Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  190 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Piopio napisał:

Tobie również dziękuję. Na spokojnie sobie to ogarnę. Jak rozumiem, to jest słyszalny wpływ na brzmienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, podpowiedzcie mi, czy dobrze myślę. Zainstalowałem Roon’a na laptopie, latało dobrze po Wi- Fi ze dwa dni, później zaczęło rwać z komunikatem, że internet nie domaga. W domu mam zrobioną sieć Mesch, tak więc do jednego z punktów dostępu podłączyłem lapka po kablu i na razie hula. Czyżby to karta sieciowa ograniczała transfer? Rozumiem, że po kablu będzie stabilniej, tak więc myślę, że muszę kupić switcha. Tylko pytanie jakiego? Nie wiem, czy jest sens kupować jakiś droższy sprzęt, czy wystarczy jakiś przyzwoity, bo z tego punktu dostępu, to też idzie ograniczony transfer, około 100 MB/s. Mógłbym teoretycznie pociągnąć kabel od routera, ale to by wyszło około 40 metrów. Jest sens takiego rozwiązania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robson3750@tlen napisał:

Ludzie, podpowiedzcie mi, czy dobrze myślę. Zainstalowałem Roon’a na laptopie, latało dobrze po Wi- Fi ze dwa dni, później zaczęło rwać z komunikatem, że internet nie domaga. W domu mam zrobioną sieć Mesch, tak więc do jednego z punktów dostępu podłączyłem lapka po kablu i na razie hula. Czyżby to karta sieciowa ograniczała transfer? Rozumiem, że po kablu będzie stabilniej, tak więc myślę, że muszę kupić switcha. Tylko pytanie jakiego? Nie wiem, czy jest sens kupować jakiś droższy sprzęt, czy wystarczy jakiś przyzwoity, bo z tego punktu dostępu, to też idzie ograniczony transfer, około 100 MB/s. Mógłbym teoretycznie pociągnąć kabel od routera, ale to by wyszło około 40 metrów. Jest sens takiego rozwiązania? 

Za używanego NUC i5, SSD , RAM 16Gb zapłacisz ok 400-500zł. (Sam tak kupiłem kilka miesięcy temu ). Na nim stawiasz RoonRock ( jest trochę zabawy z tym). Dokładasz switch za 100zł ( np. NETGEAR GS105GE lub ZYXEL GS-108B v3) i masz Roon stabilny i szybki za małe pieniądze. To rozwiązanie u mnie działa bez problemów. 

Jak nie tak, to dołóż po prostu  switch między laptop i end-point. Sprawdź czy firewall w Windows  nie blokuje połączenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, NRK napisał:

Izolacja w dac-u i nie potrzebuje streamerow, switchy itp za miliony dolarów. 
 

Jedyny plus streamera jest taki, że np z Tidal w Roon nie ma niektórych albumów, które są w Tidal przez app streamera lub po postu z natywnej aplikacji Tidal via streamer. No i Roon działa tylko online, również pliki z dysku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, robson3750@tlen napisał:

 

To jest to?

 

Zgadza się .

Jest tylko jeden mały szczegół. Cena.

Nuc8 i3 z tą obudową wyniósł mnie osobiście trochę taniej. Z tego co pamiętam, to chyba tysiaka mniej za to dałem.

8 minut temu, carlos med napisał:

Jedyny plus streamera jest taki, że np z Tidal w Roon nie ma niektórych albumów, które są w Tidal przez app streamera lub po postu z natywnej aplikacji Tidal via streamer. No i Roon działa tylko online, również pliki z dysku. 

Nie używam Tidala, aczkolwiek nic nie jest idealne. Te online to zrobili chyba tylko ze względu na ARC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, NRK napisał:

Zgadza się .

Jest tylko jeden mały szczegół. Cena.

Nuc8 i3 z tą obudową wyniósł mnie osobiście trochę taniej. Z tego co pamiętam, to chyba tysiaka mniej za to dałem.

Czyli trzeba czekać na okazję 😀. Do tego switch i coś jeszcze potrzebuję? Piszesz, że jest z tym trochę zabawy- masz na myśli Roon Rock?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, robson3750@tlen napisał:

Czyli trzeba czekać na okazję

Taka raczej się nie trafi. Musisz sam kupić Nuca w dobrej cenie i oddzielnie obudowę do niego. Oczywiście odpowiednią bo one są różne do różnych seri Nuca. Na moim przykładzie masz Nuca z serii 8 i obudowę do tej serii Akasa Plato x8( ciężko ją kupić).

Godzinę temu, robson3750@tlen napisał:

- masz na myśli Roon Rock?

Zgadza się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, NRK napisał:

Taka raczej się nie trafi. Musisz sam kupić Nuca w dobrej cenie i oddzielnie obudowę do niego.

Akurat to jest nieprawda.

Są gotowe przemysłowe NUC. 

Godzinę temu, robson3750@tlen napisał:

Do tego switch i coś jeszcze potrzebuję?

Izolacją galwaniczną LAN 😉 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, robson3750@tlen napisał:

A możesz coś więcej powiedzieć na ten temat? Zielony jestem. Chodzi mi o różnicę między nuc i laptop

Wygody z laptopem nie ma, jakość dzwięku laptop po wifi, też bedzie kiepsko. 

NUC na nim może być rock, są też inne oprogramowania, np GentoPlayer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Piopio napisał:

Izolacją galwaniczną LAN

Na to patrzę trochę z przymrużeniem oka. Mam w domu dwa urządzenia gdzie występują zakłócenia i z całym szacunkiem ale tą izolację można o kant dupy potłuc .

1 minutę temu, RCD napisał:

GentoPlayer

Było fajnie jak było za darmo 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.