Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Kabli KIMBER


tomaszE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam wszystkich użytkowników tych kabli do podzielenia się swoimi doświadczeniami oraz do napisania kilka zdań na temat tego produktu

Jestem miłośnikiem oraz wierny kablom marki KIMBER, obcuje z nimi już kilka latek, jeśli będę w stanie doradzić zrobię to z wielką przyjemnością

Zapraszam wszystkich zainteresowanych tym klubem do dyskusji.

.

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimber to jedna z niewielu firm robiących kable które cenię .

Od 1997r leżą w piwnicy odizolowane odcinki 4VS i do dzisiaj nie skorodowały , to jest miedz OFC ;)

Pierwsze kable tej firmy to właśnie 1997r . 4VS oraz PBJ z wtykami WBT i te kable miałem najdłużej bo jakoś do 2004r .

Dzisiaj używam ich do okablowywania kolumn ( kabli tych używała ESA czy Harpia ) i obecnie w Kef R900 mam 4TC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Moje Harpie też są w środku okablowane Kimberem. Jak kupę lat temu robiłem tuning zwrotnic w Dynaudio Audience 50 a potem w Contour 1.3 to też przy pomocy Kimbera 4TC. Najlepsza relacja jakość/cena i rozsądny przekrój, który umożliwia zastosowanie go do środka kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj używam ich do okablowywania kolumn ( kabli tych używała ESA czy Harpia ) i obecnie w Kef R900 mam 4TC .

 

 

Marcin a jakie kabelki siedziały oryginalne w Kef R900? możesz napisać krótką opinie brzmieniową po wymianie na 4TC?

 

U mnie na 4TC brzmi to rewelacyjnie a tak to wygląda ;)

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin a jakie kabelki siedziały oryginalne w Kef R900?

Jakieś cynowane .

możesz napisać krótką opinie brzmieniową po wymianie na 4TC?

Jednocześnie zmieniłem wygłuszenie , gniazda na WBT i elementy zwrotnic więc ile dały same 4YC to nie wiem .

Fajne są bo do tweetera i średniotonowego można dać po żyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów też użyłem 4TC jako okablowania wewnątrz kolumn i wszystko się poprawiło.Wszystko tak jak opisał mi założyciel klubu , rozdzielczość, przestrzeń sybilanty, muzykalność i dobry głęboki kontrolowany bas.

WADIA 860 , ROTEL RHB 10 (MICHI) KOLUMNY YB AUDIO,VERICTUM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Nie mam co prawda na stanie kabli Kimbera, ale bardzo miło wspominam testy 2 interkonektów RCA: Hero i PBJ z wtykami WBT. Bardzo "rzetelne" kable, równe brzmienie z brakiem jakiś cech charakterystycznych. PBJ jak pamiętam wyróżniał się przestrzenią. Chętnie posłuchałbym kabli głośnikowych w rodzaju 8VS / 8TC.

Pozdrawiam.

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopacy dajcie jakieś namiary na używki Kimbera KS1130 ,chętnie wypróbuję w swoim systemie i wstąpię do Klubu :-)

 

Tadeo to towar raczej deficytowy :)

Mam 1030 o długości 0,5m i niestety poszukiwania kolejnego odcinka o dł. 1m od kilku miesięcy nie dają oczekiwanego rezultatu.

 

PS. Znam jednego bardzo zadowolonego posiadacza 1130 o dł. 1m ale raczej go nie odda.

Edytowane przez mark11

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Witam, czy może ktoś porównywał wyższe modele kabli głośnikowych kimbera do 12tc tj monocle lub niższe select. W jakim kierunku idą zmiany? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Tak, testowałem praktycznie wszystkie modele Kimbera, a mianowicie 8TC, 12TC, Monocle X, XL, Bi-Focal, Trifocal oraz trzy Selekty czyli KS3033, 3035 oraz 3038. Niższe modele Kimbera grają detalicznie i konturowo, aczkolwiek w niektórych systemach można odnieść wrażenie krzykliwości. Wersja 12TC w stosunku do 8TC ma przewagę przede wszystkim gładkości, daje istotnie większy spokój i mniejszą nerwowość. Aspekty przestrzenne poprawiają się w mniejszym stopniu. Z kolei przejście na serię Monocle, Bi-Focal, Tri-Focal powoduję istotną, w zasadzie przełomową poprawę wszelkich aspektów przestrzennych. Pojawia się dużo większa, znacznie bardziej plastyczna scena dźwiękowa. Obrazy dźwiękowe stają się większe, może nieco mniej konturowe ale znacznie bardziej namacalne, realistyczne. Pojawia się o wiele niższe zejście na basie, oraz znacznie większe wypełnienie dźwięku, nabiera dużej masy, której brakuje kablom TC. Ta seria czyli Monocle, Bi, Tri-Focal to zdecydowanie najcieplej brzmiące kable głośnikowe Kimbera. Monocle brzmi dla mnie podobnie jak Audioquest Caldera czy Cardas Golden Reference. Z kolei wejście w serię Select oznacza jeszcze większą detaliczność, niejako powrót do bardziej konturowego rysunku sceny dźwiękowej, z którego słynie marka. Kable te są niesamowicie rozdzielcze i precyzyjne, nawet najtańszy KS 3033 jest pod tym względem lepszy niż seria Focal. Ceną za to jest pewne subiektywne schłodzenie brzmienia. Przy czym nie jest to chłód taki jak choćby z Nordostów, raczej taka neutralność, brak dopalenia barw w zakresie średnicy. O dziwo najcieplejszy z całej trójki nie jest w całości miedziany KS 3033 a hybrydowy model KS 3035. Bazowy KS 3033 jest jak dla mnie ciut zbyt monochromatyczny, za dużo w nim szarości a za mało feerii barw. Z kolei KS 3038 jest perfekcyjny pod względem przestrzennym, przy czym ma tendencję do pewnego pomniejszania instrumentów i lokowania ich w dużej głębi. Ten który wybrałem czyli KS 3035 ma taką specyficzną barwę, prawdopodobnie wynikającą z tego, że jest hybrydą. Nie jest tak równy jak modele KS 3033 oraz KS 3038, ma farbę w zakresie średnicy, skutkiem której powiększa on zwłaszcza męskie wokale;-) Jak na kabel z domieszką srebra jest relatywnie ciepły i ciemny, przy zachowaniu fantastycznej konstrukcji sceny dźwiękowej z KS 3038. Przy czym on trochę przybliża muzykę w stronę słuchacza. Tyle w telegraficznym skrócie;-)

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.