Skocz do zawartości
IGNORED

Modyfikacje komputera do celów audio


Przemysław_51508

Rekomendowane odpowiedzi

A Ty nie wysilaj się na speca od wszystkiego, bo co chwila spod Twojego "pióra" jakiś zonk wychodzi.

???

 

Pudło. Ani jedno, ani drugie.

Po prostu mam dobrze skonfigurowany sprzęt i tyle. ;-)

To znaczy że to drugie.

Niestety taka uroda adasiów z serii ax, że im wzmacniacze troszkę szumią na jałowym biegu. Z metra bez problemu to było słychać i a7x i a77x.

Nie ma to nic wspólnego z konfiguracją.

Chyba że bezpiecznik zdziałał cuda ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka uroda adasiów z serii ax, że im wzmacniacze troszkę szumią na jałowym biegu. Z metra bez problemu to było słychać i a7x i a77x.

 

Ciekawe...bardzo ciekawe. U mnie słychać lekki szumek jak ucho przystawię tuż do głośnika wstęgowego i na głośności maksymalnej.

Może jakieś kaprawe egzemplarze mieliście do odsłuchu, skoro wykluczasz wpływ innych czynników?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam a77x mają zasilacz impulsowy w klasie D - może dlatego szumią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK- nie patrz na obudowe tylko na wzmacniacz! - jak nie wierzysz (a podejrzewam ,że masz wątpliwośći) - ja nie :) to otwórz swoje i cyknij fotke/porównaj - jest identycznie! - zapewniam cie w 100000% !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to niby z Adamów?

 

Tak, wnętrze jest z Adam A77X

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz jeszcze zdjęcie wnętrza obudowy swoich adamów a77x (a7x- mają już zupełnie inny wzmak - na toroidzie i z innym rozstawem/ilośćią śrub mocujących:)):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

adam na swej stronie nawet pisze- że a77x mają wzmacniacze z przetwornicami cyfrowymi w klasie d (PWM)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiem co ma zasilacz impulsowy do wyimaginowanego szumu, którego u mnie nie słychać.

Może ktoś mądrzejszy od Przemysława wytłumaczy mi o co chodzi z tym szumem i dlaczego jedni go słyszą, a ja nie,

choć jak słusznie zauważył Kolega Przemysław potrafię usłyszeć nawet bezpiecznik? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....- zmienić/przestroić słuch .....- na mniej czuły :)?

 

lub po prostu - efekt placebo potrafi zdziałać cuda !?)::P

 

...lub może po prostu u ciebie też szumi - tylko nie przyznajesz sie :P?

...lub może po prostu lekki szum jest u ciebie ciszą ?:):P

 

szum jest zawsze w każdym sprzęcie i to niezależnie od głośnośći! - po prostu przy małej głośnośći jest bardzo cichy i przez co niektórzy twierdzą ,że go nie ma wcale !:P:)- taki jest fakt!

 

na sylwestra!:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....- zmienić/przestroić słuch .....- na mniej czuły :)?

 

lub po prostu - efekt placebo potrafi zdziałać cuda !?)::P

 

...lub może po prostu u ciebie też szumi - tylko nie przyznajesz sie :P?

...lub może po prostu lekki szum jest u ciebie ciszą ?:):P

 

Bla, bla, bla... prosiłem o jakieś logiczne wytłumaczenie, a nie domniemanie, że mam kiepski słuch, czy pitolenie o efekcie placebo.

Mam bardzo wyczulony słuch, więc chyba raczej słyszałbym szum...tyle że go po prostu nie słyszę, bo jest minimalny

(pisałem wcześniej, że słychać go z odległości kilku cm i to z uchem przy tweeterze).

Jeśli ktoś słyszy szum z Adamów z większej odległości, to ma coś spieprzone w torze, najprawdopodobniej w układzie zasilania i nie ma innego wytłumaczenia.

 

szum jest zawsze w każdym sprzęcie i to niezależnie od głośnośći! - po prostu przy małej głośnośći jest bardzo cichy

 

Zgadza się. U mnie przy małej głośności ten szum jest ledwo słyszalny z uchem przy tweeterze, natomiast przy maksymalnej tylko nieznacznie się wzmaga.

Z odległości 1 m. już go wcale nie słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bla bal bla....to z kilku cm słuchasz muzyki....?

 

Nie, z kilku cm staram się usłyszeć szum, o którym piszecie. ;-)

 

Jak Sylwester, to Sylwester ! :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...bardzo ciekawe. U mnie słychać lekki szumek jak ucho przystawię tuż do głośnika wstęgowego i na głośności maksymalnej.

Może jakieś kaprawe egzemplarze mieliście do odsłuchu, skoro wykluczasz wpływ innych czynników?

Miałem A7X i też je z metra słyszałem (kable sygnałowe odpięte nic nie zmieniały) i to po obniżeniu czułości poniżej środkowego "0", czyli po obniżeniu ich szumów własnych poniżej "domyślnych", bo po lekkim przyciszeniu tym ich pokrętłem głośności, szumy nieco się obniżały. Szumy oczywiście nie są jakieś ogromne, ale da się je usłyszeć w ciszy. Dopiero Nubert A300 są "dead quiet" * .

 

* - nie licząc okazyjnie występującego "buga" z cichym piskiem, który jest do obejścia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to znasz jakiś kiepski glam-rock dla mięczaków. ;-)

WZAJEMNIE !:P! - chociaż znasz gatunki muzyki - BRAWO! - ale wszak o gustach sie nie dyskutuje- nieprawdaż?! - zresztą zespoły które podałeś garściami czerpią ze starszych zespołów od których wszystko się zaczęło - teraz już nie ma tak dobrych zespołów jak kiedyś :(- a szkoda

zespoły które podałeś to DZIECIOKI! - powstałe w 2007 i 2013r - muszą sie jeszcze wiele wiele nauczyć! - za 20-30 lat może coś z nich będzie - optymistycznie zakładając ,że przetrwają tyle... :P:)!

p.s. twój nick idealnie do ciebie pasuje !- sound chaser - pośćig za dźwiękiem :P!

 

Post został ukryty ponieważ ignorujesz posty napisane przez użytkownika soundchaser. Wyświetl mimo wszystko

 

-ostatni raz otwarłem :P

 

road-runner-beep-beep.jpg?w=450&h=347

 

bo ci ucieknie! (dźwięk - jak by co:P)

 

sory- ale takiego darcia mordy jak ten conkuering dysopia czy fared -nie idzie słuchać - zero melodyjnośći , zero dobrego wokalu - po prostu nie mój gatunek może....:(

 

jak widać nie tylko sprzęt robiono kiedyś lepszy i solidniejszy - muzyke także .....:)

 

niby stare, niby dinozaruy a po 42 lata na scenie przetrwali - życze tego wszystkim "nowym" zespołom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upiłeś się i piszesz brednie...no, ale sylwester, to wybaczalne. ;-)

 

Wszystkim słyszącym i niesłyszącym życzę dobrego słuchu, aż do późnej starości...

 

...tymczasem w roku 2017-tym. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory- ale takiego darcia mordy jak ten conkuering dysopia czy fared -nie idzie słuchać - zero melodyjnośći , zero dobrego wokalu - po prostu nie mój gatunek może....:(

 

jak widać nie tylko sprzęt robiono kiedyś lepszy i solidniejszy - muzyke także .....:)

 

niby stare, niby dinozaruy a po 42 lata na scenie przetrwali - życze tego wszystkim "nowym" zespołom

Jak bym chciał posłuchać dobrego wokalu to bym poszedł do opery, zamiast słuchać zniewieściałych facetów stojących na czele kapel metalowych które przecież były synonimem buntu, co się ze sobą przecież kłuci. Poza tym umknął ci najistotniejszy wątek w tym co kolo przekazuje w wokalu czyli treść.

Tez słuchałem tych staroci przez 25 lat i teraz jak oglądam takiego Kiss-a to mnie śmiech ogarnia, jaką popelinę grano i do tego ten śmieszny teatr, uszy mi wykręca w drugą stronę. Moze to że gram na gitarze i całe życie wzorowałem się na tych starych kapelach spowodowało, że teraz jestem bardziej wybredny, i muszę mieć coś dojrzałego muzycznie, bo otoczka mnie w ogóle nie interesuje, ani to czy coś istnieje 40 czy 4 lata. Są dobre stare kapele i muzycy ale jest też sporo kiepskich, które powstały bo był bum na taką muzykę i dobra kasa. Bo już nie wchodzę w to, kto promował i opłacał te wszystkie kapele, tak jak dziś jakiegoś Biebera i innych, którzy będą za 40 lat na scenie, no chyba że powstaną wcześniej nowe zamienniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

dobra, jestem mega zielony, ale coraz bardziej rozważam wporzo zrobiony komputer audio. Jaki to koszt mniej więcej i czy to może być laptop. Jakieś dobre kable usb bym kupił. Pod to rozważam Schiita Gungnira / Hegla HD25 / Smoka / m2techa young / Oppo DAC Sonica.

 

I teraz najważniejsze pytanie. Pliki też, ale chcę korzystać również z płyt nie bawiąc się w zabytkowe transporty za kilka tysięcy. Czy w miarę znośny napęd CD (zewnętrzny komputerowy) podłączony przyzwoitym usb daje radę w zadowalający sposób?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj numik może złóż najpierw pc-ta , a później zabawiaj się kablami . Szkoda że nie napisałeś w tym stylu - Jaki komputer polecacie do takiego kabla usb. Albo do takiej sieciówki.

 

Z czegoś tu piszesz , więc internet masz i komputer chyba masz . Więc taki zielony chyba nie jesteś ?

 

dzięki za bardzo rzeczową pomoc, ucieszyłeś się i podjarałeś swoim mega poziomem? Super

 

Nie ma za co . Jakie pytanie taka odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

słuchaj numik może złóż najpierw pc-ta , a później zabawiaj się kablami . Szkoda że nie napisałeś w tym stylu - Jaki komputer polecacie do takiego kabla usb. Albo do takiej sieciówki.

 

Z czegoś tu piszesz , więc internet masz i komputer chyba masz . Więc taki zielony chyba nie jesteś ?

 

 

 

Nie ma za co . Jakie pytanie taka odpowiedź.

czytanie nie boli, choć niektórych....wszystko tam jest, a kable sam sobie kupię, właśnie pytałem o komputer audio i zewnętrzny napęd cd/dvd-rom w roli "źródła", ale ty widać wolisz zabłysnąć na chwilę głęboko wierząc, że to "fajne". Poczekam na porady, tobie uprzejmie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numik wystarczy cichy komputer + dac na usb lub karta zewnętrzna Tyle i ,aż tyle. Tylko kurna do czego ci on ? jako tylko odtwarzacz cd flac, czy stream też.

Sprecyzuj do czego bo czasem lepiej kupić strumieniowca.

Czy chcesz składać , czy gotowca jakiegoś do salonu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

przeciem napisał, że będzie dobry DAC zewnętrzny :). Wiem, że cichy, ale jeszcze bitperfect pewnie konieczny. Może są jakieś specjalne konstrukcje audio, nie wiem. Chcę słuchać plików z hdd i cd z zewnętrznego napędu cd/dvd-rom, raczej laptop lub gotowiec pc-audio, nie stacka.

 

Nie mam pojęcia ile takie pc-audio kosztują, jakie polecacie ewentualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.