Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  190 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, daru0105 napisał:

A jak będzie w normalnej chodził? To będzie musiał być komp z windą  cały czas włączony?

Jak masz na Nuc-u Roon Rock, to winda nie ma nic do tego.

Teraz to wszystko Roon nazwał sobie Roon Serwer.

Czyli ci nie kumaci jeszcze bardziej zgłupieją.

 

Change requires change, AKA “Roon Core” is dead - long live Roon Server.

Yes, you read that correctly. As part of these changes, we’ve decided to retire the term Roon Core in favor of wording that more accurately reflects the key aspects of our Windows/Mac software optimization changes.

The old all-in-one nature of Roon Core is no more. Roon’s control functions and Roon Server may still be bundled together in a single install, but they now function independently. Roon Server runs as a separate background process and continues to run when you close Roon.

As of today, no matter where you run Roon: macOS, Windows, Linux, or Roon OS (on Nucleus or ROCK), the core software piece driving your system is Roon Server. With that, we’d like to thank Roon Core for its long-standing and loyal service - and reintroduce it anew as Roon Server. Hail, hail, Roon Server!

You can read more about these changes on our blog 401.

Thank you for reading and for your continued support,
The Team at Roon Labs

Build Numbers

8 minut temu, daru0105 napisał:

Jeszcze pytanko. Roon Core jaką mazie wersję, bo u mnie chyba 1.0

Nie powinno być 2.0?

 

Powinno być 2.0

Zrzut ekranu 2023-11-16 153002.png

Edytowane przez NRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, NRK napisał:

Jak masz na Nuc-u Roon Rock, to winda nie ma nic do tego.

Teraz to wszystko Roon nazwał sobie Roon Serwer.

Czyli ci nie kumaci jeszcze bardziej zgłupieją.

Wiem. Ale wcześniej miałem na tym Nucu windę do wszystkiego. Teraz jak mam drugi komp, mogłem rozdzielić na roon rocka i windę na drugim. A słyszałem, że roock gra lepiej

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, NRK napisał:

Jak masz na Nuc-u Roon Rock, to winda nie ma nic do tego.

Teraz to wszystko Roon nazwał sobie Roon Serwer.

Czyli ci nie kumaci jeszcze bardziej zgłupieją.

 

Change requires change, AKA “Roon Core” is dead - long live Roon Server.

Yes, you read that correctly. As part of these changes, we’ve decided to retire the term Roon Core in favor of wording that more accurately reflects the key aspects of our Windows/Mac software optimization changes.

The old all-in-one nature of Roon Core is no more. Roon’s control functions and Roon Server may still be bundled together in a single install, but they now function independently. Roon Server runs as a separate background process and continues to run when you close Roon.

As of today, no matter where you run Roon: macOS, Windows, Linux, or Roon OS (on Nucleus or ROCK), the core software piece driving your system is Roon Server. With that, we’d like to thank Roon Core for its long-standing and loyal service - and reintroduce it anew as Roon Server. Hail, hail, Roon Server!

You can read more about these changes on our blog 401.

Thank you for reading and for your continued support,
The Team at Roon Labs

Build Numbers

Powinno być 2.0

Zrzut ekranu 2023-11-16 153002.png

Chodziło mi o to po lewo "Operating System" 

Też widzę 1.0

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, NRK napisał:

Jak masz na Nuc-u Roon Rock, to winda nie ma nic do tego.

Teraz to wszystko Roon nazwał sobie Roon Serwer.

Czyli ci nie kumaci jeszcze bardziej zgłupieją.

 

Change requires change, AKA “Roon Core” is dead - long live Roon Server.

Yes, you read that correctly. As part of these changes, we’ve decided to retire the term Roon Core in favor of wording that more accurately reflects the key aspects of our Windows/Mac software optimization changes.

The old all-in-one nature of Roon Core is no more. Roon’s control functions and Roon Server may still be bundled together in a single install, but they now function independently. Roon Server runs as a separate background process and continues to run when you close Roon.

As of today, no matter where you run Roon: macOS, Windows, Linux, or Roon OS (on Nucleus or ROCK), the core software piece driving your system is Roon Server. With that, we’d like to thank Roon Core for its long-standing and loyal service - and reintroduce it anew as Roon Server. Hail, hail, Roon Server!

You can read more about these changes on our blog 401.

Thank you for reading and for your continued support,
The Team at Roon Labs

Build Numbers

Powinno być 2.0

Zrzut ekranu 2023-11-16 153002.png

Ja to rozumiem , że nie ma znaczenia teraz gdzie i w jakiej postaci ( Rock , czy Core pod WIN) jest Core bo I tak to jest wszędzie Roon Server. Tylko to hail hail mi się źle kojarzy choć inna pisownia  😉

Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, NRK napisał:

Sam teraz to ocenisz.

Mam wrażenie że najlepiej jest z mac mini jako transport hm ,próbowałem bezposrednio z ron rock czyli nucleus ale wydaje mi sie że na macu gra to lepiej ,taki zjebany amerykański loudnes ale on wygrywa  bo jak by wiecej info jest tam , na nuc cztaj cały czas pasywny gra to po eurpejsku czyli chudziej   ,ale ameryakniec dodał wyraz temu cos nie wiem algorytmy bo jest więcej info ,juz pomijam atak jaki robi mac mini ,bo to jest troche słabe ale nie do końca  hmm

i pamietać że w każdej opcji gra u mnie singxer su-6

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, NRK napisał:

Wywal to na złom, to urządzenie ma wadę konstrukcyjną.

jaką ? sie chyba zwiesiłes na pierwszych egzemplarzach , to jest zajebiste ustrojstwo potwierdzone w wielu systemach nawet w devialet 

 

7 minut temu, Piopio napisał:

A DAC był bezpośrednio połączony z Mac Mini i NUC ? 

Bawie sie tym i robie na zmiane , aha zawze jest singxer w torze bo bez tego nie da sie słuchac jak już się to liznie 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, NRK napisał:

Taką:

https://www.head-fi.org/threads/singxer-su-6.902272/page-22

 

Zręszta ja stosuje zasadę (od jakiegoś czasu) czym mniej,tym lepiej.

Jesli nawiązujesz do i2s to ma odwrócone kanały i tego sie nie da zmienic błąd konstrukcyjny i to wyłapałem jak sie bawiłem z dac lks 004 ale to mi nie przeszkadza bo to co on robi po usb wymiata wszystkie daci jakie miałem

Teraz, freju napisał:

Jesli nawiązujesz do i2s to ma odwrócone kanały i tego sie nie da zmienic błąd konstrukcyjny i to wyłapałem jak sie bawiłem z dac lks 004 ale to mi nie przeszkadza bo to co on robi po usb wymiata wszystkie daci jakie miałem

aha i najkrótsza droga według ciebie tak masz racje  ,ale to tez fikcja  mam dowód w postaci dac hd30 i jego pre vs p4mk2  niema dyskusji  wygrywa pre zewnętrzne bo gra pełniej i to serio nie podlega dyskusji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z roona  po eternecie leci do maliny  z RoPiee  potem usb do daca

Malina zasilacz od Muzga

Lepszy będzie SOTM sMS200  zamiast maliny?

Albo inny roon bridge?

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, payong napisał:

A dlaczego tak?

Magia protokołu RAAT😂

Oczywiście że bezpośrednio, jak dac nie posiada izolacji galwanicznej to ją kupić a jak wkurza wentylator Nuc-a, to przełożyć płytę do obudowy fanless.

Screenshot_2022-12-09-12-04-14-468_com.miui.gallery-edit_Original.jpeg

Edytowane przez NRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, NRK napisał:

Uczciwie na forum nikt się do tego nie przyzna bo to nie po audiofilsku😂

No racja , nie po audiofilsku 😉

Mam NUC na i5 16RAM, 250GB SSD + zewnętrzny dysk jako biblioteka. Najpierw Roon Core ,a teraz Roon Rock śmiga na nim ze sporym zapasem wydajności. End pointem jest Moon Mind 2 do DAC  po coax. NUC i Moon wpięte do jednego switcha zasilanego liniowo ( NUC nie bo jest łączony tylko po RJ45,  gdyby był źródłem dla DAC też dostalby liniowy zasilacz). Pliki lokalne brzmią tak na 90% dobrego CD , Tidal trochę słabiej,  ale jest dobrze. Nie przyszło mi nawet do głowy grać bezpośrednio z NUC na DAC. W sumie to dobry kabel USB ( muszę sprawdzić czy mój DAC ma izolację galwaniczną) i mogę robić test, choć raczej wiem jaki będzie jego wynik. W przyszłym tygodniu będę miał też dcs NB to i on może stanąć w szranki z....NUC. To by dopiero było jakby NUC , którego kupiłem za 5 stów dorównał Bridge za > 10k....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, carlos med napisał:

dcs NB to i on może stanąć w szranki z....NUC

Ciekaw jestem Twoich odczuć po porównaniu.

Ja mam NUC i5 czasami startuję na nim ROCK z wew. dysku SSD. Bibiloteka na NAS (Synology). Połączenie zwykły kabel ethernet przez zwykły switch. Technicznie wszystko śmiga bez problemów. Do CORE na NUC podpięty po USB DAC (ma izolację galwaniczną). Porównuję czasami do OPPO BDP-203 (bardziej dla miłośników video niż BDP-205), który ciągnie z tej samej biblioteki i jest troszkę gorszy od mojego DACa DIY. Oba na kościach AKM tylko DIY na nowszej.

Domyślnie na NUCu króluje Daphile z pendriv'a, czasami gościnnie Volumio także z pendive a zupełnie incydentalnie Snakeoil, żeby sprawdzić co tam słychać 🙂

Wszystkimi systemami audio steruję z PC lub tabletu android przez przeglądarkę lub aplikację (tylko ROON)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, payong napisał:

A dlaczego tak? Nie możesz daca podpiąć bezpośrednio do ROCK na NUCu?

NUC jest  w innym pokoju.

W zasadzie, teraz po instalacji na nim  Roon Rocka, mogę sprawdzić jak lepiej gra podpinając bezpośrednio do daca.

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, NRK napisał:

Magia protokołu RAAT😂

Oczywiście że bezpośrednio, jak dac nie posiada izolacji galwanicznej to ją kupić a jak wkurza wentylator Nuc-a, to przełożyć płytę do obudowy fanless.

Screenshot_2022-12-09-12-04-14-468_com.miui.gallery-edit_Original.jpeg

Dac ma dobrą izolację galwaniczną, w zasadzie teraz po instalacji Rocka mógłbym przenieść Nuca do daca

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.