Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn THIEL


rambo54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.02.2021 o 08:56, aliengbl napisał:

Niestety, ale nie moga pomoc. Korespondencja z producentem w US dala jasna informacje - firma nie istnieje od smierci wlasciciela dwa lata temu. Marka zostala wykupiona przez kogos, ale nie kontynuuja na ten moment produkcji.

Zalozylem temat w dziale hifi i szukam dalej. Ojciec, ktory jest wlascicielem jest purysta i wszelkiego rodzaju nieoryginalne badz naprawie (tj z ponownie nawinieta cewka, jak egzemplarz znaleziony na ebay we wloszech) odpadaja. Jak sie nie uda naprawic to bedzie dramat w domu ? 

Cześć! Czy te Thiele co wystawiasz to są po naprawie? Jak przebiegała naprawa? Co zostało zrobione? Nie mogę znaleźć żadnego info. Coś mi umknęło? Dlaczego zdjęcia na olx są w maskownicach? Dlaczego na olx nie ma informacji, że coś było naprawiane?

Pozdrawiam

Edytowane przez 1Ender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, 1Ender napisał:

Cześć! Czy te Thiele co wystawiasz to są po naprawie? Jak przebiegała naprawa? Co zostało zrobione? Nie mogę znaleźć żadnego info. Coś mi umknęło? Dlaczego zdjęcia na olx są w maskownicach? Dlaczego na olx nie ma informacji, że coś było naprawiane?

Pozdrawiam

Sa po naprawie.

Naprawa polegała na demontażu głośnika średnio-wysoko tonowego, wysłaniu go do przedstawiciela thiel w Polsce i montażu po naprawie. Gdzieś w fanklubie opisywałem.

Zdjęcia na olx są oszczędne, bo i tak ludzie prosza zawsze o milion różnych zdjęć to dosylam na bieżąco.

Informacje o naprawie przedstawiam w pierwszej rozmowie jak ktoś jest zainteresowany. Mogę podesłać screeny rozmów 😛

Zresztą na ten moment wszystkie rozmowy jakie miałem to raczej zawraczace dupy niż poważne oferty. Ludzie dzwonią i udają zainteresowanych żeby pogadać o sprzęcie 😉

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, aliengbl napisał:

Sa po naprawie.

Naprawa polegała na demontażu głośnika średnio-wysoko tonowego, wysłaniu go do przedstawiciela thiel w Polsce i montażu po naprawie. Gdzieś w fanklubie opisywałem.

Zdjęcia na olx są oszczędne, bo i tak ludzie prosza zawsze o milion różnych zdjęć to dosylam na bieżąco.

Informacje o naprawie przedstawiam w pierwszej rozmowie jak ktoś jest zainteresowany. Mogę podesłać screeny rozmów 😛

Zresztą na ten moment wszystkie rozmowy jakie miałem to raczej zawraczace dupy niż poważne oferty. Ludzie dzwonią i udają zainteresowanych żeby pogadać o sprzęcie 😉

Poleciłem Twoje kolumny koleżance. Myślę, że najlepiej jak będzie się z Tobą kontaktować osobiście, jak będzie zainteresowana. Dziękuję za info. 😉

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam Kolegów,

Od pewnego czasu chodzi za mną zmiana kolumn. Obecnie gram na Dali E870 Evidence - reszta toru w podpisie. Proszę was o informację czy ktoś z klubowiczów łączył kolumny Thiela z elektroniką Rotela lub Parasounda i jak to się zgrywało w waszej ocenie. Zaznaczam że RHB-10 to nie taki zwykły Rotel tylko do Rocka itp... myślę że z powodzeniem napędzi prądożerne Thiele.

Paczki raczej z tych większych czyli CS6 lub CS7 - pomieszczenie odsłuchowe ma około 25 m2 ale jest to otwarty salon połączony z jadalnią kolejne 30 m2 i kuchnią oraz holem 35 m2 - łącznie około 100m2 otwartej przestrzeni.

Wymiana kolumn tylko z powodów że chciałbym iść dalej a obecne paczki (pomimo tego że nic mi w nich specjalnie nie brakuje) są najsłabszym (najtańszym) ogniwem mojego toru.

Z góry dzięki za wasze odpowiedzi.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS6 i CS7 to nie są jakieś wybitne kolumny. 7.2 już dużo lepiej, a najlepiej 3.7.

Ewentualnie CS2.4 (moim zdaniem najlepsze), do tego dedykowany do nich subwoofer SmartSub i masz referencyjne pod niemal każdym względem brzmienie za w sumie śmieszne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nawet nie wiedziałem, że powstał taki fajny klub miłośników marki Thiel 🙂

Tak się składa, że jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn owej marki i to jednych z bardziej zacnych  jakie powstały :)

Otóż moje uszy zadowalane są przez słynne CS 3.6 napędzane lampami OMAK JEWEL THREE ze złotej edycji, a w sekcji przedwzmacniacza wpięty jest budowany na zamówienie u Piotra Bocianka (WBA) Blazebird (Dual Mono). Wszystko spięte kablami Wireworld Eclipse.

THIEL 1.jpg

THIEL 2.jpg

THIEL 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.