Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  190 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, NRK napisał:

Hegel to złom jakich mało, takie było jest i będzie moje zdanie.

Z tobą w zasadzie niema rozmowy ,nawet nie wiesz jak bardzo sie mylisz choc może i tam techniczny jesteś , hegel gra bardzo dobrz jak go dobrze zaiwanisz w kondy  ,ale dobra widze że ty masz zamknięcie swoje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, freju napisał:

Z tobą w zasadzie niema rozmowy ,nawet nie wiesz jak bardzo sie mylisz choc może i tam techniczny jesteś , hegel gra bardzo dobrz jak go dobrze zaiwanisz w kondy  ,ale dobra widze że ty masz zamknięcie swoje 

A ty masz swoje 45 kg złomu za 10 tys na giełdzie. Koniec dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ludzi teraz  słuchajcie nie bierzcie wszytkiego za pewnik bo tak wiele sie tu nie zgadza ze względu nawet na totalny i widoczny brak doświadczenia że az mnie śmiech ogarnia , nie o to chodzi żeby sie madrzyc ale żeby gadać o tym co sie ma lub miało  a tutaj dużo pierdów jest pozdrawiam 

1 minutę temu, NRK napisał:

Chociaż jakiś działa?

No działają przepraszam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ideę , że sygnał cyfrowy, że najkrótszą drogą tylko odizolować od zakłóceń,  ale jakoś dotychczas zmiana streamera za 2k na kilkukrotnie droższy wniosła dużą poprawę brzmienia. Też nie uśmiecha mi się wydawanie więcej jeśli można mieć to samo za mniej i nie chodzi mi tu o markę, czy pseudo prestiż urządzenia. Niestety moim zdaniem w miarę wzrostu ceny poprawa jest coraz mniej proporcjonalna do nakładów,  wiec każdy musi sobie sam odpowiedzieć gdzie ma znak stop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, payong napisał:

Spróbuj, potestuj ... mój NUC jest cichy i nie przeszkadza w odsłuchach.

Mój też nie ma wentylatora. Jest w obudowie Akasa.

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, daru0105 napisał:

Mój też nie ma wentylatora. Jest w obudowie Akasa.

To elementarz jest  musi być pasywnie chłodzony  nuc,a co do coax to mam bardzo dobry uważam pomysł z neotech ag ,choć z tyłu głowy mam cały czas synergistic research atmosphere  to mnie wgniotło i ja osobiście uważam że to zagra raczej wszędzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, carlos med napisał:

Mój grzmot waży 70kg i oryginalne kondy forever😀

I tak ma być. Dzieciaki kupią szmelc tylko po to by to zaraz rozebrać i wymienić połowę gratów na chybił trafił gdzieś u Janka w garażu a potem wielkie zdziwienie jak po paru miesiącach sprzęt is dead.

No ale na to jeszcze nikt nie wymyślił lekarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, freju napisał:

Ale gdzie w czym ?

Wspomniałeś, że lepsze kondy i z hegla jest rakieta ...I każdy to wie , że lepsze kondensatory z reguły poprawiają brzmienie, ale wypadek przy pracy może się zdarzyć i nie każdy musi tego chcieć. Sam byś się do tego nie przyznał bo chwalić się nie ma czym , @NRKto pokazał i tyle...dla mnie ubaw. Ktoś woli proste rozwiązania z róźnych powodów to daj mu prawo do tego.

Sam mam mocno zmodyfikowany pre (wymiana kilkudziesięciu elementów) i to mu pozwala grać o kilka poziomów wyżej,  ale zrobili to profesjonaliści.

Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, NRK napisał:

I tak ma być. Dzieciaki kupią szmelc tylko po to by to zaraz rozebrać i wymienić połowę gratów na chybił trafił gdzieś u Janka w garażu a potem wielkie zdziwienie jak po paru miesiącach sprzęt is dead.

No ale na to jeszcze nikt nie wymyślił lekarstwa.

dzieciak jesteś ty  widać  bo nie masz odwagi nawet widac ruszyc teg  ,ta cała elektronika co nas otacza i nam sprzedaja to no  układ tańszy droższy ze wskazaniem na tańszy i jak sie wi co dłubnąć to masz  półeczke wyżej za ułamek ceny ,ale osrańcy moga sie kłoćic i wymądrzać ,bedąc dalej w czarnej ;;; zabawa w audio to pomysł i wiedza doświadczenie gdzie co i jak ?  firmy tną koszty trzeba to wiedzieć 

2 minuty temu, carlos med napisał:

Wspomniałeś, że lepsze kondy i z hegla jest rakieta ...I każdy to wie , że lepsze kondensatory z reguły poprawiają brzmienie, ale wypadek przy pracy może się zdarzyć i nie każdy musi tego chcieć. Sam byś się do tego nie przyznał bo chwalić się nie ma czym , @NRKto pokazał i tyle...dla mnie ubaw. Ktoś woli proste rozwiązania z róźnych powodów to daj mu prawo do tego.

Tak zgadza się,  ale forum uważam jest po to żeby wyprzedzić oszukac przeznaczenie , które dają nam firmy które cię oszukują i sie na to zgadzasz ? 

5 minut temu, carlos med napisał:

Wspomniałeś, że lepsze kondy i z hegla jest rakieta ...I każdy to wie , że lepsze kondensatory z reguły poprawiają brzmienie, ale wypadek przy pracy może się zdarzyć i nie każdy musi tego chcieć. Sam byś się do tego nie przyznał bo chwalić się nie ma czym , @NRKto pokazał i tyle...dla mnie ubaw. Ktoś woli proste rozwiązania z róźnych powodów to daj mu prawo do tego.

Sam mam mocno zmodyfikowany pre (wymiana kilkudziesięciu elementów) i to mu pozwala grać o kilka poziomów wyżej,  ale zrobili to profesjonaliści.

ja nie tykam mam firmy 3 różne i od tego co jest w danym momencie do zrobienia tam oddaje ,, dobra chłopaki żeby nie było ja tu nie jestem od  namawiania tylko  ,dzielimy sie info ok  ,nikt nie musi nic robić , ja uważam że warto bo ns w ch*ja robią ,a to niech sobie każdy sam rozkmini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, freju napisał:

dzieciak jesteś ty  widać  bo nie masz odwagi nawet widac ruszyc teg  ,ta cała elektronika co nas otacza i nam sprzedaja to no  układ tańszy droższy ze wskazaniem na tańszy i jak sie wi co dłubnąć to masz  półeczke wyżej za ułamek ceny ,ale osrańcy moga sie kłoćic i wymądrzać ,bedąc dalej w czarnej ;;; zabawa w audio to pomysł i wiedza doświadczenie gdzie co i jak ?  firmy tną koszty trzeba to wiedzieć 

Tak zgadza się,  ale forum uważam jest po to żeby wyprzedzić oszukac przeznaczenie , które dają nam firmy które cię oszukują i sie na to zgadzasz ? 

ja nie tykam mam firmy 3 różne i od tego co jest w danym momencie do zrobienia tam oddaje ,, dobra chłopaki żeby nie było ja tu nie jestem od  namawiania tylko  ,dzielimy sie info ok  ,nikt nie musi nic robić , ja uważam że warto bo ns w ch*ja robią ,a to niech sobie każdy sam rozkmini

To że robią wszystkich ...szczególnie z cenami to akurat racja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, carlos med napisał:

To że robią wszystkich ...szczególnie z cenami to akurat racja. 

O tym nie gadam bo jeśli cos jest dobre to ok trzeba połozyć grosz ,tylko pytanie czy to jest na prawde dobre ?

6 minut temu, freju napisał:

O tym nie gadam bo jeśli cos jest dobre to ok trzeba połozyć grosz ,tylko pytanie czy to jest na prawde dobre ?

ja jestem zielonka ale mam ludzi hmm no i troche sie już na tym znam ,i wiem np że kolumny bez duelunda nie żyją 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, carlos med napisał:

I uważacie,  że NUC z RoonRock podłączony po USB (z izolacją galwaniczną) bezpośrednio do DAC zagra tak samo jak dobry End point przez ten sam DAC (dla , którego NUC jest tylko Roon core) ???

Zagra lepiej. 

Godzinę temu, carlos med napisał:

Niestety moim zdaniem w miarę wzrostu ceny poprawa jest coraz mniej proporcjonalna do nakładów,  wiec każdy musi sobie sam odpowiedzieć gdzie ma znak stop. 

Nie w przypadku transmisji USB i zastosowania izolacji galwanicznej. Gdy ją zastosujemy KAŻDY streamer po USB zagra tak samo. Czyli najlepiej jak można w przypadku USB. Po I2S może lecz nie musi być lepiej. Tutaj jakość zależy już faktycznie od streamera. Tak samo jak w przypadku COAX. OPT w ogóle odpada - to zabójca brzmienia. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Piopio napisał:

Zagra lepiej. 

Nie w przypadku transmisji USB i zastosowania izolacji galwanicznej. Gdy ją zastosujemy KAŻDY streamer po USB zagra tak samo. Czyli najlepiej jak można w przypadku USB. Po I2S może lecz nie musi być lepiej. Tutaj jakość zależy już faktycznie od streamera. Tak samo jak w przypadku COAX. OPT w ogóle odpada - to zabójca brzmienia. 

Moje uwagi dotyczyły coax, tu progres był znaczny. Pytanie czy po USB z izolacja z NUC do DAC  jest lepiej niż po coax z dobrego streamera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, carlos med napisał:

Pytanie czy po USB z izolacja z NUC do DAC  jest lepiej niż po coax z dobrego streamera

Moim zdaniem będzie tak samo - w końcu chodzi nam o przesył danych cyfrowych bez zakłóceń. Dobry streamer to dobre zasilanie i zegary. 

Nie ma sensu bawić się już w COAX. Za parę lat zniknie wyparty przez I2S. A raczej znikną osobne transporty. 

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Piopio napisał:

Moim zdaniem będzie tak samo - w końcu chodzi nam o przesył danych cyfrowych bez zakłóceń. Dobry streamer to dobre zasilanie i zegary. 

Nie ma sensu bawić się już w COAX. Za parę lat zniknie wyparty przez I2S. A raczej znikną osobne transporty. 

Może i coax zniknie , ale to bardziej będzie zmiana pokoleniowa , z wygodnictwa , nastawiona na łatwość podpinania urządzeń niż na jakość,  bo tym się dzisiaj kieruje pokolenie Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, carlos med napisał:

Może i coax zniknie , ale to bardziej będzie zmiana pokoleniowa , z wygodnictwa , nastawiona na łatwość podpinania urządzeń niż na jakość,  bo tym się dzisiaj kieruje pokolenie Z.

COAX jakościowo jest gorszy niż USB (z izolacją) czy I2S. To stara technika. Przestarzała już. 

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2023 o 10:41, NRK napisał:

 

Mam neta z upc jeszcze na starych zasadach z oferty biznesowej, ich jest tylko modem a cała reszta jest moja. Płacę dodatkowy hajs za stały publiczny adres i mam nadzieję, że jeszcze długo będę mógł to robić.

Mam internet z Play. Karta Play w moim ruterze. Czyli nie mam stałego adresu publicznego.

Więc o Roon ARC mogę zapomnieć?

Jutro przejdę się do salonu i zapytam ile kosztuje ta usługa

 

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, NRK napisał:

Zgadza się.

Nawet nie masz po co iść do Playa. Jak się nie mylę to plus i orange daje publiczny adres. Oczywiście za dopłatą.😤

W Play nie ma za opłatą?

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.