Skocz do zawartości
IGNORED

kino domowe dające rade w stereo


Daro_stg

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę rezygnować z ampli na rzecz stereo bo chcę słuchać dźwięku przestrzennego.

 

Nie zrozumiałeś ! :) Nikt Cię nie odciąga od dźwięku przestrzennego, ale namawia jedynie do tego, aby system

taki zbudować na bazie wzmacniacza stereo, do którego podłączysz fronty PRE-OUT i będzie on zasilał dwa główne

głośniki ( pozostałe będzie odtwarzał amplituner ) To takie "końcówki mocy", ale z możliwością natychmiastowej

zmiany z systemu kinowego, na czysty system stereofoniczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam co piszecie,i zgadzam sie z tym co napisal ktos wczesniej o spelnianiu wlasnych marzen w cudzym domu...

tylu ty kolegow posiada stereo wzmacniacze i kazdy narzeka,a to za suche,a to za malo basu,lub za plytki dzwiek itp

i ze idealny wzmacniacz ktory odda perfekcyjny dzwiek kosztuje fortune.

 

jezeli posiadasz dobry amplituner plus koncowke mocy masz wtedy tyle mozliwosci manipulowania dzwiekiem ze napewno znajdziesz cos dla siebie .jezeli nie jestes tzw audiofilem a lubisz poprostu sluchac muzyki w w rozsadnej jakosci to ta opcja jest moim zdaniem najrozsadniejsza(bynajmniej ja jestem z takiego rozwiazania w pelni zadowolony)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaproponujesz mi Ampli z pre out i do tego końcówki mocy, bo nie znam się na tym.... Muza elektroniczna pokój 20m

To zależy ile chcesz przeznaczyć pieniędzy. Ja bym brał coś z kalibracją subwoofera. Ale z pre out to chyba ma każdy bo teraz pre out maja tylko wyższe modele. A jak nie masz pieniędzy to coś starszego. Kiedyś pre out wsadzali też do niższych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś ! :) Nikt Cię nie odciąga od dźwięku przestrzennego, ale namawia jedynie do tego, aby system

taki zbudować na bazie wzmacniacza stereo, do którego podłączysz fronty PRE-OUT i będzie on zasilał dwa główne

głośniki ( pozostałe będzie odtwarzał amplituner ) To takie "końcówki mocy", ale z możliwością natychmiastowej

zmiany z systemu kinowego, na czysty system stereofoniczny.

 

czyli to wygląda tak:

 

podłączam fronty pod wzmacniacz stereo (tzw końcówki mocy), następnie wzmacniacz podłączam pod ampli a w nim mam podłączony centralny i tylne kolumny?

i kolejne pytanie brzmi czy chcąc słuchać stereo na ampli ustawiam stereo, a jak chce dźwięk przestrzenny to ustawiam 5.0? Wszystko z poziomu pilota? Nie chciałbym bawić się w wpinanie,wypinanie kabli..

 

To zależy ile chcesz przeznaczyć pieniędzy. Ja bym brał coś z kalibracją subwoofera. Ale z pre out to chyba ma każdy bo teraz pre out maja tylko wyższe modele. A jak nie masz pieniędzy to coś starszego. Kiedyś pre out wsadzali też do niższych modeli.

 

Miałem zamiar wydać na to 5 tys, znaczy na ampli i na kolumny, ale jak warto to dorzucę do puli. Wzmacniacz tez mi możesz zaproponować co będę wiedzieć co warto kupić i co zagra dobrze w tym zestawie :)

Starsze modele odpadają, bo nie posiadają hdmi, a jest to warunek konieczny bo w tv mam tylko 1 wyjście. Także chciałbym co najmniej 4 wyjścia hdmi i 2 optyczne

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego kolega sugeruje cos z kalibracja subwoofera ? najlepsza kalibracja jest wlasne ucho i wlasne odczucia.

ja maja kalibracje w amplitunerze-owszem uzylem jej,lecz pozniej korygowalem to wlasnym sluchem i koncowym efektem bylo to co mi pasowalo.owszem.jest to fajny bajer ale da sie bez niego zyc.owszem kalibracja innych glosnikow jest przydatna,ale placic dodatkowo za kalibracje subwoofera...zastanowil bym sie nad tym jezeli mial bym za to wiele doplacac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to wygląda tak:

 

podłączam fronty pod wzmacniacz stereo (tzw końcówki mocy), następnie wzmacniacz podłączam pod ampli a w nim mam podłączony centralny i tylne kolumny?

i kolejne pytanie brzmi czy chcąc słuchać stereo na ampli ustawiam stereo, a jak chce dźwięk przestrzenny to ustawiam 5.0? Wszystko z poziomu pilota? Nie chciałbym bawić się w wpinanie,wypinanie kabli..

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego kolega sugeruje cos z kalibracja subwoofera ? najlepsza kalibracja jest wlasne ucho i wlasne odczucia.

ja maja kalibracje w amplitunerze-owszem uzylem jej,lecz pozniej korygowalem to wlasnym sluchem i koncowym efektem bylo to co mi pasowalo.owszem.jest to fajny bajer ale da sie bez niego zyc.owszem kalibracja innych glosnikow jest przydatna,ale placic dodatkowo za kalibracje subwoofera...zastanowil bym sie nad tym jezeli mial bym za to wiele doplacac.

Bo pomieszczenie dudni.

 

Miałem amplitunery z i bez kalibracji i już więcej amplitunera bez kalibracji subwoofera nie kupię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pre out wsadzali też do niższych modeli.

 

Nope chyba, że to kiedyś to jakieś 15 lat temu. Zazwyczaj od półki średniej pre-out lądowało na pokładzie. Ale kupując ampli KD bez sensu pchać się w jakieś straszne starocie, ampli to przede wszystkim technologia, a więc i HDMI (a nie pass-through), dekodery dźwięku i obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym kalibracja sklei ci subwoofer z resztą tak że nie będzie słychać że gra subwoofer.

 

Nope chyba, że to kiedyś to jakieś 15 lat temu. Zazwyczaj od półki średniej pre-out lądowało na pokładzie. Ale kupując ampli KD bez sensu pchać się w jakieś straszne starocie, ampli to przede wszystkim technologia, a więc i HDMI (a nie pass-through), dekodery dźwięku i obrazu.

Zapomniałeś jeszcze o tym że zazwyczaj model z przed dwóch trzech lat kosztują mniej więcej połowę ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zrobiłem eksperyment. Wczoraj, jako że odszedłem od KD na rzecz stereo, wyciągnąłem amplituner, podłączyłem i przypomniałem sobie z jakiego powodu wróciłem do stereo. Po prostu paskudna barwa. Straszna suchocizna.

 

KrzysiekA, ale ty masz wzmacniacz DIY (specyficzne konstrukcje) , a do fabrycznych wzmaków w cenie tego ampli porównywałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłącz amplituner na jedną kolumnę a wzmacniacz na drugą (sygnał podaj z jednego źródła czyli jeden kanał do ampli a drugi do wzmaka) i ustaw na nich identyczną głośność (i potem nie ruszaj gałek od głośności tylko naprzemiennie ściszaj je balansem) i obadaj czy ampli dalej będzie ci grał wyraźnie gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu znów problemy na forum, jeśli zamiarem jest poprawa dźwieku stereo z amplitunera przez dodanie końcówki mocy to coś tam poprawi ale nie na tyle co zestaw stereo, mam amplituner z końcówką mocą (z resztą 3 bo wszystkie kanały) i włączam muzykę po kalibracjach itp - gra jak to gra, trudno mi się odnieść jak gra sam amplituner z głośnikami bo od dawna tak nie podłączyłem amplitunera, po zakupie nowego od razu był do końcówek mocy podłączony. Ale przełączam końcówkę mocy z sygnału z amplitunera na sygnał stereo, czyli dacmagic, pre stereo i mimo że końcówka mocy zostaje ta sama i głośniki te same, stoją w tym samym miejscu bez tej całej kalibracji gra znacznie lepiej. Było nie raz o tym na forum że amplitunery musiały by mieć dobrej jakości dac i wyjście preout żeby to jakoś zagrało, da się słuchać i może się podobać aż do momentu jak nie posłuchamy czegoś lepszego z resztą jak zawsze ze wszystkim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Było nie raz o tym na forum że amplitunery musiały by mieć dobrej jakości dac i wyjście preout żeby to jakoś zagrało, da się słuchać i może się podobać aż do momentu jak nie posłuchamy czegoś lepszego...

 

Zróbcie sobie ten eksperyment co go opisałem we wcześniejszym poście, od razu będzie słychać na ile słyszalne są te różnice między jednym a drugim głośnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego ma to dowieść , bo ja wyraźnie słyszę że jak jest gów*** źródło to gorzej gra, po za tym ja tylko przerzucam na selektorze przed końcówką mocy i jest bezpośrednie porównanie dźwięk z amplitunera a zestawu stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie sobie ten eksperyment co go opisałem we wcześniejszym poście, od razu będzie słychać na ile słyszalne są te różnice między jednym a drugim głośnikiem.

Nie widzę potrzeby. Po podłączeniu amplitunera przyszła żona i powiedziała co tak dziwnie gra. Wali po prostu po uszach że jest inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego ma to dowieść

 

Ma dowieść to co będziecie słyszeć (nie zakładam braku żadnych różnic, ale pamiętajcie że są też tacy co będą wmawiać ludziom abstrakcyjne poziomy różnic ) , a będziecie wtedy słyszeć bardziej wiarygodnie ponieważ nawet bardzo minimalna różnica głośności powoduje że człowiek słyszy przy innej krzywej charakterystyki słuchu, badania dowiodły że dwa identycznie zmodulowane dźwięki minimalnie różniące się jedynie głośnością są odbierane przez słuch (ogólnie cała psychoakustyka słuchu) jako o nieco innej barwie i głębi, DAC-ki też mają różny poziom sygnału na wyjściu.

 

Nie widzę potrzeby. Po podłączeniu amplitunera przyszła żona i powiedziała co tak dziwnie gra. Wali po prostu po uszach że jest inaczej.

 

Ale ustawiłeś identyczną głośność tą metodą co podałem ? (oczywiście są dokładniejsze metody ale to też powinno wystarczyć)

 

EDIT:

 

Ważne jest aby ustawić barwę na zero (najlepiej tryb direct-czyli odłączone potencjometry barwy), bo w różnych wzmakach barwa potrafi być różnie zrealizowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego ma to dowieść , bo ja wyraźnie słyszę że jak jest gów*** źródło to gorzej gra, po za tym ja tylko przerzucam na selektorze przed końcówką mocy i jest bezpośrednie porównanie dźwięk z amplitunera a zestawu stereo

Niektóre amplitunery mają lepsze DACi niż niejeden oddzielny DAC. W Pioneerach serii lx wkładany jest n.p. es9016. Owszem można powiedzieć że kość to nie wszystko ale byłoby to jedynie gdybanie bez porównania na żywca. Oczywiście o wiele lepsze rezultaty uzyska się budując od samych podstaw stereo dobierając poszczególne klocki tak żeby do siebie pasowały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Szukałbym czegoś takiego. Ma separowaną linię stereo znaczy omija wszystkie dekodery dźwięku dla stereo (direct in).

 

 

 

A to ciekawe, że jak nie wiemy co gra, to nie jesteśmy w stanie rozpoznać...

bo wiadomo, gra cena, a nie sprzet ;-) niektorym to sie nawet dziwie, ze metki ze sprzetow pozdejmowali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, że jak nie wiemy co gra, to nie jesteśmy w stanie rozpoznać...

Mam inne doświadczenia w tym temacie.

 

Myślę że podchodzimy do tematu od dupy strony. Trzeba zobaczyć jaki jest budżet i co najlepszego za te pieniądze można zrobić a nie jak uzyskać najlepszy dźwięk stereo z amplitunera.

Niektóre propozycje kolegów są jak najbardziej sensowne problem w tym że finansowo mogą być dla kolegi Drago nie do zrealizowania.

 

Ale ustawiłeś identyczną głośność tą metodą co podałem ? (oczywiście są dokładniejsze metody ale to też powinno wystarczyć)

Podłączałem różne wzmacniacze na wyjście i też do końcówki mocy z amplitunera. Za każdym razem brzmiało inaczej. Przy tej próbie zwątpiłem trochę w jakość TK2050. Zagrało jeszcze gorzej niż na końcówkach z amplitunera. Różnica była tak oczywista że nie ma potrzeby porównywania jak zaproponowałeś.

Może opiszę to obrazowo. Nie muszę porównywać przesolonej zupy z zupą dobrze przyprawioną żeby stwierdzić że mi nie smakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie ma potrzeby porównywania jak zaproponowałeś...

 

 

Właśnie jest taka potrzeba (nawet pomimo ewidentnych różnic które teraz słyszysz), bo wtedy masz pewność że wyeliminowałeś te czynniki o których pisałem powyżej, czyli inne krzywe słyszenia wraz z każdą następną różnicą głośności między porównywanymi wzmakami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest taka potrzeba (nawet pomimo ewidentnych różnic które teraz słyszysz), bo wtedy masz pewność że wyeliminowałeś te czynniki o których pisałem powyżej,

 

Ale w tym wypadku zmienia się tylko końcówka mocy. Nic więcej. Nie wiem co miałoby dać takie porównanie. Jeżeli mi się jakieś brzmienie zdecydowanie nie podoba a inne podoba to porównanie tego faktu nie zmieni.

 

W wypadku końcówek mocy różnice w brzmieniu są prawie tak duże jak różnicę między różnymi kolumnami. Wiem bo dużo tego mam. Każda brzmi inaczej chociaż niektóre są do siebie w pewien sposób podobne. Naprawdę nie trzeba robić ślepych testów żeby to usłyszeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o wyeliminowanie istotnych czynników istotnie zakłócających wiarygodną ocenę.

Jeżeli chodzi o gusta nie istnieje coś takiego jak wiarygodna ocena. To czy komuś się coś podoba czy nie jest bardzo subiektywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jeżeli dźwięk o tej samej barwie ale przy różnej głośności jest nieco inaczej przetwarzany przez słuch, to znaczy że dopiero wtedy jeżeli porównujesz przy takiej samej głośności, to możesz wiarygodnie wybrać to co ci się bardziej podoba ponieważ dopiero wtedy oceniasz rzeczywistą barwę (przy danej głośności oczywiście, bo charakterystyka/widmo zniekształceń wzmaka też się zmienia przy różnej głośności) porównywanych urządzeń.

 

Podsumowując różna głośność dla tego samego dźwięku to nieco inna krzywa słyszenia ale i także nieco inne widmo rozkładu zniekształceń (przy każdej zmianie głośności) wzmaka spowodowane indywidualną reakcją danej konstrukcji wzmaka na krzywą impedancji kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal proszę o poradę amplitunera z pre-out i kolumn w kwocie 6 tyś. I końcówki mocy możecie tez polecić co będę wiedzieć na przyszłość (albo może na raty wezmę).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre amplitunery mają lepsze DACi niż niejeden oddzielny DAC. W Pioneerach serii lx wkładany jest n.p. es9016. Owszem można powiedzieć że kość to nie wszystko ale byłoby to jedynie gdybanie bez porównania na żywca. Oczywiście o wiele lepsze rezultaty uzyska się budując od samych podstaw stereo dobierając poszczególne klocki tak żeby do siebie pasowały

 

Zgadzam się , tylko raczej mi chodziło o bardziej realne amplitunery żeby kolega się w budżecie zmieścił, dacmagic cudów też pewnie nie robi, trochę lepiej gra jak mu się sygnał po xlr wyciągnie , ale jest jak mówisz trzeba klocki ze sobą tak poskładać żeby to nam grało, bo nawet jak byś miał najlepszą kość w dacu w amplitunerze to i tak się zawsze znajdzie ktoś kto powie że mu to nie gra, nie podoba się, że np tda1543 jest lepszy ;) . Choćby przykład opisu Muzg`a na temat 3Sm a mój, jak by zupełnie inne głośniki i weź się tu kieruj później takimi opisami z netu, dlatego jeśli czegoś nie słyszałem nie będę tego nadmiernie negował, a jeśli nawet to i tak nie znaczy że to co mi się podoba tobie też będzie .

 

kolega może szukać jakiegoś amplitunera w okolicy 2 - 3 tys tak żeby starczyło na jakieś głośniki w miarę przyzwoite z aktywnym subem , jeszcze lepiej jak by się do kogoś wprosił na odsłuch jakiegoś kina u kogoś, w Poznaniu jakoś nie ma z tym problemu, sam pożyczałem moją yamahę zainteresowanym którzy się rozglądali za amplitunerem właśnie w podobnym budżecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną myślę o kwocie 5tyś (plus minus tysiak).

Da się zupełnie pogodzić stereo i 5 kanałów ... ale to nie będzie 5 tys PLN (potrzebny procesor kina z wyjściami XLR 5.1 i aktywne kolumny, np. APS Trinity x5 sztuk - jakość takiego systemu, będzie taka jak przy 2.0, ale będzie to 5.0 lub 5.1)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze wypowiedzi i zastanawia mnie jedno jeśli mamy amplituner np; marantz 7009 i z niego wychodzimy z wyjścia pre aut na wzmacniacz np.marantz pm8005 pod złącza power amp direct in a następnie do niego podpinamy kolumny frontowe to chcąc słuchać dobrego stereo odtwarzacz cd podłączam pod wzmacniacz. W trakcie słuchania stereo nie włączam wcale amplitunera. A co się dzieje kiedy z ww. amplitunera wyjdę z wyjścia pre aut na końcówkę mocy np marantz 7025, która mi zasila fronty to odtwarzacz cd np. marantz cd7005 muszę podpiąć w tedy pod amplituner? W momencie kiedy chce posłuchać samego stereo muszę włączyć zarówno amplituner 7009 oraz końcówkę 7025, tylko że w tedy moim zdaniem tracę na jakości stereo ponieważ odtwarzacz cd jest podpięty nadal pod amplituner..? Poproszę o wyjaśnienie jeśli źle coś zrozumiałem. Chodzi mi o uzyskanie zarówno dobrego dźwięku z kina jak i z dżwieku stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.