Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin MS-30L


cygaret
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pożyczę miernik od kolegi i zobaczymy czy pomiary wychodzą podobne. Póki co ustawiłem 0.45 i będę sprawdzał co jakiś czas. Dzięki za wyjaśnienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem miernik, mój i kolegi mierzą identycznie tzn różnica jest na 3 miejscu po przecinku np 0,446V jeden a drugi 0,445V. Przynajmniej teraz będę w miarę bezstresowo regulował Bias swoim miernikiem nie zastanawiając się czy czasem nie kłamie 5%. 

Ale trochę mi się humor zmienia, mam 5 dzień Yaqina i tak jak przez pierwsze dwa dni oprócz tego że śmierdział to grał fajnie, głęboko, trochę może tranzystorowo, ale była fajna dynamika tak od wczoraj gra trochę ospale. Ma przegrane jakieś 8-10h i średnica jest mniej dynamiczna, taka trochę bez życia, mniej detalicznie, góra mniej dźwięczna. Domyślam się że to lampy "układają się", ale zmiany są wyraźne i to niestety na minus, delikatnie efekt koca się pojawił. Póki co wszystkie lampy oczywiście oryginalne. Pamiętacie, u was też na początku pogorszyło się po kilku godzinach? Mam nadzieję że wróci to fajne granie z początku. Fakt, że trochę skręciłem Bias, ale jak pisałem 2 dni wcześniej był około 0.50V, teraz jest 0,44 około. Kontroluje go na zimno i po godzinie grania. 

Pamiętam jak zmieniłem w poprzednim wzmacniaczu Ecc81 na Psvane Treasuere II to też po około 20h taki mętny misiek się zrobił, potem dopiero przybyło i to wszystkiego. 

Czekam na zamówienie Voskhod Kaługa i chyba jak się uda będę miał RTC 5654. Które grają bardziej detalicznie, więcej powietrza, echa, namacalności? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, jurher napisał:

Z innej beczki - ktośs ma jakiś patent na przemalowanie frontu na czarno? Ten srebrny mnie dobija.

Masz dzieci?. Moje tylko by czekały na taki pomysł. Teraz tęcza w modzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy da sie to odkrecic i miec jako osobna czesc czy mam maskowac i zaklejac reszte przed malowaniem, co jest nieco trudniejsze, gdyz chcialem uzyc spray'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jurher napisał:

Pytanie czy da sie to odkrecic i miec jako osobna czesc czy mam maskowac i zaklejac reszte przed malowaniem, co jest nieco trudniejsze, gdyz chcialem uzyc spray'a.

Może jeszcze poczekaj ze dwa tygodnie. Ja też na początku miałem takie myśli, ale po czasie mi przeszło. To co pomalujesz trudno będzie potem poprawiać.

Czasem można znaleźć firmę, która produkuje profesjonalne oklejanie elementów, ale tu jest problem z nagrzewaniem.

Tysiące tęgich głów projektantów myślało nad wyglądem i końcowym szlifem a tu się nie podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tc_pl
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jurher napisał:

Pytanie czy da sie to odkrecic i miec jako osobna czesc czy mam maskowac i zaklejac reszte przed malowaniem, co jest nieco trudniejsze, gdyz chcialem uzyc spray'a.

Tego jeszcze nie grali... sprayem frontpanel... później kalkomania i będzie pięknie ?

Dam Ci radę, naprawdę nie obraź się ale tylko zepsujesz wygląd.
Jeśli już naprawdę chcesz mieć czarny front to da się go zdemontować, nie jest to proste, ale nie niewykonalne.
Oddaj do firmy specjalistycznej, powiedz, że to lampowy wzmacniacz. Zaproponują wygląd, dobiorą czcionkę i dadzą Ci do zaakceptowania. Będzie profesjonalnie, dobrze i później bez problemów z ewentualną sprzedażą pomalowanego sprajem wzmacniacza.

5 godzin temu, Wito76 napisał:

Pożyczyłem miernik, mój i kolegi mierzą identycznie tzn różnica jest na 3 miejscu po przecinku np 0,446V jeden a drugi 0,445V. Przynajmniej teraz będę w miarę bezstresowo regulował Bias swoim miernikiem nie zastanawiając się czy czasem nie kłamie 5%. 

Ale trochę mi się humor zmienia, mam 5 dzień Yaqina i tak jak przez pierwsze dwa dni oprócz tego że śmierdział to grał fajnie, głęboko, trochę może tranzystorowo, ale była fajna dynamika tak od wczoraj gra trochę ospale. Ma przegrane jakieś 8-10h i średnica jest mniej dynamiczna, taka trochę bez życia, mniej detalicznie, góra mniej dźwięczna. Domyślam się że to lampy "układają się", ale zmiany są wyraźne i to niestety na minus, delikatnie efekt koca się pojawił. Póki co wszystkie lampy oczywiście oryginalne. Pamiętacie, u was też na początku pogorszyło się po kilku godzinach? Mam nadzieję że wróci to fajne granie z początku. Fakt, że trochę skręciłem Bias, ale jak pisałem 2 dni wcześniej był około 0.50V, teraz jest 0,44 około. Kontroluje go na zimno i po godzinie grania. 

Pamiętam jak zmieniłem w poprzednim wzmacniaczu Ecc81 na Psvane Treasuere II to też po około 20h taki mętny misiek się zrobił, potem dopiero przybyło i to wszystkiego. 

Czekam na zamówienie Voskhod Kaługa i chyba jak się uda będę miał RTC 5654. Które grają bardziej detalicznie, więcej powietrza, echa, namacalności? 

Cierpliwości, musi się wszystko wygrzać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły wczoraj zamówione 2 szt Voskhod Kaługa 6ż1p-ew gold platinum. Wymieniłem fabryczne w przedwzmacniaczu na te nowe. No niby jest lepiej, kocyk spadł z kolumn, więcej detali, początkowo bardzo ostro, ale po 4h już złagodniało. Na pewno nie potwierdzę tego co pisał kolega Emcze w wątku o lampach, że jest mega bas. Jest bo jest, tak to ujmę, balans tonalny raczej ku górze niż do dołu. Może zbyt niecierpliwie reaguję, ale jakaś magia się nie pojawiła. Niedługo dojdą kolejne lampy Voskhod Kaługa 6szt i wtedy wymienię resztę maluchów. Z waszego doświadczenia, lampy w odwracaczu i sterujące lampami mocy, gdy je wymienię - poprawi się dużo, cokolwiek? 

I inne pytanie. Lampy mocy, jakoś na papierze, słuchając oczami najbardziej mi podobają się El34 Tung Sol. Nie widzę RFT w mądrej cenie. Chyba że ktoś z forumowiczów ma zapasy i dumpingowo zechce sprzedać. Czy te tung sol dużo wniosą, co wniosą, co się poprawi? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Wito76 napisał:

I inne pytanie. Lampy mocy, jakoś na papierze, słuchając oczami najbardziej mi podobają się El34 Tung Sol. Nie widzę RFT w mądrej cenie. Chyba że ktoś z forumowiczów ma zapasy i dumpingowo zechce sprzedać. Czy te tung sol dużo wniosą, co wniosą, co się poprawi? 

Tutaj jest sporo wymienionych doświadczeń na temat tych lamp i nie tylko tych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że go widziałem i cały przeczytałem. Dlatego napisałem też, że słucham oczami. Brakuje mi trochę dynamiki, soczystego brzmienia. Tak misiowato jest trochę. Dlatego pomysł na Tung Sole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie napisze: "kup takie a takie i będziesz mieć to czego Ci brakuje".
Możesz jeszcze eksperymentować z BIASem. Też ma wpływ na brzmienie.
Ja mam RFT i przyznam, że też narzekam na niedobory niskich. Ale to już chyba bardziej charakter kolumn tu gra główne skrzypce. 

Jeśli grasz na oryginalnych chińskich to one właśnie tak "grają" jak opisujesz.
Masz wymienione tylko pierwsze lampy wejściowe. To nie zmieni całego charakteru wzmacniacza.
Nawet jeśli wymienisz wszystkie 6j1 to i tak lampy mocy mogą zdeterminować te sterujące.
A że te chińskie mocy nie są wysoko notowane to możesz czuć rozczarowanie po wymianie sterujących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Chce wygrzać Yaqinka, czy mogę w zaciski kolumn wpiąć rezystory mocy 8 ohm (np. 25-50W) i zostawić na kilka dni? Czy to będzie bezpieczne dla wzmacniacza?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podpiąć sztuczne obciążęnie, żeby wygrzać wzmacniacz. Warto puścić mu też na stale sygnał, np z tunera, albo zapętlonej płyty, w trakcie wygrzewania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jurher napisał:

Pytanie. Chce wygrzać Yaqinka, czy mogę w zaciski kolumn wpiąć rezystory mocy 8 ohm (np. 25-50W) i zostawić na kilka dni? Czy to będzie bezpieczne dla wzmacniacza?

 

 

Co chcesz osiągnąć dzięki takiemu wygrzaniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jurher napisał:

Pytanie. Chce wygrzać Yaqinka, czy mogę w zaciski kolumn wpiąć rezystory mocy 8 ohm (np. 25-50W) i zostawić na kilka dni? Czy to będzie bezpieczne dla wzmacniacza?

Nie robi się takich rzeczy, to jest zupełnie bezcelowe. Wzmacniacz czy lampy wygrzewają się podczas normalnego użytkowania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce postawic smierdzacy lakierem wzmacniacz poza miejscem przebywania by mu smród lakieru odparował przez kilka dni. Nie da sie wysiedziec w pokoju z takim cudem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Roman_66094 napisał:

Nie robi się takich rzeczy, to jest zupełnie bezcelowe. Wzmacniacz czy lampy wygrzewają się podczas normalnego użytkowania. 

I tak, jeśli przyjmiemy, że czas wygrzewania się lampy X wynosi, dajmy na to, 100h, to przy sluchaniu 5h dziennie daje nam 20 dni do uzyskania efektu. Jeśli natomiast wzmacniacz podepniemy na 24h pod sztuczne obciążenie, to po 4 dniach mamy lampy wygrzane i można jak Pan pisze "nie robić takich rzeczy", tylko cieszyć się muzyka. Warto dodać, że wzmaciacz ma jeszcze trafa, kondensatory ect. i one też nie pogardzą takim zabiegiem. 

2 minuty temu, jurher napisał:

Chce postawic smierdzacy lakierem wzmacniacz poza miejscem przebywania by mu smród lakieru odparował przez kilka dni. Nie da sie wysiedziec w pokoju z takim cudem.

Wzmaciacz ma taka przypadłość od nowości? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jurher napisał:

Chce postawic smierdzacy lakierem wzmacniacz poza miejscem przebywania by mu smród lakieru odparował przez kilka dni. Nie da sie wysiedziec w pokoju z takim cudem.

Śmierdzi głównie lakier z trafa sieciowego . One czy wzmacniacz gra czy nie gra ( pomijam max mocy ) jest praktycznie tak samo obciążone. Nie zostawiałbym nowego, lampowego wzmacniacza włączonego bez kontroli. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, futurum napisał:

I tak, jeśli przyjmiemy, że czas wygrzewania się lampy X wynosi, dajmy na to, 100h, to przy sluchaniu 5h dziennie daje nam 20 dni do uzyskania efektu. Jeśli natomiast wzmacniacz podepniemy na 24h pod sztuczne obciążenie, to po 4 dniach mamy lampy wygrzane i można jak Pan pisze "nie robić takich rzeczy", tylko cieszyć się muzyka. Warto dodać, że wzmaciacz ma jeszcze trafa, kondensatory ect. i one też nie pogardzą takim zabiegiem. 

Wzmaciacz ma taka przypadłość od nowości? 

Tu nie chodzi o walory brzmieniowe wzmacniacza wygrzanego czy też nie wygrzanego.
Te wzmacniacze mają taką przypadłość, że lakier którym zostały pomalowane osłony transformatorów po prostu śmierdzi.
U mnie też tak było i potwierdzam jest to dość uciążliwe. Grzanie się trafa sieciowego mocno nasila produkcję nieprzyjemnego zapachu. I chodzi właśnie o to wygrzanie obudowy trafa by tak nie śmierdziało.

Ale mi się coś pochrzaniło. Pisałem z pracy i teraz z domu ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja mam jakąś większą tolerancję na zapachy, ale niedawno rozpakowałem nowego MS-30l i nie śmierdział aż tak jak opisujecie 🤔.

Faktycznie pierwszego dnia trochę waliło farbą, ale porównałbym to do otwartej puszki lakieru stojącej w pokoju, na pewno nie aż tak jakby się przebywało w pokoju z dopiero co pomalowanymi ścianami. Pograł 2/3 dnia w pokoju 19m z otwartym oknem i od następnego dnia czuć go było dopiero jak się nagrzał i to tak z metra. Po 4 dniach i jakiś 25 godzinach grania muszę go dokładnie oglądać z bliska żeby coś poczuć. Sporadycznie coś tam lekko zawieje.

Chyba z węchem jest jak ze słuchem, każdemu się trochę różni, chociaż do tej pory nie narzekałem na żaden ze zmysłów 😄 

PS: podzielę się jeszcze sytuacją, która nie zdarzyła mi się nigdy z żadnym wzmacniaczem tranzystorowym. Wczoraj zaczęło mi pykać z lewego głośnika niezależnie od źródła/głośności, najmocniej gdy wzmacniacz nie grał. Zamieniałem stronami lampy, głośniki, sprawdzałem czy nie powoduje tego jakaś lodówka/pralka/komputer, już się obawiałem uszkodzenia wzmacniacza, aż okazało się że winny był dekoder/router upc wpięty w gniazdko obok 😄

Dziś zrobiłem porządek z kablami, każdy jest ładnie położony i odizolowany od innego i jest cisza pomimo dekodera wpiętego w tę samą listwę 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Asdewas napisał:

Nie wiem czy ja mam jakąś większą tolerancję na zapachy, ale niedawno rozpakowałem nowego MS-30l i nie śmierdział aż tak jak opisujecie 🤔.

Faktycznie pierwszego dnia trochę waliło farbą, ale porównałbym to do otwartej puszki lakieru stojącej w pokoju, na pewno nie aż tak jakby się przebywało w pokoju z dopiero co pomalowanymi ścianami. Pograł 2/3 dnia w pokoju 19m z otwartym oknem i od następnego dnia czuć go było dopiero jak się nagrzał i to tak z metra. Po 4 dniach i jakiś 25 godzinach grania muszę go dokładnie oglądać z bliska żeby coś poczuć. Sporadycznie coś tam lekko zawieje.

Chyba z węchem jest jak ze słuchem, każdemu się trochę różni, chociaż do tej pory nie narzekałem na żaden ze zmysłów 😄 

PS: podzielę się jeszcze sytuacją, która nie zdarzyła mi się nigdy z żadnym wzmacniaczem tranzystorowym. Wczoraj zaczęło mi pykać z lewego głośnika niezależnie od źródła/głośności, najmocniej gdy wzmacniacz nie grał. Zamieniałem stronami lampy, głośniki, sprawdzałem czy nie powoduje tego jakaś lodówka/pralka/komputer, już się obawiałem uszkodzenia wzmacniacza, aż okazało się że winny był dekoder/router upc wpięty w gniazdko obok 😄

Dziś zrobiłem porządek z kablami, każdy jest ładnie położony i odizolowany od innego i jest cisza pomimo dekodera wpiętego w tę samą listwę 😀

Robiłeś test na covida🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Tu nie chodzi o walory brzmieniowe wzmacniacza wygrzanego czy też nie wygrzanego.
Te wzmacniacze mają taką przypadłość, że lakier którym zostały pomalowane osłony transformatorów po prostu śmierdzi.
U mnie też tak było i potwierdzam jest to dość uciążliwe. Grzanie się trafa sieciowego mocno nasila produkcję nieprzyjemnego zapachu. I chodzi właśnie o to wygrzanie obudowy trafa by tak nie śmierdziało.

Ale mi się coś pochrzaniło. Pisałem z pracy i teraz z domu ... 

Tak, właśnie zdałem sobie z tego sprawę, że nie chodzi o dźwięk. Natomiast, to zadziwiające z tymi zapachami, kiedy miałem ms30l, a kupowałem nówkę, nie miałem aż takiego problemu. Fakt po długim graniu trafo zasilające grzało się jak diabli i czuć było specyficzy zapach, ale jedynie z bliska. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, futurum napisał:

Tak, właśnie zdałem sobie z tego sprawę, że nie chodzi o dźwięk. Natomiast, to zadziwiające z tymi zapachami, kiedy miałem ms30l, a kupowałem nówkę, nie miałem aż takiego problemu. Fakt po długim graniu trafo zasilające grzało się jak diabli i czuć było specyficzy zapach, ale jedynie z bliska. 

Jedni są wrażliwsi od innych, jedni lubią zapach np. benzyny a innym przeszkadza zapach farby.
To naturalne, ja zjechałem BIASem i trafo się aż tak nie grzało przez to zdecydowanie mniej śmierdziało.
Faktem jest też, że bardziej przeszkadzało to mojej kobicie niż mnie. Może dlatego, że to mój wzmacniacz śmierdział a nie jej lakier do paznokci 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalasanty Ciaputko

Smaki czuję normalnie, podobnie z innymi zapachami także to raczej nie to 😛

A żeby nie robić zbyt dużego offtopu to dodam jeszcze, że połączyłem go z Nota 550X i mi się bardzo podoba brzmienie, jeśli chodzi o barwę to nie brakuje mi żadnego pasma. (Jedynie przez pierwsze 2 dni miał wyraźnie ograniczone pasmo poniżej 40 Hz, po czasie się to znaczne poprawiło). Muzykę z instrumentami dętymi, smyczkowymi lub nastawionymi na wokal odkrywam na nowo, o dziwo szybsze utwory ze "ścianą dźwięku" zagra bardzo selektywnie i z pełnią detali. Do tej pory byłem przyzwyczajony do monitorów dousznych i serio nie spodziewałem się, że w stereo z takiej półki cenowej będzie tak dobrze. Polecam przetestować takie połączenie. 🙂

Źródło/DAC to LineOut z FiioX3, we wzmacniaczu zmieniłem jedynie lampy przedwzmacniacza na rosyjskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Asdewas napisał:

@Kalasanty Ciaputko

Smaki czuję normalnie, podobnie z innymi zapachami także to raczej nie to 😛

A żeby nie robić zbyt dużego offtopu to dodam jeszcze, że połączyłem go z Nota 550X i mi się bardzo podoba brzmienie, jeśli chodzi o barwę to nie brakuje mi żadnego pasma. (Jedynie przez pierwsze 2 dni miał wyraźnie ograniczone pasmo poniżej 40 Hz, po czasie się to znaczne poprawiło). Muzykę z instrumentami dętymi, smyczkowymi lub nastawionymi na wokal odkrywam na nowo, o dziwo szybsze utwory ze "ścianą dźwięku" zagra bardzo selektywnie i z pełnią detali. Do tej pory byłem przyzwyczajony do monitorów dousznych i serio nie spodziewałem się, że w stereo z takiej półki cenowej będzie tak dobrze. Polecam przetestować takie połączenie. 🙂

Źródło/DAC to LineOut z FiioX3, we wzmacniaczu zmieniłem jedynie lampy przedwzmacniacza na rosyjskie.

Cieszę się, że załapałeś żart 😉

Jakie masz kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Asdewas napisał:

Nota 550X

Teraz zajarzyłem 🙂 , Nie wiem czemu ale jakoś z DACiem mi się skojarzyło.
Ciekawe co piszesz o tych 40Hz skoro te kolumny minimum co potrafią to 38Hz według danych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ok, podłączam rezystory. Z innej beczki: grzeje się głównie trafo zasilające, jak cholera. Czy nie pomogłoby uwolnienie nagrzanego powietrza na zewnątrz zamiast trzymać go zamkniętego w puszce? Może nawiercić obudowę trafa, puszkę, co spowoduje lepsze odprowadzanie ciepła na zewnątrz, a nie tworzenie efektu piekarnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jurher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jurher napisał:

No to ok, podłączam rezystory. Z innej beczki: grzeje się głównie trafo zasilające, jak cholera. Czy nie pomogłoby uwolnienie nagrzanego powietrza na zewnątrz zamiast trzymać go zamkniętego w puszce? Może nawiercić obudowę trafa, puszkę, co spowoduje lepsze odprowadzanie ciepła na zewnątrz, a nie tworzenie efektu piekarnika.

Możliwe że te dziury jeszcze zintensyfikują "zapach", "zapach" samego trafa a nie puszki którą jest osłonięte, pomijam potencjalną estetykę takiego zabiegu.
Po za tym, moc wydzielana w tym trafie jest nieporównywalnie większa od możliwości wypromieniowana jej przez nie.
Może się nieco mniej grzać, to oczywiste ale czy będzie zimne czy chociażby letnie? Wątpię.
Wcześniej pisałem, by doświadczalnie zmniejszyć BIAS ( 350mA może nawet 300mA ) lamp mocy, to ma zasadniczy wpływ na obciążenie trafa i jego temperaturę. Co za tym idzie, nie będzie tak intensywnie śmierdzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Teraz zajarzyłem 🙂 , Nie wiem czemu ale jakoś z DACiem mi się skojarzyło.
Ciekawe co piszesz o tych 40Hz skoro te kolumny minimum co potrafią to 38Hz według danych.

Na stronie audio z pomiarami wyszło im -6dB przy 34 Hz 🙂 Mi się właśnie m.in dlatego tak spodobały, bo szukałem czegoś z niezbyt mocnym, ale nisko schodzącym basem. Jak sobie puszczałem sinusa o jednakowej amplitudzie na zmianę 35 Hz 70 Hz i 140 Hz to była bardzo niewielka różnica w odczuwalnej głośności, tak je po prostu zestroili, że pomimo niewielkich rozmiarów bardzo nisko schodzą, ale za to nie kopią średnim i wyższym basem, czego czasem brakuje w starszych nagraniach rockowych. Generalnie kupowałem je do starego wzmacniacza, Yaqina kupiłem w ciemno skuszony opiniami z myślą, że w razie czego jakby nie spasował to zwrócę albo odsprzedam, ale póki co tak mi się podoba że prędko się z nim nie rozstanę 😄 Prędzej wymienię kolumny na coś podobnie brzmiącego, ale z wyższej półki.
A no i odnośnie tego zejścia to gdy pierwszego dnia na Yaqin zrobiłem ten sam test z sinusami 35-70-140 Hz to ten 35 Hz był ledwo słyszalny, jakby chciał a nie mógł, ale jak się trochę rozegrał to już ten bass wrócił na akceptowalny poziom (wciąż odrobinę mniejszy niż na tranzystorze, ale podczas słuchania muzyki to nie przeszkadza, nawet nie wiem czy bym zwrócił na to uwagę przy tak czarującej reszcie pasma).

@jurher Najpierw malowanie frontu sprayem, teraz nawiercanie obudowy. Strasznie chcesz skrzywdzić ten wzmacniacz 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Asdewas
post do drugiego uzytkownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.