Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny głośnikowe do 2- 2,5 tyś. zł.


digitaladam

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim. Zdecydowałem się napisać jednak posta jakich tu wiele, albowiem już od dwóch miesięcy nie mogę się zdecydować na zakup nowej pary kolumn głośnikowych spełniających moje oczekiwania.

 

Potrzebne są one do pomieszczenia 13 m2, zależy mi na czystym, krystalicznym, ładnym i dokładnym brzmieniu. Nie zależy mi na mocnym i niskim basie, albowiem do tego mam suba Velodyne.

Muzyka to praktycznie każda, od klasycznej, po metalowe czasem kawałki, czy elektroniczne brzmienia. Nigdy tylko żadnego hip hopu i popu. Napędzać to będzie obecnie stary amplituner KD Technicsa, ale gdzieś za rok będę szukał wzmacniacza stereo w tej samej klasie cenowej.

Było by dobrze gdyby tunel BR występował z przodu kolumny, ale nie jest to konieczny wymóg.

 

Moim faworytem były cały czas Indiana Line Tesi 560, aczkolwiek odstrasza mnie ich bardzo niska waga, niższa dwukrotnie od innych kolumn o tych samych wymiarach. Więc na czymś tu musieli przecież zaoszczędzić.

 

Spodobały mi się także STX FX-300, gdyby nie to, iż producent na przestrzeni ostatnich lat bez uzasadnienia podniósł ich cenę o kila stów, po czym bardzo widać, iż działają bardziej marketingowo, niż jakościowo.

 

Czy mogę liczyć na Wasze podpowiedzi w tej kwestii, co szanowni forumowicze mogą jeszcze polecić?

 

Niestety mieszkam w pobliżu Opola i jedyne miejsce gdzie w okolicach można czegoś posłuchać, to asortyment MediaMarkt.

 

Pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nowe za 2-2,5 k to szczerze polecam tannoy V4i, mam V4 i jest świetnie a te ponoć jeszcze lepsze.

tylko szukaj okazji, może trafić się poniżej 2 k, zostanie na dobry używany wzmak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wybory są dla mnie potrójnym zaskoczeniem, bo detaliczne i krystaliczne brzmienie i wybór mocno ocieplonych i średnio dokładnych Tesi 560, czy stx fx300( owszem bardziej neutralnych) jest nietrafiony.

Dwa, wielkość pokoju 13m, owszem można wstawić średnie gabarytami podłogówki, ale monitory będą tu, aż nad to, dodatkowo nie muszą być super w basie bo masz subwoofer.

Z monitorów nowych w dobrej cenie, grających detalicznie, dokładnie, z dobrą kontrolą w basie Monitor audio RX2, Dali zensor 3, jak zmienisz amplituner Technicsa na coś normalnego to subwoofer zbędny, dalej z tańszych Elac 63.2, Monitor audio bronze2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Tesi 560 z Rotelem a u mojej połówki słucham na Audio Academy Phoebe III z Nadem C326. Tesi sprawdzają się w elektronice, ambient, smooth jazz czy mniej hałaśliwych gatunkach. I są świetne do kina, ich bas naprawdę schodzi nisko i jest fajnie kontrolowany (myślę że to też zasługa Rotela). Lecz jeśli szukasz jak to napisaleś krystalicznie czystego brzmienia to dozbieraj do Phoebe III ponieważ rock, klasyka, wokale brzmią kapitalnie na tych kolumnach i w ogóle są to bardzo uniwersalne paczki-naprawdę warte swojej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

masz niezbyt duże pomieszczenie, tak wiec możemy spokojnie szukać mniejszych konstrukcji wolnostojących. Jeśli budżet nie jest sztywny, to na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będzie polska konstrukcja Audio Academy Phoebe III (http://q21.pl/audio-academy-phoebe-iii.html). To spójny, dobrze wypełniony dźwięk, moja rekomendacja.

Dobrym rozwiązaniem będzie także najniwszą, także Polska konstrukcja Pylon Audio Sapphire 23 (http://q21.pl/pylon-audio-sapphire-23.html). To trochę bardziej efektowne brzmienie z bardziej wyeksponowanymi skrajami pasma. Na koniec także trochę droższa kolumna, jednak warta zainteresowania - Q Acoustics QA3050 (http://q21.pl/q-acoustics-qa-3050.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza audiometria oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zastanawiałeś się nad głośnikami podstawkowymi? Bedziesz mial gdzie polozyc te podlogowki?

Jeśli tak to w tej cenie faktycznie bardzo dobre to Tannoy V4i oraz Magnat Quantum 675.

Tannoy nieco bardziej spojny i delikatny przy tym czysty. Magnat nieco bardziej dynamiczny z wiekszym dołem.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tu wymienionych - w tych pieniądzach kupisz jeszcze KEFy C7. Nie produkują juz tych kolumn, ale fajnie one brzmią - słychać trochę uproszczeń w dźwięku na przykład w stosunku do serii Q, ale słucha się ich fajnie. Za te pieniądze ciężko będzie znaleźć nowe i podobnie grające. Chyba że właśnie Pylony 23 lub 25, ale tu już cena wyższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym przedziale cenopwym STX jest najlepszy o ile ma produkty w danej półce. Nawet jak ktoś nie do końca "słyszy" to może zobaczyć jakie komponenty oraz technologię stosuje STX a jaką konkurencja. Mogę pomóc w wyjaśnieniu różnic jakościowych dla wtajemniczonych w budowę głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam je jednak przesłuchać. Dla niektórych STX jest świetni inni piszą z kolei o zawiedzeniu przy odsłuchu. Kolumny o liniowej charakterystyce nie są zawsze pożądane należy otwarcie o tym powiedzieć, zwłaszcza przy tym budżecie. Choć faktycznie kolumny są robione w dobry solidny sposób i są warte ceny.

Jednak przed zakupem lepiej je posłuchać.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekm, S4Home, dlatego właśnie zdecydowałem się jednak napisać na forum, albowiem jest tu naprawdę wiele osób które słuchały tego i owego.

O monitorach jakoś nie pomyślałem z racji tego iż w pomieszczeniu odsłuchowym będzie kanapa, biurko komputera, mała komoda lub półka na sprzęt i co? Dwa stalowe stojaki z monitorami? Przy takimi minimalistycznym wyglądzie, będzie to trochę dziwnie wyglądać. Ale faktycznie rozważę propozycję zakupu dobrych monitorów.

 

Dziękuję póki co Szanownym Forumowiczom za sugestie i rady. Środa, dzień wolny, poczytam o wszystkich sugerowanych przez Was konstrukcjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ciekawe monitory :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX za każdym razem jak był testowany branżowych czasopismach to otrzymywał najwższe noty, deklasował konkurencję a nawet bił rekordy w postaci zdobytych punktów. Takim rekordem było otrzymanie 98 na 100 możliwych w przypadku FS-250 (ten najwyższy wynik zdobył STX pozostawiając w tyle wszystkich innych producentów kolumn głośnikowych)

STX zawsze jak wystawiał do testów jakiś model kolumn to zawsze ogrywał konkurencję. Kolumny STX oceniali w wielu redakcjach, w których to pracują i testują kolumny właśnie branżowcy, to oznacza tylko jedno STX produkuje kolumny na bardzo wysokim poziomie, nieosiągalnym dla konkurencji w danej cenie oczym świadczą pierwsze miejsca w rankingach/testach grupowych. Ostatnio bardzo zmienili na plus design, to powoduje, ze kolumny STX są już nie do przebicia w relacji cena/jakość w najbliższych latach. A to jak widać nie koniec, na ostatnim AudioShow pokazali prototypy nowych przetworników, których budowa jest najbardziej zaawansowana na świecie, nie znam innej firmy, która miałaby tak bardzo rozbudowane konstrukcje głośników jak właśnie nowe głosniki STX

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, aż tak się rozwinął ten stx, nie są to aby sponsorowane opinie?

Przymierzam siłę do wymiany tannoy V4, a ponieważ podoba mi się brzmienie chciałbym iść w tą samą firmę na tannoy dc6t. Który stx i za ile mam rozważyć w budżecie ok. 2,5k?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalujemy różne zestawy kina oraz stereo, najwięcej instalujemy STX, najmniej problemów oraz pdziękowania naszych klientów są dla nas ostateczną oceną co ludzie uważają za dobre.

 

Dostajemy również wiele uwag na temat problemów ze sprzętem innych firm czy też wręcz niezadowolenia do tego stopnia że kończy się to wymianą na inny zestaw, dlatego też w ostatnim czasie uważam że STX ma najlepszą na rynku ofertę. Electrino obydwa modele to nasz najlepiej sprzedający się zestaw stereo w grudniu. Na styczeń mamy już zamówionych kilka instalacji, powinno być jeszcze lepiej niż w poprzednim miesiącu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że odsłuchiwałeś je?

Nie musiałem, bo znam już ich ograniczenie. Taki wooferek to się nadaje do monitorów za 300-500zł a nie za 3kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wdawał się w dyskusję bo nie chce psuć wątku. Do mądrowania i krytykowania zawsze jest wielu szczególnie w gronie wszech wiedzących konstruktorów DIY. Zacznij robić tak brzmiące monitory za 300-500zł to zrobisz furorę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz, ale krytykujesz moje spostrzeżenie.

Czytaj ze zrozumieniem, bo wstawiasz całe monitory za 300-500zł a ja napisałem o samym wooferku, że jest dla tej kategorii.

Za 3kzł to możesz kupić chociażby RLSy, które tu na forum są też uwielbiane. Porównaj ich przetworniki i koszta i wtedy mi zarzucaj że nie mam pojęcia o czym piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.