Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.03.2024 o 18:24, marek.pap napisał:

Czy można prosić o link?

https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq/blob/master/results/INDEX.md

https://www.reddit.com/r/oratory1990/wiki/index/list_of_presets/

Poniżej przykładowe słuchawki z plikami wav do convolution

image.thumb.png.37b806375db86af48369248a5b5429ff.png

image.thumb.png.b1944a50479a12fbab3c634c395ad73a.png

https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq/tree/master/results/Rtings/over-ear/HIFIMAN Sundara (post-2020 earpads) 

 

Edytowane przez mojave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2024 o 18:39, mojave napisał:

Laryngdorf TDAI-2170.  Adaptacja akustyczna jjest dużo bardziej kłopotliwa (współczynnik akceptacji żony 🙂 ) i raczej bardziej kosztowna. 

Czy miałeś lub czy masz problemy z częstotliwością poniżej 200hz i jak sobie z tym radzisz.  

Zmierzyłem potencjalny pokój i te same problemy tylko na pewno mniejszy pogłos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wtsz napisał:

Czy miałeś lub czy masz problemy z częstotliwością poniżej 200hz i jak sobie z tym radzisz.  

Zmierzyłem potencjalny pokój i te same problemy tylko na pewno mniejszy pogłos. 

Oczywiście, że są problemy z dolnymi częstotliwościami. Wcześniej radziłem sobie przy pomocy filtrów wyliczonych przez REW teraz sprawę załatwia Lyngdorf (do Lyngdorfa dołożyłem też subwoofery, bo daje się je bezproblemowo zintegrować z kolumnami i podnoszą brzmienie zestawu o kilka szczebli wyżej 🙂 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc zgrałem sobie płyty z SACD do pliku DSD 64 i przy odtwarzaniu  ścieżce pisze konwersja z DSD 64 do PCM 352,8 kHz. i pytanie czy nie powinno mi grać bez konwersji tylko DSD 64?  a jeśli tak to gdzie to zmienić. 
Zrzutekranu(2).thumb.png.94b916f5554b6fb9b6f0b0f2b555a7fe.png
Ustawienia urządzenia odtwarzającego i kliknij Natywne dsd

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


f2d190b2c1df9ef9fe9d1561349a57df.jpg24ba96fdea7dc02332b7af15df722521.jpg
42dea398b2a823c62303b46dccdcfd34.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do producenta i dość szybko odpowiedzieli że 

"Tak jak pan pisze ,DSD powinno być odtwarzane bez konwersji. Proszę wybrać opcję 2gą “DSD przez PCM v1.0, (DoP)”, to powinno rozwiązać problem.

DoP jest specjalnym sposobem kodowania danych DSD wykorzystując standardowe próbki PCM. Nie jest to jednak konwersja, a jedynie wykorzystanie PCM jako warstwy transportowej, więc dane DSD dolatują do DAC’a w postani niezmienionej."

I faktycznie przetwornik Wandla pokazuje DSD 64. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Napisałem do producenta i dość szybko odpowiedzieli że 
"Tak jak pan pisze ,DSD powinno być odtwarzane bez konwersji. Proszę wybrać opcję 2gą “DSD przez PCM v1.0, (DoP)”, to powinno rozwiązać problem.
DoP jest specjalnym sposobem kodowania danych DSD wykorzystując standardowe próbki PCM. Nie jest to jednak konwersja, a jedynie wykorzystanie PCM jako warstwy transportowej, więc dane DSD dolatują do DAC’a w postani niezmienionej."
I faktycznie przetwornik Wandla pokazuje DSD 64. 
Czyli DAC nie obsługuje DSD natywnego, jedynie poprzez DoP.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem bo w specyfikacji jest jak poniżej: 

"Rozdzielczość DAC: 768k/32bit, DSD 256

Wejścia cyfrowe:

AES/EBU (do 196kHz/24bit, DoP 64)

Optyczny S/PDIF (do t/24bit)

Coaxial S/PDIF (do 192kHz/24bit, DoP 64)

USB-C (do 768kHz/32bit, DSD 256)

ARC (do 192kHz/24bit), wejście TV z CEC

I2S (do 768kHz/32bit, DSD 256), kompatybilny z PS Audio®"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomtu napisał:

To nie wiem bo w specyfikacji jest jak poniżej: 

"Rozdzielczość DAC: 768k/32bit, DSD 256

Wejścia cyfrowe:

AES/EBU (do 196kHz/24bit, DoP 64)

Optyczny S/PDIF (do t/24bit)

Coaxial S/PDIF (do 192kHz/24bit, DoP 64)

USB-C (do 768kHz/32bit, DSD 256)

ARC (do 192kHz/24bit), wejście TV z CEC

I2S (do 768kHz/32bit, DSD 256), kompatybilny z PS Audio®"

Twój DAC obsługuje natywne DSD przez USB-c i I2S, a pozostałe wejścia obsługują wersję DoP. DoP przesyła DSD w takiej samej formie jak natywne DSD (bez konwersji na PCM), tylko inaczej spakowane.

https://highfidelity.pl/@main-3306&lang=

U mnie mam na dwóch dac-ach obie opcje i każda jest dobra 🙂

Tak wygląda ścieżka DoP:     image.thumb.png.da882b797f9e553a4ee444e19e721914.png,

a tak natywnie:                        image.thumb.png.c0b1f9aecc8c3836f7774f443599b771.png

Urządzenia dostają efektywnie ten sam sygnał DSD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne pytanie odnośnie aplikacji ARC. Mam słuchawki Samsung Buds 2 i szukam jakiś presetów korektora. Dużo aplikacji posiada predefiniowane ustawienia. Czy w Roon jest możliwość wczytania presetów czy trzeba je ustawić wg swoich preferencji? A może gdzieś widzieliście dostępne presety, żeby podejrzeć ustawienia i na tej podstawie samodzielnie ustawiać. Pozdrawiam

Pozdrawiam



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bruno napisał:

Mam inne pytanie odnośnie aplikacji ARC. Mam słuchawki Samsung Buds 2 i szukam jakiś presetów korektora. Dużo aplikacji posiada predefiniowane ustawienia. Czy w Roon jest możliwość wczytania presetów czy trzeba je ustawić wg swoich preferencji? A może gdzieś widzieliście dostępne presety, żeby podejrzeć ustawienia i na tej podstawie samodzielnie ustawiać. Pozdrawiam

Pozdrawiam


 

Adres do presetów jest kilka postów wyżej. W ARC z tego co widzę nie możesz użyć pliku convolucji, ale jest Equalizer (filtry parametryczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2024 o 20:56, tomtu napisał:

Proszę o pomoc zgrałem sobie płyty z SACD do pliku DSD 64 i przy odtwarzaniu  ścieżce pisze konwersja z DSD 64 do PCM 352,8 kHz. i pytanie czy nie powinno mi grać bez konwersji tylko DSD 64?  a jeśli tak to gdzie to zmienić. 

Zrzut ekranu (2).png

Jak zgrałeś płytę SACD do DSD?

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mirfak napisał:

Mam rooncore na nucu. Podłączyłem do niego via LAN Eversolo DMP-A8. Roon widzi urządzenie jako AirPlay i odtwarza wszystko jako AAC 44.1 kHz.
Czy to ulegnie zmianie po certyfikacji roon Ready?

Dalej nie rozumiem o co chodzi. Napiszę tak jak kolega ale o swoim sprzęcie:

Mam rooncore na nucu. Podłączyłem do niego via LAN DACa DIY. Roon widzi urządzenie jako urządzenie i odtwarza wszystko tak jak jest nagrane.

Obojętnie z czego steruję: PC czy tablet czy iPhonea.

Oczywiście mój DAC nie ma certyfikacji Roon Ready ani żadnej innej 🙂

 

Edytowane przez payong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak napisałem: mam roon na NUC podłączony do sieci via LAN, do niego mam podłączonego Pontusa po USB z wszystko śmiga jak trzeba.
Dokupiłem Eversolo A8 z myślą wykorzystania m.in. jako endpoint Roona. Podłączyłem go do sieci ETH. Eversolo nie jest podłączone przez WiFi. Tidal śmiga super. W aplikacji roon urządzenie jest widoczne jak na zrzucie ekranu. Roon w locie konwertuje strumień do ACC 44.1. Nie mam możliwości zmiany żadnych ustawień :-(


Wysłane z Commodore 64

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, mirfak napisał:

Jest jak napisałem: mam roon na NUC podłączony do sieci via LAN, do niego mam podłączonego Pontusa po USB z wszystko śmiga jak trzeba.
Dokupiłem Eversolo A8 z myślą wykorzystania m.in. jako endpoint Roona. Podłączyłem go do sieci ETH. Eversolo nie jest podłączone przez WiFi. Tidal śmiga super. W aplikacji roon urządzenie jest widoczne jak na zrzucie ekranu. Roon w locie konwertuje strumień do ACC 44.1. Nie mam możliwości zmiany żadnych ustawień 😞


Wysłane z Commodore 64

Sprawdź ustawienia strefy (zaawansowane).

Pontus odtwarza natywnie?

Edytowane przez wtsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.