Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podłogowe do Denon PMA-720AE


Sounds Beats

Rekomendowane odpowiedzi

Dali trzyma cene przez produkcję w Dani. Dlatego jest droższy od konkurencji. BX mają teraz dobre ceny. Wyprzedają je jak kiedyś RX. Mozna skorzystać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś jeszcze raz posłuchać, tym razem kawałki bardziej stawiające na szczegółowość, Indiana wymiękły, także je odrzucam. Szczegółowość najwyższa raczej w BX5, ale to Zensor 7 zrobił na mnie ogromne wrażenie. Co ciekawe, niższy model Zensor 5 jest taki nie bardzo, dźwięk jakiś przytkany, przegrywa moim zdaniem z BX5, co innego Zensor 7.

We wtorek mają dojść Melodiki BL40. Także zostaje BX5, Zensor 7 no i najbardziej liczę na Melodikę, bo mogłaby to być dobra i tańsza alternatywa dla Dali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 a 5 to inna konstrukcja. Obudowa jest mniejsza i głosniki mają mniejsza średnice. Dzwiek jest poprawny jednak nie ma takiej swobody dzwieku i dynami jak 7ki. Jak to ująłeś jest bardziej przytkany. Mimo że kopułka jest ta sama.

Sprawdz jeszcze ELAC FS 77. Linia 60 która wyparły te była dobrą konkurencja dla Zensorów. Są to kolumny jednak żadziej wybierane ze względu na znajomośc marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tez ostatnio w dobrej cenie licytacje na Dali Zensory 7. Jeśli są to głosniki które najbardziej do Ciebie przemawiają to znaczy że to własnie to :)

W głownej mierze Ty bedziesz ich słuchał. Czasem jak mnie zaprosisz to też ja :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz linka do tej licytacji? Bo jeżeli to ta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) no to nie za dobra oferta, bo w moim salonie mogą mi je sprzedać za 3200 beż żadnych śladów, a te były zarysowane bo pytałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Polk Audio TSx330T lub Indiana Line Tesi 560 - to jest dopiero przepaść w stosunku do konkurencji

http://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx330t-tsx-330t-kolumny-podlogowe-2-szt

http://sklep.rms.pl/indiana-line-tesi-560-c-tesi560c-kolumny-podlogowe-wisnia-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem właśnie Zensory 7 w stanie gabinetowym jeszcze na gwarancji, może Cię zainteresuje oferta, bo są na prawdę prawie nie używane i fakt, grają bezkonkurencyjnie. W ogłoszeniach jest informacja i link do aukcji, zdecydowanie taniej od tej licytacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to tak na czuja wybrałbym tannoye dc6t zamiast zensorow 7 :) Przynajmniej katalogowo półka wyzej a i cenowo patrząc też nieco droższe, nie mówię tu o okazjach z uk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sporcie lepiej nie decydować na czuja ;) Przynajmniej odradzam początkującym takim jak ja - nie ma to jak samodzielne przesłuchanie kilku modeli.

 

Już po pierwszym odsłuchu Zensorków - nie brzmią tak jak w salonie ale wiadomo, lepsza akustyka, kable po 1000zł. Wydaje mi się, że jest ok a nawet lepiej, o dziwo dół jest w porządku, nie dudni, góra - wokal trochę matowy, lekko przygaszony, ale trzeba je wygrzać, dopiero pograły godzinkę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę Cię naciągac na koszty ale jeśli posiadasz pma-720ae to ja za jakiś czas wymienilbym wzmacniacz :) Te zensory zasługują na coś z wyższej półki, co nie znaczy bardzo wysokiej.Masz rację - po godzinie grania trudno je oceniać, mnie się podobały zensor 3 nawet już przed wygrzaniem :)

 

nie chcę Cię naciągac na koszty ale jeśli posiadasz pma-720ae to ja za jakiś czas wymienilbym wzmacniacz :) Te zensory zasługują na coś z wyższej półki, co nie znaczy bardzo wysokiej.Masz rację - po godzinie grania trudno je oceniać, mnie się podobały zensor 3 nawet już przed wygrzaniem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje potrzeby 720AE to jest aż nadto, z Zensorami trochę przesadziłem, ale już niech będzie, napewno nic w nabliższym czasie nie będę zmieniał, muszę się wgryźć w temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego brata gra ten wzmacniacz z Elac 68,2. Gra to zupełnie przyzwoicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kable ja mam zakupić, bo wziąłem teraz kable za kaucją żeby posprawdzać. Głośnikowy wziąłem jeden rodzaj, nie wiem co to dokładnie za kabel jest to taka skrętka żył czarno - brązowych za 55zł od metra, lepsza wersja to kolory czarna-szare koszt 85zł od metra i to dla mnie za drogo.

Budżet mój na kabel to właśnie tak 50-55zł od metra, było trochę propozycji do takiej kwoty ale Panowie mieli gotowy ten kabel.

 

Interconnetów wziąłem kilka, jeden i na którym tylko narazie dopiero słuchałem to najdroższy z obecnej stawki QED Performance Graphite Audio 0.6m za 130zł dalej jeszcze nie słuchany Cordial Intro 0.6m za 50zł, jakaś kupa kupiona przeze mnie na próbę w Media Markecie za 20zł i jakiś kabel który dostałem ze wzmacniaczem.

 

Interconnetow także mam z przedziału 20-130zł, słucham na tym najdroższym QED i mi się podoba, i nie wiem czy jest nawet sens podpinać te tańsze.

 

Ale może byłoby coś w podobnych kwotach jeszcze lepszego od tego QED? Oni tam mieli pełno kabli interconnect.

Mieli również wersje Performance Audio 2 za 219, może warto jednak dopłacić do niej?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to tak na czuja wybrałbym tannoye dc6t zamiast zensorow 7 :) Przynajmniej katalogowo półka wyzej a i cenowo patrząc też nieco droższe, nie mówię tu o okazjach z uk.

DC6T to wyższa pułk od Zensorów 7. Stąd też roznica w cenie.

muszę się wgryźć w temat.

jeslito zrobisz bedziesz godzinami sledzic na forum, chodzic po salonach i sluchac a kazda zmiana spowoduje ze jest lepiej ale to jeszcze nie to. I w koncu wydasz 20 000 zł netto i dalej bedziesz chcial wiecej. Jak jest dobrze to nie wgryzaj sie wiecej.

U mojego brata gra ten wzmacniacz z Elac 68,2. Gra to zupełnie przyzwoicie.

Bo to dobre kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kable ja mam zakupić

 

Witaj,

 

Do tego sprzętu w zupełności wystarcza Ci kable Melodika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do tego sprzętu nie potrzeba Ci nic więcej. Solidnie dobrze wykonane kabelki.

Zrób ślepy test z tymi Quedami, jeśli poczujesz różnice zapraszam również po nie. Jednak uważam że te Melodiki wystarczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu Dali wygrywają :) nawet jesli to najnizszy model. Gratuluje zakupu

Zensor 7 to chyba nie jest najniższy model zważywszy że para to koszt normalnie ~4k... chyba że chodzi że w ofercie Dali gdzie te niby wyższe Lektor czy Ikon nie wiem, grają inaczej i niekoniecznie się to podoba podobno, dla normalnego śmiertelnika takie Zensor 7 za 4k to chyba nie jest wydatek just like that, przynajmniej dla kogoś kto żyje w Polsce..

 

S4Home, ale przecież to jest kabel głośnikowy, poza tym słyszałem że to nie jest byle co że Melodika wystarczy, kolumny mają potencjał tylko trzeba o niego zadbać, także jestem skłonny kupić kabel głośnikowy za 50-60zł m/b a interconnect do 200zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem że szukasz kabla głośnikowego dlatego zaproponowałem ten.

Abyśmy się dobrze zrozumieli, Melodika to już jest kabel który wyciągnie z tych kolumn należyty potencjał. Nie sztuką jest wydać więcej, tylko po co.

Oczywiście jeśli uważasz że QED będzie lepszy zapraszam również po niego :) Wówczas proponuję QED C-XT40/50.

 

Zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie panowie, jestem w strasznych nerwach, kable kupione, i odpaliłem sprzęcior już po ustawieniu wszystkiego, i zapewne przy czyszczeniu wzmacniacza potencjometr głośności przekręcił się totalnie na maksa, nie zauważyłem tego i tak odpaliło piosenke która od razu łomotem się zaczyna, i tak głośno *******nęło jakby mi sufit miał na łeb się spaść, cudem mi bębenki nie pierdykły, pies to na sufit mało nie wskoczył. Krótko tak zagrały, może 1-2 sekundy, bo mimo że się czegoś takiego nie spodziewałem szybko zareagowałem i wyciszyłem totalnie. Powiedzcie szczerze jak uważacie realnie, czy nic się nie stało, czy nie wpłynie to teraz na kolumny, ich jakość, dźwięk, żywotność, biorąc pod uwagę że jeszcze nie do końca są wygrzane, a słyszałem że jak kolumny nie wygrzane to słuchać maks. 25% głośności :/

 

I albo poprostu nerwy mi teraz zaburzają, albo grają teraz mniej soczyście, bas nie jest taki wspaniały i porywający. Do tego nie wiem czy tak było, ale jak ściszę na maksa czy ręcznie czy przez pilot, to i tak jak się przystawi ucho słychać muzykę cichutko, normalne to to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaża sieże słychać muzykę, tak samo jak kiedy zmienisz źrodło na inne, zdażają się przebicia. Głosno to słychać. Czy faktycznie musisz włożyć ucho do głosnika?

 

Czy głosniki sa sprawne najłatwiej sprawdzisz:

daj na maksa soprany na minium basy pusc muzyke zobacz czy dzwiek jest czysty bez harczenia, rezonasów itp. pozniej pokretła na odwrót i testuj niskie rejestry. To samo. Sprawdzaj to na normalnym poziomie głosnosci.

 

Nie powinno się nic dziać. Wygrzewaj je dalej bez pospiechu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pykanie, strzelanie jak zmieniam pilotem utwory?

 

Pyka też jak w trakcie piosenki zrobie pauze, nie zawsze tak pyka, ale często, nie wiem czy tak było, chyba nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś Pan dołożył do pieca ! Obawiam się, że po takim udarze - uderzeniu głośniki i cewki mogły trochę ucierpieć :|

Dobrze jest wyrobić sobie nawyk regulacji głośności zanim włączymy muzykę.

 

Szkoda kolumienek (i pieska oczywiście bo dostał mocno po uszach :) ale jest nadzieja w dalszym wygrzewaniu kolumn jeśli będzie dobrze to pykanie powinno się z czasem zmniejszać.

ps

Gratuluję refleksu 1-2s ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy co, bo żeś mnie Pan zmartwił teraz, uszkodziły się czy nie? Bo ja nie słyszę, żeby coś charczało, chyba że to jakoś cicho i nie wychwytuję tego.

 

Może charczeć nie będzie ale różnica w brzmieniu się zmieniła?

 

A te pykanie to normalne zjawisko czy właśnie to zdarzenie je spowodowało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.