Skocz do zawartości
IGNORED

Ile rodzin uchodźczych zamierzasz przyjąć pod swój dach?


Peter75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cos w tym jest.ja mam zywego kota.na nerki.hahah.

 

wracajac do tematu watku.mam warunki moge przyjac rodzine z bliskiego wschodu.

2tys euro od glowy.miesiecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomek7776 napisał:

2tys euro od glowy.miesiecznie.

Złóż propozycję Prezesowi, albo Premierowi, może zareagują rozrzutnie (pozytywnie) jak w wielu przypadkach gdy chodzi o rodzinę PiS. Np. na postulaty J. Kurskiego i ojca biznesmena z Torunia zawsze reagują pozytywnie, może na Twój też będzie pozytywna reakcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Niestety chyba rząd przegrywa - GW co chwila informuje o osobach, którym udało się jednak nielegalnie przekroczyć granicę. Ostatnio z satysfakcją pisali o 4 nieletnich? Kongijczykach. Ale to tylko na potrzeby propagandy, bo jak przyjdzie do deportacji, to oni oczywiście zapomną skąd są, a paszportów już dawno się pozbyli.

"Łukaszenka Tours" mają reklamę jak się patrzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby żądać od jakiejś osoby przyjęcia uchodźców, a samemu by się tego nie robiło, byłoby to hipokryzją. 

Ale w tym wypadku żądanie dotyczy władz państwowych (a nie osoby fizycznej), ponieważ rząd ma dostęp do publicznego schronienia, policji i bezpieczeństwa i pieniędzy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to nie są uchodźcy. Co to za uchodźca, który swobodnie leci sobie tysiące km jak turysta? I dobrowolnie przybywa na Białoruś. Już samo to zabierałoby mu ew. status uchodźcy, bo volenti non fit iniuria.

To są quasi-najemnicy reżimu Łukaszenki, pomagający mu realizować swoje cele, takie jak utrzymanie władzy, a może nawet wymuszenie pieniędzy z UE a'la Erdogan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wpis dotyczy uchodźców, o których mowa w tytule wątku.

Mogą podążać pieszo, samolotem albo ciężarówką. To nie ma znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolotem - proszę bardzo. Ale jeżeli uchodzi z kraju A i przybywa do kraju B, to jego status uchodźcy ważny jest tylko w kraju B. Przy próbach przekraczania kolejnej granicy staje się zwykłym migrantem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walter Chełstowski, (FB):

Jeżeli na naszej granicy umierają ludzie, uciekający w straszliwych warunkach z głodu, biedy i wojen w swoich krajach, to znaczy że obecna władza PiS w Polsce to bydlaki bez czegokolwiek ludzkiego.

Jeżeli władza tak decyduje, aby mieć większe poparcie w wyborach to nie ma cywilizowanych słów na określenie tej władzy.

A jeżeli duża cześć Polek/Polaków popiera takie działania to są znanymi z naszej historii kolaborantami czy szmalcownikami czy "prawdziwymi chrześcijanami".

To koszmar.

I nie pier...cie o Łukaszence, "wojnie hybrydowej", o tym że Unia to wspiera czy też, że to nie Afgańczycy a tylko są z Syrii czy z Iraku.

I podobnie nie pi...cie, "że to w Polsce ochrona wspólnych granic w Unii Europejskiej".

I że "dlaczego to głównie młodzi, zdrowi mężczyźni "i że "to nie uchodźcy tylko emigranci ekonomiczni".

Obyście k..a nigdy sami nie musieli uciekać, jak setki tysięcy Polaków uciekało z kraju przez ostatnie setki lat.

W Wielkiej Brytanii dzisiaj 1,1 miliona Polek i Polaków wystąpiło o stały pobyt.

Uchodźcy? Nie, to emigranci ekonomiczni.

Niczego to k...a nie uczy?

(...)

5959

1 komentarz

30 udostępnień

Lubię to!

Komentarz

Udostępnij

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minutes ago, toptwenty said:

W Wielkiej Brytanii dzisiaj 1,1 miliona Polek i Polaków wystąpiło o stały pobyt.

Uchodźcy? Nie, to emigranci ekonomiczni.

Wjechali tam legalnie i takoż wystąpili o pozwolenie na pobyt. Nie przecinali zasieków w celu dostania się do UK. Chcesz wejść do czyjegoś domu, to najpierw pytasz gospodarza o zgodę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, misiomor napisał:

Wjechali tam legalnie

Dopiero od 2004. Przedtem chowali się po norach.

Jak można Ciebie tutaj nie czytać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, toptwenty said:

Dopiero od 2004. Przedtem chowali się po norach.

Nie mam nic przeciwko deportacjom tych, którzy "chowali się po norach". Absolutna większość Polaków, którzy występują o pobyt w UK wjechała tam legalnie. Nielegalni to na pewno rzędy wielkości mniej niż przytoczone 1.1 mln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywistość jest taka, że człowiek dorosły musi zdawać sobie sprawę z konsekwencji swoich wyborów.

Tym ludziom nikt nie kazał jechać na Białoruś.

Gdybyśmy ich wpuścili, to Łukaszenka sprowadzi 10 na miejsce każdego, któremu uda się przekroczyć granicę. Więc kryzys będzie się pogarszał - dojdzie do masowej migracji ew. trzeba będzie spełnić dyktatorskie żądania Łukaszenki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tej sprawie mówią, ponad 70% jest za tym, żeby nie wpuszczać. Zwolennicy "keine grenzen" to krzykliwa mniejszość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiają się migrantów. "Nie będę żałować chleba"

Sołtys podkreśla, że ani ona, ani mieszkańcy nie boją się migrantów, bo widywane grupy to niekiedy rodziny z malutkimi dziećmi. - Co oni mogą zrobić, jak ledwo stoją na nogach? Na pewno nikt nie będzie żałował im chleba czy wody, jak poproszą. Chociaż zdarzają się tacy bardziej wkurzeni. To ci, których straż graniczna już drugi czy trzeci raz wywiozła na granicę. W sąsiedniej wsi byli tak zdesperowani, że weszli do domu starszej kobiety, przestraszyli ją i wzięli z lodówki chleb i pomidory - relacjonuje sołtys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź na całość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

unnamed.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w izraelu jakos to funkcjonuje,i jest ok.

czas na mur na granicy z bialorusia.

2 godziny temu, toptwenty napisał:

Nie obawiają się migrantów. "Nie będę żałować chleba"

Sołtys podkreśla, że ani ona, ani mieszkańcy nie boją się migrantów, bo widywane grupy to niekiedy rodziny z malutkimi dziećmi. - Co oni mogą zrobić, jak ledwo stoją na nogach? Na pewno nikt nie będzie żałował im chleba czy wody, jak poproszą. Chociaż zdarzają się tacy bardziej wkurzeni. To ci, których straż graniczna już drugi czy trzeci raz wywiozła na granicę. W sąsiedniej wsi byli tak zdesperowani, że weszli do domu starszej kobiety, przestraszyli ją i wzięli z lodówki chleb i pomidory - relacjonuje sołtys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jak ja bede potrzebowal pieniedzy,to wejde do banku,otworze szuflade i sobie wezme?

bo bylem zdesperowany,a pieniadze byly mi niezbednie potrzebne.

 

 

 

nie wypisuj takich rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Bardzo szczerze współczuję uchodźcom, którzy znaleźli się w niezwykle trudnej sytuacji, ale należy wyraźnie zaznaczyć, że są oni politycznym instrumentem i narzędziem w ręku białoruskiego reżimu Łukaszenki. –  Mateusz  Morawiecki

Ten „polityczny instrument” jest żywym człowiekiem, który uciekł przed prześladowaniami i śmiercią. Wyrazy „współczucia” polskiego premiera nie nakarmią go, nie napoją i nie dostarczą pomocy medycznej. Pozwolą jedynie umrzeć.  Może warto premierowi przypomnieć słowa Tego, którego naród polski obwołał królem:

„Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie…. Zaprawdę, powiadam wam: wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”.

Wczoraj na you tubie wysłuchałam przejmującej piosenki w wykonaniu fantastycznego kazachskiego wokalisty Dimash’a Kudaibergen’a. Jej tytuł – „Obcy” (Stranger) oraz słowa idealnie odnoszą się do tego, co musi przeżywać każdy uchodźca.  Pozwolę sobie je zacytować, ale bardzo zachęcam do wysłuchania pieśni."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Boję się, że gdy już ten "stan wyjątkowy" minie, to znajdziemy w przygranicznych lasach masowy grób uchodźców - powiedziała Marta Górczyńska z "Grupy Granica" w rozmowie z Gazeta.pl. Prawniczka wraz z kolegami i koleżankami pomaga przedostającym się do Polski migrantom. Często ratuje im życie. - Nie zdajemy sobie sprawy z tego, pod iloma drzewami i krzakami umierają ludzie - podkreśla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja Komorowska

Edit: przed chwilą u Danusi Kuroń i Michała Nogasia wiadomość o śmierci z wychłodzenia.

Nie wiem, jak z tym żyć.

To jest niewyobrażalne - przyglądanie się, aż po kolei się wykończą.

Że cos takiego zdarzy się w tym kraju - tak doswiadczonym i dotkniętym cierpieniem - tego w najgorszych scenariuszach nie przewidziałam. I nic mnie nie przekona, że jest powód jakikolwiek, żeby tak z ludźmi postępować.

Magda Łazarkiewicz napisała dziś, że nikt już nie pyta o sytuację uchodźców na granicy. To ważne i zmusza do sformułowania myśli.

17 września Sejm RP przegłosował nowelizajcę ustawy o cudzoziemcach, która legalizuje wywożenie uchodźców na granicę i pozwala na niewszczynanie procedury azylowej. Według ekspertów prawnych to naruszenie Konwencji Genewskiej. I art. 56 Konstytucji RP.

Poprawki opozycji zostały odrzucone.

Między innymi stąd płynie moje - i pewnie nie tylko moje - przytłaczające poczucie bezsilności, jakiego do tej pory nie znałam.

Nie rozumiem, nie mieści się w moim pojęciu człowieczeństwa, państwowości, już nie mówiąc chrześcijaństwa - pozostawianie ludzi szukających pomocy na łasce, a raczej nie-łasce losu.

Nawet jeńcom wojennym przysługuje ochrona. Warto pamiętać o szeregach polskich emigrantów - uchodźców z różnych czasów z romantykami i pozystywistami (za chlebem) na czele, przez II wojnę, rok '68 (wygnańcy!!!!), potem stan wojenny itd., itd. - co by z nimi było, gdyby nie opieka państw, do których docierali.

Różna w różnych kontekstach czasów, ale chroniąca.

To, co się dzieje, odbiera wiarę w rolę państwa, w bezpieczeństwo i jest okropnym zwieńczeniem całych ostatnich lat. Żadna szkoła cnót i propagowania myśli JP nie pomoże, jeśli przykład jest taki.

Wiem, wiem - słyszę zewsząd, że nie ma wyjścia, że to polityczna rozgrywka, że Europa też.... Że nie rozumiem.... Itd.

To mi jednak nie wystarcza i niczego nie tłumaczy. Jest człowiek. Ucieka przed czymś, czego sie boi. Jest głodny. Zmarznięty. Niewyspany. Chory. I nie znajduję ani jednego powodu, żeby Mu nie pomóc - dać jeść, schronienie, możliwość umycia się i wtedy dopiero zająć się formalnościami.

To nie jest przecież równoznaczne z dawaniem azylu wszystkim bez sprawdzenia, kim są. Kraj, w którym tego nie ma, kraj, w którym wielu jego mieszkańców popiera taką rzekomą OCHRONĘ granic, jest krajem bankructwa moralnego. I to mnie poraża, zasmuca aż do bezsilności.

Były w naszej historii takie sytuacje (opisane choćby przez Edelmana, przez raport zbrodni hitlerowskich - Nałkowska), że człowiek skamieniały ze strachu, ze zmęczenia, z bezsilności - nie reagował. W Polsce nie ma takiej sytuacji, żebyśmy byli ze strachu sparaliżowani i nie zdolni do ludzkich odruchów.... W Polsce jesteśmy syci, mamy dachy nad głowami, podróżujemy, żyjemy dość wygodnie - w każdym razie taka jest przeciętna.

Wiadomo, jak niebezpieczne jest przesuwanie granic przyzwoitości.

Kiedy dotyczyło to sądów, trójpodziału władzy, można tłumaczyć reakcje społeczne tym, że sprawy te są dla niektórych dość abstrakcyjne.

Ale teraz chodzi o człowieka. Konkret.

Przesunięcie tego, co niedopuszczalne i dopuszczenie jest wielkim niebezpieczenstwem dla rozwijania się społeczeństwa.

Tymczasem wstrząsające ustawy. Zasieki. W imię świętości granic.

Rembrandt: Krajobraz z miłosierym samarytaninem.

(FB)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, tomek7776 said:

maja sasiednie kraje,a nie daleka,zimna nieprzyjazna europa.

Dokładnie tak. Kiedyś na studia do Warszawy przyjechał Polak z Syberii. Ciągle narzekał na zimno. Znajomi go pytają - a u was na Syberii to nie jest zimniej? A on na to - "jest, ale na Syberii nie pi..zi".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei wyliczają błędy: nie zadał ani jednego pytania, które powinien zadać dyspozytor medyczny (ani do niego nie przełączył). To także on przecież powinien skontaktować się ze Strażą Graniczną i sprawdzić, czy ta faktycznie przyjęła zgłoszenie i zajmuje się nim – nie zaś zakładać z góry, że tak "na pewno" się stało. Wreszcie komentarz o tym, że osoby, do których wzywana jest pomoc, "przebywają w Polsce nielegalnie", był karygodny – nie ma to bowiem znaczenia w przypadku, kiedy ktoś potrzebuje pomocy.

Co powinien zrobić dyspozytor?

"Nie ma znaczenia, czy umiera, czy nie umiera. Jest to osoba nielegalnie przebywająca w Polsce, tak?" - mówi dyspozytor numeru 112 do aktywistki, która usiłowała wezwać pomoc medyczną do czwórki nastolatków z Konga. Zbył zgłoszenie - bo dotyczyło uchodźców.

(GW)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszenka zorganizowal te wycieczke.pobral kase.niech on sie tym zajmie.Polska nie ma z tym nic wspolnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś najmuje się za najemnika w wojnie hybrydowej, to powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem dzis z pogranicznikiem.ktory bezposrednio jest na granicy .pracuja po 72godziny non stop.wojsko jest calkowicie nieprzydatne.....

jest tragicznie.

ci ktorych zatrzymuja pitola glupoty...nie do powtorzenia.np ze narazil sie w swoim kraju wplywowej osobie....ale nie potrafi podac jego imienia i nazwiska.

kobieta ....mowi ze jedzie do matki. potrafi podac jej date urodzenia.podaje imie nazwisko.funkcjonariusz dzwoni do brukseli pod podany tel   nic sie nie zgadza.ani imie.nazwisko.ani data.

szok.

 

konczcie tu pitolic....to jest najazd .terrorystow rowniez.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.