Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki - wymiana zawieszenia - zanik basu - czy to możliwe?


mbk84

Rekomendowane odpowiedzi

Można zapytać czy rozmowa dotyczy tego typu kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak, to te kolumny. Cena została nieco zbita telefonicznie.

 

 

Dlaczego to piszę - po reszta pasma Ci się podobno podobała ?

 

Tak, reszta pasma bardzo mi się podoba. Zwłaszcza wyższa średnica, góra i scena.

Nie mam kieszeni bez dna i nie stać mnie na dodatkowe inwestycje. Nie kupiłem głośników do reanimacji, tylko do odsłuchu. Żeby one zagrały "po ludzku" trzeba by w nie trochę włożyć, a pakowanie najtańszego zamiennika mija się chyba z celem.

 

Jedyna opcja jaką widzę, to zwrot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.

Ja bym dokładnie zmierzył średnicę tych głośników co masz i jednak poszukał czegoś niedrogiego na wymianę o podobnych parametrach np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Te głośniki niskotonowe po tylu latach zawsze będą tak wyglądać. Po pierwsze czas, a po drugie skierowane są do góry i przykryte tylko siatką - cały kurz, brud oraz np. farba z malowania sufitu, rozlana woda z podlewania kwiatków idealnie się do nich przytuli.

Sama wymiana pianki od górnego zawieszenia to połowa sukcesu. Na pewno całe wiaderko kłaków jest pod kopułką przeciwpyłową, a stamtąd już bardzo blisko do cewki...

 

Znalazłem chyba szwedzkie forum i na fotkach jest ładnie pokazane jak wygląda głośnik przed naprawą i jak ma wyglądać po (kilka zdjęć głośnika zaraz na początku strony)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zatelefonować do osoby od której je kupiłem i poprosić o zwrot pieniędzy.

Oczywiście, poprosić możesz, tylko się nie zdziw przypadkiem jaką otrzymasz odpowiedź.

Patrząc na inne aukcje tego typa, to typowy handlarz gruzu, który zwozi śmieci z niemieckich wystawek

i wystawia na allegro w cenach z sufitu. Nawet niech sprzeda tylko jedną rzecz na 10 wystawionych, to i tak jest do przodu.

Akurat trafiło na Ciebie i na Twoim miejscu nie liczyłbym przesadnie, że odzyskasz chociaż jedną umoczoną złotówkę.

Co prawda możesz się upierać, że sprzęt nie działa jak powinien, a opis z aukcji nie odpowiada rzeczywistości

(zawieszenie głośnika nie zostało wymienione na oryginalne jak napisano w opisie, tylko na jakieś byle co, co akurat leżało pod ręką)

ale czy coś tym zdziałasz... raczej marne szanse. To jest taki typ ludzi, którzy gówno spod siebie zeżrą, żeby tylko pieniędzy nie wydać

i nawet jak go postraszysz negatywem (no co co innego takiemu zrobisz) to on na to tylko parsknie śmiechem.

Podsumowując - moim zdaniem powinieneś spróbować w jakikolwiek sposób tego syfu się pozbyć, żeby odzyskać ile tylko się da i zapomnieć o sprawie.

Dalsze topienie kasy, to wyrzucanie pieniędzy za okno, bo nikt Ci tego nigdy nie odda. Wydasz 400 czy 600 złotych na naprawę,

a przy odsprzedaży tych kolumn nawet tyle za nie nie dostaniesz, więc już z prostej matematyki wychodzi całkowity finansowy bezsens.

Lepiej to opchnąć, dołożyć i kupić coś normalnego w sensie przynajmniej o połowę młodszego i technicznie sprawnego.

Jakieś Grundigi z serii Box na przykład czy coś w ten deseń. Za zadbane Grundig Box 1500a Pro zapłacisz góra 600 zeta i masz zajebiste granie.

Jak Ci się znudzą, to te 600 zawsze za nie weźmiesz. A w ten szrot co masz będziesz tylko ładował i ładował i nigdy tego nie odzyskasz.

Gdzie sens gdzie logika? Oczywiście ogólne wkurwienie sytuacją zostanie, ale na pocieszenie mogę zdradzić Ci sekret - większość z nas przez to przechodziła :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa na własną rękę chyba jednak odpada - dodatkowe koszty, ręczna robota, niewiadomy efekt.

 

Ocena kolegi #parantulla na temat sprzedawcy okazała się pochopna.

Nie ma problemu ze zwrotem. Sprzedawca okazał się uczciwy i bardzo w porządku. Co prawda wspominał że zajrzy do głośników ale nie wykluczał też zwrotu pieniędzy, co dla mnie jest jedyną opcją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena kolegi #parantulla na temat sprzedawcy okazała się pochopna.

Nie ma problemu ze zwrotem. Sprzedawca okazał się uczciwy i bardzo w porządku.

Masz już kasę z powrotem na koncie? Nie? No to pogadamy jak już będziesz miał ;)

Tylko nie daj się drugi raz wyrolować na gadki szmatki w stylu "jak będzie wszystko w porządku, to oddam pieniądze"

bo skończy się to tym, że zostaniesz bez pieniędzy i bez kolumn. Najpierw kasa na konto i dopiero wtedy złom wysyłasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać jak rozwinie się sytuacja.

 

Co do tych Grundigów, to trzeba na nie polować, do tego to vintage, więc stan może być różny.

Zastanawiam się nad Chario Silhouette 100 ale to dopiero faza poszukiwań, nie chcę popełnić podobnego błędu co z Luxorami.

 

Najchętniej podjechałbym do jakiegoś bydgoskiego salonu ze wzmacniaczem i posłuchał. Problem polega na tym, że raczej nie ma sensownych głośników w tych cenach w bydgoskich salonach :( Kiedyś słuchałem nowego sprzętu w okolicach 1000-1500zł, to co mi podłączali grało jak kino domowe albo na poziomie średniej klasy głośników komputerowych. Sensowny sprzęt dostępny na miejscu zaczynał się w okolicach 3k zł :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Szukałem pomocy, a wy po mnie jedziecie.

 

Założyłeś ten temat PO zakupie, a nie PRZED zakupem. Nie dziw się więc, że chłopaki sobie używają.

 

Znalazłem chyba szwedzkie forum i na fotkach jest ładnie pokazane jak wygląda głośnik przed naprawą i jak ma wyglądać po (kilka zdjęć głośnika zaraz na początku strony)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Stronka OK. Po przeglądnięciu wnioski na przyszłość: jeżeli wymiana zawieszenia to tylko piankowego na piankowe. I w miarę możliwości na oryginalne, a nie na jakiś badziew pasujący lepiej lub gorzej wymiarami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych Grundigów, to trzeba na nie polować, do tego to vintage, więc stan może być różny.

Patrząc na to co za te same pieniądze kupiłeś... może lepiej pominę to milczeniem.

A co Ty byś chciał za 600zł? Żeby pachniało nowością i grało tak że dupę urywa?

Jak chcesz grymasić i wybrzydzać, to najpierw musisz jeszcze jedno zero do tych 600 dopisać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co za te same pieniądze kupiłeś... może lepiej pominę to milczeniem.

A co Ty byś chciał za 600zł? Żeby pachniało nowością i grało tak że dupę urywa?

Jak chcesz grymasić i wybrzydzać, to najpierw musisz jeszcze jedno zero do tych 600 dopisać :)

 

zgadza się :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słuchałem innych głośników, max to Usher V601, niczego lepszego nie było mi dane słuchać. Powtórzę to raz jeszcze - w mojej opinii Luxory grają ładnie. Kreują ciekawą scenę, wyższa średnica jest niespotykanie klarowna, ogólnie dźwięk mnie urzeka.

Jeśli te Luxory w tym stanie zagrały lepiej niż Usher V601, to doradzanie wiąże się z ryzykiem i Twoim ewentualnym rozczarowaniem. Tak czy inaczej 6 stów to ja bym za nie w życiu nie dał. W tej cenie można poszukać tańszych Tannoy, Celestion F20, F30 itp. Nie chce mi się wierzyć w to że Luxory zagrają lepiej. Czasem cuda się zdarzają, więc może rzeczywiście tak jest. Pamiętaj jednak że po wymianie głośników na inne, nowe, kolumny zagrają inaczej, no i bierz pod uwagę koszty takiej zabawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba wiem dlaczego autor wątku chwali sobie brzmienie tych kolumn. Tego typu konstrukcje grają "inaczej". Słuchałem kiedyś czegoś podobnego i mam dość miłe wspomnienia.

 

Pół wieku temu powstawały dość dziwaczne (jak na dzisiejsze czasy) rozwiązania. Z tego co wiem lubowali się w tym Skandynawowie. Kolumny z dyfuzorami i głośnikami skierowanymi do góry oraz w różne inne strony miał ofercie choćby Mirsch, Bose, Summit.

 

Nawet dzisiaj, jakby trochę poszukać można znaleźć kolumny gdzie takie rozwiązania są stosowane np. dodatkowy głośnik wysokotonowy na tylnej ściance kolumn grający w ścianę, a nie do słuchacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba wiem dlaczego autor wątku chwali sobie brzmienie tych kolumn.

To jest dokładnie tak samo, jakbyś wydał kupę kasy na fajne auto, które po umyciu okazało się kupą złomu.

Każdy będzie się doszukiwał jakichkolwiek pozytywów, zwłaszcza gdy widoki na odzyskanie pieniędzy są słabe.

Wtedy zaczyna się kombinowanie - utopić w rzece i zgłosić kradzież czy spróbować odbudować i wydać drugie tyle...

Identyczna sytuacja. Sam przez to przechodziłem. Kupiłem kiedyś stare Renault 5 w wersji GTX, dałem za nie 5.000zł

Jaki byłem szczęśliwy i w ogóle, dopóki jeździło. Jak zaczęło się sypać (po dwóch dniach zabawy) to wszystko naraz.

Przez pół roku jak go miałem, cztery miesiące stał w warsztacie i miesiąc w komisie. Na naprawy wydałem w sumie 6.000zł

a samochód sprzedałem za 4.000zł czyli łatwo sobie policzyć, że nie odzyskałem nawet tego co za trupa zapłaciłem przy kupnie.

Tak samo się skończy ta tutaj historia, jak i się skończyły dziesiątki podobnych, o których czytałem bądź słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być 7 .000zł w plecy , i to wszystko w 6 miesięcy. :))

Taki ze mnie Maxi Kaz,

ale tylko jeden raz :)

Nauczka na całe życie i nigdy więcej do ręki padła w którym nie wiem co już było robione i co jeszcze trzeba zrobić.

To samo z kolumnami.

Jak raz umoczyłem w paczki poprzerabiane przez jakiegoś debila, których doprowadzenie

do stanu fabrycznego wyniosło by mnie ponad połowę ceny zakupu używanych kolumn,

to do dzisiaj mnie trzęsie na samo wspomnienie. Zwłaszcza że kosztowały więcej niż ta wypierdziana renówka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony Parantulla może mieć rację: przecież w opisie tej aukcji stoi jak byk, że głośnik był regenerowany przy użyciu nieoryginalnych części. A więc wydaje się, że szanse na odzyskanie kasy są zerowe.

 

Ale jest też druga strona medalu: niedawno weszły w życie przepisy ułatwiające zwrot zakupionego towaru. Może się jednak uda coś odzyskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno weszły w życie przepisy ułatwiające zwrot zakupionego towaru.

W sklepie tak, ale nie u pana Henia.

Inaczej jak jest firma czyli zarejestrowana działalność gospodarcza, normalny sklep stacjonarny czy wirtualny i fabrycznie nowy towar

a inaczej jak jest pan Henio czyli osoba prywatna co handluje z Żuka na giełdzie szmelcem z wystawek, a to co nie zejdzie wystawia na Allegro.

W pierwszym przypadku może i obowiązują jakieś tam przepisy, ale w drugim jest już tylko dobra wola pana Henia lub najczęściej jej brak niestety.

Stanie okoniem, powie że kasy nie odda (miałem identyczny przypadek, tyle że z płytą główną do peceta) i co mu zrobisz?

Pojedziesz się szarpać o parę złotych, to zadzwoni po psiarnię i pójdziesz siedzieć za napaść, a jak wyjdziesz odszkodowanie będziesz musiał mu zapłacić.

I te flety doskonale zdają sobie sprawę z tego, że można im na pędzel skoczyć, dlatego walą w ciula ile wlezie, a wydymany klient płacze i płaci.

 

Jedyne co możesz, to negatywa takiemu palantowi wysmarować, ale to też jeden się przejmie, a inny ciepłym moczem zleje,

zwłaszcza handlarz, który zwykle ma przynajmniej cztery konta na Allegro i mu kalafiorem wisi jakiś tam negatyw na jednym z nich.

Nawet jak mu zawieszą konto, to ma jeszcze trzy inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam, że lepiej kupić niskotonowe i je uruchomić niż bawić się w pakowanie, wysyłanie i odsyłanie - to przecież też kosztuje, więc lepiej już wydać parę złotych na głośniki niż na kuriera, mieć działające kolumny niż ich nie mieć i nie wiadomo kiedy odzyskać kasę.

 

Także myślę, że warto by skontaktować się ze sprzedającym - niech zwróci koszty głośników. W końcu sprzedał regenerowane, ale jednak zepsute.

 

Nawiasem mówiąc te niskotonowe to żaden hi-end tylko normalne basowce jakich setki na aukcjach. Jak się dobrze trafi to i zamienniki mogą okazać się lepsze od oryginalnych. Ponadto te kolumny są 2-way więc sprawa jest jeszcze prostsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fakt, że stówę za dwa przekracza, ale kumpel zrobił ma nich dwudrożne monitory i grają OK.

Rezonans naprawdę jest na 50 Hz, Qts wystarczy do BR - tylko wstawić;

a są podobne za to tańsze, na piance z większym Qts do obudowy zamkniętej.

Ale to tylko opcja, gdyby coś poszło nie tak, jak bywa u braci Cohen ...;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem 25 zł, i uważam że są warte z 2 x więcej ;)

Weź to szybko edytuj, bo kolega jak zobaczy, jeszcze gotów żyły sobie podciąć :)

O ludzie, nigdy się nie nauczą, że jak coś wygląda dziwnie i podejrzanie, to zwykle takie właśnie jest

i nigdy się nie płaci 600zł za 40-letnie kolumny"no name", o których nikt pojęcia bladego nie ma.

A propos 600zł, to strasznie jestem ciekaw jak tam idą rozmowy na temat zwrotu kasy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co tam słychać w sprawie? Miałem rację czy nie miałem, że sprzedawca jednak się wypnie i ostatecznie ani zeta nie odda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.