Skocz do zawartości
IGNORED

oddzielenie audio od video w HDMI


basiek49

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy istnieja jakies rozdzielacze HDMI,( nie kopiujace, a rozdzielajace dżwiek od obrazu) tak aby jedno hdmi mialo sam dźwiek, a drugie hdmi sam obraz. Przy zachowaniu oczywiscie i dźwieku i obrazu w wysokiej jakosci ( rownież przy 3d).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,czy są rozdzielacze,natomiast wiem,że są odtwarzacze, w których obraz możemy wysłać jednym hdmi,a dźwięk "audio only" drugim hdmi. Np. Panasonic bdp 500,który posiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się kiedyś nad tym zastanawiałem... Chodziło np problem tv 4k i amplituner. Otóż mój ampl nie przepuścić 4k 60kl(chyba w 4k tylko24) i myślałem żeby np odtworzyć dźwięk HDMASTER czy Dolby truehd z karty graficznej (290x) do amplitunera i obraz 4k bezpośrednio z komputera z drugiej np(wtedy miałem jeszcze gtx570)ale nabyłem plazmę i pomysl o tv 4k zniknął jak i problem dźwiękiem HDMASTER i truehd 4k60kl/s przez amplituner równiez. Czy zgadlem że oto chodzi??

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się kiedyś nad tym zastanawiałem... Chodziło np problem tv 4k i amplituner. Otóż mój ampl nie przepuścić 4k 60kl(chyba w 4k tylko24) i myślałem żeby np odtworzyć dźwięk HDMASTER czy Dolby truehd z karty graficznej (290x) do amplitunera i obraz 4k bezpośrednio z komputera z drugiej np(wtedy miałem jeszcze gtx570)ale nabyłem plazmę i pomysl o tv 4k zniknął jak i problem dźwiękiem HDMASTER i truehd 4k60kl/s przez amplituner równiez. Czy zgadlem że oto chodzi??

 

Pzdr

Prawie o to. Mam projektor I-DLA x3, procesor Primare sp32(nie obsługujący 3D) i transport Denon 2500bt(1x hdmi) Wiem, że są splitery które kopiują sygnał, ale nie wiem jak tu ze strata jakości. Na logikę to kabel hdmi w tym swoim mnóstwie bolców i bolczyków puszcza obraz i dźwięk i inne dziwne rzeczy wiec teoretycznie powinna być wtyczka wejściowa z zapchanymi wszystkimi pinami i dwie wyjściowe gdzie w jednej z nich są używane piny audio a w drugiej piny video, ale jako ze nie mogę tego znaleźć to albo nie wiem jak to się nazywa, albo producent jeszcze nie wpadł na to, ze tak można, albo nie jest tak lekko i się nie da. Nie chce nowego bdp bo swój lubię, procesor również darzę sympatią. Jeśli spliter nic nie popsuje w torze sygnału to skorzystam jednak najbardziej by mi pasowało to rozwiązanie na które nie wpadł producent, czyli kabelek hdmi Y mniej więcej tak jak w wooferach stosowany, ale z dwoma różnymi sygnałami w każdej z wyjściowych końcówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Rozumiem Twój problem. Jednak nie widzę przeszkód w rozwiązaniu splitera. Jest to sygnał cyfrowy który nie ulegnie degradacji po drodze.

Jeśli kupisz to w sieciówkach dadzą Ci możliwość zwrotu wiec naocznie będziesz mógł przetestować taki wariant.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Rozumiem Twój problem. Jednak nie widzę przeszkód w rozwiązaniu splitera. Jest to sygnał cyfrowy który nie ulegnie degradacji po drodze.

Jeśli kupisz to w sieciówkach dadzą Ci możliwość zwrotu wiec naocznie będziesz mógł przetestować taki wariant.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.