Skocz do zawartości
IGNORED

kino domowe dające rade w stereo


Daro_stg

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale się z Tobą nie zgodzę.

Masz potęgę i basy - fakt.

Ale dźwięk twórcy filmu rozpisali na wiele kanałów i tracisz jednak dźwięk z tyłów.

.....

Ciemno, sam siedzę w domu i jest ta scena jak Gibson wchodzi w kukurydzę... i w pewnym momencie z tylnego głośnika poszedł taki szelest, że mało się nie zesr... ;)

Widocznie jesteś bardzo emocjonalnym kinomanem :-) W tej scenie coś musi być, bo gdy Gibson właził w kukurydzę, to też bardzo się emocjonowałem, to znaczy zes....., choć odgłos dochodził raczej z przodu :-)

 

Masz rację, że 5.1 będzie zdecydowanie ciekawsze, i że dużo tracę, na razie muszę się zadowolić tym co mam, gdyż byle czego nie kupię. A nie kusi mnie zbytnio dlatego, że w stereo jest świetnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jesteś bardzo emocjonalnym kinomanem :-) W tej scenie coś musi być, bo gdy Gibson właził w kukurydzę, to też bardzo się emocjonowałem, to znaczy zes....., choć odgłos dochodził raczej z przodu :-)

 

Masz rację, że 5.1 będzie zdecydowanie ciekawsze, i że dużo tracę, na razie muszę się zadowolić tym co mam, gdyż byle czego nie kupię. A nie kusi mnie zbytnio dlatego, że w stereo jest świetnie?

 

W Cyberiadzie St. Lema Klapaucjusz zarzucał Trurlowi: "Ty, gdybyś chciał naostrzyć ołówek, to najlepiej o kamienie młyńskie!".

To samo mogę zarzucić Tobie... :)

Czego potrzebujesz? Jakiś central i tanie tyły,bo resztę już masz. Trochę kabla głośnikowego. Jakiś ampli z wyjściem pre na Twój wzmak. Może być używany.

Że to "byle co"?

I OK, ale masz działające 5.1 a z czasem można przecież sobie zakupić ultrawypas, skoro to jest niezbędne do życia... nikt nie zabrania. :)

Mi w moim "salonie" i pierdziawki Wafla wystarczają - jest bardzo fajnie.

Masz mądre priorytety - czyli stereo:) ale pytam: w imię czego pozbawiać się dobrowolnie przyjemności płynącej z pięciu kanałów? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakiś z tych ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w moim "salonie" i pierdziawki Wafla wystarczają - jest bardzo fajnie.

Masz mądre priorytety - czyli stereo:) ale pytam: w imię czego pozbawiać się dobrowolnie przyjemności płynącej z pięciu kanałów? :)

Miałeś kiedyś Rotela, choć to niski model, wiesz doskonale jaką moc ma ten naleśnik. Podłączenie obok niego jakiegoś taniego amplitunera ( do 3000 zł) będzie krokiem w tył, i to nie jednym. Te tanie ampli mają cienkie jak barszcz przedwzmacniacze i podłączenie do nich choćby mojego Rotela nic nie da. Zdegraduję dźwięk jak nic. Musiałbym sprzedać wzmak, zakupić jakąś porządną wielokanałową końcówkę, najlepiej Rotela i niegłupi ampli :-) Do tego jakieś gustowne monitory (Dynaudio Audience 42+42C), pierdziawek nie wezmę. Kurde, wolałbym za to kupić lepszy piecyk lub paczki, albo auto sprzedać :-) No, jakbym nie kombinował, na razie się nie da.

 

Doradźcie mi jakie kable kupić w dobrej cenie :)

Najlepiej różowe, ze Słupskiej Fabryki Wafli i Kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś kiedyś Rotela, choć to niski model, wiesz doskonale jaką moc ma ten naleśnik.

 

Na pewno grał w innej lidze niż Technics czy ampli Yamahy które miałem przed nim. Projektowany przez inżynierów a nie przez księgowych. Niby mały wzmacniaczyk a trafo miał jak talerz obiadowy! :)

Ale... dźwięk nie z mojej bajki. Za ostro i za sucho. Demonem muzykalności to on zdecydowanie nie był. Luxman po nim to była wielka ulga dla uszu.

Mój zestaw KD tak się nadaje do muzyki jak świnia do śpiewu. Muza sobie a sub sobie... pewno gdybym spędził trochę czasu na ustawianiu pod muzykę to by było lepiej, ale nie dbam o to, dla mnie jest ważne że w kinie rządzi i wymiata. Sub nagle znajduje się w ryzach i gra wcale precyzyjnie... Po co mieszać 2 różne systemy?

 

Doradźcie mi jakie kable kupić w dobrej cenie :)

 

Do KD - tylko Monster! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki z trupią czaszką najlepiej, będzie schodził niżej :-)

 

Ale... dźwięk nie z mojej bajki. Za ostro i za sucho. Demonem muzykalności to on zdecydowanie nie był. Luxman po nim to była wielka ulga dla uszu.

Potwierdzam, ten Luxman był świetny, a z Sonusami rewelacja. Synergia pełna. raj dla ucha.

 

Z tymi starszymi Rotelami coś musi być faktycznie niedobrego, Kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt lat, musi robić z tymi wzmacniaczami coś złego. Obecnie jako zastępstwo swojego RA-1520 mam starego RA-930 i faktycznie dźwięk jest suchy i dość nieprzyjemny. Gdy podłączę film ....Brrrrr. Czy te młodsze są lepsze, bo nowsze? Hmmm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Do KD - tylko Monster! :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

te moga byc? dadza rade w stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monster jest bardziej do KD niż do stereo. Nie jest mistrzem precyzji, szczególnie na basie.

Dźwięk jest pełny, ciepły i autorytatywny, średnica elegancko wypełniona, bas jednak może wydać się niektórym zbyt kluchowaty i rozlazły.

W kinie to bez znaczenia bo sub i tak odpowiada za LFC a sub przecież nie jest podłączony kablem głośnikowym.

Do KD polecam te kable z całego serca.

Tylko ta cena! Ja dałem (trudno uwierzyć) 19.99 funta za... 30 metrów Monster Standard i to z terminalami do 5 kanałów (każdy w innym kolorze) a tu masz 3 funty za metr gołego.

W każdym razie uwielbiam Monstera w kinowych instalacjach - to naprawdę solidny kabel z solidnym dźwiękiem.

 

Brałem kabel na znanym portalu aukcyjnym. Nawet certyfikat THX jest! :)

To był komplet z kablem scart - oryginalna cena 99 funtów ale komu dziś potrzebne kable scart?

Więc przecenili na 19.99 funta, to kupiłem, a kabel scart - do kosza! :)

Link do aukcji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu na obrazku podobny zestaw, tylko zamiast scarta jest component.

Jeśli ktoś szuka 30m kabla Monster Standard już z końcówkami w dobrej cenie, to polecam! :)

 

51SFTS2SBJL._SX425_.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest grubosc kabla ?

 

16 gauge.

Ale akurat do moich Wafli 12 czy 14 gauge to by było za dużo dobrego... Można go dostać tylko jako NOS bo Monster zaprzestał produkcji Standarda. Tani kabel z certyfikatem THX pewno mu kanibalizował sprzedaż droższych kabli. :)

Dokładnie taki jak na fotce:

 

3188QFNDP9L.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do opinii ze monster nie jest dobry dla basu to mam wrecz odwrotna opinie.fakt ze moje przewody sa bardzo grube no i kolumny mam odpowiednie do basu.ale ja bym nie zniechecal innych do tych przewodow taka opinia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do opinii ze monster nie jest dobry dla basu to mam wrecz odwrotna opinie.fakt ze moje przewody sa bardzo grube no i kolumny mam odpowiednie do basu.ale ja bym nie zniechecal innych do tych przewodow taka opinia...

 

Ja nie mówię że na Monsterze jest MAŁO basu. Wręcz przeciwnie. Mam głośnikowy Monstera z wyższej półki. Jest to Bi-Wire, przy czym na zaciski basowe idzie 12 gauge. :)

Diabeł gruby i ciężki. :)

I basu jest pod dostatkiem ale ta jakość... Nordost White Ligtning poprawił praktycznie każdy aspekt dźwięku, inny świat. Ale najbardziej bas który się utemperował, przestał dudnić i buczeć, zaczął grać.

Basu na Nordoście wcale nie jest mniej za to definicja - z innej bajki.

Tylko cena też z innej bajki, niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zostało trochę Monstera ze starych dobrych czasów ,sprzed jakiś 15 lat :-) to wykorzystałem go do zasilania

tylnych głośników ,jak napisał "Doktorek" ,basu dużo tylko jakość marna ,góra przycięta i zaokrąglona .

Wymieniłem na zwykłego ,płaskiego WireWorlda , nastąpiła poprawa we wszystkich aspektach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zostało trochę Monstera ze starych dobrych czasów ,sprzed jakiś 15 lat :-) to wykorzystałem go do zasilania

tylnych głośników ,jak napisał "Doktorek" ,basu dużo tylko jakość marna ,góra przycięta i zaokrąglona .

Wymieniłem na zwykłego ,płaskiego WireWorlda , nastąpiła poprawa we wszystkich aspektach .

 

Ale w kinie uważam że Monster wymiata. Bardzo uczciwy kabel szczególnie w cenie 19.99 funta za 30m - bez konkurencji! :)

Nawet w tanim stereo OK.

Dopiero w wyrafinowanych systemach można ew. myśleć o lepszym kablu ale do niedrogich systemów stereo też może być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W K.D. nie mam ,żadnego "hi-enda" ,chociaż kto wie ? :-)

Fronty ( Harpia Marcus New) zasila wzmacniacz Dubiel 2A3 Balanced ,central i tylne to Paradigm Ref. CC-590 i Studio

zasilane końcówką Atoll AV-80 ,steruje tym Oppo z tego swojego wbudowanego ,prostego procesora .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W K.D. nie mam ,żadnego "hi-enda" ,chociaż kto wie ? :-)

Fronty ( Harpia Marcus New) zasila wzmacniacz Dubiel 2A3 Balanced ,central i tylne to Paradigm Ref. CC-590 i Studio

zasilane końcówką Atoll AV-80 ,steruje tym Oppo z tego swojego wbudowanego ,prostego procesora .

 

No wydaje mi się, że w TAKIM systemie zastosowanie Monstera jednak będzie "lekkim" mezaliansem.

Ale u mnie - tani ampli + pierdziawki Wafla - Monster sprawdza się znakomicie.

Ostatnio tak kontrolnie włączyłem sobie Park Jurajski. Zacząłem od nocnej sceny z "dinożarłem" przy jeepach - fuckin' amazing! :)

Tak mnie wciągnęło, że wsiąkłem w film do końca... to tupanie Rexa, ryki i ten deszcz z tylnych głośników... WOW! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt -przyznaje.z ciekawosci wygrzebalem

gale xl315 I podlaczylem go dla porownania.

Bas byl krotki.plytszy w porownaniu z monsterem.chociaz dziwiek z monstera pasuje mi bardziej.dzwiek jest pelniejsz.bardziej obszerny

Moze to tez wplyw koncowki rotel za bas nie jest taki rozlazly jak piszecie z waszych doswiadczen.

Dzwiek gale xl kojarzy mi sie z dzwiekiem amplitunerow onkyo...

Na pare dni go zostawie aby sie bardziej osluchac a w miedzyczasie poszukam jeszcze innych kabli dla porownania.a moze cos sie ulepszy...

Kiedys sadzilem ze kable na dzwiek nie wplywaja za wiele.coz, mylilem sie...czlowiek sie uczy cale zycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Monstery mogą być fajne ale chyba będą za małe do moich focali chorus 826 i yamahy rx-a3010. Nie chce aby kable były najsłabszym ogniwem. Chwilowo mam jakieś tanie marketowe i w miedzy czasie szukam odpowiednie. Na dniach kurier przywiezie mi centralny do zestawu i w przyszłości jak znajdę fajną okazje chcę kupić 806v / 807v. Zastanawiam sie czy do frontów kupić jakieś lepsze a do reszty trochę tańsze. Czy to kiepski pomysł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie;

Jeżeli pozostawił bym swój amplituner Yamaha RX-V667 i do niego zakupił jakieś kolumny do stereo a zarazem jako frontowe a te sateity harman/Kardon przepiął jako głośniki presence dźwięk otaczający co da mi zarazem 7,1 czyli 4x TS30 + centralny+ subwoofer.

Jeżeli mam sprzedać ten amplituner za 1000 zł to trochę mi szkoda. Czytając o nim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to widać, że ma zapas mocy. Może to wina jedynie głośników harman/ kardon ? i niskiej jakości przewodów, które były w zestawie?

I pozostaje jakie monitory do tego dokupić jako front?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które z tych monitorów do tej Yamahy?

1. teufel ultima moc:160 watt

2. Tonsil Maestro II 180,

3. KEF Q55.2,

4. Maudio HCS-9950 KMIII,

5. Taga Harmony TAV-606

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yamaha zamówiona :) focale czekają na zasilenie. Doradźcie mi jakie kable kupić w dobrej cenie :)

PRzekrój 2,5mm kw, z czystej miedzi, cena max kilka PLN/metr. Kable "Monster" to dla frajerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy jak pisze kolega wyżej ponowiłem po roku czasu temat lepszych kabli OFC na elektrodzie i znów i napisano mi kabel głosnikowy ma najmniejszy wpływ na jakość brzmienia w kd wystarczy ofc 2,5mm reszta to voodoo a goście którzy wmawiali inaczej od razu byli kasowani tam na forum za pisanie bzdur o wyższości kabli widać na tamtym forum są fachowe porady

 

zacytuję jednego kolegę z tamtego forum :

"Zanim pojawią się głosy różnych "speców" od audiovoodoo dodam jeszcze, że przewody mają marginalny wpływ na dźwięk. Chyba że mówimy o dziesiątkach lub setkach metrów przewodu o zbyt cienkich żyłach by poradzić sobie z prądem bez generowania strat rezystancyjnych, zwiniętego w kłębek by dodać bonusowo większą indukcyjność. Twój kabel jest adekwatny. Jak będziesz jednak pragnął czegoś solidniejszego, to następne w kolejności są kable rozruchowe, potem takie do spawarki 300A, a dalej to już energetyczne SN lub WN. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm,jutro wyciągnę z auta rozruchowe i spróbuje i dam znać ile basu miałem... :)

 

Czy ktoś się orientuje jaki koszt przewodu wysokiego napięcia? Chodzi o te naj grubsze co wychodzą z stacji transformatorowych. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.