Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  190 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak połączenie jest niby aktywne ale tylko po wyłączeniu firewala ,ale mimo wszystko nie działa  to po wyłączeniu wifi w tel , na samym tel apka hula ale tylko z wifi wiec nie działą tak jak powinna, a w teorii jeśli mam info w aplikacji roona że jest gotowy czyli ptaszek jest fioletowy to powinno działać już na tel bez wifi , tak nawet sugeruje pomoc roona  , tych portów nie potrafię ustawić ale nie sądze że to ma znaczenie w tym przypadku hmm szkoda że to takie skomplikowane 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest skomplikowane. Otwierasz port który masz w roon core dla adresu ip jaki ma roon core i to wszystko co można zrobić. Jeżeli nie działa, to problem jest po drugiej stronie czyli operatora.

Tu mamy brak publicznego adresu ip lub te sławne mapowanie adresacji ipv6 do ipv4 przez operatora play (upc) jak mamy internet światłowodowy. Czy DMZ jest w tym przypadku rozwiązaniem, to tego nie wiem i nie chcę wiedzieć.

Mam neta z upc jeszcze na starych zasadach z oferty biznesowej, ich jest tylko modem a cała reszta jest moja. Płacę dodatkowy hajs za stały publiczny adres i mam nadzieję, że jeszcze długo będę mógł to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że natywnego ipv6 nie ma a ipv4 już dawno się skończyło i skąd niby Play ma je mieć.

Ciekawe jest też to co z tym ipv4 po upc. Właścielem puli adresów ipv4 w upc był Libert Global.

Ciekawe czy umowa kupna upc przez playa zawiera też adresacje ipv4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Proszę was koledzy o pomoc w zainstalowaniu Roon Rocka na Intel NUC I3-3217

Pamięć SSD 64 Gb

https://help.roonlabs.com/portal/en/kb/articles/rock-install-guide#1_Prepare_your_NUC_hardware__accessories_for_the_install

Wszystko robiłem wg tej instalacji

Podczas ostatniego kroku instalowania obrazu rocka z pendriva po kroku 1 i 2 , dokładnie po tej informacji z fotki , mam taką informację:

"Failed to partition disk

There was a critical failure during instalation"

Zaznaczam, że aktualnie na dysku SSD jest windows z Roonem , którego chcę zamienić na Roon Rocka.

Na dysku w zakładce zarządzanie dyskami, mam dysk z systemem podzielony na partycję zastrzeżoną przez system 350 MB i C 55Gb.

Jak sobie z tym problemem poradzić, żeby chciał się rock tam zainstalować?

blob.png

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piopio napisał:

Skasować partycję pod Windowsem. 

OK.

Jakim programem?

To chyba czymś z pendriva, bo pod windowsem to nie skasuje raczej partycji, gdzie jest system.

 

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, daru0105 napisał:

OK.

Jakim programem?

To chyba czymś z pendriva, bo pod windowsem to nie skasuje raczej partycji, gdzie jest system.

 

Zapomniałem, że przecież to jest dysk z tego NUC. Widocznie w BIOS jest ochrona tego dysku czy coś takiego. 

@NRK pomożesz ?

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2023 o 10:41, NRK napisał:

Nic nie jest skomplikowane. Otwierasz port który masz w roon core dla adresu ip jaki ma roon core i to wszystko co można zrobić. Jeżeli nie działa, to problem jest po drugiej stronie czyli operatora.

Tu mamy brak publicznego adresu ip lub te sławne mapowanie adresacji ipv6 do ipv4 przez operatora play (upc) jak mamy internet światłowodowy. Czy DMZ jest w tym przypadku rozwiązaniem, to tego nie wiem i nie chcę wiedzieć.

Mam neta z upc jeszcze na starych zasadach z oferty biznesowej, ich jest tylko modem a cała reszta jest moja. Płacę dodatkowy hajs za stały publiczny adres i mam nadzieję, że jeszcze długo będę mógł to robić.

Nirvany brak ale widzę postęp w człowieku i można olać resztę , NRK nie obraża czasami widzę że nawet chcę się dzielić wiedzą ,,bardzo dobry krok  , i to mnie cieszy  ,mimo to że ARC u mnie nie działa  ,nie ważne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

pomożesz ?

Ja bym odpalił z płytki system Gpard.

Wyczyścił cały dysk (partcjie i cokolwiek tam jest) i wtedy normalna instalacja Roon Rock.

54 minuty temu, freju napisał:

Nirvany brak ale widzę postęp w człowieku i można olać resztę , NRK nie obraża czasami widzę że nawet chcę się dzielić wiedzą ,,bardzo dobry krok  , i to mnie cieszy  ,mimo to że ARC u mnie nie działa  ,nie ważne 

Powiem tak, jak masz światełko z UPC(Play) to z tego co czytam możesz zapomnieć na chwilę obecną o Roon ARC.

Jak UPC można powiedzieć w starej wersji , to tylko port forwaring dla Roon Core.

Z DMZ miałem problem ale na łączu innego operatora niż UPC(play). Opcja wpisania adresu Roon Core w DMZ nic mi nie dała, dopiero port forwarding zadziałał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, NRK napisał:

Ja bym odpalił z płytki system Gpard.

Wyczyścił cały dysk (partcjie i cokolwiek tam jest) i wtedy normalna instalacja Roon Rock.

 

 

https://gparted.org/download.php

O tym programie piszesz?

Pod Intel Nuc to ten: Pobierz gparted-live-1.5.0-6-i686.iso

I z pena powinno iść?

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, NRK napisał:

Zgadza się. 
Jak chcesz z pena, to musisz zrobić go bootowalnego. Jak to robię zawsze z płytki CD. 
Takie przyzwyczajenie.

1.Ten program https://gparted.org/download.phpnie chciał się do końca odpalić, okno na linuksie miałem  i po wyborze gparted stanęło

2. Zainstalowałem na pendrive potem Linux Mint. Skasowałem partycje. Obraz Roona nie poszedł w ostatnim etapie. Jak pisałem ten sam komunikat.

"Failed to partition disk

There was a critical failure during instalation""

 

3. Linuxem Mint potem założyłem partycje,ale też instalka Roon Rock stanęła naostatnim etepie z info

"

"Failed to partition disk

There was a critical failure during instalation""

Programy pod Linuxem chodzą,ale room rock ma problem z instalacją na tym dysku.

Może być,że za mały SSD 60gb?

Albo mało ramu 4gb?

Z windowsem Roon tym dysku i ram chodzil bez problemu

Edytowane przez daru0105

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie 60 GB wystarczy na Core ,RAM też jest wystarczający.

Nie mam pojęcia dlaczego masz błąd. Ja żadnej partycji w gpard nie zakładałem, usunąłem tylko wszystkie jakie były i zrobiłem format dysku.

Potem zupełnie czysty włożyłem  do Nuca i instalowałem system.

Edytowane przez NRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, NRK napisał:

Spokojnie 60 GB wystarczy na Core ,RAM też jest wystarczający.

Nie mam pojęcia dlaczego masz błąd. Ja żadnej partycji w gpard nie zakładałem, usunąłem tylko wszystkie jakie były i zrobiłem format dysku.

Potem zupełnie czysty włożyłem  do Nuca i instalowałem system.

Dzięki. Poradziłem sobie. Zainstalowałem  Linux mint na tym SSD. Potem już  instalka roona rock poszła gładko. Teraz go konfiguruję  🙂

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Na czym mam odpalić tego roon rocka?

Mam instalować na windows Roon? Jak miałem wcześniej bez Rocka? Bo z komórki i tabletu nie chce sie łaczyć na razie z tym rockiem

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, daru0105 napisał:

Hej.

Na czym mam odpalić tego roon rocka?

Mam instalować na windows Roon? Jak miałem wcześniej bez Rocka? Bo z komórki i tabletu nie chce sie łaczyć na razie z tym rockiem

Roon Rock to wlasny "system" roona. Nie pod Windows. Musi mieć dedykowane urzadzenie np NUC  lub PC/laptop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, carlos med napisał:

Roon Rock to wlasny "system" roona. Nie pod Windows. Musi mieć dedykowane urzadzenie np NUC  lub PC/laptop. 

OK. Mam go zainstalowany na NUCu. Ale jak odpalić planszę sterującą.

 

Teraz, NRK napisał:

A z kompa? Nie po wifi a po kablu.

Czyli na kompie normalnie instaluje tego samego Roona co wcześniej miałem pod windowsem?

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, daru0105 napisał:

Czyli na kompie normalnie instaluje tego samego Roona co wcześniej miałem pod windowsem?

Zgadza się, z tym że tam będziesz mieć opcje użyj tego komputera jako Roon core lub połącz z innym core(coś takiego). Ty wybierasz opcję drugą bo masz core na NUC-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz staruję z apką na androida Roon ARC

Coś nie chce mi się łączyć z Roonem, ale go widzi. Łączę, łączę, łączę, kręci i kręci i tyle

Jest jakiś myk, co robię nie tak?

 

Oczywiście reszta działa  🙂

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, daru0105 napisał:

Coś nie chce mi się łączyć z Roonem, ale go widzi. Łączę, łączę, łączę, kręci i kręci i tyle

Sprawdź w normalnej apce czy Roon ARC będzie Ci działał. Wcześniej była dyskusja o tym. 

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, daru0105 napisał:

Pierwszy raz staruję z apką na androida Roon ARC

Coś nie chce mi się łączyć z Roonem, ale go widzi. Łączę, łączę, łączę, kręci i kręci i tyle

Jest jakiś myk, co robię nie tak?

 

Oczywiście reszta działa  🙂

Skoro i tak używasz kompa jako end-point to po co NUC jako Roon Rock? Nie lepiej mieć wtedy Roon Core na tym kompie ? Chyba że chodzi o to , że podobno Roon Rock jest lepszym rozwiązaniem,  a NUC może chodzić włączony długo i być core dla innych end-pointow lub ARC? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, carlos med napisał:

Skoro i tak używasz kompa jako end-point to po co NUC jako Roon Rock? Nie lepiej mieć wtedy Roon Core na tym kompie ? Chyba że chodzi o to , że podobno Roon Rock jest lepszym rozwiązaniem,  a NUC może chodzić włączony długo i być core dla innych end-pointow lub ARC? 

Ten Intel NUc to słaba maszyna. Na windowsie wszystko chodziło słabo, a Roon się wieszał nieraz i też wolno chodził. Teraz z Roon Rock mogę go nie wyłączać. A mam drugi podobny komp, który tanio kupiłem, ale sporo lepszy pod windę. No i podobno tak lepiej muza gra  🙂

Na ARC mi bardzo nie zależy, ale przydałoby się jak już jest w opcji  🙂

 

33 minuty temu, Piopio napisał:

Sprawdź w normalnej apce czy Roon ARC będzie Ci działał. Wcześniej była dyskusja o tym. 

A jak będzie w normalnej chodził? To będzie musiał być komp z windą  cały czas włączony?

7 minut temu, NRK napisał:

Już jest ok.

Chyba zasięgowali dzisiejszą płatność bo wywaliło mnie i z Core i z ARC.🤣

Musiałem się jeszcze raz logować.

Pierwsze połączenie ma być w domowej sieci po wifi? Ściąga jakieś bibloteki z danymi?

Siedzę teraz w robocie, to później ewentualnie sprawdzę. Ale rano na szybko włączone miałem wifi i też nie śmigało tylko mieliło

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.