Skocz do zawartości
IGNORED

Ile rodzin uchodźczych zamierzasz przyjąć pod swój dach?


Peter75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam i zastanawiam się czy wy macie 10 lat? A czym się różniła emigracja Polaków katolików w czasach komuny? Starsze pokolenie Austriaków do tej pory gdy słyszy j. polski spierdziala jak najdalej. Tez wtedy padały teksty o polskich nierobach, brudasach, leniach, pijakach i złodziejach. A Polaki migrowali nawet do Australii i nie zważali, że pierwszy wolny kraj i ani kroku dalej. Co ciekawe ta emigracja lat 70 i 80-tych w swojej większości była przeciwna przyjmowaniu polskich migrantów zarobkowych z póżniejszych lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy w tamtych czasach postępowali zgodnie z zasadami - szli do obozu dla uchodźców w pierwszym kraju nie-komunistycznym, do jakiego udało im się dotrzeć. Stamtąd składali wnioski emigracyjne do krajów, które chciały ich przyjąć. A niektórzy w ogóle robili to bez obozu uchodźców, np. ci z kontraktów polservice'owskich. I w nowych krajach przystosowywali się, uczyli języków, znajdowali pracę. Dlatego ich przyjmowano.

Problem polega na tym, że migranci z 2015 już pokazali, do czego się nadają w nowych krajach. Jakoś Niemcy, którzy przyjęli ich prawie milion, ciągle mają mnóstwo wakatów w tych czy innych dziedzinach gospodarki. Więc gadanie o tym, jaka to wspaniała siła robocza i nie wiemy co tracimy nie przyjmując ich, okazało się zwyczajną propagandą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha. Byłem kierowcą takiego Polaka jeszcze jako student. Właściciel sieci sklepów wędliniarskich. Wiesz dlaczego rodzina wynajęła mnie na kierowcę? Bo pan Janusz przez 20 lat nie nauczył się słowa po angielsku. Jak raz wyjechał poza dzielnicę polską to go policja szukała 3 dni. Gdy popił opowiadał mi jak okradał z kolegami domy durnych Duńczyków, którzy zorganizowali dla Polaków obozy. Jak go złapali to pokazywał znaczek Solidarności. Spotkałem takich sporo. Szkoda pisać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden przypadek to nie statystyka. Miałem do czynienia z polską emigracją w różnych miejscach i byłem zszokowany ich chęcią nauki miejscowego języka, nieważne jak obciachowy by nie był.

Tak czy siak migracja 2015 pokazała, że kraje przyjmujące mają więcej kłopotu niż pożytku z przybyszami. Kolejne pokolenia imigracji z tych kierunków integrują się słabo, a nawet radykalizują. Polacy w drugim-trzecim pokoleniu są trudni do odróżnienia od miejscowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam sąsiada Pakistańczyka, inż. budownictwa. Zapierdziala na budowach jako zwykły robol choć wiedzą i inteligencją zabija swojego białego szefa, który potrafi go jeszcze rąbać na godzinach (taki katolik, widzę jak w każda niedzielę z rodzinką na 11.30 na sumę drałuje) Ten mój sąsiad ma żonę i trójkę dzieci. Żona nie pracuje i raczej nie wychodzi z domu bo żle się czuje będąc pod stałą obserwacją autochtonów. Poznałem ich bliżej bo ich średnia córka chodzi do jednej klasy z moją i się zaprzyjażniły. Stąd zaczęliśmy się odwiedzać. Niestety znajomość za 1,5 miesiąca się skończy. Jadą do Niemiec bo Daniel dostał kontrakt na szefa brygady rewitalizującej kamienice w Dortmundzie. Oczywiście firma niemiecka. I nie boją się, że przyjedzie z pasem szahida lub po socjal. A tak na marginesie. Kiedys spytałem Daniela dlaczego muzułmanki rzadko zawierają małżeństwa z białymi. Nie chciał mi powiedzieć ale w końcu się przemógł i nie brzmiało to dobrze dla białych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, misiomor napisał:

Miałem do czynienia z polską emigracją w różnych miejscach i byłem zszokowany ich chęcią nauki miejscowego języka, nieważne jak obciachowy by nie był.

język może być obciachowy? serio? które języki są obciachowe wg imć misiomora? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie prywatnie to właściwie wszelkie lokalne narzecza poza angielskim (a właściwie to nie one same, tylko pogląd że koniecznie trzeba się ich uczyć) są obciachowe, to znaczy uważam ich naukę za pozbawioną sensu. Raz że stosunek włożonego wysiłku do zysków w dostępie do ciekawych treści jest mocno niekorzystny w porównaniu z angielskim - mając godzinę na naukę języków ciągle uważam że najlepiej poświęcić ją na doskonalenie angielskiego. Dwa - ja zwyczajnie osobniczo nie jestem w stanie utrzymać na raz dwóch języków obcych. Ucząc się trzeciego, musiałbym poświęcić angielski, więc strata jest jeszcze zwielokrotniona. A właściwie wszędzie rozsądny człowiek mając okazję potrenować swój angielski (na zasadzie że nie da się pogadać do youtuba) powinien być zadowolony, więc tym bardziej nie ma obiektywnej potrzeby uczenia się innych języków, chyba że chcemy robić w wywiadzie, ale to jest dla nielicznych utalentowanych w tym kierunku jednostek.

Do tego będąc w pewnym miejscu spotkałem się z otwartymi pretensjami autochtonów względem mnie, że nie uczę się ich języka. Jeżeli to nie jest mega-obciach, to nie wiem co miałoby nim być. Gdybym ja nawet myślał tak o kimś mieszkającym w Polsce, to w życiu nie powiedziałbym mu tego - bo to jest sytuacja przegranej z obu stron. Otwarcie przyznałbym się, że dla kogoś mój język jest nieatrakcyjny i jeszcze dodatkowo zantagonizowałbym sobie (i "bronionej" sprawie) człowieka. Obciach a'la Smerf Ważniak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, misiomor napisał:

lokalne narzecza poza angielskim

Jasne, hiszpański to lokalne narzecze bez znaczenia. 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, misiomor napisał:

Znowu jednostkowy przypadek.

Tak jak jednostkowym przypadkiem jest oszukiwanie pracowników przez polskich pseudo biznesmenów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, zetempowiec said:

Jasne, hiszpański to lokalne narzecze bez znaczenia. 🤣

W nauce czy technice tak dokładnie jest. Jak ktoś stamtąd chce coś osiągnąć, bez angielskiego nie da rady.

21 minutes ago, japs said:

Tak jak jednostkowym przypadkiem jest oszukiwanie pracowników przez polskich pseudo biznesmenów.

Nie dysponujesz porządnymi statystykami. Owszem, zdarza się że Polacy przenoszą na nowy kraj te obyczaje z ojczyzny, które są powodem jej gorszego rozwoju. Jednak nie słyszałem o zjawiskach w typie radykalizacji trzeciego pokolenia polskich imigrantów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ci Austriacy.

Lew Lechistanu niepotrzebnie się trudził.

Powinien olać emisariuszy cesarza Leopolda, siąść, pociągać z gąsiora i patrzeć jak zachodnia jewropa zalewana jest przez abstynentów - niekatolików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, japs napisał:

A ja mam sąsiada Pakistańczyka, inż. budownictwa. Zapierdziala na budowach jako zwykły robol choć wiedzą i inteligencją zabija swojego białego szefa, który potrafi go jeszcze rąbać na godzinach (taki katolik, widzę jak w każda niedzielę z rodzinką na 11.30 na sumę drałuje) Ten mój sąsiad ma żonę i trójkę dzieci. Żona nie pracuje i raczej nie wychodzi z domu bo żle się czuje będąc pod stałą obserwacją autochtonów. Poznałem ich bliżej bo ich średnia córka chodzi do jednej klasy z moją i się zaprzyjażniły. Stąd zaczęliśmy się odwiedzać. Niestety znajomość za 1,5 miesiąca się skończy. Jadą do Niemiec bo Daniel dostał kontrakt na szefa brygady rewitalizującej kamienice w Dortmundzie. Oczywiście firma niemiecka. I nie boją się, że przyjedzie z pasem szahida lub po socjal. A tak na marginesie. Kiedys spytałem Daniela dlaczego muzułmanki rzadko zawierają małżeństwa z białymi. Nie chciał mi powiedzieć ale w końcu się przemógł i nie brzmiało to dobrze dla białych.

a ty jestes rasy bialej.czy innej bo tak nadajesz na bialasow.

rasizmem tu zalatuje z twoich wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek7776 napisał:

a ty jestes rasy bialej.czy innej bo tak nadajesz na bialasow.

rasizmem tu zalatuje z twoich wypowiedzi.

A Ty jestes pedał czy gej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę przyjąć jedną rodzinę, ale tylko wskazaną przez Rząd (który- co najważniejsze- sprawuje nad nimi opiekę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, misiomor napisał:

Jednak nie słyszałem o zjawiskach w typie radykalizacji trzeciego pokolenia polskich imigrantów.

Robią to w Starym Kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, absinth3 napisał:

Mogę przyjąć jedną rodzinę, ale tylko wskazaną przez Rząd (który- co najważniejsze- sprawuje nad nimi opiekę)

Może lepiej już nikogo nie przyjmować.

Już raz przyjęliśmy uchodźców w 11 wieku i starczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie.

polecam film powrot do jedwabnego.tam wszystko jest opisane.

nie zdawalem sobie z tego sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katolicki dżihad zwany ewangelizacją
- Zarodków mrozić nie można, ludzi w lesie owszem tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie, że aż zęby bolą.

Tych "zmarzniętych" sztuk 40 powinni załadować w autobus i wysadzić pod Świeckiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Amator 2b napisał:

Głupie, że aż zęby bolą.

Tych "zmarzniętych" sztuk 40 powinni załadować w autobus i wysadzić pod Świeckiem.

A może oni drogi do domu nie mogą odszukać ? , w samolot i do domu 'Afgańskiego ze trzy transporty i jak by się wieść rozeszła nie szukali by drogi do domu przez Polskę 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Amator 2b napisał:

Głupie, że aż zęby bolą.

Tych "zmarzniętych" sztuk 40 powinni załadować w autobus i wysadzić pod Świeckiem.

Ciebie to na Kołymie powinno się wysadzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, toptwenty napisał:

Katolicki dżihad zwany ewangelizacją
- Zarodków mrozić nie można, ludzi w lesie owszem tak

Mylisz 

 

4 godziny temu, toptwenty napisał:

Katolicki dżihad zwany ewangelizacją
- Zarodków mrozić nie można, ludzi w lesie owszem tak

Mylisz katolicyzm z chrześcijaństwem tak jak inni wahabizm z sufizmem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Amator 2b napisał:

Głupie, że aż zęby bolą.

Tych "zmarzniętych" sztuk 40 powinni załadować w autobus i wysadzić pod Świeckiem.

po tysiac eura od glowy za podwozke.

nie ma co byc poprawnym.trzeba robic na tym interes.

5 godzin temu, toptwenty napisał:

Katolicki dżihad zwany ewangelizacją
- Zarodków mrozić nie można, ludzi w lesie owszem tak

kto ci wymysla takie teksty...

W dniu 7.09.2015 o 08:31, rasputin napisał:

Papież Franciszek nakazał parafiom przyjmowanie uchodźców:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ciekawy jestem czy kościół w Polsce zamierza się dostosować i czy polski katolik, dla którego słowa papieża powinny być swego rodzaju wykładnią, chętnie przyjmie uchodźców?

zalozycielu tego tematu.czy sie zastanawiales co napisales?

ile rodzin?

czy ty masz cos z glowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.