Skocz do zawartości
IGNORED

Konkurs Chopinowski 2015


aleksandraU

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zdążyłam dzisiaj w zasadzie na ostatni występ tylko. Właśnie na Miyako. Ballada g-moll świetna w jej wykonaniu. Wysmakowana. Ciekawe brzmienie, fajne pulsowanie napięcia. Bez przesadzonego dramatyzmu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobała tylko druga połowa programu (odważny wybór nieopusowanego mazurka), ale i tak raczej nie wróżę jej trzeciego etapu. Poziom jest generalnie wysoki, jak przejrzałem jeszcze raz listę, to wychodzi, że paru/parę zdolnych musi odpaść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobała tylko druga połowa programu (odważny wybór nieopusowanego mazurka), ale i tak raczej nie wróżę jej trzeciego etapu. Poziom jest generalnie wysoki, jak przejrzałem jeszcze raz listę, to wychodzi, że paru/parę zdolnych musi odpaść.

 

Też mam wrażenie, że Miyako do III etapu nie dojdzie. Gra bardzo dobrze, dojrzale, momentami wyjątkowo ciekawie, natomiast nie ma "tego czegoś" co powoduje, że jej wykonania szczególnie zapadają w pamięci (jak Hamelin czy Su Yeon Kim). Poza tym mam wrażenie, że przy całej swojej "elegancji gry" jest jakoś tak... zdystansowana i chwilami mało przekonywująca. Być może to efekt stresu. Nie zazdroszczę uczestnikom takiej presji ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się. ja sam po tylu dniach już nie daję rady. Akademizmem skażone sa przede wszystkkim nagrania Polaków bo wiadomo że u nas to do Chopina to się idzie na klęczkach. niestety łotysz poszedł w skrajność i było u niego za dużo dowolności po prostu.

L. KOzubek zmarła. Śwoetnie sie jej słuchało, dobrze że mamjej nagrania sprzed 5 lat . MIała naprawdę dużą wiedzę o wykonawstwie Chopina i nie ceregieliła się z ocenami. Szkoda

Piękne jest to, że dla laika występ Łotysza był chwilami porywający. Osoboście jak "dorywczy" słuchacz Chopina nie interesuję się niuansami tradycji i przysypiam na większości występów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne jest to, że dla laika występ Łotysza był chwilami porywający. Osoboście jak "dorywczy" słuchacz Chopina nie interesuję się niuansami tradycji i przysypiam na większości występów ;)

 

Pewnie że tak, chyba nawet eksperci różnią się gustami. Najważniejsze żeby się dobrze bawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za momencik będzie jasne kto dalej będzie grał.

 

Bez Miyako :(

 

Ale jest Kobayashi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 3 Koreańczyków w tym bez najlepszego Qui Konga.

 

Qi Kong akurat był z Chin. Dla mnie to mocno kontrowersyjne, że nie przeszedł Qi Kong, czy Julian Jia, a przeszedł

taki Luigi Carroccia. Albo że odwalili Miyako, podczas kiedy do kolejnego etapu przechodzi Szyszkin... Ale cóż poradzić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klinton w 3 etapie - jedno, wielkie nieporozumienie. Czemu nie ma np. Szymanowskiego? Ok, rozumiem, że czasami ważniejszą rolę odgrywa osobowość (dlatego rozumiem zakwalifikowanie łotysza), ale w takim razie co reprezentuję sobą Klinton?

 

A z innej beczki, bardzo cieszę się, że przeszła Liu. Jej teraz najbardziej kibicuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Qi Kong akurat był z Chin. Dla mnie to mocno kontrowersyjne, że nie przeszedł Qi Kong, czy Julian Jia, a przeszedł

taki Luigi Carroccia. Albo że odwalili Miyako, podczas kiedy do kolejnego etapu przechodzi Szyszkin... Ale cóż poradzić...

Oczywiście przepraszam, moja pomyłka. No cóż ten konkurs od początku był zdominowany przez Azjatów a jury najwyraźniej robi wszystko aby nie pozostawić takiego wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mogło być gorzej, ci których słuchałem i mi się spodobali, to przeszli. Oprócz Jinhyung Parka, jak widać dziadkowo-babcine młucenie Ukrainki jest lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich Polaków nie słuchałem, ale walc i polonez grany przez Szymona Nehringa mi się podobał, właściwie cały jego występ wydał mi się na dobrym, równym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest. Niestety tym razem są niemiłe niespodzianki.

Jak to na konkursie...

Swoją drogą współczuję wybierać tylko 20-tu z takiego grona....

I każdy werdykt byłby mniej lub bardziej dyskusyjny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Jestem rozczarowany. Szczególnie denerwuje mnie odwalenie Szymanowskiego a przepuszczenie Chorwata- kuriozum do kwadratu. Miyako,cóż szkoda,Kobayashi położyła drugi etap a podobno punkty się kasują.... Dinara Klinton? No comments... Kibicuję Szymonowi i Kate Liu,oraz Ericowi Lu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to kto preszedł to wrażenia mam następujące. Granicę tego co wolno a czego nie wolno wyznacza już tylko Osokins. Jak pisałem wcześniej, estetyka którą popisał sie Nikołajew byla dla jury już nie do zniesienia. Nie wolno z Poloneza robić ekspresjonistycznego nokturnu i nie można dostawiać sobie kropek które zmieniają legato w staccato tudzież non legato. Żeby było śmieszniej to zadziwiające były oceny naszych konkursowych krytyków. Od "zjawiskowej koncepcji" po pojechanie równo z trawa i nazwanie tego w Dwójce wykonaniem nie do przyjęcia. Żeby było śmieszniej w tej samej Dwójce jeden z krytyków określil te polonezy bardzo dobrymi :-) Ja już nie słucham tych wszystkich muzykologów i krytykantów bo każdy widac usłyszy co chce

Kolejny taki co przerobil poloneza na fantazję to Olof hansen. - wycięty jak najbardziej słusznie. Został tylko Osokins którego nie wiedzieć czemu Jury dalej przepuszcza, ale cóż... każdy konkur musi miec jakąś czarną owcę która budzi kontrowersje i może się podobać. Tego jednego przypadku nie rozumiem. Rozumiem że może się podobać, ale poza konkursem bo zapisy regulaminu mówią wyraźnie o uwzględnieniu tradycji wykonawczej i ducha muzyki Chopina. Dla mnei to on gra dokladnie wbrew tym wartościom. On gra w estetyce Liszta jak chodzi o romantyzm i na jego konkursie sprawdziłby się idealnie. Ale Chopin jest nie dla niego moim zdaniem.

Nie przeszła konkursowa Conchita. Nie wiem na ile image tego faceta jest autentyczny a na ile wystudiowana pozą, ale pianistyka chińskiego Juliana poza pierwszym etapem zupełnie mi nie podeszła. Sprawny technicznie i materiał opanowany i wykonany perfekcyjnie ale muzykalnośc na poziomie ucznia szkoły podstawowej.

Brak Szymanowskiego tłumaczy w moim przekonaniu tragiczne wykonanie Poloneza i jakiś ogólny obraz jego występu na który składał się rzeczony polonez z koszmarnymi kiksami i niepewnoscią , kanciaty walc i zabiegana Fantazja. Szkoda, bo gdyby zagrał solidniej warsztatowo to miałby szanse nawet na finał. Wg mnie muzycznie jest najlepszy z Polaków. Teraz to trudno o Polakach cokolwiek powiedzieć bo wszyscy trzej mają lepsze i gorsze momenty na tym konkursie. Ksiażek ciągle kombinuje ale na plus jest to ze cały czas coś tam tworzy. Krupiński bardzo muzykalny, ale nie radzi chyba sobie z presją za dobrze. No i Nehring. Solidny ale bez błysku jakiegoś specjalnego. Szkoda mi tylko piotrka Nowaka bo zagrał naprawde solidnie , ale chyba zbyt poprawnie nie dając nic z siebie poza szkolną interpretacją. No moze nie tyle szkolną tylko taką jaką gra sie na dyplomie w Akademii.

Z osób których mogłoby nie być to Carrochia, Jurinić, Osokins. Dziwię sie że tak ostro potraktowano Chinczyków. Zwłaszcza tego Zhenga co gral wczoraj. Korea bardzo mocna a ten z numerem 10 to mocny zawodnik i dla mnie na bank będzie w finale. Co do finału to jak na razie oprócz tej młodej kate Liu to nikt nie przejawił jakiegoś błysku który sugerowałby kandydata na pierwszą nagrodę, ale skoro w zeszłym roku przyznano ją Awdiejewej to trudno aby w tym nie przyznano jej nikomu choć w tym roku o wszystkim zdecyduje koncert a nie tylko przekrój wszystkich etapów. Generalnie w tym roku nie ma moim zdaniem aż takich osobowości jak Trifonow dla przykladu czy choćby Wunder. Poziom poprzedniej edycji był bardziej nierówny, ale miał też osobowości już ukształtowane. Teraz są swietni pianiści, ale nawet tym najlepszym brakuje czegoś szczególnego. Osokinsa nie liczę bo jak pisałem - dla mnie w jego grze jest mnóstwo kabotyństwa i dopóki nie przekroczy granic dopuszczonych przez Jury to on ostnieje ale łatwo moze wypaśc przez okno.

Program tego konkursu jest zaiste dziwaczny. Żeby przez 3 etapy tłuc etiudy, przez dwa scherza i ballady to naprawdę nawet największego fana muzyki Chopina potrafi wpędzić w stan kompletnego znużenia. W 3 etapie kilku zawodników znów przeleci się po etiudach i będą jeszcze nokturny oraz barkarola. uffff...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a podobno punkty się kasują.... (...)

(...) choć w tym roku o wszystkim zdecyduje koncert a nie tylko przekrój wszystkich etapów. (...)

 

Ludzie. CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM.

 

Jeszcze raz zacytuję regulamin - teraz z wyróżnieniami jak krowie na rowie.

 

Po każdym dniu przesłuchań I, II i III etapu Jurorzy oceniają na kartach ocen występy uczestników w danym dniu, biorąc pod uwagę również występy w poprzednich etapach (dot. etapów II i III) [Punkt XVII]

[...]

Po występach finałowych Jurorzy oceniają uczestników (...). Oceny te powinny mieć charakter rankingu i zarazem propozycji Jurora ostatecznych wyników Konkursu, powinny też uwzględniać występy w poprzedzających etapach. [Punkt XX]

 

JASNE???

 

Jakiś dziennikarzyna coś chlapnął, i wszyscy teraz za nim powtarzają bzdury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.