Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt do 15.000 zł - nowy


mpiekarz

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pomocy w złożeniu mojego pierwszego sprzętu grającego. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie więc proszę delikatnie, nie byłem jeszcze na odsłuchach ale wybieram się. Zakup planuję w przeciągu 6 miesięcy.

 

Wymagania:

- budżet: 15.000 zł

- wzmacniacz zintegrowany + odtwarzacz sieciowy + kolumny podłogowe

- sprzęt nowy

- salon: 20m2 + otwarta kuchnia

 

Preferencje:

- rock, jazz, muzyka akustyczna oraz chillout

 

Moja pierwsza propozycja: Marantz PM8005 + Marantz NA8005 + Dali Ikon 6 mk2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja jest przeciez obecnie na Marantz PM / SA / NA 8005 + DALI IKON 6 za 15tys bez groszyPonad to ten zestaw do Twojej muzyki się nadaje. Sam ten wzmacniacz i kolumny wybralem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Najpierw podziel sobie orientacyjnie kasę, na co i za ile wydasz ; dla przykładu kolumny 6.000, wzmacniacz 6.000, odt.sieciowy 3.000. Popatrz w necie i na forum, poczytaj sobie recenzje. W ten sposób rozeznasz się trochę w sprzęcie i co nieco zapamiętasz. Później jak już wcześniej napisano umów się najpierw, idź do kilku salonów i odsłuchaj sobie sprzęty. Pamiętaj nie kupuj w ciemno, bo możesz się rozczarować.

 

Dodaję: ostatnio słuchałem Dali Ikon MK2 i jak Kyle napisał wielka porażka - potwierdzam : podbite skraje pasma a szczególnie wysokie tony.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy sie caly system, a nie same Ikon 6mk2. Caly zestaw ma wplyw na brzmienie ogólne, a nie same kolumny. Ikony maja szczegolowa gore ale obiektywnie rzecz biorac z dobranym wzmacniaczem, nie wychodzi ona przed szereg.

 

W wielu wątkach na forum, sporo osób po odsłuchu wybralo wlasnie te kolumny.

Biorac jeszcze pod uwage promocje, to w tej cenie ciezko o lepszy zestaw. Mozna ewentualnie poszukac salonu z dobrymi cenami i negocjujac ceny, zrezygnowac z sa8005 i zaoszczędzić trochę kasy.

 

Liczy sie caly system, a nie same Ikon 6mk2. Caly zestaw ma wplyw na brzmienie ogólne, a nie same kolumny. Ikony maja szczegolowa gore ale obiektywnie rzecz biorac z dobranym wzmacniaczem, nie wychodzi ona przed szereg.

 

W wielu wątkach na forum, sporo osób po odsłuchu wybralo wlasnie te kolumny.

Biorac jeszcze pod uwage promocje, to w tej cenie ciezko o lepszy zestaw. Mozna ewentualnie poszukac salonu z dobrymi cenami i negocjujac je, zrezygnowac z sa8005 i zaoszczędzić trochę kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób wybiera ten zestaw, ale dużo osób jeszcze nie wie czego tak dokładnie szuka.

Podbite skraje pasma efektywnie grają przy chwilowym odsłuchu, niestety już w domu okazuje się że taki rodzaj muzyki może zmęczyć.

Nigdy nie kupuj pod wpływem promocji czy chwili, bo potem nie będzie odwrotu. Prawdziwych promocji też nigdy w tej branży nie ma, po prostu jest wysoka marża którą zawsze można obniżyć i nadal sprzedać z zyskiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwych promocji też nigdy w tej branży nie ma, po prostu jest wysoka marża którą zawsze można obniżyć i nadal sprzedać z zyskiem.

to prawda.

 

Jako alternatywne rozwiązanie mogę polecić ten sam wzmacniacz ale z kolumnami KEF np. q700.

Można też ikony połączyć z NADem.

Roksana z Ikonami lub Audiolaba, tudzież Arcama.

 

A jeśli chodzi o równe granie, to Arcam z Audio Academy lub Audio GD z Academy albo Atoll i Audio Academy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci do odsłuchu bardzo dobre zestawienie (nie kupuj żadnego sprzętu bez odsłuchu!). Każdy ma inne oczekiwania.

 

Wzmacniacz ADVANCE ACOUSTIC X-I120 np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odtwarzacz sieciowy z odtwarzaczem CD ADVANCE ACOUSTIC X-UNI np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i niesamowite kolumny Vandersteen 1Ci (opis)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak nasz drogi kolega preferuje podstawki to również w tej cenie są bardzo dobre R300 z Xindakiem PA-M. Super zestaw, bardzo popularny i z moją rekomendacją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania:

- budżet: 15.000 zł

- wzmacniacz zintegrowany + odtwarzacz sieciowy + kolumny podłogowe

- sprzęt nowy

- salon: 20m2 + otwarta kuchnia

A może zestaw rozwojowy dobre głośniki i niezły DAC, a reszta w przyszłości do podmiany. Słuchałem takiego zestawienia: Cocktail Audio X30+Audio Physic Tempo VI. Kontrowersyjne zestawienie ale ładnie to gra i budżet się prawie dopina. W przyszłości można dokupić wzmacniacz. Oczywiście podstawą wyboru takiego systemu jest dźwięki jaki wypływa z AP Tempo VI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam kupić jak najlepsze kolumny. Z biegiem czasu będziesz myślał o jakiejś zmianie. Najtrudniej wymienić kolumny, a moim zdaniem najłatwiej wzmacniacz. Kupując zestaw kolumny + wzmak na równym poziomie w przypadku pójścia na wyższy pozom należało by wymienić komplet co oznacza znaczne wydatki. Człowiek to taka istota która zawszę dąży do czegoś lepszego ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Ilu ludzi, tyle opinii, gustów i doświadczeń. Może to zabrzmi zbyt filozoficznie ale nie ma sprzętu obiektywnie najlepszego - każdy system, jest tylko wypadkową OSOBISTYCH preferencji i założonego budżetu. Wniosek: niezależnie od sugestii moich szanownych przedmówców sugeruję uruchomienie własnych uszu (najlepiej we własnych, wspomnianych 20m2). Wydając 15kPLN warto poświęcić nawet kilka (kilkanaście?) tygodni na odsłuchy, przed podjęciem ostatecznej decyzji i nie ulegać pierwszym "fascynacjom" (zazwyczaj są zwodnicze). Ewentualna odsprzedaż nietrafionych zakupów jest wyjątkowo bolesna (czego sam doświadczyłem).

 

Jedno, co mogę z czystym sumieniem zasugerować, to podział tej kwoty i to tylko "z grubsza":

1. 75-80% sprzęt (ok. 12000)

2. 25-30% na okablowanie (ok. 3000 - interkonekty, kable głośnikowe, może kiedyś sieciówka ale to może już poza budżetem). Pominięcie tego aspektu będzie przypominało próbę wypicia mlecznego shake'a, przez słomkę do coca-coli. Niby można ale od ciągnięcia można dostać żylaków za uszami.

 

I w tym miejscu, nie wnosząc nic sensownego do tej dyskusji (czego mam absolutną świadomość), zostawiam Cię u progu niezłej zabawy, pozdrawiam i życzę powodzenia.

 

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25-30% na okablowanie (ok. 3000

 

Szok. Przy tej kwocie i klasie sprzętu wydawać 3tys. na kable ???

Lepiej dołóż z tej propozycji 2500 dodatkowo na kolumny a na kable zostaw absolutny max 500zł

(osobiście i tak był zostawił max. 200 na kable).

Wystarczy że wielu ludzi już przeprowadzało ślepe testy na kablach o kosmicznie dużej różnicy w cenie ale niestety różnicy w graniu nie był w stanie stwierdzić nikt. Jeśli dla autora jest to nieprzekonujący argument - jego kasa. Nie chce oczywiście wywoływać wiecznej wojny typu czy kable grają czy nie. Matematyczno-fizycznie - nie grają i to na początek wystarczy.

 

Kolumny bym kupił używane za 8tys. Wzmacniacz bym zostawił proponowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchach Marantz PM8005 + Marantz SA8005 + TANNOY REVOLUTION DC6 T. I nie ukrywam, że zaskoczył mnie ten zestaw. Była przestrzeń, barwa, dobra dynamika i rozdzielczość. Dlatego polecam odsłuch tych kolumn z Marantzem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ tego Xindaka PA-M + Kef R300 + Stream Magic 6

Reszta zostanie na kable i ew. poprawy akustyki panelami akustycznymi i innymi ustrojami.

Najważniejsza jest dobra adaptacja akustyczna, ludzie często ten aspekt pomijają.

 

A co do kabli to lekką ręką wyda 500zł za listwe sieciową, 500 na głośnikowe, 300 na sieciówkę, 300 interkonekt, 300 USB (i ten ostatni jako jedyny wniósł u mnie jakieś istotne zmiany, czemu byłem bardzo zdziwiony i zarazem ucieszony). To już mamy 1900, może jeszcze jakieś płyty granitowe zamówi u kamieniarza - grabarza. Już 2200 i akurat na panele zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok. Przy tej kwocie i klasie sprzętu wydawać 3tys. na kable ???

Lepiej dołóż z tej propozycji 2500 dodatkowo na kolumny a na kable zostaw absolutny max 500zł

(osobiście i tak był zostawił max. 200 na kable).

Wystarczy że wielu ludzi już przeprowadzało ślepe testy na kablach o kosmicznie dużej różnicy w cenie ale niestety różnicy w graniu nie był w stanie stwierdzić nikt. Jeśli dla autora jest to nieprzekonujący argument - jego kasa. Nie chce oczywiście wywoływać wiecznej wojny typu czy kable grają czy nie. Matematyczno-fizycznie - nie grają i to na początek wystarczy.

 

Kolumny bym kupił używane za 8tys. Wzmacniacz bym zostawił proponowany.

 

Rzeczywiście nie ma co rozniecać odwiecznych sporów.

 

Jednak w powyższej wypowiedzi brakuje nieco konsekwencji - skoro kable nic nie dają (niczego nie zmieniają / niczego nie wnoszą / niczego nie zabierają) wydawanie na nie 200-500 PLN jest kompletnie bez sensu. Cienkie kable elektryczne w oplocie, w Leroy Merlin kosztują max. 1-2PLN za metr (zakładając, że potrzebne będzie 6m, wydatek nie będzie większy niż 12PLN). Kable RCA (takie jak dodawane do popularnego sprzętu RTV w supermarketach) kosztują ok. 2PLN za komplet. Cały wydatek ogranicza się więc wyłącznie do 14PLN ("czternastu", nie "pięciuset")

 

i... tyle sugeruję przeznaczyć na kable (oczywiście zakładając, że nie mają one wpływu na brzmienie systemu). Pozostaje mi jedynie nadmienić, że osobiście nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania a wręcz je doradzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do wypowiedzi Pantaleon'a,

dobrze napisał, że nie ma czegoś takiego jak najlepszy zestaw. Chcę jednak dodać, że różnice pomiędzy poszczególnymi urządzeniami w odpowiednich przedziałach cenowych polegają głównie na brzmieniu i nie chodzi tu, o to, czy to lepsze, czy gorsze brzmienie, tylko o to, co kto lubi. Jaki rodzaj brzmienia nam odpowiada. Generalnie jakość sprzętu jest proporcjonalna do jego ceny. Nie słyszałem o wzmacniaczy, który jest w sprzedaży, kosztuje powiedzmy 4-5 k a w środek ma taki jak wzmacniacze innych marek o połowę tańsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi zbyt filozoficznie ale nie ma sprzętu obiektywnie najlepszego -

Jest, tylko nie każdy tego szuka.

 

Odniosę się do wypowiedzi Pantaleon'a,

dobrze napisał, że nie ma czegoś takiego jak najlepszy zestaw. Chcę jednak dodać, że różnice pomiędzy poszczególnymi urządzeniami w odpowiednich przedziałach cenowych polegają głównie na brzmieniu i nie chodzi tu, o to, czy to lepsze, czy gorsze brzmienie, tylko o to, co kto lubi.

Obiektywnie dobra kolumna, to taka co ma niskie zniekształcenia. ... a to o czym piszesz, to ludzie, którzy szukają czasem uśmiechu dyskoteki i zabarwionego brzmienia zniekształceniami.

 

2. 25-30% na okablowanie (ok. 3000 - interkonekty, kable głośnikowe, może kiedyś

... aż 25% budżetu na kable, to moim zdaniem głupota (o 30% nie wspominam, bo nie wypada bluzgać), ale nich każdy se robi jak se chce ;)

 

Liczy sie caly system, a nie same Ikon 6mk2. Caly zestaw ma wplyw na brzmienie ogólne, a nie same kolumny.

... noo ... i trzeba by wyszukać nieźle kiepski wzmacniacz, by tłumił odpowiednio ten podbity bas i soprany ... moim zdaniem nie tędy droga, a kupowanie takiego gniotu przy zestawie za 15 tys zł, to już na prawdę zły pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do wypowiedzi Pantaleon'a,

dobrze napisał, że nie ma czegoś takiego jak najlepszy zestaw. Chcę jednak dodać, że różnice pomiędzy poszczególnymi urządzeniami w odpowiednich przedziałach cenowych polegają głównie na brzmieniu i nie chodzi tu, o to, czy to lepsze, czy gorsze brzmienie, tylko o to, co kto lubi. Jaki rodzaj brzmienia nam odpowiada. Generalnie jakość sprzętu jest proporcjonalna do jego ceny. Nie słyszałem o wzmacniaczy, który jest w sprzedaży, kosztuje powiedzmy 4-5 k a w środek ma taki jak wzmacniacze innych marek o połowę tańsze.

 

Amen.

Wszystko jest kwestią gustu a jak wiadomo "de gustibus non est disputandum".

Motto na dziś: "jeśli Ci się podoba to znaczy, że jest to aktualnie najlepszy sprzęt na rynku".

Ze swojej strony przestrzegam tylko przed pochopnymi (kosztownymi) decyzjami. Część klocków robi dobre tylko ... pierwsze wrażenie i tylko w danych warunkach odsłuchowych. Recepta: wypożyczać i słuchać u siebie - większe "bezpieczeństwo" wyboru ... a ile przy tym fanu. :-))

Pzdr, P

 

Jest, tylko nie każdy tego szuka.

Niestety się nie zgodzę... słyszałem już wiele klocków w różnych konfiguracjach i powiem tak: za sensowne 100 tys PLN da się stworzyć świetny zestaw którego ... nie da się słuchać.

Sam mam 3 w rodzinie (mamy rodzinnego zajoba), za ok. 100tys., za 50tys. i mój bidulek za 30tys. Na ten za 50 bym się nie zamienił choć wuj jest wniebowzięty (ale on już słabo słyszy więc nie ma o co się spierać). :-)

Wszystko to subiektywizm w czystej postaci - może właśnie dlatego to taka zabawa... :-))))

 

Obiektywnie dobra kolumna, to taka co ma niskie zniekształcenia. ... a to o czym piszesz, to ludzie, którzy szukają czasem uśmiechu dyskoteki i zabarwionego brzmienia zniekształceniami.

 

Znów się nie zgodzę - najlepsze kolumna to taka, która w naszym pokoju odsłuchowym, z naszą elektroniką, dla nas samych (a każdy słyszy nieco inaczej - dowodów na to jest wiele) zagra najlepiej.

Jak mawia mój brat - najbardziej efektywnym up-gradem jego kolumn za 54.000 były zasłony w oknach (za 3000). Miałem okazję to sprawdzić - niestety miał rację...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciężko wypożyczyć sprzęt na tak długo by się z nim dobrze osłuchać. Myślę, że na to potrzeba kilku,a nawet kilkunastu tygodni, a wypożyczyć można przeważnie na jakieś 14 dni.

 

Co do ikonów i skrajów pasma, to zaraz się ktoś pojawi i napisze, że nie mają basu, bo wiele takich opinii krąży. Zatem można śmiało powiedzieć, że ile osób, tyle opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... aż 25% budżetu na kable, to moim zdaniem głupota (o 30% nie wspominam, bo nie wypada bluzgać), ale nich każdy se robi jak se chce ;)

 

a nie sądzisz, że ta cała zabawa to głupota?...

w 1988 anonimowy nabywca kupił na aukcji Franklin Z-Grill (znaczek pocztowy z 1868) roku za ... ponad 900.000USD. ... kawałek papieru o wymiarach nie przekraczających 4cm2

... Świat składa się z samych głupot tego typu - każdy wybiera taką głupotę jaka mu odpowiada i na jaką go stać :-)))) .. a potem albo to leczy albo się w tym tapla :-)))

 

Niestety ciężko wypożyczyć sprzęt na tak długo by się z nim dobrze osłuchać. Myślę, że na to potrzeba kilku,a nawet kilkunastu tygodni, a wypożyczyć można przeważnie na jakieś 14 dni.

 

Co do ikonów i skrajów pasma, to zaraz się ktoś pojawi i napisze, że nie mają basu, bo wiele takich opinii krąży. Zatem można śmiało powiedzieć, że ile osób, tyle opinii.

 

jeśli wypożyczamy sprzęt wygrzany (zwłaszcza kolumny) to te 14 dni jednak nieco przybliżą nas do "prawdy" (czymkolwiek by nie była)

tak czy inaczej warto ... a nawet trzeba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów się nie zgodzę - najlepsze kolumna to taka, która w naszym pokoju odsłuchowym, z naszą elektroniką, dla nas samych (a każdy słyszy nieco inaczej - dowodów na to jest wiele) zagra najlepiej.

Przyzwyczajenia/gusta można tak zmieniać (i są tak różne), że to Twoje "najlepiej" w praktyce może oznaczać wszystko i tak na prawdę sprowadza dyskusję o tym który sprzęt lepszy do bezsensu (bo dla kogoś najlepszy na świecie wg. Twojego poglądu, może być boombox za 300zł ... lepszy od sprzętu za 100 tys).

 

Moje najlepiej, to coś co najmniej zniekształca - widzisz różnicę jak na to patrzymy?

 

Twoja droga, to gonienie króliczka bez końca, donikąd, kręcąc się niejednokrotnie w miejscu. Moja droga, to zbliżanie się do neutralności po prostej.

 

a nie sądzisz, że ta cała zabawa to głupota?...

w 1988 anonimowy nabywca kupił na aukcji Franklin Z-Grill (znaczek pocztowy z 1868) roku za ... ponad 900.000USD. ... kawałek papieru o wymiarach nie przekraczających 4cm2

Znaczki są unikatowe, historyczne, nieprodukowane i przez to kolekcjonerskie (jak np. dzieła sztuki)... kable nie są unikatowe (bo jest wiele sztuk produkowanych na bieżąco) i nie są po prostu kolekcjonerskie. .... inna to więc bajka, kable a znaczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, sprzęt ma grać co jest na płycie ... a czy to zagra "najlepiej" czy nie, to już kwestia nagrania.

 

... no ... tylko Ja oceniam nagranie, a Ty sprzęt. ... bo mój sprzęt zmierza do tego, by najmniej wnosić od siebie (równe pasmo i generalnie niskie zniekształcenia), a Twój zmierza do zabarwiania - tak jest najprawdopodobniej, z tego co piszesz.

 

1. niestety nie ma takiego sprzętu, który gra to co jest na płycie - każdy wnosi coś od siebie ... i dlatego się do siebie nieco różnią :-). I w tym jest zabawa - gdyby tak nie było, całe to za przeproszeniem hi-endowe zamieszanie nie miałoby sensu. Ilość zmiennych jest tak duża (nasze uszy, akustyka pomieszczenia, sprzęt, okablowanie, nagranie, itp itd), że obiektywizmie nie może być mowy. To trochę jak z kolorami - w rzeczywistości są skrajnie relatywne, uzależnione od oczu patrzącego i długości fali świetlnej padającej na przedmiot.

 

2. dokąd zmierza mój sprzęt to ja bladego pojęcia nie mam (nie pytam go o to dopóki słuchanie muzyki sprawia mi frajdę) ... a kiedy przestaje, zmieniam "conieco" i zaczynam od początku ... (ale lekarz mówi, że nie muszę nic na to brać)

 

3. dotknąłeś ważnej kwestii - sprzęt może być nawet z czystej platyny, polany sosem z normandzkich ostryg, astrachańskiego kawioru, musem z trufli oraz Chateaux Margaux 1997 ... ale jeśli nagrania będą słabej jakości to można sobie tę całą potrawę wsadzić w..... gdzie kto uważa :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. niestety nie ma takiego sprzętu, który gra to co jest na płycie - każdy wnosi coś od siebie ... i dlatego się do siebie nieco różnią :-).

Przede wszystkim wybacz, że zmieniłem ostatecznie mój poprzedni wpis, - po prostu chodziło mi o pokazanie różnic w tym jak na to patrzymy.

 

Natomiast co do sprzętu ... mogą być bardziej neutralne, lub mniej (w 100% sprzętu neutralnego, który ma zniekształcenia 0%, równomierność pasma +-0dB itd. itp. nie ma ... ale są takie co mają np. pasmo równe na +-2dB , jak i +- 12dB ... ja wybieram to pierwsze). Fakt, że rozkład zniekształceń może być różny , a oba sprzęta mają np. generalnie ten sam poziom zniekształceń (a przez ten inny rozkład grają inaczej). Jednak, na prawdę neutralne grajki (nie w 100%, bo takiego jak zgodnie ustaliliśmy nie ma ... tylko po prostu bardzo bliskie neutralności), zaczynają grać po prostu podobnie, a margines różnic mocno neutralnych zestawów jest tak mały, że nie ma czegoś takiego, że jeden gra świetnie, a drugi totalnie kiepsko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.