem juz poczytać parę wątków o tym co piszesz o naganianiu na forum klientów i pewnie coś w tym jest tu masz rację ale nie będę się myślał o tym i kręcił dziury bo mam ważniejsze rzeczy do roboty,fajnie jest poczytać opinię ludzi co mieli już w swoim życiu dużo sprzętu i maja porównanie co lepsze co gorsze co z czym się je.Lubie Poczytać fachowe rady a ze sam nie mam dużo czasu i pieniędzy na takie hobby to inna sprawa, wiem ze apetyt rośnie w miarę jedzenia lecz mi wystarczy ax1 i napewno są lepsze sprzęty lecz ja nie sądzę abym potrzebował wydawać więcej kasy i zmieniać coś co mi poprostu pasuje, za wyjątkiem głośników bo z tym lubie experymentowac głównie to chyba w tym wszystkim chodzi o relaxie przy muzyce może i mam nie doskonały słuch to nawet dobrze bo nie musze zmieniać często sprzetu w poszukiwaniu ideałów. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kolumny jestem prawie zdecydowany ale nie wiem czy ten ampli da rade yamaha RX-V3900BL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tu nie chodzi czy kolumny za duze, ale czy ampli da rade.

U mnie 816tki graly na poczatku z onkyo 805. Kino bylo ok ale muzyka to juz nie. Pozniej dokupilem wzmaka advance acoustic map308. I to bylo to w stereo. Pokretlo na byle jakiej godz i gralo jak ma grac. Niestety musialem sprzedac bo mi cos bruczalo w kolumnach jak zaczalem uzywac wyjscia hdmi w ampli.

Teraz graja z pionkiem lx77. jest dobrze, ale juz tesknie za nowym wzmakiem z funkcja koncowki mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o pożenieniu ampli kd ze wzmacniaczem stereo - pionek a30 lub a50 chodzi mi po głowie, ale nie mam możliwości odsłuchu w moim systemie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli rozwazasz yamahe rx v 3900 to rowniez zastanow sie nad denonem 3808(ktory posiadam i fajnie gra w stereo) lub 4308 ktory bedzie odpowiednikiem modelowym yamahy.4308 ma 10 watt wiecej na kanal niz 3808

mozliwosciami bardzo zblizona do 3808 lecz wiele drozsza

 

tu mozesz porownac 3900 i 3808 w testach labolatoryjnych mocy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pod wzgledem mocy denon gra bardzo ladnie,dokupilem koncowke mocy bo mam duze kolumny ale nawet bez koncowki gralo to bardzo ladnie,co jeszcze zrobilem to tzw bi amping - uzylem 4 kanalow na 2 kolumny i bylem bardzo zadowolony.

w zaleznosci od kolumn bi amping czasem daje wiele , w moim przypadku tak bylo.

w yamaha tez mozesz uzyc dodatkowych kanalow jak powyzej napisalem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ILE masz kasy na amplituner.

Szukam bardzo dobrego amplitunera, dlatego chce odpowiedni do tych kolumn. Myślałem o yamaha z9 ale nie ma tam hdmi a to jest warunek... Polećcie coś, co dobrze zagra z tymi kolumnami. Myśle ze 3-4 tys będzie odpowiednia kwota?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Miałem dwa lata temu podobny dylemat zakupu sprzętu "uniwersalnego" do salonu. Po paru tygodniach porad i odsłuchów różnych ampli na moje ucho najlepiej sprawdził się mało popularny tu na forum CA 551R (w stereo zagrał najlepiej). Gra to u mnie z JBL Studio 590. Tydzień temu kupiłem w richersuonds końcówkę mocy CA 651W za 350 GBP (u nas 3990 zł). Czekam na przesyłkę, jak przyjdzie napiszę wrażenia z odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farti - z jakimi modelami ampli porownywales CA ?

Najpierw w salonie słuchałem Yamahę 1010 z HK 460 i Harman zagrał lepiej, później Denon chyba model 3312 z Marantzem 6006 i tu Marantz zdecydowanie górą. Onkyo nie brałem pod uwagę wcale ponieważ miałem kilka lat cudną brzmieniowo 905 i gdyby się ciągle nie psuła grałaby do dzisiaj, nowsze modele Onkyo oczywiście w cenie do 5k to wg mnie nieporozumienie. Ostatecznie na placu boju został Marantz ale Harman też mi się podobał i tu niespodzianka, za namową jednego z forumowych kolegów ... i kupiłem Cambridge. Niski niepozorny ale jak to gra ;-)

 

Jak dobrze poszukasz to w jednym z angielskich sklepów jest wyprzedaż: np CA 751R jest za 699,95 GPB (czyli niecałe 4 tys zł) a w Polsce prawie 9 tys zł. Jest tylko problem, że nie wysyłają poza wyspy, ale to też chyba nie kłopot bo jak pewnie każdy z nas masz tam rodzinę lub znajomych :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli rozwazasz yamahe rx v 3900 to rowniez zastanow sie nad denonem 3808(ktory posiadam i fajnie gra w stereo) lub 4308 ktory bedzie odpowiednikiem modelowym yamahy.4308 ma 10 watt wiecej na kanal niz 3808

 

Proszę Cię, Denon 3808 w stereo jest dobry? Miałem go przez tydzień po uszkodzeniu leciwego 3802. Ja rozumiem kino - po kalibracji efekt przestrzenny bardzo dobry, choć przy głośniejszym słuchaniu trochę się wszystko zlewa i wyłączenie Audyssey i przejście na Direct poprawia dynamiczność i czystość przekazu. Ale po zachłyśnięciu się kinem postanowiłem posłuchać stereo. I powiem, że tak papierowego dźwięku dawno nie słyszałem. Próbowałem się przekonać, ale w Pure Direct on nie gra. Jak ktoś lubi pojechać przez korektor, albo PLII to proszę bardzo, ale w stereo dla mnie 3808 nie gra. Znalazłem więc na Allegro za 900 zł jeszcze bardziej leciwego A10SE (odpowiednik 4800) i w stereo walczy dzielnie z wszelkimi Nad'ami i innymi budżetówkami gdzieś do 2k. W kinie nie ma gęstych formatów, ale ja i tak do tego nie mam kontentu, więc DD i DTS mi starcza. Zawsze też można wejść na 5.1 In liniowo. Jedyny problem to brak cyfrowej korekcji pomieszczenia ale w kinie jest power którego brakowało w 3808, za to kolumny mniej znikają. I oczywiście oryginalny pilot z A10SE nadaje się tylko do muzeum - moja żona się go przestraszyła :) Dobrze, że od 3802 pasuje i jest świetny - uczenie kodów itp.

 

To tylko moje doświadczenia z Denonem i nie twierdzę, że komuś dźwięk z 3808 może podejść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 3808 bardzo pasuje. Jest poustawiany pod moje gusta (a kazdy ma odmienne)

Majac go juz 3 lata I znajac wszystkie walory uzytkowe jestem z niego w pelni zadowolony jak I w kd tak I w stereo (od jakiegos czasu rowniez polaczylem go z koncowka rotela)

 

Coz , ludzie maja oddmienne gusta wiec wniosek jest jeden , kupujacy sam musi odsluchac I porownac co jemu odpowiada...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

co powiecie na to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionieera moge Ci tylko polecic.

U mnie Chorusy najpierw graly z onkyo 805 (pozniej advance acoustik jako koncowka mocy)

Teraz mam lx 77. Pioneer gra dla mnie lepiej od onkyo i w kinie i w stereo.

Szukaj za granica, ja za mojego lx-a dalem 900 euro (nowka z saturna w de) w pl to sobie w ciula leca z cenami.

Ale bym bral raczej cos swiezszego. 85 to model sprzed trzech lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionieera moge Ci tylko polecic.

U mnie Chorusy najpierw graly z onkyo 805 (pozniej advance acoustik jako koncowka mocy)

Teraz mam lx 77. Pioneer gra dla mnie lepiej od onkyo i w kinie i w stereo.

Szukaj za granica, ja za mojego lx-a dalem 900 euro (nowka z saturna w de) w pl to sobie w ciula leca z cenami.

Ale bym bral raczej cos swiezszego. 85 to model sprzed trzech lat.

 

niezle dales. Teraz maja drogo bo za lx77 na niemieckiej stronie chyba w saturnie znalazlem za 1190e

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A propos tytułu: stereo też daje radę w kinie domowym. Mam system z projektorem i odtwarzaczem bluray podłączony do systemu stereofonicznego z dużymi kolumnami (bluray podłączony przez spdif do DAC-a), i efekty są całkiem kinowe. Więc z powodzeniem można i tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.