Jump to content
IGNORED

amplituner 5.1.2 czy 7.1

krzychud

Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do zakupu nowego amplitunera, budżet to 5 - 6 tyś zł.

Obecnie posiadam zestaw kolumn Dali Concept 6 w systemie 5.0 i na początek z niego chciałbym korzystać. W przyszłosci rozważę zakup nowych frontów i ewentualnie sufitowych. Sprzęt ma funkcjonować obecnie w salonie 45 m2 , ale jego część wydzielona do odsłuchu to 5x5 m (nie przedzielona ściana więc dźwięk się rozchodzi), ale w przyszłości chcę przerzucić wszystko do osobnego pomieszczenia na poddaszu (metraż około 40 m2) i tam pozwoliłbym sobie na dodatkowe głośniki z subem.

Muzyka której słucham to głównie pop , elektroniczna , rock, ale zależy mi też na dobrym KD

Często w specyfikacji jest :" Dolby Atmos (5.1.4) lub 7.1.2 (po zastosowaniu dodatkowego dwukanałowego wzmacniacza)"- jaki to dodatkowo koszt?

1. Jaki amplituner w tej kwocie który samodzielnie bez dodatkowego wzmacniacza obsłuży system 7.1.2 + 2 strefa

2. czy może rozważyć coś tańszego + dodatkowy wzmacniacz dla Dolby Atmos - lepszy system 7.1 czy wolelibyście 5.1.2

3. Zależy mi też na obsłudze 2 strefy (kable już mam wyciągnięte ale z zachowaniem 5.1.2 lub 7.1)

4. Jakiej mocy amplituner na takie powierzchnie ?

5. czy fronty z obecnego zestawu mogę zastosować potem jako surround ?

6 czy ma znaczenie dla surround różnica w długości kabli pomiędzy lewą a prawą stroną (5 metrów kontra 10metrów) ?

podoba mi się Yamaha z systemem MusicCast który "załatwiłby" 2 strefę

z góry dzięki za pomoc

Przy tym budżecie nawet się bym nie zastanawiał, tym bardziej do Dali Concept!

Denon AVR-X4200W

Zobacz dwa aktualne newsy

http://www.kinodomowe.info/formaty-audio-nowej-generacji-technologia-auro-3d/

http://www.kinodomowe.info/denon-oglosil-date-premiery-aktualizacji-do-dtsx/

Witaj,

Na wstępie model X4200W.

Bardzo dobrym wyborem jest także Onkyo TX-RZ900

Te amplitunery zapewnią Ci Atmos i 2 strefę.

czy może rozważyć coś tańszego + dodatkowy wzmacniacz dla Dolby Atmos - lepszy system 7.1 czy wolelibyście 5.1.2

Jest obecnie moda na Atomsa i DTS X ale czy to się przyjmię? NA pewno nie inwestował bym w wzmacniacz tylko do głosników Atmos.

czy fronty z obecnego zestawu mogę zastosować potem jako surround

Teoretycznie tak. Praktycznie nie wiele to wniesie. Amplituner jest ograniczy filtrem i będą grały praktycznie tak samo jak głosniki podstawkowe.

czy ma znaczenie dla surround różnica w długości kabli pomiędzy lewą a prawą stroną (5 metrów kontra 10metrów) ?

Tak. Zastosuj oba odcinki po 10 metrów a ten jeden kabel zwiń. To samo tyczy się frontów.

W razie pytań lub wycen pisz.

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

Teoretycznie tak. Praktycznie nie wiele to wniesie. Amplituner je ograniczy filtrem i będą grały praktycznie tak samo jak głosniki podstawkowe.

Tak było w pierwszym Dolby Surround oraz w Pro Logic. W Pro Logic II w trybie Music już żadnego ograniczania tyłów nie ma. O Dolby Digital czy nowych TrueHD nie wspominam, bo tam oczywista że nie ma.

dzięki za cenne rady

w przyszłości chciałbym zainwestować w nowe fronty

do tych w/w amplitunerów coś polecicie do kwoty 2,5k za sztukę - zależy mi na ich dobrej efektywności ze względu na kubaturę pomieszczeń w jakich mają zagrać ładnie w stereo

czy dobierać mocowo kolumny do wzmacniacza ?

i jescze jedno pytanie od laika - co mówią te parametry podawane przy kolumnach :

Moc (Program Power AES)

Moc (Power Handling AES)

Moc ciągła (RMS)

Tak było w pierwszym Dolby Surround oraz w Pro Logic. W Pro Logic II w trybie Music już żadnego ograniczania tyłów nie ma. O Dolby Digital czy nowych TrueHD nie wspominam, bo tam oczywista że nie ma.

Przy założeniu ręcznie ustawianych kanałów. Po kalibracji amplituner najprawdopodobniej i tak je "przytnie".

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

Po kalibracji amplituner najprawdopodobniej i tak je "przytnie".

Kalibracja ustawi każdy kanał oddzielnie i równie dobrze może przyciąć przednie. Natomiast nie ma tu (występującego w pierwszym Dolby Surround) automatyzmu: tył od razu, z definicji, "na dzień dobry" ograniczony do 100 Hz - 7 kHz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.