Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  190 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, wtsz napisał:

Personal computer PC  vs Audio computer !!!!

Chociaż nie pałam miłością do kolegi @Piopio to ma w tym przypadku rację. To, że NUC jest stosowany przez Ciebie w dziedzinie audio nie to jest tylko jedno z wielu jego zastosowań a jego architektura to architektura PC, którego jednym z bardziej znanych praprzodkiem z lat 80 ubiegłego wieku był IBM XT.

Cytując za Wikipedią:

"Komputer osobisty (ang. personal computer, PC) – komputer ogólnego przeznaczenia, którego rozmiar, możliwości i cena predysponują go do indywidualnego użytku[1][2]. Komputery osobiste są obsługiwane bezpośrednio przez użytkownika końcowego, a nie przez technika czy innego specjalistę. Typowo jest używany przez jedną osobę. ..."

I dalej:  NUC - Next Unit of Computing, small form factor PC designed by Intel

 

Proponuję zakończyć dyskusję na temat PC nie PC aby nie zaśmiecać wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, payong napisał:

Chociaż nie pałam miłością do kolegi @Piopio to ma w tym przypadku rację. To, że NUC jest stosowany przez Ciebie w dziedzinie audio nie to jest tylko jedno z wielu jego zastosowań a jego architektura to architektura PC, którego jednym z bardziej znanych praprzodkiem z lat 80 ubiegłego wieku był IBM XT.

Cytując za Wikipedią:

"Komputer osobisty (ang. personal computer, PC) – komputer ogólnego przeznaczenia, którego rozmiar, możliwości i cena predysponują go do indywidualnego użytku[1][2]. Komputery osobiste są obsługiwane bezpośrednio przez użytkownika końcowego, a nie przez technika czy innego specjalistę. Typowo jest używany przez jedną osobę. ..."

I dalej:  NUC - Next Unit of Computing, small form factor PC designed by Intel

 

Proponuję zakończyć dyskusję na temat PC nie PC aby nie zaśmiecać wątku.

Przepraszam,  trochę zasmiecilem, ale chyba dobrze bawiliśmy się.  Lubię ludzi,  którzy bronia swojego zdania. Szacunek @Piopio😀

Edytowane przez wtsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Piopio napisał:

Na kablu 😉 

Jaka różnica? Pytam, ponieważ mam 3 wyjscia usb z Nuca i na jednym gra tak sobie na drugim średnio a na trzecim genialnie.  Gra, że boję się kable przesunąć. Niektórzy na forum mają zdeklarowane stanowisko odnośnie audio voodoo, ja byłem też baaardzo sceptyczny. Natomiast gdy kompletowałem system jeszcze na usbrigdgem byłem załamany, że moje zdroworozsądkowe podejście trafił szlag. Teraz zastanawiam się  czy potrzebna mi nawet obudowa pasywna.

Edytowane przez wtsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wtsz napisał:

Pytam, co słyszalnie zostało wyszyszczone?

Efekt jest dokładnie taki jakby zastosować lepsze czyste zasilanie choć w naszym przypadku robimy to przez eliminację zakłóceń:

"W kolejnym etapie odsłuchów Bremen B1 zasilony został zasilaczem liniowym Forester. Jak się szybko okazało, usłyszenie tej jednej, na pozór niewielkiej, zmiany w systemie nie wymagało wielkiego wysiłku. Nie znaczy to, że zmiana była drastyczna, ale proszę pamiętać, że Bremen grał u mnie w systemie z wysokiej półki, więc nawet niewielka poprawa ze strony, tak istotnego dla ostatecznego efektu, źródła była wyraźnie słyszalna. Charakter owych zmian był zgodny z oczekiwaniami, bo niemal zawsze ulepszenie zasilania daje podobne efekty. Dźwięk był bardziej rozdzielczy, jako że słychać było więcej drobnych detali, które podawane były w bardziej klarowny, czystszy sposób. I to właśnie o ową czystość chodzi. Lepsze zasilanie eliminuje z dźwięku zakłócenia, szum, których teoretycznie nie słyszymy, a które są czymś w rodzaju mgiełki umieszczonej między nami a muzyką, zmniejszającą jej czytelność. Wyeliminowanie tej niechcianej warstwy sprawia, że owe drobne elementy dostają szansę współtworzenia większej, pełniejszej, bogatszej całości i to właśnie postrzegałem, jako lepszą rozdzielczość, szczegółowość i czystość prezentacji. Z nich z kolei wynikał cały szereg drobnych zmian, które sumarycznie znacząco wpływały na odbiór muzyki. Poprawiła się dynamika, także ta na poziomie mikro, barwa instrumentów i wokali zrobiła się bardziej nasycona i soczysta, zauważalna była również poprawa różnicowania. "

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, NRK napisał:

i to wystarczy? 250 PLN? Głośne to? Dobrze żeby był cichy jeśli ma być po kablu podpięty do routera. Zakładam że wifi nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.